Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (26η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Παπάγου 71-77
Ένωση Ιλίου-Προμηθέας Χαλ. 86-72
Ηράκλειο-Εργοτέλης 70-74
Νίκη Αμαρουσίου-Πανιώνιος 62-89
Έσπερος-Αμύντας 66-75
Χολαργός-Πανελευσινιακός 75-58
Ιωνικός Ν.-Κορωπί 79-68
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Φιλαθλητικός 63-75

ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 63-75
Διαιτητές: Καραλής-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 13-33, 29-51, 41-63, 63-75
ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. (Παπαδάτος): Σπηλιώπουλος 2, Παπαζαφειρόπουλος, Δορκοφίκης 8(1), Σταμάτης 8(1), Βούζας 7, Μιχαλόπουλος 12, Βουρλίτης 6, Παπαβασιλείου 2, Γιαννακοδήμος, Δαρμογιάννης 13, Πασπαλάς 5.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 5, Κελαϊδης 17(1), Γκαβασιάδης 12, Κεφαλάς 3(1), Λιακόπουλος 12(3), Βαρναβάς, Αγγελόπουλος 9, Λέγκικας 15(1), Πανταζής 2, Ζαρμακούπης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ 77-68
Διαιτητές: Αποστολίδης – Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-38, 59-58, 77-68
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος, Κούτουλας 7 (1), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 10, Ντιμπ 10(1), Μπολάτογλου, Μούκας 3(1), Ρεκουνιώτης 11, Τερζόπουλος, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 24(4), Βεσκούκης 12
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης, Κούσουλας 3(1), Κάτσαρης, Υφαντής 15, Τύρλας 14, Κερασοβίτης 7, Σκλάβος 5, Χρύσης 8, Καράμπελας 16(2), Σαρλής.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 62-89
Διαιτητές: Γρίβα-Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 20-26, 33-46, 49-72, 62-89
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 7 (1), Οικονομόπουλος, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 3 (1), Κοντογιάννης 3, Κυπριτζόγλου 10(1), Καράμπελας 7(1), Σταθόπουλος 15(1), Σαλτουρίδης 4, Σταύρος, Μούγιος 4, Μαύρος 9.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 2, Παπαρέγκας 9, Κάπρης, Τσουράκης 4, Κόκκαλης 20(1), Ζώρζος 2, Μανσαράι 5, Μίχαλος 10(1), Φιλιππάκος 18(2), Μουρίκης, Τσιάκος 10, Αναγνωστάκης 9(1).
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 70-74.
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Μακρής  
Δεκάλεπτα: 15-20,33-40,49-56,70-74.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης 2, Αγαπιάδης 12(2), Παπαδάκης 3(1),  Αυγενικός 13, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 7(1), Κουπίδης 13(1), Μαραγκάκης , Φραγκιαδάκης , Λιανός  14, Κυρίτσης,  Πάλλης 6 .
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθινάκης , Μαχαιριανάκης ,Νησωτάκης, Χασάπης, Τσερκιτσόγλου 10(1), Σακελλαράκης 4, Καρακωνσταντάκης 13(3), Βασιλειάδης 5 , Αρναουτάκης 2 , Μαρκογιαννάκης , Πετράκης  11(1), Καραλής 27(4) .
 
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΜΥΝΤΑΣ 66-75
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Λιότσος
Δεκάλπετα: 22-21, 37-38, 49-59, 66-75
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 6, Στυλίδης 6(2), Μαγιντόμπε 14(2), Ροκανάς, Κελεσίδης 3 (1), Τρυφωνόπουλος 4, Αγγελόπουλος 4, Καραβανάς 13, Γκόβας 16(2), Ψαρόπουλος, Μακρής.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 10(1), Αγγελόπουλος 10(1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 21(1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 4, Πίνης, Κουκουνιάς 4, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 13(2), Βογιατζής 4, Καμπούρης 5.
 
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 86-72
Διαιτητές: Αναστασίου-Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 30-13, 52-28, 70-44, 86-72
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Γ. 10(2), Καπινιάρης, Φουντάς 4, Ραλλάκης 2, Τσολάκης 18(1), Μπασδέκης 23(3), Στρατομήτρος 10(3), Σκορδάς 9(2), Κόκκας 8.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Κορομηλιάς 6(1), Αντύπας 3(1), Μιμάνι 2, Σαμιώτης 5(1), Ξύδης 13, Καρούζος 3(1), Τσακαλάκης 4, Ζερβός 12(2), Σερμπάν, Σιδέρης 3(1), Μαλούκος 21.
 
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΥ 71-77
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 16-18, 32-34, 50-50, 71-77
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης): Μπάλλας 2, Στραγανιώτης 11, Μητσάκης 8 (2), Ξιούρας, Νικατζάμ 5 (1), Ζούκας 7, Μπακλαβάς 2, Φρουσκλιάς 8 (2), Χαλβατζής 2, Γιαννόπουλος 6 (2), Ματαλιωτάκης 18, Περαντωνάκης 2
ΠΑΠΑΓΟΥ (Πουλίδης): Οικονομάκης 3 (1), Βιδάλης 3 (1), Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 7, Τζιβελέκας 7 (1), Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 18 (1), Σιούτης 8 (2), Κατσαντώνης, Αρσένης 14 (3), Δορκοφίκης 16.
 
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 75-58
Διαιτητές: Καραβίτης-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 20-16, 38-28, 61-42, 75-58
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 4, Δρόσος, Παπάς 15(1), Αγόρης 9(3), Καρτέρης 3(1), Μουμπάρακ 16(2), Καραμπάς 5(1), Γραμματίκας 7(2), Κιαπέκος 2, Μπουργανός 2, Γιανναλέτσος 12.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 14(2), Μιχαλούτσος, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 10, Ντέντα 4, Σπηλιόπουλος 4, Σιδέρης, Ηλιάδης Ηλ. 5, Δούκας 4, Μπένος 11, Μαντζιώρης 6(1).

H βαθμολογία
1. Αμύντας        47
2. Ηράκλειο        47
3. Πανιώνιος        47
4. Ιωνικός Νίκαιας     45
5. Πανελευσινιακός     41
6. Κορωπί        40
7. Χολαργός        40
8. Φιλαθλητικός        40
9. Παπάγος         39
10. Κρόνος         38
11. Ενωση Ιλίου        36
12. Εργοτέλης        36
13. Εσπερος ΑΟΠΑ     35
14. Νίκη Αμαρ.        32
15. Ικαρος Ν.Σμ.    32
16. Προμηθέας Χαλ.     27
 
* Ο Προμηθέας Χαλανδρίου έχει ένα μηδενισμό και μείον ένα βαθμό

Η επόμενη αγωνιστική (27η, 17/4)
Φιλαθλητικός-Κρόνος
Παπάγος-Ιωνικός Νικαίας
Προμηθέας Χαλ.-Κορωπί
Εργοτέλης-Ικαρος Ν. Σμύρνης
Πανιώνιος-Ηράκλειο
Αμύντας-Νίκη Αμαρουσίου
Πανελευσινιακός-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ενωση Ιλίου-Χολαργός

2ος Όμιλος

Ερμής Λαγκαδά-Πιερικός Αρχέλαος      49-54
ΑΕΛ-Αίολος Αστακού      66-68
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Αγρίνιο      76-68
Ευκαρπία-Αργος Ορεστικό      82-79
Ανατόλια-Στρατώνι      73-57
Πολύγυρος-ΓΣ Λάρισας      58-63
Ιωνικός Ιωνίας-Καστοριά      67-70 (παρ.)
Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

ΑΕΛ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 66-68
Διαιτητές: Τζίμα, Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 21-18, 32-32, 44-50, 66-68.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 4, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης, Τζήμας, Τσούτσος 23 (4), Παπαϊωάννου, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 7 (1), Μαλτέσιος 11, Πολίτης 17 (3), Παπακώστας 2, Φιλιππόπουλος.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 9, Μακρής, Θανόπουλος 6 (2), Κακλαμάνος 10 (1), Κιτσούλης 9, Καλαντζής, Χαρισμίδης 11, Ψωμάς-Λυμπάρης 6, Κατσαρές 10.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 49-54
Δεκάλεπτα:11-19, 29-34, 46-42, 49-54.
Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου.
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 7 (1), Ελευθεριάδης, Ακεψιμαΐδης 8 (2), Γεωργιάδης, Νότης 6, Πιλκούδης 4, Βενετίδης, Γκαμούρας 18 (1), Ράπι, Καντάρκος 6, Παρίτσης.
Πιερικός (Χατζηϊωάννου):Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Παρμακτσίδης 3, Γκογκίδης 17 (5), Παπαδόπουλος 4, Σουκάρας, Ασημάκης 15 (4), Οικονόμου 2, Τοπούζης 13, Μουρίκας.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 82-79
Δεκάλεπτα: 19-16, 44-35, 62-58, 82-79.
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Κ. Ταρενίδης.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 4, Τσινόπουλος 11 (1), Δώρος 4, Κουτουρατζόγλου 18 (2), Κουτσομήτρος 7 (1), Κολότσιος, Μανδάνης, Απιδόπουλος, Γκαβέζος 1, Σουτζόπουλος 32 (3), Κόκουρας 5.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 6 (1), Τσουμάνας, Μιχαηλίδης 10 (2), Δανάς, Μαυρίδης 8, Κίτσιου 2, Κώττας 16 (2), Μανδαλάκης 37 (3).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 73-57
Δεκάλεπτα: 19-12, 36-28, 57-38, 73-57
Διαιτητές: Γερακίνης-Καρακώστας
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 15, Δοξάκης 8, Σιώπης 15 (1), Γαλανίδης 18 (3),Τριανταφυλλίδης 3 (1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης, Βρεττάς, Σιώμος 9, Βεργίνης 3 (1).
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 7(1), Αρνίδης, Τζουβάρας 8 (2), Δεληγιάννης 8, Γεωργάκης 4, Φλιάτης Ι. 9, Φλιάτης Γ. 6, Χαντζίδης 2, Δασκαλόπουλος 13.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΓΣΛ 58-63
Διαιτητές: Κομτζόγλου – Φουυτζήλας
Δεκάλεπτα: 10-21, 24-32, 45-45, 58-63
Πολύγυρος (Πέγιας): Πιπιλιάρης 17, Τσιμπής 7, Σιούντος, Παπασαραφιανός 3, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 2, Βούλγαρης 3 (1), Ζειμπέκης 3 (1), Χρηστίδης, Νουκάρης 10 (2), Κοτζαγιάννης 13, Χαριστός Στ.
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης) : Δερμιτζάκης 10 (2), Γογργόλης, Παπαχρήστος 2, Λαμπρόπουλος 15 (2), Μπόγδανος 8, Τσιαβές 11 (1), Ντάλος, Αγγελόπουλος 5, Βαβάτσικος 11, Χανελί 1.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 67-70
Δεκάλεπτα: 17-12, 28-19, 45-33, 54-54 (κ.α.), 67-70
Ιωνικός: Πρωτούλης 24 (3), Παναγιώτου 17 (3), Βάλλιος 8 (2), Τάκης, Σιδηροηλίας, Μαυροκεφαλίδης 2, Μούκας 9 (1), Κρομήδας 7.
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 5 (1), Κρανιάς, Ματενίδης 13 (2), Γυμνόπουλος 4 (1), Τερσενίδης 14 (2), Σίσιου, Ντάλλης 2, Τασιούδης 6, Τεπετίδης 7 (1), Τακίδης, Τότσος 3, Βοϊβατόπουλος 16.

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ 76-68
Δεκάλεπτα: 19-19, 31-31, 50-48, 76-68
Διαιτητές: Ντούρας-Ρούκας
ΕΑΚ (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 16, Γαρέζος, Γαϊτανίδης, Παπαθανασίου, Δάλπας 15 (3), Γιαννουζάκος 7, Καραϊσκάκης 2, Μπέγας 16 (4), Πολιτόπουλος, Γιαννούλης 20 (1).
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Κυριλής, Μπερερής 9, Παραπούρας 7 (1), Ναούμης, Μπαρούχας 16 (3), Σκαρλάτος, Μήτσου 13 (3), Γεωργούλας 16 (4), Αναστασάκης 7.

 

Η βαθμολογία:
1. Αίολος 48
2. ΑΕΛ 43
3. ΓΣΛ 40
4. Ερμής Λ. 39
5. Καστοριά 39
6. Στρατώνι 37
7. Ανατόλια 37
8. Άργος Ορεστικό 36
9. Αγρίνιο 36
10. Πιερικός 36
11. Πολύγυρος 35
12. Ευκαρπία 33
13. Ιωνικός 30
14. ΕΑΚ 30
15. Τιτάνες 27

Η επόμενη αγωνιστική (27η, 17/4)
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕΛ
Αίολος Αστακού-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο
Αργος Ορεστικό-Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι-Ευκαρπία
ΓΣ Λάρισας-Ανατόλια
Καστοριά-Πολύγυρος
Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας