Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (3η αγωνιστική)

Το Περιστέρι μόνο πρώτο, παραμένοντας αήττητο μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές της Β’ Εθνικής, καθώς Παπάγου και Τρίτωντας ηττήθηκαν. Με νίκες προχωρά και ο Εργοτέλης, ο οποίος όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο. Στο Βορρά με νίκες προχώρησαν η Καστοριά και ο Ερμής Λαγκαδάς που μετρούν μόνο θετικά αποτελέσματα με τις υποχρεώσεις τους στην τρίτη αγωνιστική να έχουν ολοκληρωθεί.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ζωγράφου-Τρίτων 80-72 (παρ)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί 78-77

Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νίκαιας 76-69

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 62-51

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός 85-76

Μανδραϊκός-Παπάγου 76-67

Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης 70-78

Αγ. Παρασκευή-Περιστέρι 62-77

 

Οι αγώνες

Ζωγράφου-Τρίτων 80-72 (παρ.)

Διαιτητές:Πόντας-Ορφανός Ιορ. (Πετράκης Μιχ.)

Φιλαθλητικός (Ζήβας):Παπαδημητρίου 9 (2), Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Καπετζόγλου 2, Βαρνάβας 9, Ξύδης 5 (1), Καστανιώτης 9, Λεγκίκας 21 (3), Τσιτσιγιάννης, Γεωργιάδης, Νάκης
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 6, Πετρόπουλος, Καλατζής 4, Κουκουνιάς 4, Ντιμπ 10 (2), Θυμνιός 8, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 5 (1), Γκαβανόπουλος 19 (3), Ανδρεόπουλος 13, Βερτούδος 3 (1)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί 78-77

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσαχάκης (Ντίνος)

Δεκάλεπτα:19-31, 20-9, 16-16, 23-21
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χατζηπανηγύρης): Μπάλας 3 (1), Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς 2, Ξιούρας, Άρχος, Ζούκας 14, Κόης 4 (1), Φρουσκλιάς 12, Γιανν/οπουλος 5 (1), Μπελλής 13, Γκαϊτάσοφ 9, Ματαλιωτάκης 4
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας, Αγόρης 6 (2), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 16 (4), Κερασοβίτης 15, Αμπαράς 24 (4), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 6, Μαύρος 4

Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νίκαιας 76-69

Διαιτητές:Παπαφωτίου-Χρηστίδης Ηλ. (Τζουβάρας)

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης):Παραγυιός 20 (1), Πλουμής 8 (1), Εμμανουηλίδης 6, Αθηνιώτης 5, Σκουλούδης 5, Βαρδαβάς 15, Μόρφης 10, Αυγενικός 2, Βλάχος 2, Μούτσα 3 (1), Μπούρας, Λάτσης
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Περσίδης 6 (1), Καπινιάρης 10 (1), Πάντσιος 11 (1), Πετρόπουλος 13 (3), Βουγιούκας 6, Βουρλιωτάκης 14, Παλαιοχωρίτης 7 (1), Βασιλόπουλος 2

Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης 70-78

Διαιτητές:Ελευθεριάδης-Φάκαρος (Παπαδόπουλος Στ.)

Δεκάλεπτα: 18-21,24-40, 42-66, 70-78

Απόλλων Σμύρνης (Χατζής):Κοντούδης 2, Μπάρδας 6 (1), Σπυρόπουλος 1, Μπασδέκης 17, Δενδρινός 14 (1), Αρναουτάκης 2, Κυπριτζόγλου 8 (2), Χανιάς, Παπουλίδης 14, Νιώτης, Σιώμος 6, Παπουτσής
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 6 (1), Τερζάκης, Βερτούδος 7 (1), Χουχούμης 19 (3), Σταράκης 3 (1), Χασάπης 3 (1), Μανιαδής, Δόσπρας 2, Σκανδαλάκης, Σαρρής 7 (1), Καραλής 17 (3)

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 62-51

Διαιτητές: Μπούκας-Τσολάκος (Παπαδόπουλος Κ.)

Δεκάλεπτα: 6-12, 28-28, 44-38, 62-51
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Πρισκομάτης 2, Καλλιανιώτης 2, Πρίτσος 7, Σοφρωνάς 3, Κούσουλας 7 (1), Γιαουρτόγλου 17 (3), Τοπάλης 11 (1τρ. 10ρ.), Αντωνίου 2, Τσικόπουλος.
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 6 (2), Κουτσουγέρας, Ξυδάς, Χρονόπουλος 2, Μπαλάφας 11 (1), Κανέλλης 6 (2), Στούκας, Σολωμός 15, Σουρλής 9 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Καπετάνιος.

ΚΑΠ-Περιστέρι 62-77

Διαιτητές: Ραχιώτης-Πολυχρόνης (Κορασίδης)

Δεκάλεπτα: 16-19, 32-42, 50-63, 62-77

ΚΑΠ (Λέκκας): ΚΑΠ (Λέκκας): Σκανδάλος 12 (2), Γραμματικάς 4, Θεοδωράκης, Γαπκιάδης 2, Καρτέρης 2, Πανταζής, Καραμπάς 4, Παπαθανασόπουλος 5, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 16 (2), Κόκκας 13 (1), Μαργέλης 2

Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 6 (1), Ντακούλιας 11 (1), Γοργόνης 2, Μαγκουνής 12, Πολυτάρχου 8 (1), Παπαντωνάκος 9 (1), Μάντζαρης 11 (3), Λυκογιάννης 8, Κατιάκος 5, Γκιουζέλης 2, Δομπρογιάννης, Παγώνης 3

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός 85-76

Διαιτητές:Αναστασίου-Σπυρόπουλος (Ζώης)

Δεκάλεπτα: 17-29, 41-43, 58-61, 85-76

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λιόγας):Καμαριανός 2, Μοσχοβίτης 23 (3), Κεφαλάς, Μαρίνος 3 (1), Παπανικολάου 5 (1), Χατζηνικόλας 8 (1), Καραβανάς 13, Οικονομόπουλος 11, Αρακάκης, Ψαρόπουλος 20 (1)

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης):Αβραμίδης 10, Μιχαλούτσος 14 (3), Πέτρουλας 2, Μούκας 11 (3), Μουμπάρακ 8 (1), Σιδέρης, Ζούμπος 4, Δούκας, Ρεκουνιώτης 6, Ματζιώρης 21 (4)

 

 

Μανδραϊκός-Παπάγου 76-67

Διαιτητές:Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας (Παππάς)

Δεκάλεπτα:11-20, 31-33, 54-47, 76-67
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 4, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 1, Κούρτης 8 (1), Ζαφείρης 6 (2), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 12, Μουστόπουλος 33, Βαφιάς, Ψυλέας 12
Παπάγου (Σορώτος): Γκάτζο 2, Σιμόπουλος 4, Αποστολίδης 2, Δέδες 20 (4), Ζώρζος 7, Αρσένης, Φακοπουλίδης 17 (2), Χαϊκάλης 6, Κακιούζης 9

 

Η βαθμολογία

1. Περιστέρι 3-0 6

2. Μανδραϊκός 2-1 5

3. Πανερυθραϊκός 2-1 5

4. Τρίτωνας 2-1 5

5. ΑΕΝΚ 2-1 5

6. Παπάγου 2-1 5

7. Εργοτέλης 2-0 4

8. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1-2 4

9. Ιωνικός Ν. 1-2 4

10. Πρωτέας Βούλας 1-2 4

11. Απόλλων Σμύρνης 1-2 4

12. Ζωγράφου 1-2 4

13. Πανελευσινιακός 1-2 4

14. Κορωπί 1-2 4

15. Μαρούσι 0-2 2

16. ΚΑΠ 0-1 1

 

Η επόμενη αγωνιστική (23/10)

Κορωπί-Ζωγράφου

Ιωνικός Νίκαιας -Κρόνος
Εργοτέλης-Πρωτέας Βούλας
Μαρούσι-Απόλλων Σμύρνης
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός-Αγία Παρασκευή
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Μανδραϊκός
Τρίτωνας-Παπάγου

2ος Όμιλος

 

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος 69-63

Καστοριά-Ασπίς Ξάνθης 85-71

Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο 75-79

ΧΑΝΘ-Ευρώπη Πευκοχωρίου 65-70

Ανατόλια-Γέφυρα 73-68

Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου 71-61

Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας 70-59

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι 51-58

 

Οι αγώνες

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι 51-58

Διαιτητές: Παριανόπουλος-Ζαχαρής (Γιαμούζης)

Δεκάλεπτα: 14-12, 30-29, 34-43, 51-58

Πιερικός Αρχέλαος ( Χατζηιωάννου) Κοντόπουλος 10 (1), Καλτσούνας, Κογκίδης 16 (4), Παπαμιχάηλ 4, Χανέλλι, Τοπούζης 5, Κων/νιδης 3, Τσιρογιάννης 11 (1), Τσιλιγκαρίδης 2

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Γρηγοριάδης 1, Δελίδης 11 (3), Σουτζόπουλος 5, Σαμαρας 2, Φλιάτης Ι. 6, Θωμαϊδης 4, Φλιάτης Γ. 6 (1), Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 15

Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης 85-71

Διαιτητές:Ξέρας-Καρακώστας (Κηπουρίδης)

Δεκάλεπτα: 22-14, 46-31, 70-49, 85-71

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 12(1), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 11(2), Απιδόπουλος 10, Ελευθεριάδης 9(1), Μπέγας 3(1), Τερσενίδης 8(2), Τασιούδης 2, Μπένας 16, Αντωνιάδης 2, Τσότσος, Τεπετίδης 12 (2)

Ασπίς Ξάνθης (Ρουμελιώτης): Μασμανίδης 1, Παπαδάκης 9(1), Τρούδος 6, Τσιόγκας 5(1), Στεφανίδης 7(1), Καραμπίνης 4, Τσιαβές 15(2), Κουτσογιάννης 8, Ασημάκης 7, Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 5(1), Πετς 2

Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο 75-79

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγεωργίου (Μπεκιάρης)

Δεκάλεπτα: 24-17, 46-42, 62-58, 75-79

Ερμής Αγιάς (Γιάσαρης): Αγαπίου, Τσιαμπαλής, Φαρμάκης Β., Μηλιώνης, Ντάλος 4, Χαλκιάς 5(1), Κόμματος 15(2), Περρωτής 10, Τριανταφύλλου 17(3), Βαβάτσικος 24(1), Φαρμάκης Α., Γούλας

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος, Μπερερής 6, Πατσαντζόπουλος, Τάσσος 16, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(2), Γκόβας 22(3), Μακρής 10, Κουσιάντζας

 

Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος 69-63

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Κωνσταντινίδου (Ρόζης)

Δεκαλέπτα:16-14, 38-27, 47-43, 69-63

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 4(1),Βουρνάς,Παπαδιονυσίου 16(1),Τοπουζίδης 3(1),Μουράτογλου 16(1),Σταυρόπουλος 8,Παπαρέγκας 8,Γεωργιάδης 4,Μουρίκης 4,Ψάλτου 6

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος – Πέγιας):Πιπιλιάρης 19(1),Πετρίδης 4,Παπασαραφιανός 6(2),Αράπης 5(1),Βούλγαρης,Νησιώτης 12,Νούκαρης 13(3),Ακριτίδης 2,Μίκιτς 2.

ΧΑΝΘ-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Διαιτητές:Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Γκούμας)

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-23, 47-42, 55-55, 65-70

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 4, Αμπατζάς 6, Βλάχος 7(1), Σταματέλος 1, Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 4, Γεωργάκης 5, Λευκαδίτης 32 (1), Μελίδης 2

Ευρώπη (Καραμανλής): Αμπατζίδης, Μητσάκης 16(3), Λεμονάκης 3, Μουρατίδης 17(2), Μαυρίδης 13(1), Γαρέζος 1, Καραϊσκάκης, Κιγμέτογλου 10, Σταύρου 10(1), Βαϊντερλής

 

Ανατόλια-Γέφυρα 73-68

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τσιομπάνος (Μήτσιου)

Δεκάλεπτα: 11-17, 27-38, 50-54, 73-68
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 6 (1), Βρεττάς, Σιώπης 14 (1), Γαλανίδης 11 (2), Τριανταφυλλίδης 14 (1), Συμεωνίδης10, Αζίζης, Σταματογιάννης, Τζουβάρας 14 (1), Βεργίνης 4, Γραβάνης
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 8, Δανάκης 9, Βάσκος 5, Κολοκοτρώνης 1, Δέτσικας 3, Καζαμίας, Μυλωνίδης 20, Βογιατζής 16 (1), Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 3 (1), Καρούζος 3

 

Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου 71-61

Διαιτητές:Σιμητόπουλος-Πετανίδου (Φωτιάδης)

Δεκάλεπτα: 28-23, 40-38, 57-49, 71-61
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής, Καμπέρης, Μέλιος 1, Ακεψιμαΐδης 13 (3), Μάρουσιτς 16 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 13 (1), Πιλκούδης 4, Ράπι, Ελευθεριάδης 8 (2), Μίνου, Καντάρκος 14 (1)
Αίας Ευόσμου (Πεχλιβάνης): Αμούτζιας 8 (2), Τσιμπής 16 (3), Τέντζος, Καδής 2, Δεληγιάννης 10 (2), Τσιακλάγκανος 5 (1), Σπύρας 2, Καραμανώλης 5 (1), Δεμερτζής 5, Σεκαδάκης Γ. 1, Σεκαδάκης Δ. 2, Κόκουρας 5

Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας 70-59

Διαιτητές:Κοϊμτζόγλου-Γαζέτας (Κουσαϊτης)

Δεκάλεπτα : 22-20, 37-35, 54-47, 70-59

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 7, Μαυρογιάννης 6, Παππάς Κ., Πάσσας, Καμαριώτης 10(2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 18(1), Θέος 21, Παππάς Γ.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Πάρος 5(1), Τσούκας 3(1), Τσιμίδης 2, Βάλλιος, Παπαδόπουλος Νίκος 5, Γεωργιάδης 8(1), Κοθράς 11, Σιόλογκας 11, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 10(3), Μόρας, Παπαδόπουλος Νικος του Σάββα.

Η βαθμολογία

1. Ερμής Λαγκαδά 3-0 6
2. Καστοριά 3-0 6
3. Αγρίνιο 2-1 5
4. Χαρίλαος Τρικούπης 2-1 5
5. ΑΣ Καρδίτσας 2-1 5
6. Πευκοχώρι 2-1 5
7. Ερμής Αγιάς 2-1 5
8. Πολύγυρος 2-1 5
9. Ανατόλια 1-2 4
10. Φίλιππος Βέροιας 1-2 4
11. Στρατώνι 1-2 4
12. ΧΑΝΘ 1-2 4
13. ΚΣ Γέφυρας 1-2 4
14. Πιερικός Αρχέλαος1-2 4
15. Ασπίς Ξάνθης 0-3 3
16. Αίας Ευόσμου 0-3 3

 

Η επόμενη αγωνιστική (23/10)

Ασπίς Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος

Αγρίνιο-Καστοριά

Πολύγυρος-Ερμής Αγιάς

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Χαρίλαος Τρικούπης

Γέφυρα-ΧΑΝΘ

Αίας Ευόσμου-Ανατόλια

Ερμής Λαγκαδά-Καρδίτσα

Στρατώνι-Φίλιππος Βέροιας

 

 

*Περισσότερα σε λίγο…