Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα ειδικού πρωταθλήματος Νότου

Άνοιξε σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς η αυλαία του ειδικού πρωταθλήματος για την άνοδο στον όμιλο Νότου της Α2 Γυναικών:

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Α’ υποόμιλος

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 42-38

Βούρειος ΑΟΛ-ΟΚΑ Αρκάδι 45-65

Β’ υποόμιλος

ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας-ΠΜΑΣ Κούρος 73-67

ΑΕΣ Θησέας Παν.-ΑΟ Πήγασος Κρεμαστής 35-57

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Α’ Υποόμιλος

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 42-38

Διαιτητές: Φασόλης, Μαρίγλη.

Δεκάλεπτα: 10-7, 17-11, 4-5, 11-15.

ΣΔΥ Τρίπολης (Πολυζογόπουλος): Στασινού 8, Χαπιλομάτη Α., Κούρτη, Καραγιάννη, Αρβανίτη 4, Χαπιλομάτη Γ., Μπαρουξή 17, Αλεξοπούλου, Νασιοπούλου 9 (3), Κουρέτα, Κοτζιοπούλου, Τζάνη 6.

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί (Κουλονίκης): Μπελέκη 10 (2), Μπαρτούση Α., Παναγιωτοπούλου 6, Αλμέρδου 2, Μπαρτούση Σ. 3 (1), Μάρκου, Σουλτανίδη, Καπετάνιου 8 (2), Λέρμα 9.

Βούρειος ΑΟΛ-ΟΚΑ Αρκάδι 45-65

Διαιτητές: Γιακείνη, Λαζαρίδης.

Δεκάλεπτα: 13-12, 6-18, 14-17, 12-18

Βούρειος ΑΟΛ (Χατζηλάμπρου): Ψώρρα 20, Κώττη 3 (1), Καμαράδου, Νεστωρίδη, Πύρρου 3, Γρηγοριάδου 2, Πόρου, Τσιμιλά, Μουτάφη 8, Μονογιούδη 3, Τσαρούχα 6.

ΟΚΑ Αρκάδι (Πλευράκης): Σταγάκη, Ρήγα 2, Μούκα 15 (2), Ζουμπεράκη 8 (1), Κουλούρη 15 (1) Μιχελιδάκη 12, Παναγιωτάκη 2, Παναριστάκη 11 (1).

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας-ΠΜΑΣ Κούρος 73-67

Διαιτητές: Στρέμπας, Ποδίτης.

Δεκάλεπτα: 12-11, 18-23, 14-15, 29-18.

ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας (Κουμπούρας): Γεωργαντζή 8, Αναστούλη 4, Πανουργιά 12 (4), Μοναντέρου 7 (1), Δημήτρη 26 (4), Αντωνοπούλου 10, Χαλδούπη 6.

ΠΜΑΣ Κούρος (Δαβιτσίδου): Δαβιτσίδου 19, Σωτηριάδη 4, Καραγκούνη 17, Φώτη 8, Παυριανίδου 13, Τσαχιρίδη 6.

Θησέας Παναγιούδας  – ΑΟ Πήγασος Κρεμαστής 35-57

Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλαϊτζάκης

Δεκάλεπτα: 9-17, 6-17, 11-11, 9-12

ΘΗΣΕΑΣ (Καραμανώλης): Φωτέλλη, Χονδροματιδου 4, Σαϊτανη 5, Ταμβακελλη, Παυλή 12(1), Χριστακόγλου, Λάκκα 2, Κωστακέλλη, Καράφλα 12, Μανιάκη, Καφιώτου. 

ΠΗΓΑΣΟΣ (Αθανασιάδης): Καλιοντζογλου 2, Καραμπατζάκη 19, Λεμπανιτζε, Σιγάλα 11, Χριστοδουλου, Μπούζα 2, Σούλουμη 5(1),  Μάτση 4, Μανωλάκη, Παυλίδη 2, Μπαταούλα 12.

Παρασκευή 24/6

Μετς Α’ 16.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Βούρειος ΑΟΛ

Μετς Α’ 18.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου-ΣΔΥ Τρίπολης

Μετς Β’ 16.00 ΠΜΑΣ Κούρος-ΑΕΣ Θησέας Παν.

Μετς Β’ 18.00 ΑΟ Πήγασος Κρ.-ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας