Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (27η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής…

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-77
Παπάγος-Ιωνικός Νικαίας 59-64
Προμηθέας Χαλ-Κορωπί 78-84
Πανιώνιος-Ηράκλειο 96-67
Αμύντας-Νίκη Αμαρουσίου 71-54
Πανελευσινιακός-Έσπερος 62-70
Ένωση Ιλίου-Χολαργός 77-79
Εργοτέλης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 77-69

Εργοτέλης – Ικαρος Ν.Σμ. 77-69
Διαιτητές: Καρακάσης-Σοφιανόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-35 (ημίχ.), 59-46, 77-69.
Εργοτέλης(Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθινάκης 14 (3), Τσερκιτσόγλου 6, Χασάπης, Σακελλαράκης 8, Καρακωνσταντάκης 10, Βασιλειάδης 8, Μαρκογιαννάκης, Καβαλαράκης 1, Πετράκης 4 Καραλής 24 (4).
Ικαρος Ν.Σμ. (Αλ. Παπαδάτος): Πασπαλάς 14 (1), Σταμάτης 2, Παπαβασιλείου, Βούζας 15 (2), Βουρλίτης 8, Δορκοφίκης 4, Μιχαλόπουλος 12, Δαρμογιάννης 5, Αντωνούσος 9 (1), Καννάς.

Φιλαθλητικός – Κρόνος Αγ.Δημητρίου 70-77
Διαιτητές: Μπούκας-Γρίβα
Δεκάλεπτα: 20-18, 35-37, 54-62, 70-77
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 12(3), Κελαϊδης 18(3), Γκαβασιάδης 1, Κεφαλάς 5(1), Λιακόπουλος 3(1), Αγγελόπουλος, Γκοντγουήν 6(1), Λέγκικας 22(1), Πανταζής 3
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας 2, Στραγανιώτης 14(1), Ξιούρας 6(2), Νικατζάμ 2, Ζούκας 13, Κόης 2, Φρούσκλιας 12(1), Χαλβατζής 1, Ματαλιωτάκης 14, Γιαννόπουλος 11(1)

Πανελευσινιακός-Έσπερος ΑΟΠΑ 62-70
Διαιτητές: Μακρής-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 18-26, 35-40, 50-57, 62-70
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 11, Μιχαλούτσος 2, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 27 (4), Δούκας, Μπένος 11, Μαντζιώρης 11 (2), Ηλιάδης Ηλ., Σπηλιόπουλος.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 5 (1), Στυλίδης 12, Μαγιντόμπε 7 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 5 (1), Τρυφωνόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 8, Γκόβας 17 (3), Ψαρόπουλος 12 (2), Μακρής 2.

Προμηθέας Χαλανδρίου – Κορωπί 78-84
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 18-19, 42-45, 60-64, 78-84
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 9 (2), Νιμάνι, Σαμιώτης 2, Ξύδης 10(2), Καρούζος 21(4), Ζερβός 10(1), Σιδέρης 3(1), Μαλούκος 23
Κορωπί (Κατσούνης): Κούσουλας 16(4), Στούκας 3(1), Υφαντής 13(1), Τύρλας 6, Κερασοβίτης 10, Αμπαράς 10(1), Σκλάβος 12(2), Χρύσης 9, Καράμπελας 5, Σαρλής

Αμύντας – Νίκη Αμαρουσίου 71-54
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 22-13, 46-33, 61-42, 71-54
Αμύντας(Ζαβός): Ζούπας 6(1), Αγγελόπουλος 18(2), Τοπάλι 3, Διαμαντόπουλος 8(1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 4, Πίνης 9(1), Κουκουνιάς 10, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 6, Καμπούρης 5(1).
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 3(1), Θωμόπουλος 8, Παβλίσεβιτς, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 11(2), Καράμπελας 2, Σταθόπουλος 1, Σαλτουρίδης 7, Σταύρος, Μούγιος 9, Μαύρος 9.

Παπάγου – Ιωνικός Ν. 59-64
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 17-16, 32-29, 48-50, 59-64
Παπάγου (Πουλίδης): Οικονομάκης, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 2, Τζιβελέκας 14(1), Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 15(1), Σιούτης 10(1), Αρσένης 5(1), Κώτσος, Δορκοφίκης 12(2).
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος 2, Κούτουλας 7, Γεωργοπαπαδάκος 11(1), Ντιμπ 4, Μπολάτογλου, Μούκας, Ρεκουνιώτης 12, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 7(1), Βεσκούκης 21.

Ένωση Ιλίου – Χολαργός 77-79
Διαιτητές: Παπαφωτίου – Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 13-23, 37-49, 58-65, 77-79
Ένωση Ιλίου (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 7(1), Μπέλλας Γ. 6(2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 4, Τσολάκης 12, Μπασδέκης 22(5), Μπέλλας Οδ. 19, Σκορδάς, Στρατομήτρος 3, Πανουσόπουλος, Κόκκας.
Χπλαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 4, Παπάς 4, Αγόρης 4, Καρτέρης 11(3), Μουμπάρακ 20(4), Καραμπάς 6, Γραμματίκας 10(2), Κιαπέκος 4, Μπουργανός 7(1), Γιανναλέτσος 9.

Πανιώνιος – Ηράκλειο 96-67
Διαιτητές: Παντελίδης-Αναστόπουλος Α
Δεκάλεπτα: 30-18, 54-35, 66-44, 96-67
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 12(3), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 21(1), Ζώρζος, Μανσαράι 2, Μίχαλος 17(3), Φιλιππάκος 20(1), Μουρίκης 2, Τσιάκος 15, Αναγνωστάκης 5, Κάπρης.
Ηράκλειο (Ράλλης): Αγαπιάδης 17(5), Παπαδάκης 16(1), Αυγενικος 1, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 4, Κίτσος, Λιανός 10(1), Κυρίτσης, Πάλλης 16, Πρωτογεράκης, Φραγκιαδάκης 3(1), Μαραγκάκης.

Η βαθμολογία

1. Αμύντας 49
2. Πανιώνιος 49
3. Ηράκλειο 48
4. Ιωνικός Νικαίας 47
5. Πανελευσινιακός 42
6. Κορωπί 42
7. Χολαργός 42
8. Φιλαθλητικός 41
9. Παπάγος 40
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 40
11. Εργοτέλης 38
12.Ένωση Ιλίου 37
13. Έσπερος Πατρών 37
14. Νίκη Αμαρουσίου 33
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 28
*Εχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 24/4)
Ιωνικός Νικαίας-Φιλαθλητικός (23/4)
Κορωπί-Παπάγος
Χολαργός-Προμηθέας Χαλ.
Κρόνος-Εργοτέλης
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Πανιώνιος
Ηράκλειο-Αμύντας
Νίκη Αμαρουσίου-Πανελευσινιακός
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ενωση Ιλίου

2ος Όμιλος
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕΛ      66-65
Αίολος Αστακού-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης      83-58
Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο      77-96
Αργος Ορεστικό-Ερμής Λαγκαδά      64-74
Στρατώνι-Ευκαρπία      71-54
ΓΣ Λάρισας-Ανατόλια      76-50
Καστοριά-Πολύγυρος      76-67
Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

 

Στρατώνι-Ευκαρπία 71-54
Διαιτητές: Ντούρας, Παπαγερίδης.
Δεκάλεπτα: 14-6, 30-24, 50-38, 71-54.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης 2, Αμπατζάς 2, Αρνίδης 11 (3), Τζουβάρας 3 (1), Δεληγιάννης 7 (1), Γεωργάκης 6, Ρέμπελος 3 (1), Φλιάτης Ι. 4, Φλιάτης Γ. 9 (1), Χαντζίδης 3, Δασκαλόπουλος 21 (1).
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7 (1), Τσινόπουλος 5 (1), Δώδος 8, Κουντουρατζόγλου 9, Γκουτζιομήτρος 5, Κολότσιος, Απιδόπουλος, Γκαβέζος, Ουλουσίδης, Σουτζόπουλος 13, Κόκουρας 7.

Αίολος Αστακού-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 83-58
Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας.
Δεκάλεπτα: 28-15, 49-34, 67-50, 83-58.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 21 (1), Μπεκατώρος, Παππάς 11 (1), Μακρής 3 (1), Θανόπουλος 6 (2), Κακλαμάνος 9 (1), Κιτσούλης 14 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 6, Ψωμάς-Λυμπάρης 8, Κατσαρές 5, Δουρούκης.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Δικταπανίδης 2, Καλπαξίδης 6, Γαρέζος, Γαϊτανίδης 10 (1), Παπαθανασίου 7, Δάλπας 5 (1), Γιαννουζάκος 8 (2), Καραϊσκάκης, Μπέγας 9 (3), Πολιτόπουλος 10, Νεσσής 1, Τσουτσούκας.

Πιερικός-ΑΕΛ 66-65
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Δαμίγος.
Δεκάλεπτα: 18-22, 35-33, 50-52, 66-65.
Πιερικός (Χατζηϊωάννου): Καλτσουνάς 2, Παρμακτσίδης 3 (1), Γκογκίδης 7 (1), Παπαδόπουλος, Σουκάρας, Ασημάκης 34 (4), Ζησόπουλος 14 (4), Οικονόμου, Τοπούζης 6, Μουρίκας.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 7 (1), Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 10 (3), Τσούτσος 8, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 14 (3), Μαλτέσιος 4, Πολίτης 15 (3), Παπακώστας 5, Φιλιππόπουλος.

ΓΣΛ-Ανατόλια 76-50
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 30-14, 49-28, 59-42, 76-50.
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης 17 (3), Γοργόλης 3 (1), Λαμπρόπουλος 26 (6), Νταλός 1, Αγγελόπουλος 12, Βαβάτσικος 13 (1), Χανέλλι 4, Παπαχρήστος, Τσιαβές.

Ανατόλια: Βεργίνης 6, Σιωμος 12, Γκατζιας 4, Δοξάκης 2, Σιωπης 6, Γαλανίδης 16(4), Τριανταφυλλιδης 2, Καραμανώλης 2

Άργος Ορεστικό-Ερμής Λαγκαδά 64-74
Διαιτητές: Φακίτσας, Ζαχαρής.
Δεκάλεπτα: 14-15, 27-35, 48-58, 64-74.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος 2, Σαββίδης 15 (3), Κίτσιου 1, Μιχαηλίδης 12 (3), Μπέλλος, Μαυρίδης 13, Τράντας 5 (1), Κώττας 3 (1), Μανδαλάκης 13 (2), Μποζίνης, Κόζαρης.
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 13 (3), Ελευθεριάδης 7 (1), Ακεψιμαΐδης 10 (2), Γεωργιάδης, Νότης 2, Παρίτσης 7 (1), Πλικούδης, Βενετίδης 1, Γκαμούρας 19 (1), Καντάρκος 15 (1), Ράπι.

Καστοριά – Πολύγυρος 76-67
Δεκάλεπτα: 18-08, 34-30, 55-47, 76-67
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης
Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Αντωνιάδης 10 (2), Κρανιάς, Ματενίδης 13 (3), Γυμνόπουλος 7 (1), Τερσενίδης 8 (2), Ζυγούρας 2, Ντάλλης 8 (1), Τσαούσης , Τσότσος 8, Βοϊβατόπουλος 16 , Τασιούδης 4, Τεπετίδης .
Α.Ο. Πολυγύρου (Παπαδόπουλος): Λαζαρίδης , Τσιμπής, Κοτζαγιάννης 3 , Παπασαραφιανός 19(4), Τσιούντος 5(1), Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης 6 (2), Νουκάρης 8 (2), Πιπιλιάρης 20 (3), Μυλωνάς 2, Χρηστίδης 2.

Η βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού     50
2. ΑΕΛ            44
3. ΓΣ Λάρισας         42
4. Ερμής Λαγκαδά    41
5. Καστοριά        41
6. Στρατώνι        39
7. Αγρίνιο        38
8. Πιερικός Αρχέλαος     38
9. Ανατόλια         38
10. Αργος Ορεστικό     37
11. Πολύγυρος         36
12. Ευκαρπία         34
13. Ε.Α.Κ. Θεσσαλονίκης 31
14. Ιωνικός Ιωνίας     30
15. Τιτάνες Παλαμά     28

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 24/4)
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Πιερικός Αρχέλαος
Αγρίνιο-Αίολος Αστακού
Ιωνικός Ιωνίας-Τιτάνες Παλαμά
ΑΕΛ-Αργος Ορεστικό
Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι
Ευκαρπία-ΓΣ Λάρισας
Ανατόλια-Καστοριά
Ρεπό: Πολύγυρος