Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα ειδικού πρωταθλήματος Νότου

Συνεχίστηκε σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς το ειδικό πρωτάθλημα για την άνοδο στον όμιλο Νότου της Α2 Γυναικών:

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί- Βούρειος ΑΟΛ 46-41

ΟΚΑ Αρκάδι-ΣΔΥ Τρίπολης 26-30

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΣΔΥ Τρίπολης    2-0  4

2. ΟΚΑ Αρκάδι       1-1  3

3. ΑΟ Άργους        1-1  3

4.ΒΑΟΛ                0-2  2

Σάββατο 25/6

Μετς Α’ 15.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-ΟΚΑ Αρκάδι

Μετς Α’ 17.00 Βούρειος ΑΟΛ-ΣΔΥ Τρίπολης

Αναλυτικά σημερινοί οι αγώνες:

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί- Βούρειος ΑΟΛ 46-41

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Μαρίγλη.

Δεκάλεπτα: 9-9, 10-12, 13-9, 14-11.

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί (Κουλούκης): Μπενέκη 16 (2), Μπαρτούτση Α. 1, Παναγιωτοπούλου 6, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση Σ. 10, Μάρκου, Σουλτανίδη 2, Καπετάνιου 1, Αυδούση, Τσαπανίδη, Λέρμα Π. 10.

Βούρειος ΑΟΛ (Χατζηλάμπρου): Ψώρρα 10, Κώττη 4 (1), Καμαράδου, Νεστορίδη, Πύρρου 7, Γρηγοριάδου 4, Φόρου, Τσιμηλά, Μουτάφη 12 (3), Μονογιούδη 2, Βούλγαρη, Τσαρούχα 2.

ΟΚΑ Αρκάδι-ΣΔΥ Τρίπολης 26-30

Διαιτητές: Γρίβα, Μαγκουνής.

Δεκάλεπτα: 7-11, 9-10, 0-3, 10-6.

ΟΚΑ Αρκάδι (Πλευράκης): Σταγάκη, Ρήγα, Μούκα 9 (1), Κουλούρη 8, Μιχελιδάκη 4, Παναγιωτάκη, Μαρκοπούλου, Παναρετάκη 5 (1).

ΣΔΥ Τρίπολης (Πολυζωγόπουλος): Στασινού 2, Αρβανίτη , Μπαρουξή 14, Αλεξοπούλου, Νασιοπούλου 6 (2), Κωτσιοπούλου 3 (1), Τζάνη 5.

Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

ΠΜΑΣ Κούρος-ΑΕΣ Θησέας Παν. 47-37

ΑΟ Πήγασος Κρ.-ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας 69-34

Βαθμολογία

1.Πήγασος Κρεμαστής 2-0 4
2. ΠΜΑΣ Κούρος 1-1 3
3. Αναγέννησις Λαμίας 1-1 3
4. Θησέας Παν. 0-2 2

Σάββατο 25/6

Μετς Β’ 15.00 ΑΕΣ Θησέας Παν.-ΓΣ Αναγέννησις Λ.

Μετς Β’ 17.00 ΠΜΑΣ Κούρος-ΑΟ Πήγασος Κρεμ.

Αναλυτικά οι σημερινοί αγώνες:

ΠΜΑΣ Κούρος-ΑΕΣ Θησέας Παν. 47-37

Διαιτητές: Φραγκούλη, Τάτσης

Δεκάλεπτα: 12-8, 13-7, 7-12, 15-10

ΠΜΑΣ Κούρος (Βογιατζής): Δαβιτίδου 18(3), Σωτηριάδη 1, Μανάβη, Μαραθοκαμπίτου 2, Καραγκούνη 8, Φώτη, Παυριανίδου 8, Τσαχιρίδη 12(1).

Θησέας Παν. (Καραμανώλης): Φωτέλλη 6, Χονδροματιδου Α.8, Σαϊτανη 5, Ταμβακελλη, Παυλή  9(1), Χριστακόγλου, Λάκκα 5, Κωστακέλλη, Καράκλα 4.

ΑΟ Πήγασος Κρ.-ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας 69-34

Διαιτητές: Φασόλης, Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 16-14, 23-10, 12-4, 18-6

Πήγασος Κρ. (Αθανασιάδης): Καραμπατζάκη 23, Λεμπανιτζε 2, Σιγάλα 18, Χριστοδουλου 2, Μπούζα 2, Σούλουμη 8(1),  Μανωλάκη, Παυλίδη, Μπαταούλα 14.

ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας (Κουμπούρας): Γεωργαντζά 2, Αναστούλη, Πανουργιά 3(1), Μοναντέρου 6(1), Δημήτρη 16(3) , Αντωνοπούλου 6, Κοντογιώργου, Χαλούλη 1.