Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής

Πρεμιέρα έχει σήμερα και το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών που διεξάγεται σε δύο ομίλους. Η νεοφώτιστη Ηλιούπολη για τον 1ο Όμιλο νίκησε στο κλειστό των Πατησίων 56-50 τον Σπόρτιγκ. Στον 2ο Όμιλο ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 62-48 στην Ξάνθη της Ασπίδας.

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις και στους δύο ομίλους:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΓΣ Ίκαρος Καλ. – Άρης Πετρ. 56-52

Διαιτητές : Αυγερινός Σιδέρης

Δεκάλεπτα : 12-16, 22-26, 39-41, 56-52

ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης , Παναγιωτόπουλος): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 5(1), Στεφάνου 15, Ευμορφοπούλου 12(2) , Παναγιωτοπούλου 7, Ρουμπελάκη 9, Ζαχαράκη 1, Ζότοβα 5, Λίτσι, Τσαφαρά.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.  (Κάββουρας) : Ναυροζίδου 9, Μαρίνη 5(1) , Λουκάτου 5, Τζαναρία, Ντάνου 3(1) , Χιώτη 9, Χρονοπούλου 4, Τσέρου 11(2) , Τσουμάνη 6.

Σπόρτιγκ – Ηλιούπολη 50-56

Διαιτητές: Πλιάκας, Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 15-18, 30-25, 40-43, 50-57

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου ): Δανδουλάκη Αλ., Εμμανουηλίδου 6(2), Δανούση 12(1), Μπρέλλου 2, Βαφειάδη 14, Σιδέρη, Μουζάκη 5, Κριμιζά, Σερέπα, Ιωαννίδου 7, Δανδουλάκη Μ. 7.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλος): Μπότση 9, Γεωργούση 11(1), Μηνά, Κολοβού 6, Καββαδά, Πριόνα 5, Λελεδάκη 2, Παππά, Λεντζάκη, Μπακαλέξη, Τζέμη, Θεοδώρου 23(2).

Κυρίαρχοι – Ελευθερία Μ.  42-63

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης , Κοτσώνης

Δεκάλεπτα : 08-16 , 18-34 , 26-52 , 42-63

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαριας):  Μπρούλια 4,  Σταθάκη 2,  Κοκκίνη  9, Χασαπίδου, Νεαρχάκου 8,  Παπαιωάννου 2,  Ιντσαμπούν 4,  Χατζηγεωργίου, Θεοφίλου 2, Κοντοδιού  5 (1),  Βόπη 2, Παπακωνσταντίνου 4 .

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα 7,  Δεγαϊτη 2,  Καλάγια 2,  Ζαχαράκη Μ. 10, Μούλτση 13 (2),  Σπαθάρη 7 (1),  Χελιώτη 15,  Κούτρα 2,  Προέδρου,  Καρανάσιου 3,  Σιγάλα 2.

Φάρος Κερ. – Δρομείς Τρίπ. 76-56

Διαιτητές: Καλογριάς Λαζόγκα

Δεκάλεπτα : 24-17, 43-25, 53-36, 76-56

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Καραπακλάς):  Λόξα, Βράκα 18(5), Καρακασίδου 2, Αθανασίου 8(1), Γκριτζά 6, Τσέρου 3, Κεχαγιά 22(3), Μωυσιάδου, Γιαννακοπούλου 2,  Ακρίβου 2, Αλεξανδρίδου 6, Πετράκη 7(1)

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Πολυζωγόπουλος) : Στασινού 3(1), Ντρέβου 2, Μπέκα 2, Μαρίνου 18(3), Αρβανίτη, Μοσχοπούλου 19(2) ,  Μπαρουξή 8, Τζάνη 4, Κοσκινά , Ναστοπούλου.

Αγ. Παρασκευή – Αρκάδι Ρεθ. 75-37

Διαιτητές: Μαυρέλης, Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα : 21-10, 37-13, 58-28, 75-37

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 4, Γκάνια 9(2), Καμμένου 12(2) , Κοντογιάννη 2, Κλείτσα 10, Ψωμά 6 Πολιτοπούλου 12(1) Τριχά , Πετυχάκη 12, Αμίτση , Κούκη 6, Καράμπελα 2.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης):Κουλούρη Μ. 7(1), Ρήγα, Μούκα 4, Ζουμπεράκη 5, Κουλούρη Στ. (1) Μιχελιδάκη 1, Καζά 6, Μαρκοπούλου, Παναρετάκη 5(1).

Η βαθμολογία
1. Αγ. Παρασκευή 2
2. Ελευθερία Μοσχάτου 2
3. Φάρος Κερ. 2
4. ΓΣ Ηλιούπολης 2
5. Ίκαρος Καλ. 2
6. Άρης Πετρούπολης 1
7. Σπόρτιγκ 1
8. ΣΔΥΤρίπολης 1
9. Κυρίαρχοι 1
10. Αρκάδι Ρεθύμνου 1
*Τα Μελίσσια έκαναν το ρεπό τους.

*Έχει αποχωρήσει ο Πήγασος Κρεμαστής

Επόμενη Αγωνιστική (22-23/10)

ΣΔΥ Τρίπολης – Ίκαρος Καλ.

Άρης Πετρούπολης – Κυρίαρχοι

Ελευθερία Μοσχ. – Σπόρτιγκ

Μελίσσια – Αγ. Παρασκευή

Αρκάδι Ρεθ. – Φάρος Κερ.

ΡΕΠΟ: ΓΣ Ηλιούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σερρών – Ολυμπιακός Β. 33-75

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Τοκμακίδης

Δεκάλεπτα: 6-23, 19-45, 26-60, 33-75

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τόγα 7(1), Τζιαμπάζη 11 (3), Μαραγκού 2, Λαδοπούλου Κ. 1, Νασιάκου 6, Βλάχμπεη 2, Μπακιρτζίδου Κ. 4, Αγγειοπλάστη, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Ζ., Στεφανίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 13 (2), Ντελή 2, Παγκαλίδου 2, Ταντουρόφσκα 17 (3), Σουλτάνη 4, Νούλα 6, Αγαγιώτη 8 (1), Δημητριάδου 10 (1), Ζήτη 1, Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 4, Κοτσιάφτη 4.

Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας 37-47

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 7-8, 15-19, 29-35, 37-47

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ: Δαβιτίδου 2, Ζουγκουρίδου 5, Φλώρου 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 4, Μαλεζά, Κωτούλα 12.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα, Πετρίδου 3(1), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 8, Βατσιτσίδου 11(1), Ζιβώνη, Καρατζά 4, Νικολαϊδου 2, Γαλιτσιάνου 14(3), Τζήμου 6.

Σταυρούπολη – Ολύμπια Λ. 49-55

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης Στ.

Δεκάλεπτα: 17-15, 28-31, 32-40, 49-55

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 4, Σαμαρά 14(2), Αντωνιάδου, Πολύχρου 15(5), Τσαμπάκου 12, Κωστανάκη, Κανέλογλου 2, Πετρίδου 2, Τσανταλη, Πεχλιβανίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γιαλιατσάτου 13, Σουλιώτη 10(1), Κυριτσάκα 12(1), Λιάσκου, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 18(2), Καλλίδη 2. 

Απόλλων Καλαμαριάς –ΠΑΣ Γιάννινα 60-35

Διαιτητές: Παπαθωμά, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 10-12, 28-18, 47-27, 60-35

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 5(1), Παπαρέντη 4, Τσίτσου 8(2), Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου 9, Σολωμού 5, Φλώρου 10, Καϊμακτσή 7.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 17(4), Γιοτίτσα Ε. 11(3), Βαλέκα, Μεντεσίδου 3(1), Κατσίδου, Ξανθοπούλου 4, Στεργιούλα, Σταματέλου, Γιοτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.

Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής 48-62

Δεκάλεπτα: 16-22, 25-34, 38-46, 48-62

Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλα

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 15(1), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 3, Παπαχρυσοβέργη 2, Καραλή 8, Καρακώστα 5, Σαρβάνη 2, Μαμαλίγκατζη 3, Καραλίδου Β. 7(2), Γκιργκιζά, Παπαϊωάννου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 14(1), Τσουμπερλή 7, Κωτούλα 5(1), Γιαννούδη 12, Τσακίρη, Τσαμπούρη 6(2), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού 5, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου 6, Ξανθινίδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ.  – Τιτάνες Δράμας 48-56

Δεκάλεπτα: 15-9,  26-24, 39-37, 48-56

Διαιτητές: Λαδάς-Γιαννούλης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού3(1), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 10(2), Καζαντζή 3(1), Ταυροπούλου 2, Τζίκου 3, Μούρτου 8, Αγαθαγγελίδου, Ψαρρά 3, Παπαδάκη 14(1), Βασλαματζή 2, Αθανασιάδου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ., Σαμολαδά 14, Αρσένογλου, Φούντα 2, Γαϊτάνη Ε. 19(1), Γιαντσιώρη 18, Κυριακίδου 2.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Β. 2
2. Απόλλων Καλ. 2
3. Ηρακλής 2
4. ΑΕ Πυλαίας 2
5.Τιτάνες Δράμας 2
6. Ολύμπια Λ. 2
7. ΕΟ Σταυρούπολης 1
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 1
9. Πιερικός Αρχέλαος 1
10. Ασπίδα Ξάνθης 1
11. ΠΑΣ Γιάννινα 1
12. ΑΟ Σερρών 1

Επόμενη Αγωνιστική (22-23/10)

Ηρακλής – Απόλλων Καλ.
ΠΑΣ Γιάννινα – Πιερικός
ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν.Ρ.
Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών
Ολυμπιακός Βόλου – ΕΟ Σταυρούπολης
Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης