Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Εφήβων: Β’ Φάση, Α’ Όμιλος

Τα αποτελέσματα των τεσσάρων πρώτων ημερών στον όμιλο Βορρά των προκριματικών για το Πανελλήνιο Εφήβων:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πρωτέας Γρεβενών- Πιερικός Αρχέλαος 63-66

Δεκάλεπτα: 19-12, 37-20, 51-41, 63-66

Διαιτητές: Φούντζήλας-Καρκαλέτσης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης):Ζήμπρας, Μπαρτζώκας 7(2), Κλωνάρας 18(3), Τσούκας 13(2), Πενλίδης, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 19(3), Βαγγέλη, Λαφτσίδης, Παπαθεοδώρου 2, Ασλανίδης 4, Δάδαλης

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου); Τζαμακλής, Βάτος 13(1), Μουρίκας, Σουκάρας, Παπανικολάου, Παρμακτσίδης 15(3), Ταρενίδης 1, Τσιρογιάννης 11, Τσιλιγγαρίδης 14, Ζησόπουλος 10(1), Βαβατσιούλας, Χατζηλάμπρου 2.

Ν. Μουδανιά-Αστέρας Καβάλας 59-80

Δεκάλεπτα: 14-29, 26-48, 40-65, 59-80

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Δαμίγος

Ν. Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 4, Βλογιάρης 3(1), Βάρβαρος, Τογανίδης 27, Μουλίκας 8, Κοκκίνης 5(1), Νάστος, Τεβετζίδης, Χατζηγιοβάννης Ε. 8, Σπένδας, Χατζηγιοβάννης Γ. 2, Γιανναρίδης 2.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας, Τσακώνης, Ντόζης 15, Μαρκόπουλος 10(2), Κοσμίδης, Τσίλι, Μύζιου 14(1), Βερβελιθάνος 16(1), Θανάση, Μπακιρτζής 21(1), Γερόπουλος, Γεωργιάδης 4.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Καβάλας-Πρωτέας Γρεβενών 69-61

Δεκάλεπτα: 13-15, 31-36, 52-44, 69-61

Διαιτητές: Φούντζηλας-Τριανταφυλλίδης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας, Τσακώνης, Ντόζης 21(1), Μαρκόπουλος 13, Κοσμίδης, Τσίλι, Μύζιου 15, Βερβελιθάνος 7, Θανάση, Μπακιρτζής 11, Γερόπουλος 2, Γεωργιάδης.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζήμπρας 2, Μπαρτζώκας 15(2), Κλωνάρας 14, Τσούκας 13(1), Πενλίδης, Μητρόπουλος , Μαρκόπουλος 11(1), Βαγγελή, Ασλανίδης 6.

Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Λάρισας 67-63

Δεκάλεπτα: 23-14, 33-28, 56-46, 67-63

Διαιτητές: Γαζέτας-Βασιλόπουλος

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου); Τζαμακλής, Βάτος, Μουρίκας, Σουκάρας, Παπανικολάου, Παρμακτσίδης 8, Ταρενίδης, Τσιρογιάννης 17,Τσιλιγγαρίδης , Ζησόπουλος 9(2), Βαβατσιούλας 31(9), Χατζηλάμπρου 2.

ΑΕ Λάρισας (Βαγιόπουλος-Αμδίτης): Σαριμπαλίδης 15(3),Λαλάκης 4, Τζήμας 15, Τσαδήμας 11(1), Νταής, Παπαιωάννου 6(2), Μπεχλιβάνος 5(1), Σταθάκος 7, Μαργαρίτης, Καλαμάκης, Μπερδάνης.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕ Λάρισας-Αστέρας Καβάλας 69-84

Δεκάλεπτα: 15-22, 29-42, 51-61, 69-84

Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης Ι.

ΑΕ Λάρισας (Βαγιόπουλος-Αμδίτης):Σαριμπαλίδης 6, Λαλάκης 2, Τζήμας 26(1), Τσαδήμας 3, Παπαιωάννου 10(2), Μπεχλιβάνος 17(1), Σταθάκος 2, Μπερδάνης 3.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 16, Τσακώνης, Ντόζης 15(1), Μαρκόπουλος 22(4), Κοσμίδης, Βερβελιτάνος 8, Θανάση, Μπακιρτζής 19, Γερόπουλος 2, Γεωργιάδης 2.

Πρωτέας Γρεβενών-Ν. Μουδανιά 51-61

Δεκάλεπτα: 10-20, 20-32, 39-44, 51-61

Διαιτητές: Τσούλης-Κουκουλεκίδης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζήμπρας, Μπαρτζώκας 2, Κλωνάρας 20(2), Τσούκας 18(3), Πενλίδης 2, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 9(1), Βαγγελη, Λαφτσίδης, Ασλανίδης.

Ν. Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 14, Βλογιάρης, Βάρβαρος, Τογανίδης 13, Μουλίκας 6, Κοκκίνης 7(1), Νάστος 7, Χατζηγιοβάννης Ε. 10, Σπένδας, Χατζηγιοβάννης Γ., Γιανναρίδης 4.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ν. Μουδανιά-ΑΕ Λάρισας 75-55

Δεκάλεπτα: 15-13, 36-30, 53-38, 75-55

Διαιτητές: Φούντζηλας-Θρασυβουλίδης

Ν. Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 8(1), Βλογιάρης, Βάρβαρος 10(2), Τογανίδης 14, Μουλίκας 4, Κοκκίνης 18(2), Νάστος 6, Τεβετζίδης, Χατζηγιοβάννης Ε. 13, Σπένδας, Χατζηγιοβάννης Γ., Γιανναρίδης 2.

ΑΕ Λάρισας (Βαγιόπουλος-Αμδίτης):Λαλάκης 1, Τζήμας 16, Νταής, Παπαιωάννου 3(1), Μπεχλιβάνος 9(1), Σταθάκος 5, Μαργαρίτης, Καλαμάκης 16, Μπερδάνης 5.

Αστέρας Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος 76-81

Δεκάλεπτα: 15-26, 33-41, 55-61, 76-81

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Αγραφιώτης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 4, Τσακώνης, Ντόζης 19(1), Μαρκόπουλος 9(1), Κοσμίδης, Τσίλι, Βερβελιτάνος 3(1), Θανάση, Μυζίου 6, Μπακιρτζής 35(2), Γερόπουλος, Γεωργιάδης.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου); Τζαμακλής, Βάτος, Μουρίκας, Σουκάρας, Παπανικολάου, Παρμακτσίδης 19(2), Ταρενίδης 2, Τσιρογιάννης 32(2),Τσιλιγγαρίδης 2, Ζησόπουλος 23(1), Βαβατσιούλας 3(1), Χατζηλάμπρου.

Η βαθμολογία

Αστέρας Καβάλας 3-1 7

Πιερικός Αρχέλαος 3-0 6

Ν. Μουδανιά 2-1 5

Πρωτέας Γρεβενών 0-3 3

ΑΕ Λάρισας 0-3 3

Το αυριανό πρόγραμμα 12:00 ΑΕ Λάρισας-Πρωτέας Γρεβενών 14:00 Πιερικός Αρχέλαος-Ν. Μουδανιά Ρεπό: Αστέρας Καβάλας