Ευρωπαϊκό U20: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (16/7)

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες

Α’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Μαυροβούνιο-Γεωργία 78-55

Αρμενία-ΠΓΔΜ 56-67

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πορτογαλία-Αρμενία70-54

ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο44-67

Hβαθμολογία

1.Μαυροβούνιο 2-0 145-99 4

2.ΠΓΔΜ 1-1 111-123 3

3.Πορτογαλία 1-0 70-54 2

4.Αρμενία 0-2 110-137 2

5.Γεωργία 0-1 55-78 1

Β’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Ρωσία-Εσθονία 61-49

Λευκορωσία-Ισλανδία 73-68

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πολωνία-Λευκορωσία80-51

Ισλανδία-Ρωσία 71-65

Η βαθμολογία

1.Ρωσία 1-1 126-120 3

2.Λευκορωσία 1-1 124-150 3

3.Ισλανδία 1-1 139-138 3

4.Πολωνία 1-0 80-51 2

5.Εσθονία 0-1 49-61 1

Γ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Αλβανία-Μ. Βρετανία 44-62

Ολλανδία-Κόσσοβο 69-40

Ιρλανδία-Ελλάδα 47-93

Σάββατο 16 Ιουλίου

Ελλάδα-Ολλανδία 68-36

Μ. Βρετανία-Ιρλανδία 66-56

Κόσοβο-Αλβανία 62-55

Η βαθμολογία

1.Ελλάδα 2-0 161-83 4

2.Μ.Βρετανία 2-0 128-100 4

3.Ολλανδία 1-1 105-108 3

4.Κόσοβο 1-1 102-124 3

5.Αλβανία 0-2 99-1242

6.Ιρλανδία 0-2 103-1592

Δ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Κροατία-Ρουμανία 100-67

Σλοβακία-Βουλγαρία 73-83

Σάββατο 16 Ιουλίου

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία 97-51

Βουλγαρία-Κροατία 47-81

Η βαθμολογία

1.Κροατία 2-0 181114-67 4

2.Βουλγαρία 1-1 130-154 3

3.Σλοβακία 0-2 124-180 2

4.Ρουμανία 0-1 67-100 1

5.Βοσνία Ερζεγοβίνη 1-0 97-51 2

 

Η συνέχεια…

Κυριακή 17 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Κόσοβο-Μ. Βρετανία

14.15 Ολλανδία-Ιρλανδία

16.30 Ρουμανία-Βουλγαρία

18.45 Αλβανία-Ελλάδα

21.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Γεωργία-ΠΓΔΜ

16.30 Μαυροβούνιο-Πορτογαλία

18.45 Εσθονία-Ισλανδία

21.00 Ρωσία-Πολωνία

 

Δευτέρα 18 Ιουλίου

Ρεπό

 

Τρίτη 19 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αρμενία-Μαυροβούνιο

14.15 Πορτογαλία-Γεωργία

16.30 Λευκορωσία-Ρωσία

18.45 Ελλάδα-Κόσοβο

21.00 Πολωνία-Εσθονία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Ιρλανδία-Αλβανία

16.30 Μ. Βρετανία-Ολλανδία

18.45 Σλοβακία-Κροατία

21.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία

 

Τετάρτη 20 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Ολλανδία

14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία

16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία

21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία

16.30 Γεωργία-Αρμενία

18.45 Ισλανδία-Πολωνία

21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.