Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής

Διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών ο Ολυμπιακός. Επικράτησε με 90-53 του Κρόνου στον Αγιο Δημήτριο έχοντας για πρώτη σκόρερ τη Λικέντρα Τζόνσον.

Στο Βύρωνα ο Αθηναϊκός νίκησε με 59-56 τον Παναθηναϊκό, ενώ ο Πρωτέας Βούλας χάρη σε καλάθι της Σπυριδοπούλου έξι δεύτερα από το τέλος της αναμέτρησης έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου με 67-66.

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Κρόνος Αγ. Δημ. – Ολυμπιακός 53-90

Δεκάλεπτα: 8-18, 23-46, 39-67, 53-90

Διαιτητές: Τσάτσης Γαρίνη

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Λαγοπόδης): Τζανετάτου 4, Αυτζή 9(1), Σπαθάρου 15(2), Τσιμπίδη, Λαμπράκη, Σταμάτη 4, Οικονόμου 1,  Ξάνθου 6, Φάρου 2, Γασπαράτου Σίντι 12

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  (Καπογιάννη, Παντελάκης ): Γκοτζή, Σταμάτη, Μπόνη 5(1), Χατζηνικολάου 9(1), Κοσμά, Κάιζερ 11, Μάλτση 12(2), Παπαμιχαήλ 8, Χαλιβέρα 5(1), Τζόνσον 22, Καλτσίδου 12, Φουράκη 6

Πρωτέας Β.-Πανιώνιος 67-66

Διαιτητές : Παπαφωτίου-Γιακείμη

Δεκάλεπτα : 15-14, 28-34, 47-48, 67-66

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κτιστάκης): Καρλάφτη 3(1) , Κβτεντεραβιτσιούτε  8 , Σπυριδοπούλου 17 ,  Κολλάτου Ράτζα 6 , Σκρμπα 17 (21ριμπ.) , Νικολοπούλου 9,  Μυλωνάκη 2, Χατζηγιακουμή 5(1) , Αναστασοπούλου, Χατζηβασιλείου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας-Γιαννουλάκης): Πίτερσεν 8, Χίλι 15,  Τσιαδή 3, Μπότσαρη 4, Σαμπούρλου, Θεοδωρομανωλάκη  15, Στεφανίδου 11 (2), Πατεράκη 3, Γρηγορίου 7.

Αθηναϊκός-Παναθηναϊκός 59-56

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 13-14, 22-23, 44-39, 59-56

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  (Καλογερόπουλος-Γκουζίνη): Δασκαλοπούλου 12(2),  Καλογήρου 11(2), Παντέλη 2, Μπαλτά 12(2), Κόνιαλη 4(1), Νίξινα 2, Ουίλλιαμς 3, Αλμπάνεζ 13(1).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  (Πρέκας): Κασδαγλή, Μούλη, Σμίθ 19(1), Καλαμπάκου 3(1), Πράπα, Διέλα 2, Εϊβερι 14(3), Χάμπτον 18.

Βαθμολογία:

 1.Ολυμπιακός 4

2. Παναθηναϊκός 3

3. Πρωτέας Βούλας 3

4. Αθηναϊκός 3

5. Πανιώνιος 3

6. Νίκη Λευκάδας 2

7. Κρόνος Αγ. Δημ. 2

8. Δάφνη Αγ. Δημ. 2

9. Παναθλητικός 2

10. Τερψιθέα Γλ. 1
11. ΠΑΟΚ 1

12. Άρης 1

 Το αυριανό πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Τερψιθέα-ΠΑΟΚ Κυριακόπουλος-Μαρίγλη (Πετράκης Μιχ.)

Αλεξάνδρειο 12.30 Άρης-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης (Παπαγεωργίου)

Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Αστρεινίδης