Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Ευρωπαϊκό U20: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (19/7)

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες

Α’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Μαυροβούνιο-Γεωργία 78-55

Αρμενία-ΠΓΔΜ 56-67

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πορτογαλία-Αρμενία 70-54

ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο 44-67

Κυριακή 17 Ιουλίου

Γεωργία-ΠΓΔΜ 85-61

Μαυροβούνιο-Πορτογαλία 66-36

Τρίτη 19 Ιουλίου

Αρμενία-Μαυροβούνιο 44-78

Πορτογαλία-Γεωργία 55-82

Hβαθμολογία

1.Μαυροβούνιο 4-0 289-179 8

2.Γεωργία 2-1 222-194 5

3.ΠΓΔΜ 1-2 172-208 4

4.Πορτογαλία 1-2 161-202 4

5.Αρμενία 0-3154-2153

Β’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Ρωσία-Εσθονία 61-49

Λευκορωσία-Ισλανδία 73-68

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πολωνία-Λευκορωσία 80-51

Ισλανδία-Ρωσία 71-65

Κυριακή 17 Ιουλίου

Εσθονία-Ισλανδία 72-75

Ρωσία-Πολωνία 60-70

Τρίτη 19 Ιουλίου

Λευκορωσία-Ρωσία 58-84

Πολωνία-Εσθονία60-48

Η βαθμολογία

1.Ρωσία 2-2 270-248 6

2.Πολωνία 3-0 150-111 6

3.Ισλανδία 2-1 216-210 5

4.Λευκορωσία 1-2 182-234 4

5.Εσθονία 0-3 169-1963

Γ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Αλβανία-Μ. Βρετανία 44-62

Ολλανδία-Κόσσοβο 69-40

Ιρλανδία-Ελλάδα 47-93

Σάββατο 16 Ιουλίου

Ελλάδα-Ολλανδία 68-36

Μ. Βρετανία-Ιρλανδία 66-56

Κόσοβο-Αλβανία 62-55

Κυριακή 17 Ιουλίου

Κόσοβο-Μ. Βρετανία 58-72

Ολλανδία-Ιρλανδία 58-64

Αλβανία-Ελλάδα 35-97

Τρίτη 19 Ιουλίου

Ελλάδα-Κόσοβο103-44

Ιρλανδία-Αλβανία 67-47

Μ. Βρετανία-Ολλανδία 48-40

Η βαθμολογία

1.Ελλάδα 4-0 361-1628

2.Μ.Βρετανία 4-0 248-198 8

3.Ολλανδία 1-3 203-220 5

4.Κόσοβο 1-3 204-2995

5.Ιρλανδία 2-2 234-2646

6.Αλβανία 0-4181-2884

Δ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Κροατία-Ρουμανία 100-67

Σλοβακία-Βουλγαρία 73-83

Σάββατο 16 Ιουλίου

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία 97-51

Βουλγαρία-Κροατία 47-81

Κυριακή 17 Ιουλίου

Ρουμανία-Βουλγαρία 76-49

Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη 70-66

Κυριακή 19 Ιουλίου

Σλοβακία-Κροατία 54-92

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία 73-58

Η βαθμολογία

1.Κροατία 4-0 343-234 8

3.Βοσνία Ερζεγοβίνη 2-1 236-179 5

2.Βουλγαρία 1-2 179-230 4

4.Ρουμανία 1-2 201-222 4

5.Σλοβακία 0-3 178-272 3

 

Η συνέχεια…

Τετάρτη 20 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Ολλανδία

14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία

16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία

21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία

16.30 Γεωργία-Αρμενία

18.45 Ισλανδία-Πολωνία

21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.