Ευρωπαϊκό U20: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (17/7)

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες

Α’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Μαυροβούνιο-Γεωργία 78-55

Αρμενία-ΠΓΔΜ 56-67

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πορτογαλία-Αρμενία 70-54

ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο 44-67

Κυριακή 17 Ιουλίου

Γεωργία-ΠΓΔΜ 85-61

Μαυροβούνιο-Πορτογαλία 66-36

Hβαθμολογία

1.Μαυροβούνιο 3-0 211-1356

2.ΠΓΔΜ 1-2 172-208 4

3.Γεωργία 1-1 140-139 3

4.Πορτογαλία 1-1106-120 3

4.Αρμενία 0-2 110-137 2

Β’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Ρωσία-Εσθονία 61-49

Λευκορωσία-Ισλανδία 73-68

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πολωνία-Λευκορωσία 80-51

Ισλανδία-Ρωσία 71-65

Κυριακή 17 Ιουλίου

Εσθονία-Ισλανδία72-75

Ρωσία-Πολωνία 60-70

Η βαθμολογία

1.Ισλανδία 2-1 216-2105

2.Πολωνία 2-0 150-111 4

3.Ρωσία 1-2 186-190 4

4.Λευκορωσία 1-1 124-150 3

5.Εσθονία 0-2 121-136 2

Γ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Αλβανία-Μ. Βρετανία 44-62

Ολλανδία-Κόσσοβο 69-40

Ιρλανδία-Ελλάδα 47-93

Σάββατο 16 Ιουλίου

Ελλάδα-Ολλανδία 68-36

Μ. Βρετανία-Ιρλανδία 66-56

Κόσοβο-Αλβανία 62-55

Κυριακή 17 Ιουλίου

Κόσοβο-Μ. Βρετανία 58-72

Ολλανδία-Ιρλανδία58-64

Αλβανία-Ελλάδα35-97

Η βαθμολογία

1.Ελλάδα 3-0 258-118 6

2.Μ.Βρετανία 3-0 200-158 6

3.Ολλανδία 1-2 163-172 4

4.Κόσοβο 1-2 160-196 4

5.Ιρλανδία 1-2 167-217 4

6.Αλβανία 0-3134-221 3

Δ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Κροατία-Ρουμανία 100-67

Σλοβακία-Βουλγαρία 73-83

Σάββατο 16 Ιουλίου

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία 97-51

Βουλγαρία-Κροατία 47-81

Κυριακή 17 Ιουλίου

Ρουμανία-Βουλγαρία 76-49

Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη 70-66

Η βαθμολογία

1.Κροατία 3-0 251-180 6

2.Βοσνία Ερζεγοβίνη 1-1 163-121 4

3.Βουλγαρία 1-2 179-230 4

4.Ρουμανία 1-1 143-149 3

5.Σλοβακία 0-2 124-180 2

 

Η συνέχεια…

Δευτέρα 18 Ιουλίου

Ρεπό

 

Τρίτη 19 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αρμενία-Μαυροβούνιο

14.15 Πορτογαλία-Γεωργία

16.30 Λευκορωσία-Ρωσία

18.45 Ελλάδα-Κόσοβο

21.00 Πολωνία-Εσθονία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Ιρλανδία-Αλβανία

16.30 Μ. Βρετανία-Ολλανδία

18.45 Σλοβακία-Κροατία

21.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία

 

Τετάρτη 20 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Ολλανδία

14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία

16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία

21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία

16.30 Γεωργία-Αρμενία

18.45 Ισλανδία-Πολωνία

21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.