Β’ Εθνική – 29η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα του 1ου ομίλου της 29ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Κορωπί 77-70
Προμηθέας Χαλ.-Παπάγος 95-93
Εργοτέλης-Ιωνικός Νικαίας 48-73
Πανιώνιος-Κρόνος Αγ. Δημ. 85-83
Αμύντας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 70-53
Πανελευσινιακός-Ηράκλειο 86-65
Ένωση Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου 75-64
Χολαργός-Έσπερος Πατρών 69-63

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 85-83
Διαιτητές: Αναστασίου – Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 27-20, 40-43, 64-56, 85-83
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 3, Τσουράκης 2, Κόκκαλης 18 (1), Ζώρζος 3 (1), Μανσαράι 2, Μίχαλος 18 (4), Φιλιππάκος 13, Τσιάκος 13, Αναγνωστάκης 13 (2)
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας 3, Στραγανιώτης 7, Μητσάκης 12 (4), Ξιούρας 3 (1), Νικατζάμ 4, Ζούκας 21 (1), Φρουσκλιάς 11 (1), Χαλβατζής, Γιαννόπουλος 4, Ματαλιωτάκης 18 (1)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ 77-70
Διαιτητές:Πολυχρόνης, Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 20-19, 38-37, 64-50, 77-70
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 17 (2), Κελαϊδης 4 (1), Γκαβασιάδης 12 (1), Κεφαλάς 8 (2), Λιακόπουλος 2, Θειακούλης, Αγγελόπουλος 5 (1), Γκόντγουην, Λεγκίκας 21 (1), Πανταζής 4, Ζαρμακούπης 2, Οκεκόουιεν 3.
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης 3 (1), Κούσουλας 13 (1), Καράμπελας, Υφαντής 9, Κατσαρής, Κερασοβίτης 7, Αμπάρας 19 (4), Σκλάβος 11, Χρύσης 10, Σαρλής

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 70-53
Διαιτητές: Πόντας, Μπούκας
Δεκάλεπτα: 19-11, 32-29, 56-41, 70-53
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 12 (2), Αγγελόπουλος 10, Τοπάλι 3, Διαμαντόπουλος 11, Μαντζούρος 3, Βαρδιάνος, Πίνης 6, Κουκουνιάς 8, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 9 (2), Βογιατζής 8, Καμπούρης.
Ικαρος Ν.Σμύρνης (Παπαδάτος): Παπαζαφειρόπουλος, Γιαννακοδήμος, Σταμάτης 16 (4), Παπαβασιλείου, Βούζας 9 (1), Βουρλίτης 3 (1), Δορκοφίκης 13 (1), Μιχαλόπουλος 2, Καννάς 2, Πασπαλάς, Δαρμογιάννης 8.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 48-73
Διαιτητές: Λιότσιος, Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 14-27, 22-49, 34-55, 48-73
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας 4, Κριθανάκης, Μαχαιριανάκης 2, Τσερκιτσόγλου 2, Χασάπης 1, Σακελλαράκης 5, Καρακωνσταντάκης 7, Βασιλειάδης, Μαρκογιαννάκης, Αρναουτάκης 4, Πετράκης 8, Καραλής 14.
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 4, Κούτουλας 9 (1), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 14 (2), Ντιμπ 16 (3), Μπολάτογλου, Μούκας 8 (2), Ρεκουνιώτης 2, Γκιουζέλης 5 (1), Λυκογιάννης 2, Βεσκούκης 14 (3).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 86-65
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Ρίζος
Δεκάλεπτα: 24-14, 42-33, 61-45, 86-65
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 7 (1), Μιχαλούτσος 11 (1), Μποχωρίδης 24 (4), Δούκας, Μπένος 7, Μαντζιώρης 23 (4), Ηλιάδης Ηλ. 9 (1), Σιδέρης 2, Σπηλιόπουλος 3 (1).
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Παπαδάκης 7, Αυγενικός 5 (1), Σπυριδάκης, Καραδολάμης 3 (1), Κουπίδης 26 (2), Μαραγκάκης, Λιανός 5, Κυρίτσης 1, Πάλλης 18.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 69-63
Διαιτητές: Κοτσιμπός, Κώτσου.
Δεκάλεπτα: 19-14, 31-24, 47-44, 69-63.
Χολαργός: Τσουβελεκάκης, Λάππας 14, Δρόσος, Αγόρης, Καρτέρης 8 (2), Μουμπάρακ 19 (1), Καράμπας 2, Παππάς 5 (1), Τσιαπέκος 2, Δαρμής, Γιαλαλέντζος 19.
Εσπερος ΑΟΠΑ: Γιαλελής, Φραντζής, Στυλίδης 6, Μαγιντόμπε 2, Κελεσίδης, Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 22, Γκόβας 22 (3), Ψαρόπουλος 5 (1), Μακρής 6.

 

Η Βαθμολογία
1.Πανιώνιος 53 (24-5)
2.Αμύντας 52 (22-6)
3.Ιωνικός Νικαίας 51 (22-7)
4.Ηράκλειο 51 (22-7)
5.Χολαργός 46 (17-12)
6.Πανελευσινιακός 46 (17-12)
7.Κορωπί 44 (15-14)
8.Φιλαθλητικός 44 (15-14)
9.Παπάγος 43 (14-15)
10.Κρόνος Αγ.Δημητρίου 42 (13-16)
11.Έργοτέλης 41 (12-17)
12.Ένωση Ιλίου 40 (11-18)
13.Έσπερος 40 (11-18)
14.Νίκη Αμαρουσίου 35 (6-23)
15.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 35 (6-25)
16.Προμηθέας Χαλανδρίου 31 (4-23)*
*Εχει έναν μηδενισμό

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30η, 15/5)
Παπάγος-Φιλαθλητικός
Εσπερος ΑΟΠΑ-Προμηθέας Χ.
Κορωπί-Εργοτέλης
Ιωνικός Ν.-Πανιώνιος
Κρόνος Αγ.Δημ.-Αμύντας
Ικαρος Ν.Σμ-Πανελευσινιακός
Ηράκλειο-Ενωση Ιλίου
Νίκη Αμαρουσίου-Χολαργός