Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα – 1η αγωνιστική

Με συναρπαστικούς στην εξέλιξή τους αγώνες, εκτός έδρας νίκες και παιχνίδια που κρίθηκαν στην παράταση, άρχισε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά τα φύλλα αγώνος στους δύο ομίλους έχουν ως εξής:

1ος  Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ζωγράφου – Μανδραϊκός 69-77

Απόλλωνας Σμύρνης – Κορωπί 83-81

Πανελευσινιακός – Περιστέρι 63-68

Πρωτέας Βούλας – Τρίτωνας 86-88 (β’ παρ.)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Παπάγου 73-76

Κηφισιά – Μαρούσι 85-82

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νικαίας 73-64

Έσπερος ΑΟΠΑ – Εργοτέλης (αναβλήθηκε)

 

Τα φύλλα αγώνος

Νεά Κηφισιά – Μαρούσι 85-82
Δεκάλεπτα: 17-20, 42-38, 65-58, 85-82
Διαιτητές: Τσαρούχα – Αποστολίδης
Ν.Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 10, Μοσχοβίτης 17 (1), Κεφαλάς, Μαρίνος 4, Καράμπελας 1, Παπανικολάου 18 (4), Χατζηνικόλας 12 (1), Καραβανάς 13, Οικονομόπουλος 2, Δρακάκης, Ψαρόπουλος 8 (1).
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο 2, Στασινός 5 (1), Κουτσουγέρας 2, Ξυδάς 4, Χρονόπουλος 15 (2), Μπαλάφας 6 (2), Κανέλλης 8 (2), Στούκας 3 (1), Σολωμός 8, Σουρλής 12 (2), Παπαγεωργόπουλος 16, Καπετάνιος 1.

Πρωτέας Βούλας – ΑΕΟ Τριτων  86-88
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 17-22, 38-43, 58-62, Παρ: 71-71, 1η Παρ: 80-80, 2η Παρ. 86-88
Πρωτεας Βούλας (Μανουσελης, Ποδαρας):  Αντωνόπουλος 11(1) , Πλουμής 7  , Εμμανουηλιδης 3 , Αθηνιωτης 10(1), Σκουλούδης 13 , Βαρδαβας 15 , Μορφης 6(2),  Αυγενικός 11(1), Βλάχος 3(1), Μούτσα 7(1), Μπούρας, Λάτσης.
ΑΟ Τρίτων (Μιχελάκος): Κουκούνιας 3, Ντίμπι 18(2), Γκαβανόπουλος 25(4), Κούτουλας 19(4), Ανδρεόπουλος 9, Θυμνιός 9, Πετρόπουλος 5, Bερτούδος.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Παπάγου 73-76

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 16-25, 35-36, 51-58, 73-76

Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Χατζηπανυγήρης): Στραγανιώτης 9, Δανάς 5 (1), Ξιούρας 3 (1), Άρχος 3, Ζούκας 5, Κόης 7 (1), Φρουσκλιάς 24 (3), Μπέλη 2, Γιαννόπουλος 6, Γκαϊτάσοφ 9 (1), Ματαλιωτάκης

Παπάγος (Σορώτος): Φακοπουλίδης 9 (1), Φωτητζόγλου 2, Σιμόπουλος, Αποστολίδης, Δέδες 12 (3), Ζώρζος 12 (1), Αρσένης, Γκάτζο 17 (3), Χαϊκάλης, Κακιούζης 24.

 

Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Ν. 73-64

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Γιακείμη

Δεκάλεπτα: 18-18, 19-12, 19-17, 17-17

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 6, Πρισκομάτης 7 (1), Καλλιανιώτης 2 , Πρίτσος, Σοφρωνάς 6 (2), Κούσουλας 23 (3), Γιαουρτόγλου 18 (2), Τσικόπουλος, Υφαντής 2, Αντωνίου 2, Τοπάλης 3, Γιανναλέτσος 4 (7 ασίστ).

Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Παπαγεωργίου, Παναγιωταράς, Καπινιάρης 3, Παλαιοχωρίτης 5, Βουγιούκας 10, Πετρόπουλος 5 (1), Περδικάρης 18, Πάντσιος 15 (2), Μπολάτογλου, Περσίδης 8, Καλογεργιάς.

 

Πανελευσινιακός-Περιστέρι 63-68

Διαιτητές: Πόντας-Καραβίτης

Δεκαλέπτα: 19-21, 34-35, 50-47, 63-38

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 18, Μιχαλούτσος 2, Πέτρουλας 7, Μούκας 6(2), Μουμπάρακ 5(1), Ζούμπος 5, Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 11, Μαντζιώρης 7.

Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 16(1), Ντακούλιας 14(2), Δομπρογιάννης, Μαγκουνής 6, Πολυτάρχου 13(3), Παπαντωνάκος 5(1), Μάντζαρης 1, Κατιάκος 5, Φωτόπουλος, Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης 6.

 

Ζωγράφου-Μανδραϊκός 69-77

Διαιτητές: Κάρδαρης-Μπούκας

Δεκάλεπτα: 18-16, 32-35, 52-50, 69-77

Διαιτητές: Κάρδαρης-Μπούκας

Ζωγράφου (Ζήβας): Παπαδημητρίου, Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 9, Γεωργοπαπαδάκος 24 (5), Καπετζόγλου, Βαρνάβας 2, Ξύδης 5 (1), Καστανιώτης 6 (1), Λεγκίκας 11 (2), Οκεκουοϊέν 7, Αγαδάκος 5 (1).

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 7 (1), Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 17 (1), Κούρτης 9 (1), Ζαφείρης, Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 16 (4), Μουστόπουλος 11, Βαφιάς 5 (1), Ψυλέας 12 (2).

 

Απόλλων Σμύρνης-Κορωπί 83-81

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Στρέμπας

Δεκάλεπτα: 24-13, 41-36, 64-60, 83-81

Δεκάλεπτα: Παπαθανασίου-Στρέμπας

Απόλλων Σμύρνης (Χατζής): Κοντούδης, Μπάρδας 19 (3), Σπυρόπουλος 11, Μπασδέκης 22 (3), Αρναουτάκης 11 (1), Κυπριτζόγλου 7, Χανιάς, Παπουλίδης 11, Νιότης, Σιώμος 2, Παπουτσής.

Κορωπί  (Κατσούνης): Δήμας 16, Αγόρης 2, Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Γεωργακόπουλος, Καραδολάμης 13 (2), Κερασοβίτης 13, Αμπαράς 14 (3), Αγγελόπουλος 5, Ντάλλης 13, Σταθόπουλος, Μαύρος 5.

 

Έσπερος Πατρών-Εργοτέλης (Αναβλήθηκε)

 

Η επόμενη (2η) αγωνιστική(9/10):

Παπάγου – Φιλαθλητικός

Τρίτωνας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Κορωπί – Πρωτέας Β.

Ιωνικός Ν. – Απόλλων Σμ.

Εργοτέλης – Πανερυθραϊκός

Μαρούσι – Εσπερος ΑΟΠΑ

Περιστέρι – Κηφισιά

Μανδραϊκός – Πανελευσινιακός

 

 

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος – Καρδίτσα  64-59

Καστοριά – Φίλιππος Βέροιας  78-66

Ερμής Αγιάς – Στρατώνι  87-67

Χαρίλαος Τρικούπης – Ασπίδα Ξάνθης  71-69

ΧΑΝΘ – Αγρίνιο 89-83 (παρ.)

Ανατόλια – Πολύγυρος  62-67

Ερμής Λ. – Πευκοχώρι  82-55

Αίας Ευόσμου – ΚΣ Γέφυρας 51-63

 

Τα φύλλα αγώνος

Πιερικός Αρχέλαος-Καρδίτσα 64-59

Διαιτητές:Φούτζηλας-Γαζέτας (Σαμάλης)

Δεκάλεπτα: 13-16, 29-32, 42-47, 64-59
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης,Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 13 (4), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 11 (2), Καραγκιολίδης 17 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 13, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 6, Τσιλιγγαρίδης,Παπαμιχαήλ
ΑΣ Καρδίτσας (Ρουμελιώτης): Σκόρδας, Δογράνης, Κουρέπης, Λάκκας 1, Μαυρογιάννης 4,Παππάς Κ. 2, Πανταζής 14 (2), Καμαριώτης, Παπαδόπουλος 10, Τριχόπουλος 7 (2), Θέος 8, Παππάς Γρ. 12 (2)

 

Καστοριά-Φίλιππος Β. 78-66

Διαιτητές:Κοϊμτζόγλου-Θεοδώρου (Βόντζας)

Δεκάλεπτα: 18-15, 44-29, 61-46, 78-66

Καστοριά (Σούλιος):Κυριακόπουλος 10 (1), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 6 (1), Μπέγος 3 (1), Ελευθεριάδης 4, Χότζα, Τερτενίδης 2, Τασιούδης 9, Τεπετίδης 8, Αντωνιάδης 15 (1), Μπένας 9, Τσότσος 12

Φίλιππος (Γκίμας):Πάρος 6 (2), Τσιμίδης, Βάλλιος 1, Παπαδόπουλος Ν. 6, Γεωργιάδης 7, Κοθράς 15 (2), Σιόλογκας 23 (1), Θεοδωρίδης 3, Σταυριανίδης 3 (1), Μόρας, Παπαδόπουλος Χ.

Ερμής Αγιάς-Στρατώνι 87-67

Διαιτητές:Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Βαρνάς)

Δεκάλεπτα: 23-12, 41-34, 68-51, 87-67
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Βαβάτσικος 16 (1), Τσαμπαλής 11 (3), Τριανταφύλλου 6 (2), Αγαπίου, Νταλός, Μηλιώνης 3 (1), Χαλκιάς 10 (3), Κόμματος 12 (2), Περρωτής 22, Γούλας 7 (1), Φαρμάκης Β., Φαρμάκης Θ.

Στρατώνι (Χατζούλης):Κελεσίδης 16 (1), Πολιτόπουλος 13 (3), Συμεών, Δελίδης 3 (1), Σαμαράς 3, Ζυγούρας, Γρηγοριάδης 4, Θωμαΐδης 6, Σουτζόπουλος 10, Φλιάτης Ι. 1, Φλιάτης Γ., Δασκαλόπουλος 11

 

Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίς Ξάνθης 71-69

Διαιτητές: Καρακάσης-Καρπάνος (Πίγκας)

Δεκάλεπτα: 16-14, 35-32, 54-47 71-69

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 3, Βουρνάς 3, Παπαδιονυσίου 14 (3), Τοπουζίδης 9 (2), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος 2, Παπαρέγκας 17 (1), Γεωργιάδης 9 (1), Μουρίκης 3, Ψάλτου 7

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 4, Γρούδος, Τσιώγκας 3 (1), Καραμπίνης, Τσιαβές 10 (2), Κουτσογιάννης 10, Ασημάκης 4, Παπαθανασίου 1, Μανδαλάκης 25 (3), Πετς 12 (2)

ΧΑΝΘ-Αγρίνιο 89-83 (παρ)

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής (Σακελαρίου)

Δεκάλεπτα: 16-20, 31-46, 54-61, 89-83

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 4, Αμπατζάς 19 (3), Βλάχος 13 (3), Σταματέλος 2, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 13 (3), Ερμίδης 13, Γεωργάκης, Παπαχρήστου 3 (1), Μελίδης 5 (1), Λευκαδίτης 17

Α.Ο.Αγρινίου (Μυριούνης): Τασόπουλος 13(1), Μπερερής 11(1), Πατσατζόπουλος 2, Τάσσος 12, Μπαρούχας 4, Γκρέκας 2, Μήτσου 11(1), Γκόβας 17(2), Μακρής 11, Σταμούλης, Πουρνάρας.

Ανατόλια-Πολύγυρος 62-67

Διαιτητές:Ταρενίδης Κ-Μελανίδης (Λαδένης)

Δεκάλεπτα: 17-22, 34-35, 52-48, 62-67

Ανατόλια (Γκαϊιτατζής): Μπίλιος, Πρωτούλης 11, Βρεττάς, Σιώπης 6, Γαλανίδης 8, Τριανταφυλλίδης 4, Συμεωνίδης 20, Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας 6, Βεργίνης 1, Γραβάνης

Πολύγυρος (Πέγιας): Πιπιλιάρης 19 (1), Ζαγορίτης 2, Πετρίδης 9(1), Παπασαραφιανός, Αράπης 6, Βούλγαρης 2, Χρηστίδης, Ακριτίδης, Νουκάρης 7(1), Νησιώτης 14 (2), Νίκιτς 8(2)

Ερμής Λαγκαδά-Ευρώπη Πευκοχωρίου 82-55

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Φωτιάδης)

Δεκάλεπτα: 30-22, 51-37, 72-44, 82-55.

Ερμής Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 5, Μίνου, Μέλλιος 3 (1), Ακεψιμαΐδης 16 (2), Μάρουσιτς 22 (3), Νώτης 9 (1), Παρίτσης 8 (2), Πλκούδης 4, Ράπι, Ελευθεριάδης 3, Σπουργίτης 2, Καντάρκος 10

Ευρώπη Π. (Καραμανλής): Αμπατζίδης 4, Μητσάκης 5, Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 18 (3), Μαυρίδης 6, Γαρέζος 7, Καραϊσκάκης, Κιγμέτοχλου, Σταύρου 13, Βαϊντερλής

Αίας Ευόσμου-Γέφυρα 51-63

Διαιτητές:Τσιρτσιμάλης-Δαμίγος (Αστρεινίδης)

Δεκάλεπτα: 18-18, 26-28-10, 38-40, 51-63

Αίας Ευόσμου (Πεχλιβάνης): Αμουτζιας 7, Τσιμπής 10(2), Τέντσος, Καδής, , Δεληγιάννης , Τσιακλαγκάνος 5(1), Σπύρος 4, Καραμανώλης 7(1), Δεμερτζής 3, Σικαλίδης 6(1), Σεκαδακης, Κοκούρας 9

ΚΣ Γέφυρας (Τουλουμης): Κρομύδας 6, Δανάκης 10(1), Βάσκος 7(1), Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 12(2), Βογιατζής, Ταραμάς 10(2), Ιατρίδης, Μπίσκας 14(2), Καρούζος 4.

Η επόμενη αγωνιστική (9/10)

Φίλιππος Β.-Πιερικός Αρχέλαος

Στρατώνι-Καστοριά

Ασπίς Ξ.-Ερμής Αγιάς

Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ

Ευρώπης Πευκοχωρίου-Ανατόλια

Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά

Καρδίτσα-Αίας Ευόσμου

 

Σε λίγο περισσότερα…