Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Ευρωπαϊκό U20: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (15/7)

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Α’ Όμιλος

Μαυροβούνιο-Γεωργία 78-55

Αρμενία-ΠΓΔΜ56-67

Hβαθμολογία

1.Μαυροβούνιο 1-0 78-55 2

2.ΠΓΔΜ 1-0 67-56 2

3.Αρμενία 0-1 56-67 1

4.Γεωργία 0-1 55-78 1

5.Πορτογαλία 0-0 0-0 0

Β’ Όμιλος

Ρωσία-Εσθονία 61-49

Λευκορωσία-Ισλανδία 73-68

Η βαθμολογία

1.Ρωσία 1-0 61-49 2

2.Λευκορωσία 1-0 73-68 2

3.Εσθονία 0-1 49-61 1

4.Ισλανδία 0-1 68-73 1

5.Πολωνία 0-0 0-0 0

Γ’ Όμιλος

Αλβανία-Μ. Βρετανία 44-62

Ολλανδία-Κόσσοβο 69-40

Ιρλανδία-Ελλάδα 47-93

Η βαθμολογία

1.Ελλάδα 1-0 93-47 2

2.Ολλανδία 1-0 69-40 2

3.Μ.Βρετανία 1-0 62-44 2

4.Αλβανία 0-1 44-62 1

5.Κόσοβο 0-1 40-69 1

6.Ιρλανδία 0-1 47-93 1

Δ’ Όμιλος

Κροατία-Ρουμανία100-67

Σλοβακία-Βουλγαρία73-83

Η βαθμολογία

1.Κροατία 1-0 100-67 2

2.Βουλγαρία1-0 83-73 2

3.Σλοβακία0-1 73-83 1

4.Ρουμανία 0-1 67-100 1

5.Βοσνία Ερζεγοβίνη 0-0 0-0 0

 

Η συνέχεια…

Σάββατο 16/7

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Πορτογαλία-Αρμενία

14.15 ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο

16.30 Πολωνία-Λευκορωσία

18.45 Ελλάδα-Ολλανδία

21.00 Ισλανδία-Ρωσία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Μ. Βρετανία-Ιρλανδία

16.30 Κόσοβο-Αλβανία

18.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία

21.00 Βουλγαρία-Κροατία

 

Κυριακή 17 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Κόσοβο-Μ. Βρετανία

14.15 Ολλανδία-Ιρλανδία

16.30 Ρουμανία-Βουλγαρία

18.45 Αλβανία-Ελλάδα

21.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Γεωργία-ΠΓΔΜ

16.30 Μαυροβούνιο-Πορτογαλία

18.45 Εσθονία-Ισλανδία

21.00 Ρωσία-Πολωνία

 

Δευτέρα 18 Ιουλίου

Ρεπό

 

Τρίτη 19 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αρμενία-Μαυροβούνιο

14.15 Πορτογαλία-Γεωργία

16.30 Λευκορωσία-Ρωσία

18.45 Ελλάδα-Κόσοβο

21.00 Πολωνία-Εσθονία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Ιρλανδία-Αλβανία

16.30 Μ. Βρετανία-Ολλανδία

18.45 Σλοβακία-Κροατία

21.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία

 

Τετάρτη 20 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Ολλανδία

14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία

16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία

21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία

16.30 Γεωργία-Αρμενία

18.45 Ισλανδία-Πολωνία

21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.