Πανελλήνιο Κορασίδων: Β’ Φάση

Αρχισαν την Κυριακή στο κλειστό του Επταπυργίου στη Θεσσαλονίκη τα προκριματικά Βορρά για την πρόκριση στο Πανελλήνιο Κορασίδων

. Τα αποτελέσματα των τριών πρώτων ημερών έχουν ως εξής:

1η αγωνιστική

Πανεδεσσαϊκός-Ιερισσός 61-30

Δεκάλεπτα: 26-4, 41-13, 49-20, 61-30

Διαιτητές: Γραικός-Τεμέλκου

Πανεδεσσαϊκός (Μίλτσης): Πάχου Π. 2, Μπουτκάρη 2, Μποζίνη, Αγγέλου, Μαυρίδου, Μπαρούτση 6, Σιβένα 12(2), Καρτσαμάρη Α. 29, Πάχου Ι. 4, Καρτσαμάρη Κ., Κύκου 2, Βαμβακίδου 4.

Ιερισσός (Κούλιας): Τζέλιου 5, Πασχαλά 2, Δουλάκη, Τσουκαλά, Μπούρα 10, Μπαλτά 13(1), Τσέλα, Χριστοδούλου, Μάγκαρη, Αντωνίου, Τζαμαλή.

Πάνθηρες Καβάλας-Τιτάνες Παλαμά 57-18

Δεκάλεπτα: 9-11, 23-16, 36-18, 57-18

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Αγραφιώτης Γ.

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Παυλίδου 11, Χασάπη 6, Στίλλο 2, Γιαχολάρη 29(2), Παπουτσή 5(1), Μουλάλη, Συροπούλου 2, Σεϊτανίδου 2, Τζιούτζια.

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Κατσιαούνη, Ντούλα Αλ., Τσερέπη 1, Καρακώστα Μ., Ντίνα, Μπενέκη 6, Πατούνη 5(1), Μπακρατσή 4, Ντούλα Αθ. 2.

2η αγωνιστική

Ιερισσός-Απόλλων Πτολεμαΐδας 17-78

Δεκάλεπτα: 2-29, 10-47, 12-63, 17-78

Διαιτητές: Δαμίγος-Δέλλας

Ιερισσός (Κούλιας): Σαρακατσιάνου, Τζέλιου 6, Πασχαλά, Δουλάκη 1, Μπούρα 2, Μπαλτά, Τσέλα, Χριστοδούλου 2, Μάγκαρη, Αντωνίου 6, Τζαμαλή.

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Μάντσου 4(1), Κοτζαϊτση 7(1), Καραφουλίδου 2, Τρυφωνίδου 13(2), Δανιηλίδου 11, Κουρτίδου 9, Σιδέρη 6, Χαϊντάρι 4, Δημητριάδου 5, Αντωνίου 10, Γρηγοριάδου 5, Σιδηροπούλου 2.

Τιτάνες Παλαμά-Πανεδεσσαϊκός 27-43

Δεκάλεπτα: 6-15, 15-21, 21-35, 27-43

Διαιτητές: Τσανακτσίδης-Αγραφιώτης Γ.

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Κατσιαούνη, Ντούλα Αλ. 2, Τσερέπη 4, Καρακώστα Μ. 2, Ντίνα, Μπενέκη 16, Καρακώστα Ε., Πατούνη 3(1), Μπακρατσή, Ντούλα Αθ., Τζέλα.

Πανεδεσσαϊκός (Μίλτσης): Πάχου Π. 6, Μπουτκάρη 2, Μποζίνη, Μπαρούτση 8, Σιβένα 8, Καρτσαμάρη Α. 21(1), Κύκου, Βαμβακίδου .

3η αγωνιστική

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Τιτάνες Παλαμά 48-30

Δεκάλεπτα: 15-7, 28-14, 40-24, 48-30

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Μάντσου, Κοτζαϊτση 14, Καραφουλίδου 4, Τρυφωνίδου 2, Δανιηλίδου, Κουρτίδου 10, Σιδέρη 4, Χαϊντάρι 2, Δημητριάδου 2, Αντωνίου 6, Γρηγοριάδου 4, Σιδηροπούλου.

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Κατσιαούνη, Ντούλα Αλ., Τσερέπη 8(2), Πατσιαλή, Καρακώστα Μ., Ντίνα, Μπενέκη 12(2), Καρακώστα Ε., Πατούνη 10, Μπακρατσή, Ντούλα Αθ., Τζέλα.

Πανεδεσσαϊκός-Πάνθηρες Καβάλας 41-49

Δεκάλεπτα: 11-11, 26-24, 35-35, 41-49

Διαιτητές: Σιταρίδης-Γαβρίδης

Πανεδεσσαϊκός (Μίλτσης): Πάχου Π. 2, Μπουτκάρη 2, Μποζίνη 3(1), Μπαρούτση 8, Σιβένα 5(1), Καρτσαμάρη Α. 21(2), Πάχου Ι., Καρτσαμάρη Κ. , Κύκου, Βαμβακίδου .

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Καλφόπουλος): Παυλίδου 9, Χασάπη 7, Στίλλο, Γιαχολάρη 24(1), Παπουτσή 2, Συροπούλου 4, Λουλούδη 3(1), Σεϊτανίδου, Τζιούτζια.

Η βαθμολογία

Πανεδεσσαϊκός 2-1 5

Απόλλων Πτολεμαϊδας 2-0 4

Πάνθηρες Καβάλας 2-0 4

Τιτάνες Παλαμά 0-3 3

Ιερισσός 0-2 2

Το πρόγραμμα των τελευταίων αγωνιστικών

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου

17:00 Πάνθηρες Καβάλας-Απόλλων Πτολεμαϊδας

19:00 Τιτάνες Παλαμά-Ιερισσός

Μ. Πέμπτη 28 Απριλίου

12:00 Απόλλων Πτολεμαΐδας-Πανεδεσσαϊκός

14:00 Ιερισσός-Πάνθηρες Καβάλας