Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Πλήρης αγωνιστική για την Γ΄ Εθνική Ανδρών. Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – ΚΑΟΚ 69-82

Κεραυνός Αιγίου – Δάφνη Δαφνίου 78-90

Πορφύρας – Καλαμάτα 58-57

Αχαγιά 82 – Γλαύκος 67-62

Έσπερος Π. – Ακράτα 78-75

Ίκαρος Καλλιθέας – Ερμιόνη 64-55

Πεύκη – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 74-84

Ρεπό: Ένωση Ιλίου

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Πετρούπολης-ΚΑΟΚ 69-82

Δεκάλεπτα: 16-24, 33-49, 56-66, 69-82.

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Ροδίτης

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας, Βενιτουράκης, Δρακόπουλος 14 (2), Δρικόγιας, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης 13 (2), Μπούτρης 11 (2), Καμάρας 6, Σταύρος, Τασούλας 8, Μακρόπουλος 13, Βεντούρης 4.

ΚΑΟΚ (Γκόφας): Μαγκώνης, Κωνσταντίνου 8 (2), Σακελλαράκης 4, Κατσαμάκης 7 (1), Τσακιρίδης 13 (1), Κεφάλας 9 (1), Παβλίσεβιτς 16 (3), Μπακέας, Θωμόπουλος 2, Σταυρόπουλος 11 (3), Μακρής 12 (1).

 

Κεραυνός Αιγίου – Δάφνη Δαφνίου 78-90

Δεκάλεπτα: 18-23, 35-50, 58-69, 78-90.

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 15 (3), Δούρος 2, Χριστοδουλόπουλος 5 (1), Κάντας 3 (1), Φωτίου 16 (2), Ζύγας 2, Σούλης 2, Σκλάβος 22 (3), Κουκουλομάτης 2, Σκόνδρας 7 (1), Καραγιάννης 2.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Κωνσταντώνης 7 (1), Παλαντζάς 3 (1), Γκίνης 25 (5), Αθανασούλης 6, Μιχόπουλος 21 (5), Φιλιππόπουλος 10, Κορρές 3 (1), Τσελεμπής 7 (1), Θεοδοσίου 8 (2), Ρώης, Παπαδόπουλος, Μαυροειδής.

 

Πορφύρας – Καλαμάτα 58-57

Δεκάλεπτα: 12-13, 32-28, 49-52, 58-57

Διαιτητές: Μαρίγλη, Χριστινάκης

Πορφύρας (Παύλος): Σίμος 3 (1), Παλτόγλου 6, Κωνσταντίνου, Παπαφωτίου 1, Βούλγαρης 23 (1), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς 9 (3), Μπαρμπαρής 6, Οικονόμου 10 (1), Τρίγκας, Ντόκος.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 13, Κίσσας 11 (3), Αντωνόπουλος, Τσικούρης 4, Μαγιντόμπε 9 (2), Γεωργανάς 5, Σκοπέτος, Λουρμπέας, Δελής 7, Κουτίβας 8

 

Αχαγιά 82 – Γλαύκος 67-62

Δεκάλεπτα: 15-12, 35-31, 50-44, 67-62

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς

Αχαγιά ’82 (Δεράος): Δαβάνης 13, Σταμόπουλος 9 (1), Λυκούδης 3 (1), Χαμηλός 11 (1), Μοσχοβάκης 11, Τσινόπουλος 7, Νικολόπουλος 8 (1), Γατσούλης 5 (1)

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λαμπρόπουλος 20 (3), Λιούρδης 11,Σερέτης 7, Κάλλης 12, Αναγνωστόπουλος 7,Αδαμόπουλος 3, Παπακώστας 2.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ακράτα 78-75 (67-67 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 22-24, 39-43, 59-54, 67-67, 78-75

Διαιτητές: Ζιώγας, Καββαδάς

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Οικονομόπουλος 14, Φραντζής 11, Πετρόπουλος 12, Λαμπρόπουλος 6, Θανόπουλος 15, Πελεκούδας 1, Λυμπέρης 17, Αγγελόπουλος 2, Αποστόλης,Ροκανάς.

Ακράτα(Ζίζηλας): Σαρικάς 13, Λάππας 17, Μαλνταβάνος Γ. 2, Μπιτσάκος 3,Μάλλης 3, Σακελλαρίου 2, Βεσκούκης 19, Πρέκας, Λάφης 10, Μαλνταβάνος Κ. 6, Ολύμπιος, Κατωπόδης.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Ερμιόνη 64-55

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-32, 52-43, 64-55

Διαιτητές: Μπανασάκης, Ασημακάκη

Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 2, Μπελίτσης 4, Βάρσος 9 (2), Οικονομάκης 5 (1), Ζεγκίνογλου 10,Αλεξανδρόπουλος 3 (1), Καλεμτζάκης 7, Τσατάς 2, Μπουργάνος, Αρναουτάκης 4, Σταθόπουλος 6 (1), Τζέμης 12.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π. 5 (1), Αγγελής 13 (3), Θωμάς 7, Γκολέμης, Βανδώρος, Δεβελέκος, Ευστρατίου Π. 18, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 8, Πουλής 4.

 

Πεύκη – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 74-84

Δεκάλεπτα: 17-24, 40-50, 58-65, 74-84

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Τεφτίκης

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Τσιούμπρης, Τσάκος, Κυριαζόπουλος 3, Τσαμπρής 18 (2), Μελάς 14 (2), Συμεώπουλος 12 (1), Πολύζος, Τάγαρης 15, Πλουτέτσκι , Κεχρής, Κουκάκης 12 (2).

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Μελισσουργός, Παπαδάκης 2, Βελιζιώτης 9 (1), Γραμματικός 18 (3), Βούζας 7, Δαρμογιάννης 7, Δορκοφίκης 15 (1), Μιχαλόπουλος 14, Καννάς 12 (1).

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 4

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 4

3. Καλαμάτα 3

4. Πορφύρας 3

5. Γλαύκος 3

6. Ακράτα 3

7. Αχαγιά 3

8.Ίκαρος Καλλιθέας 3

9. ΚΑΟΚ 2

10. Ένωση Ιλίου 2

11. Έσπερος ΑΟΠΑ 2

12. Κεραυνός 2

13. Άρης Πετρούπολης 2

14. Πεύκη 2

15. Ερμιόνη 1

* Έσπερος ΑΟΠΑ, ΚΑΟΚ, Ερμιόνη και Ένωση Ιλίου έχουν από έναν αγώνα.

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

ΚΑΟΚ – Κεραυνός Αιγίου

Δάφνη Δαφνίου – Πορφύρας

Καλαμάτα – Αχαγιά ‘82

Γλαύκος – Έσπερος ΑΟΠΑ

 Ακράτα – Ίκαρος Καλλιθέας

 Ερμιόνη – Πεύκη

 Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Ένωση Ιλίου

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

 

 

2ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Σαντορίνης – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων 53-86

Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω 66-68

ΟΦΗ – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 88-80

Άρης Νικαίας ΓΝΟ – ΑΕ Πεντέλης 75-83

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΕΣ Κάδμος               75-78

ΓΣ Έσπερος Λαμίας – ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου 93-63

 

Φύλλα αγώνα

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΕΣ Κάδμος               75-78

Δεκάλεπτα: 10-32, 32-45, 55-57, 75-78

Διαιτητές: Καρπάνος, Γεράνιος

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 8(2), Κακαργιάς, Θεοδωράκος 13(3), Λυγκερίδης 13, Ευστρατίου 26(1), Αρκουμάνης, Τσελέκος 4, Ταβελάρης, Κυριλής 6(1), Καρανδρέας, Ξιούρας 5.

ΕΣ Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 2, Πανταζής 3, Σιλβέστρος 13(3), Γκρινιάρης 23, Νικολάου, Χαρατσής 22(3), Τσαπρούνης 6, Γιάννου, Τσιριμώκος 1, Μπένος 5, Σπηλιώπουλος 3(1).   

 

Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω 66-68

Δεκάλεπτα: 10-16, 35-34, 52-49, 66-68

Διαιτητές: Ορφανός, Αργυρούδης

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 11 (3), Αρτσάνος, Γεωργιάδης 3 (1), Καραγιάννης, Τζίμης 9 (3), Μάκαρης 5 (1), Σβορώνος 9 (1), Δαχρετζής 20 (2), Καδογιαννόπουλος 4, Μυλωνάς 5 (1).

Ιπποκράτης Κω (Ασημακόπουλος- Καπλανίδης): Χατζηπυλιώτης, Κουκουράβας 5 (1), Τρύπας 11 (3), Πλευράκης 2. Σκούφης 5 (1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 19 (1), Τσιλιγκίρης, Χαρίσης 14 (1), Χρύσης 12 (1), Γκοράτσας, Μπολούρ.

 

ΑΕ Σαντορίνης – ΑΣ Διαφόρας Δρυοπιδέων 53-86

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-39, 46-61, 53-86

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

ΑΕ Σαντορίνης (Κωνσταντινίδης): Μπουραντάς 3(1), Παντζιαρίδης, Σταύρου 4(1), Κατικαρίδης 5(1), Δουλγεράκης 2, Λουΐζι, Κυριακόπουλος 4(1), Πάππος 3(1), Πετράκης, Παπαδόπουλος 13(1), Δαμίγος, Σάκοτα 19.

ΑΣ Διαφόρας Δρυοπιδέων (Σομόλης): Εμίρης 7, Καλλίλας 2, Ζακυνθινός 13(1), Καραλής 4, Διαμαντόπουλος 6, Καράμπαμπας 8(1), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδόλιας 18(1), Σαμαράς, Γαλιώτος 6, Ντιφαντής 7.

 

Έσπερος Λαμίας – Προμηθέας Χαλανδρίου 93-63

Δεκάλεπτα: 17-14, 41-28, 62-48, 93-63

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Δελαγραμμάτικας

Έσπερος Λαμίας: (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 3, Φραγκιαδάκης 4, Σέττος 21 (5), Αργύρης 4, Στογίλκοβιτς 3(1), Παναγιωτίδης 18 (2), Φύκας Π. 5 (1), Σοφογιάννης Μ. 11 (3), Φούντας 6, Ζαχαράκης 11 (3), Τσαπούρνας 7, Σκαρμούτσος

Προμηθέας Χαλανδρίου: (Γ. Μελέτης): Γεμενής 3, Σβαρνάς 8, Ανδρικόπουλος 13, Κορομηλάς, Κατσούλης 11, Γιαννάκης, Σαμικτής 7, Τσιγγανόπουλος, Πέζος, Στεφάνου 9, Μάνδαλας 2, Σαρλής 10.

 

ΟΦΗ – Νίκη Αμαρουσίου 88-80

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-43, 73-60, 88-80

Διαιτητές: Καμήτσος, Κοτσίρης

ΟΦΗ (Κόκκινος – Καρλάφτης): Κριθινάκης , Μαϊστρέλης 13 (4), Ξενάκης 19 (2), Καρλάφτης 3(1), Αγαπιάδης 21(4), Βλαχάκης, Καλλέργης, Μπουμπάρης 4,Τζουλάκης,Κυρίτσης, Μουλάς 18(1), Πρωτογεράκης 4,Μητρόπαπας 6.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσάγγελος): Μπατής, Μαραγκίδης, Κοροπούλης 14, Χαραλάμπης 4, Κοντογιάννης 15 (2), Σιμιτζης 15(3), Τζεκένης Ι. 3(1), Σιδέρης , Σκούταρης , Τζεκένης, Αγγελής 19.

 

Άρης Νίκαιας – ΑΕ Πεντέλης 75-83

Δεκάλεπτα : 15-27, 32-39, 52-60, 75-83

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Σκάλτσης

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ (Κωνσταντινίδης): Στέφος 14(1),Καρβούνης 2, Αγγελόπουλος, Σκιαθίτης 5(1), Θαλασσινός 13, Αγγελίδης 13, Γαλίτης 1, Κόλλιας 4, Γεωργουσόπουλος, Δρίβας 7(2), Αντωνούσος 3(1), Καρυπίδης 13.

ΑΕ Πεντέλης (Χαρτοματσιδης): Κέκκης, Μάντζιος, Γρατσιάτος 8(1), Λίτσο 18(4), Αποστολόπουλος 8(2), Πορτελάνος, Καρούζος 10(1),Κωνσταντακος, Καλογερόπουλος 12, Μπίγγος 9(2), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 18.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 2

2. Έσπερος Λαμίας 2

3. ΟΦΗ 2

4. Πεντέλη 2

5. Κάδμος 2

6. Ιπποκράτης Κω 2

7. Πανναξιακός 1

8. Πόλις ΑΣ Καλλιθέας 1

9. Νίκη Αμαρουσίου 1

10. Άρης Νίκαιας 1

11. Προμηθέας Χαλανδρίου 1

12. Σαντορίνη 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10)

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – Λοκρός Αταλάντης

ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Σαντορίνης

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – Πανναξιακός ΑΟΝ

ΑΕ Πεντέλης – ΟΦΗ

ΕΣ Κάδμος – Άρης Νικαίας ΓΝΟ

ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου – Πόλις ΑΣ Καλλιθέας

 

3ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΑΣ Μελίκης  75-69

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Ελίμειας  62-76

ΓΣ Φαρσάλων – Τιτάνες Παλαμά 73-69

Βίκος Ζαγοροχώρια – ΑΓΣ Ιωαννίνων (αναβολή)

Εύαθλος Πολυκάστρου – Αιγινιακός  73-52

Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών  79-75

ΠΣ Ευκαρπίας – Νικόπολη Πρέβεζας  65-68

 

Φύλλα αγώνα

Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών 79-75

Δεκάλεπτα: 26-17, 44-38, 61-56, 79-75

Διαιτητές: Φούτζηλας, Εμμανουήλ

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 2, Σισμάνης 2, Σκορδάρης, Ντόβας 26 (5), Κουτζιομήτρος 9 (2), Μαυρίδης 23 (2), Ζολώτας, Γκλιάμας 2, Καρανώτας Τ. 3 (1), Καρανώτας Σ. 9.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μπαρτζώκας, Ζήμπρας, Κλωνάρας Α. 5 (1), Μιχαϊλίδης 2, Ρίγκος 5, Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 15 (1), Κιούρκας 14 (2), Μπόζιαρης 7 (1), Τζήμου 25 (4), Χατζόπουλος 2.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΑΣ Μελίκης 75-69

Δεκάλεπτα: 25-20, 41-34, 57-48, 75-69

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Παζόλης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζής, Αποστόλου 17 (2), Γαϊτανίδης, Τουλούγκας 11 (2), Χατζημηχαηλίδης 10 (3), Αναστασίου 9, Μωυσίδης 2, Ρέμπελος, Καλαμπόκης, Στυλιανίδης 8 (1), Δοξάκης 7 (1), Χατζίδης 15.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 7, Μαυρίδης 8(1), Δημητριάδης 2, Παπαδόπουλος, Γιαννόπουλος, Σαπκαρης Κουτζαμπασόπουλος, Κοτσάμπασης 15 (4), Κυριακού , Παραπούρας 24 (3), Σαζακλίδης 11, Ρογγότης 2.

 

ΓΣ Φαρσάλων – Τιτάνες Παλαμά 73-69

Δεκάλεπτα: 12-14, 33-32, 51-51, 73-69

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

ΓΣ Φαρσάλων (Αλεξίου): Λεπενιώτης, Φούντας 15, Ψύρρας 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 26, Παπακώστας 14, Ίλτσογλου 4, Ντόνας, Ντίνος 2, Αναγνωστόπουλος Χρ. 2, Μακρής, Μάρκος, Τσιλούλης.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Αντωνίου 6 (1), Χατζής 1, Γεωργτζάς 12 (2), Πανάρας 20 (3), Δερμιτζάκης 3, Αποστολάκης 7, Μούμογλου 11, Αργύρης 5 (1), Φαλιάτζης 3 (1), Παπαιωάννου 1.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Αιγινιακός 73-52

Δεκάλεπτα: 19-23, 35-36, 58-43 73-52

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Καρκαλέτσης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 6 (1), Ημερίδης 31 (1), Βαρβούτας, Ζεμπεκίδης 2, Κηρύκος, Χατζόπουλος 10 (2), Βλέτσης 4, Γιαμπατζίδης, Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 6, Βακερλής 6, Κούτουλας.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης):  Κατσιάνος 8 (2), Μωυσίδης 3 (1), Παρίσης, Παουλεάνου 9, Αργυρόπουλος, Κιρκιτζώτης, Πεχλιβάνος, Καρκάρας 2, Παππάς 13, Κοντόπουλος, Αναστασιάδης 12, Κιουτσούκας 5.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Νικόπολη Πρέβεζας 65-68

Δεκάλεπτα: 24-15, 36-31, 52-58, 65-68

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόκας

ΠΣ Ευκαρπίας (Γκένογλου): Ψευτογκάς 4, Παλιογιάννης, Κολότσιος 13 (1), Θεοδωρόπουλος, Μπαρούτας, Μπάρκος, Γαϊτάνης 7 (1), Χολέβας 21 (1), Βενετίδης 2, Απιδόπουλος 7 (1), Ουλουσίδης 6, Γκαβέζος 5 (1).

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπύρης) : Κωνής, Αργυρός, Βαβέτσης, Τσιτσώνης 12 (4), Παπαδημητρίου, Πολίτης 5, Παπαμιχαήλ, Βαγενάς 11 (1), Νίκας 4, Μακρόπουλος 16 (2), Αγραπιδάκης, Μπάλλας 20.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Ελίμειας 62-76

Δεκάλεπτα: 19-23, 30-40, 44-56, 62-76

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Τσανακτσίδης

Αριστοτέλης Φλώρινας  (Μαυρουδίου): Τούζος 3 (1), Μαυρουδίου 8 (2), Κέκελης 3 (1), Τέρπος 16 (1), Μήλιος, Σκαρλάτος 12 (2), Βίτκας 3 (1), Μίχος 8, Καραβατάκης, Βασιλείου, Γυμνόπουλος 9.

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Πουρνάρας, Μαδίκας, Μαλούτας 8 (1), Δημόπουλος, Βλάχος 12 (2), Τσαμπούρης 2, Πάπιστας, Κατσέλας 10 (2), Τσιαούσης 2, Μαλλιούρας 13, Μακρής (7 (1), Νικολάου 18.

 

Βαθμολογία

1. Εύαθλος Πολυκάστρου 2

2. ΓΣ Ελίμειας 2           

3.  Απόλλων Καλαμαριάς 2

4. Διόσκουροι Κοζάνης 2

5. ΓΣ Φαρσάλων 2

6. Νικόπολη Πρέβεζας 2

7. ΠΣ Ευκαρπίας 1

8. Πρωτέας Γρεβενών 1

9. Τιτάνες Παλαμά 1

10. ΓΑΣ Μελίκης 1     

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 1

12. Αιγινιακός 1

13. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0

14. Βίκος Ζαγοροχώρια 0    

* Βίκος Ζαγοροχώρια και ΑΓΣ Ιωαννίνων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10)

ΓΣ Ελίμειας – Απόλλων Καλαμαριάς

Τιτάνες Παλαμά – Αριστοτέλης Φλώρινας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Φαρσάλων

Αιγινιακός – Βίκος Ζαγοροχώρια

Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Πολυκάστρου

Νικόπολη Πρέβεζας – Διόσκουροι Κοζάνης

ΓΑΣ Μελίκης – ΠΣ Ευκαρπίας

 

 

4ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός – Ιωνικός 101-95

Αστέρας Καβάλας – Ορφέας Ν. Σκοπού 74-75

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΟ Νέων Μουδανιών 60-58

ΠΚ Νεάπολης – Ζέφυρος 45-46(30΄), 63-68

Παναθλητικός Πειραματικό – ΑΕ Κομοτηνής 68-47

Ικαροι Σερρών – Αγία Βαρβάρα  82-40

Μαντουλίδης – Χαλκηδόνα  57-63

 

Φύλλα αγώνα

Παναθλητικός Πειραματικό – ΑΕ Κομοτηνής 68-47

Δεκάλεπτα: 15-12, 30-19,46-35, 68-47

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Παναθλητικός Πειραματικό ( Γεροφώτης) : Βογιατζής 11(3), Πράντζος, Τσεσμετζής 4(1), Αρνίδης 12(1), Χατζημιχαηλίδης 7, Καλούτσικος 11, Κοϊμτζόγλου 2, Μαυροματίδης 12, Τσιακίρης, Μπάκος 2, Κάσουρας 6, Βαρίτης 1.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 4, Κριμπουρας, Χονδρόπουλος, Βακρινός, Λεχούδης 19(3), Βαχαρίδης, Κουτσοβασίλης 11(2), Μιχαηλίδης, Λιβισιανος, Καραμπεκης 7, Παλλάκης 6. Λέφης.

 

ΠΚ Νεάπολης – Ζέφυρος 63-68

Δεκάλεπτα: 15-16, 29-28, 45-46, 63-68

Διαιτητές: Γραικός, Μαλτέσιος

ΠΚ Νεάπολης (Μπούμπας-Τασόπουλος): Νικολαΐδης 2, Σουλτάνης, Αποστολίδης 12 (2), Καραγιαννάκης, Χύτας 10, Ζεϊμπέκης 12 (3), Χριστοφόρης 3 (1),Φαρμάκης, Χριστοδούλου 9, Δημητρόπουλος 4, Τσιώρας, Ταουκίδης 11.

Ζέφυρος (Τσολάκης) : Μυτηλιναίος 8 (2), Μυλωνάς 7, Αλεξανδρίδης 13 (1), Ουρκέρογλου, Τσιουντος 8, Καμπακάκης, Πατίκας 8 (1), Τσιόγκας 4, Σταφυλλάς 3, Μυστιλιάδης 17 (3), Τσάμογλου.

 

Αστέρας Καβάλας – Ορφέας Ν. Σκοπού 74-75

Δεκάλεπτα: 17-14, 36-31, 58-56, 74-75

Διαιτητές: Εκίζογλου, Καλέσης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 18 (4), Μπόζης 3, Μαρκόπουλος 3, Γ. Σουλίδης 1, Αθανασιάδης 21 (3), Αργυρίου 2, Χαριζάνης 14 (1), Μυζίου 8, Ζαρωτιάδης 4.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 36 (5), Ιακωβίδης 8, Αποστόλου 6, Χατζηκυριακίδης, Χατζής 10, Τσανάκας 10 (2), Σύρπας, Χατζηανδρέου 4, Ιωσηφίδης 1, Καραμπατζιάκης.

 

Μακεδονικός – Ιωνικός 101-95

Δεκάλεπτα: 18-16, 41-34, 60-56, 75-75(κ.α.), 81-81 (α΄ παρ.), 89-89 (β΄ παρ.), 101-95

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Τζιοπάνος Γ. 

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 16, Ντισλής 25(1), Μπαρζού 14(1), Παπαγρηγορίου Κώστας, Κομμάτας , Χαλάτσης 21(1), Σκουφεζής Α, Πυλακούτας 12(4), Λυχριδάς 4, Νταράκης 8, Μαργαρίτης 1.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης) Μητακίδης , Κουλαξής 11, Παναγιώτου 37(2) Τουβελτσίδης 6, Δικταπανίδης, Γκούμας 6, Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 17, Πολυχρονιάδης, Καλογεράτος 11(3), Κούτε, Γεωργιάδης 4.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΟ Νέων Μουδανιών 60-58

Δεκάλεπτα: 17-7, 31-22, 45-37, 53-53(κ.α.), 60-58

Διαιτητές: Εκίζογλου, Καλέσης

ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Καραγιώργος, Σκεμπης 5, Αθανασίου , Χατζηδημητρίου 13(1), Καναράς, Σημάκης 21, Καλαντζής 9(1), Καραμπέκης 10, Μπίτατζης, Χαλίλ.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 5(1), Δέτσος 15(1), Σερέτης 4, Τσιγγελίδης 7(1), Χαρίστος Ε 2, Κουτσούχας, Κοκκίνης, Φιλοξενίδης, Τεζετζίδης 6, Χαρίστος Σ 8, Ταντελέρης 11.

 

Ικαροι Σερρών – Αγία Βαρβάρα 82-40

Δεκάλεπτα: 24-10, 44-17, 65-35, 82-40

Διαιτητές: Πράττος, Σελεβός

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος Π. 15 (3), Γεωργιανός 13 (2), Τράκας 18 (4), Γκουτζιάς 12, Σταματόπουλος 2, Παρχαρίδης 8 (2), Θολιώτης 10, Φώτογλου 4, Γρίψιος Χ., Βουζουτζίδης.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Σιδεράς 3 (1), Μητρούλης 2, Ζωτίδης 6 (1), Δάτσης 6, Δανίκας 6 (1), Παπακωνσταντίνου 12 (3), Φασουλάς 5, Αντωνιάδης, Παϊτάρης, Ντάτσης, Συρόπουλος.

 

Μαντουλίδης – Χαλκηδόνα 57-63

Δεκάλεπτα: 15-16, 22-32, 41-50, 57-63

Διαιτητές: Τσούλης, Λουλουδιάδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 2, Ρόπουτης 9, Τάκης Ι 7(1), Θώμος 1, Μπέλλος 2, Γκαντίδης 13, Γιαννακός 7(2), Ραφατλάρι 2, Τσιριλάκης 6, Κουτουξίδης 6, Γεωργιάδης 2, Γκαβέζος.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 2, Μαρκίδης 9, Χαρτόπουλος 17(4), Μαραπίδης 17(3), Παπαδόπουλος, Λαϊδης 2, Σεφερίδης, Μηντζιαρίδης, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 12, Μπατάκος 4.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 2

2. Παναθλητικός-Πειραματικό 2

3. Μακεδονικός 2          

4. Χαλκηδόνα 2

5. Ζέφυρος 2

6. ΓΑΣ Κομοτηνή 2

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 2

8. Αστέρας Καβάλας 1

9. ΠΟ Νέων Μουδανιών 1

10. ΠΚ Νεάπολης 1

11. Ιωνικός 1

12. Μαντουλίδης 1

13. ΑΕ Κομοτηνής 1

14. Αγία Βαρβάρα 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10)

Ορφέας Ν. Σκοπού – Μακεδονικός

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Αστέρας Καβάλας

Ζέφυρος – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΕ Κομοτηνής – ΠΚ Νεάπολης

Αγία Βαρβάρα – Παναθλητικός-Πειραματικό

Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερρών

Ιωνικός – Μαντουλίδης