Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αήττητη στο Πανελλήνιο Παίδων η Ασπίδα Ξάνθης

Η Ασπίδα Ξάνθης θα είναι η ομάδα που θα εκπροσωπήσει τον όμιλο του Βορρά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων, καθώς επικράτησε όλων των αντιπάλων της στα προκριματικά. Τα φύλλα αγώνα και η τελική βαθμολογία έχουν ως εξής:

1η αγωνιστική

Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 53-63

Δεκάλεπτα: 11-15, 26-32, 39-52, 53-63

Πιερικός Αρχέλαος (Χρυσίδης): Κατηρτζίδης 18, Ταβαρτζής 4, Πολυχρόνης 7(1), Αδαμόπουλος 1, Τζιοβάρας 5, Κακουλίδης 4, Ζιώγας 14(1), Μητσάλας, Χατζηλάμπρου.

Ασπίδα Ξάνθης (Βαχαρίδης): Τζέκης 7, Χαραλαμπίδης 12(1), Σμυρόγλου, Αρβανιτάκης, Χατζηγεωργίου, Ντεμάι 3, Ναλμπάντης, Πάτσης 24, Κουρτίδης 15(1), Παυλάκης 2.

Αετός Μουδανιών-Καστοριά 41-58

Δεκάλεπτα: 10-11, 24-29, 32-46, 61-58

Αετός Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπουτσής 8, Φιλοξενίδης 5, Τσίφτσης 5, Λαυκίδης, Σουρλας, Παπαγιάννης, Τορουνίδης 8, Τσοπουρίδης 6, Καμπούρης 3, Κουτσάκης 6, Μαναβάκης.

Καστοριά (Νίκου): Μπασακύρος 6(2), Κρανιάς 11(1), Νάντσος 2, Αναστασίου 3(1), Τούσκας 2, Γεωργιάδης, Μιχαλόπουλος 6, Τσίφτσης, Κάδρας 24, Αντωνίου 2, Μαρινέλης, Δαμιανού 2.

2η αγωνιστική

Καστοριά-Πιερικός Αρχέλαος 55-52

Δεκάλεπτα: 8-12, 23-25, 36-38, 55-52

Καστοριά (Νίκου): Μπασακύρος 2, Κρανιάς 20(2), Νάντσος, Αναστασίου, Τούσκας, Μιχαλόπουλος 7, Κάδρας 24, Αντωνίου, Μαρινέλης

Πιερικός Αρχέλαος (Χρυσίδης): Κατηρτζίδης 14, Ταβαρτζής 9, Πολυχρόνης 11(2), Καρατόλιος 8(2), Τζιοβάρας, Κακουλίδης, Ζιώγας 5, Μητσάλας, Χατζηλάμπρου 5.

Ασπίδα Ξάνθης-Αίολος Τρικάλων 67-41

Δεκάλεπτα: 17-14, 31-24, 52-31, 67-41

Ασπίδα Ξάνθης (Βαχαρίδης): Τζέκης, Χαραλαμπίδης 14(3), Σμυρόγλου 3(1), Αρβανιτάκης, Χατζηγεωργίου, Ντεμάι 4(1), Ναλμπάντης 2, Πάτσης 28(2), Κουρτίδης 16(1), Τζουράπας, Παυλάκης.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Τσιάμης, Καραλής 5, Γεροκώστας, Καλαμαράς 2, Κουτσούκης 8, Ζιάκας 6(1), Βάλλας 3, Μπαϊραχτάρης 2, Πρεμέτης 5(1), Οκκάς, Θεοδώρου, Χουτέας 10.

3η αγωνιστική

Πιερικός Αρχέλαος-Αετός Μουδανιών 71-32

Δεκάλεπτα: 25-11, 40-17, 53-29, 71-32

Πιερικός Αρχέλαος (Χρυσίδης): Κατηρτζίδης 14, Ταβαρτζής, Πολυχρόνης 16(2), Ιορδανίδης 8, Αδαμόπουλος 2, Τζιοβάρας 2, Κακουλίδης 2, Ζιώγας 15, Μητσάλας 4, Χατζηλάμπρου 8.

Αετός Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπουτσής 4, Φιλοξενίδης 11, Τσίφτσης 3, Λαυκίδης, Σουρλας, Παπαγιάννης 2, Τορουνίδης 4, Τσοπουρίδης 4, Κουτσάκης, Μαναβάκης 4.

Αίολος Τρικάλων-Καστοριά 48-57

Δεκάλεπτα: 12-21, 23-34, 40-46, 48-57

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Τσιάμης, Καραλής 10, Καλαμαράς, Κουτσούκης 2, Ζιάκας 3(1), Πρεμέτης 11, Βάλλας 5, Μπαϊραχτάρης 3, Οκκάς, Θεόδωρου 2, Χουτέας 12.

Καστοριά (Νίκου): Μπασακύρος 3(1), Κρανιάς 9, Νάντσος, Αναστασίου 4, Τούσκας 2, Μιχαλόπουλος 14, Κάδρας 21, Αντωνίου 4, Μαρινέλης.

4η αγωνιστική

Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης 32-61

Δεκάλεπτα: 0-13, 14-31, 28-44, 32-61

Καστοριά (Νίκου): Μπασακύρος 8(2), Κρανιάς 11(1), Νάντσος 3(1), Αναστασίου 2, Τούσκας, Γεωργιάδης, Μιχαλόπουλος 6, Κάδρας, Αντωνίου 2, Μαρινέλης, Δαμιανού .

Ασπίδα Ξάνθης (Βαχαρίδης): Τζέκης 6, Χαραλαμπίδης 3(1), Σμυρόγλου 3(1), Κυβρακίδης, Αρβανιτάκης, Χατζηγεωργίου, Ντεμάι, Ναλμπάντης, Πάτσης 25(2), Κουρτίδης 20(2), Τζουράπας, Παυλάκης 2.

Αετός Μουδανιών-Αίολος Τρικάλων 54-81

Δεκάλεπτα: 11-22, 25-40, 40-63, 54-81

Αετός Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπουτσής 6, Φιλοξενίδης 7, Τσίφτσης 8, Λαυκίδης 2, Σουρλας, Παπαγιάννης, Τορουνίδης 6, Τσοπουρίδης 6, Καμπούρης, Κουτσάκης 15, Μαναβάκης 3.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Τσιάμης 3, Καραλής 15, Γεροκώστας, Καλαμαράς 6, Κουτσούκης 19, Ζιάκας 7(1), Βάλλας 10, Μπαϊραχτάρης 4, Πρεμέτης 3, Οκκάς 6(1), Θεοδώρου 6, Χουτέας 2.

5η αγωνιστική

Αίολος Τρικάλων-Πιερικός Αρχέλαος 49-46

Δεκάλεπτα: 17-8, 34-24, 42-36, 49-46

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Τσιάμης, Καραλής 4, Καλαμαράς 1, Κουτσούκης 3, Ζιάκας, Βάλλας 3, Μπαϊραχτάρης 2, Πρεμέτης 16(2), Οκκάς, Θεοδώρου, Χουτέας 20.

Πιερικός Αρχέλαος (Χρυσίδης): Κατηρτζίδης 3, Ταβαρτζής, Πολυχρόνης 17(3), Καρατόλιος, Ιορδανίδης 3, Αδαμόπουλος 2, Τζιοβάρας 1, Καρακουλίδης 5, Ζιώγας 2, Μητσάλας, Χατζηλάμπρου 8.

Ασπίδα Ξάνθης-Αετός Μουδανιών 63-57

Δεκάλεπτα: 18-17, 31-27, 55-36, 63-57

Ασπίδα Ξάνθης (Βαχαρίδης): Τζέκης 10, Χαραλαμπίδης 3(1), Σμυρόγλου 5(1), Κυβρακίδης 2, Αρβανιτάκης 5, Ντεμάι 3, Ναλμπάντης 2, Πάτσης 20(1), Τζουράπας 2, Παυλάκης 11.

Αετός Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπουτσής 9, Φιλοξενίδης 13(3), Τσίφτσης 6, Λαυκίδης, Σουρλας, Παπαγιάννης, Τορουνίδης 9, Καλμπούρης 14, Κουτσάκης 4, Μαναβάκης 2.

Η τελική βαθμολογία

Ασπίδα Ξάνθης 8

Καστοριά 7

Αίολος Τρικάλων 6

Πιερικός Αρχέλαος 5

Αετός Μουδανιών 4