Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 24η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Πόλις Καλλιθέας – Οίαξ Ναυπλίου 80-54

Χαρίλαος Τρικούπης – Απόλλων Σμύρνης 76-69

Γλαύκος – ΚΑΟΚ 75-64

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 66-62

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 94-86 (78-78 κ.α.)

Σπαρτιατικός – Ίκαρος Κ. 64-84

Πεντέλη – Μανδραϊκός 64-63

 

Φύλλα αγώνα

Πόλις Καλλιθέας – Οίαξ Ναυπλίου 80-54

Δεκάλεπτα: 15-19, 29-28, 55-46, 80-54

Διαιτητές: Μαρίγλη, Παπαδημητρόπουλος

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 13 (2), Καβελάρης, Κόκκινος 26 (1), Βελιζιώτης 6, Κασπαριάν 19 (3), Χάλαρης 12 (2), Τσεμπελής, Κωνσταντίνου 4.

 

Οίαξ Ναυπλίου (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος, Κοσιώρης 9, Παζαράς 6 (1), Οικονόμου 9 (1), Κατσαλούλης 12, Παπασαράντος 3, Ευστρατίου 2, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 13 (3).

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 94-86 (78-78 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 16-22, 35-44, 51-57, 78-78, 94-86

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Μαυρέλης

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Κοσμίδης): Κρητικός, Ρωμοσιός 6, Στεφανής 25 (3), Βλασσόπουλος 12, Γόντικας 6 (2), Νιφόρας 4, Μπούσι 20 (3), Μπασέας 2, Διαμαντόπουλος 16 (3), Δαρμογιάννης, Σταμάτης, Τσίτος 3 (1).

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα 17 (3), Θάνος 15 (3), Σιλιτζήρης 17 (1), Κεφαλάς 15 (3), Μαυρίδης, Ιγγλέζος, Λίτσιος, Δήμας 4, Αναστασόπουλος 8 (1), Σαμαράς 1, Θεοδωράκος 9, Προμπονάς.

 

Χαρίλαος Τρικούπης-Απόλλων Σμύρνης 76-69

Δεκάλεπτα: 26-12, 44-40, 68-53, 76-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 6, Βουρνάς 10, Ζαμπέτης 7 (1), Δημητρόπουλος, Μπαλτάς, Μουράτογλου 14 (1), Σταυρόπουλος 14, Καρβέλης, Γεωργιάδης 10 (1), Παπαγεωργίου 2, Ψάλτου 13, Καρέτσος.

Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης 12 (4), Πετρόπουλος 6, Νιώτης, Σιώμος 12, Αρναουτάκης 9 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης, Πάντζιος 6 (2), Θυμνιός 15, Τσελεμπής 4, Μανιάς 2, Κουτσούμπας 3 (1).

 

Γλαύκος – ΚΑΟΚ 75-64

Δεκάλεπτα: 13-18, 28-35, 51-48, 75-64

Διαιτητές: Μαραμής, Σιώκας

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 3, Σερέτης 2, Λιβιεράτος 8, Παπανικολόπουλος 4, Σταυράκης 5, Τασόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 13 (2), Κάλλης 21 (5), Δρακόπουλος 6, Λιούρδης 13 (1), Μπιτίνης, Παλαδινός.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Αναγνωστόπουλος 16, Κατσαμάκης 9 (1), Τσακιρίδης 22 (3), Πράτης 10 (2), Μακρής 3 (1), Δανιήλ, Γιαννουλάκος 4.

 

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 66-62

Δεκάλεπτα: 12-12, 28-33, 45-49, 66-62

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λογοθέτης

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρικάς 34 (4), Σταυρόπουλος, Σχορτσανίτης 8, Πολυδέρας 2, Μανταλβάνος 9, Μπιτσάκος 6, Οικονομόπουλος, Μαλλής 7 (1), Σακελλαρίου, Λάφης , Παναγόπουλος.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 19 (2), Θωμάς,  Ταπεινός 5 (1), Κατσιλιέρης 4, Λυμπέρης Β. 12, Λυμπέρης Δ. 16 (4), Νικολάου 6 (1), Τσούλος.

 

Σπαρτιατικός-Ίκαρος Κ. 64-84

Δεκάλεπτα: 24-17, 34-38, 52-69, 64-84

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Σταθάκος 4, Αγγελόπουλος 13, Κόρο, Τζατζάς, Βουργιώτης 13 (1) , Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 13, Κυρίτσης 17, Αναγνωστάκος, Δορλής 4, Θεοδωρόπουλος.

 Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου, Ντουζίδης 7 (1), Οικονόμου 8, Κουρέπης 15, Παπαπέτρου 18 (4), Φωτίου 9 (1), Χαϊκάλης 9 (1), Ψαράς, Σάλεχ 4 (1), Αντωνόπουλος 14 (2), Παπαδούλης, Αρχιμανδρίτης.

 

Πεντέλη-Μανδραϊκός 64-63

Δεκάλεπτα: 15-9, 35-33, 52-53, 64-63

Διαιτητές: Πόντας, Πολυχρόνης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος 5 (1) , Γρατσιάτος 11, Λίτσο 10 (1), Αποστολόπουλος 5(1), Λουγιάκης, Γάσπαρης, Κωνσταντάκος, Μπίγγος  2, Καρτσωνάκης 3 (1), Μουστόπουλος  28.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 3 (1), Σπυρόπουλος 7 (1), Καραλής 12 (2), Κούρτης 12 (1), Δρακωτός, Μπούτρης, Γιατράκος 2, Στέφος 13, Λαμπρόπουλος 3 (1), Καμπερίδης 8 (2), Καρυπίδης 3.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 45

2. Μανδραϊκός 42

3. Χαρίλαος Τρικούπης 40

4. Πόλις Καλλιθέας 38

5. Ακράτα 38

6. ΚΑΟΚ 38

7. Πεντέλη 37

8. Κεραυνός Αιγίου 36

9. Ίκαρος Καλλιθέας 35

10. Γλαύκος 34

11. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 33

12. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 32

13. Σπαρτιατικός 27

14. Οίαξ Ναυπλίου 26

* Ο Ίκαρος Καλλιθέας και η Πεντέλη έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 17/4)

Οίαξ Ναυπλίου – Χαρίλαος Τρικούπης

ΚΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης

Κεραυνός Αιγίου – Πόλις Καλλιθέας

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Ακράτα

Ίκαρος Καλλιθέας – ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.

Μανδραϊκός – Σπαρτιατικός

Γλαύκος – Πεντέλη

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Άρης Νικαίας – Τρίτων 66-78

Κάδμος – Ηρόδοτος 20-0 (α.α.)

Ηλυσιακός – Άρης Πετρούπολης 73-79 (71-71 κ.α.)

Ιπποκράτης Κω – Πανναξιακός 65-53

ΚΑΠ – Σπόρτιγκ (13/4)

Έσπερος Λαμίας – Κύδων Χανίων 77-66

Πρωτέας Βούλας – Μαρούσι 91-65

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νικαίας – Τρίτων 66-78

Δεκάλεπτα: 14-21, 35-38, 52-56, 66-78

Διαιτητές: Τσάτσης, Ουσταμπασίδης

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 19(1), Φωστέρης 9(1), Αλτζατζής, Κουκουβάκης 3(1), Θεοδοσίου 3(1), Γαλίτης 2, Κόλλιας 17, Στογιάνοβιτς 7(1), Ζήσης 2, Κωνσταντόπουλος, Πυρομάλλης 1.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 5, Σμυρλής, Κορακίτης 11(3), Ζαχαριάς, Καλατζής 4, Γκαβανόπουλος 19(1), Παπαργυρόπουλος 10, Υμερι 1, Ανδρεόπουλος 16, Βερτούδος 4(1), Κουκουνιάς 8.

 

Ηλυσιακός – Αρης Πετρούπολης 73-79 (71-71 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 13-12, 37-35, 56-55, 71-71, 73-79 (παρ.)

Διαιτητές: Τσαχάκης, Αθανασόπουλος

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 10 (2), Χατζηβέρογλου 2, Κόλλιας 1, Χούμας 16 (1), Παπαφωτίου, Μαλτέζος 24, Πέζος 3 (1), Τριχάς 2, Φωστέρης 2, Ολύμπιος 13 (3)

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Κότσικας, Βενιτουράκης 5 (1), Ηλιόπουλος 12 (2), Καραουλάνης, Χρονόπουλος 22 (4), Μπαζιώτης 14 (2), Κώτσιας, Ζιοβάς, Μπινιάρης 1, Παπαγεωργόπουλος 8, Μακρόπουλος 15, Γραμμένος 2

 

Εσπερος Λαμίας – Κύδων Χανίων 77-66

Δεκάλεπτα: 18-7, 39-29, 59-44, 77-66

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Μαγκουνής

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 14 (2), Σμυρνής, Φύκας, Κουτιάς 16, Στογίλκοβιτς 4 (1), Κατσίμπρας 2, Φύκας Π. 1, Σοφογιάννης 15 (3), Φούντας 10, Ζαχαράκης 10 (2), Αργύρης 2.

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 4, Υφαντόπουλος 11(1), Αλεξίου 8 (1), Παπαμαστοράκης, Ζανιδάκης 3 (1), Τσαρουχάς 15 (5), Μπερτίδης, Μπαγάκης 11 (2), Κολαρετάκης 2, Χοχλάκης, Λιονάκης 10, Τσαμπάς 2.

 

Ιπποκράτης Κω – Πανναξιακός 65-53 

Δεκάλεπτα: 6-9, 22-32, 41-46, 65-53

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Ορφανός Ε.

Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Κουκουράβας 5 (1), Σκούφης 14 (3), Μελεούνης 9,  Ασημακόπουλος 16 (1), Ψάλτου 9 (1), Τσιλιγκίρης 2, Χαρίσης 10, Χρήστου, Κανταρέγια, Δημητρίεβιτς.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Καρβούνης 15 (5), Χριστόδουλος 7, Μάκαρης 9 (3), Καλαβρός 3 (1), Πολίτης 9 (3), Μαγιτόνμπε, Καζακίδης, Αρτσάνος, Ακτύπης 8 (1), Μυλωνάς 1.

 

Πρωτέας Βούλας – Μαρούσι 91-65

Δεκάλεπτα: 21-12, 40-30, 67-47, 91-65

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τσολάκος

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Κονδύλης 11(3), Καλογεριάς, Εμμανουηλιδης 12, Αθηνιώτης 5(1), Ζευκίλης 4, Βαρδαβάς 19(1), Μόρφης 5(1), Βλάχος 10(1), Μούτσα, Παπάδης 5, Πέρβι 7(1), Γεώργαρος 13(1).

Μαρούσι (Κεραμιδάς, Περγίτσας): Ξυδάς 13(1), Στασινός 3(1), Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ραλλάτος 12, Μπαλάφας 11, Σκιαθίτης, Γεωργίου 6(2), Κανέλης 5(1), Σουρλής 15(1), Παπαδημητρίου, Μαραγκίδης.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 44

2. Πρωτέας Βούλας 43

3. Τρίτων 41

4. Ιπποκράτης Κω 40

5. Άρης Πετρούπολης 40

6. ΚΑΠ 39

7. Κάδμος 39

8. Πανναξιακός 36

9. Άρης Νικαίας 35

10. Κύδων Χανίων 31

11. Έσπερος Λαμίας 31

12. Ηλυσιακός 30

13. Σπόρτιγκ 26

14. Ηρόδοτος (έχει αποχωρήσει)

* ΚΑΠ και Σπόρτινγκ έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 17/4)

Τρίτων – Κάδμος

Άρης Πετρούπολης – Ηρόδοτος 20-0 (α.α.)

Πανναξιακός – Άρης Νικαίας

Σπόρτιγκ – Ιπποκράτης Κω

Κύδων Χανίων – ΚΑΠ

Μαρούσι – Έσπερος Λαμίας

Ηλυσιακός – Πρωτέας Βούλας

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Αρίων Πτολεμαΐδας – Πρωτέας Γρεβενών  65-51

Μελίκη – Καρδίτσα  73-81

Ερμής Αγιάς – Σιάτιστα  105-76

Διόσκουροι Κοζάνης – Αριστοτέλης Φλώρινας  70-63

Αίας Ευόσμου – Εύαθλος  73-47

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Εύαθλος  73-47

Δεκάλεπτα: 20-13, 37-23, 58-33, 73-47

Διαιτητές: Κατρακάρης, Κολοκυθάς

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 12, Μαυρίδης 18, Παπαδόπουλος, Λύτας 6 (1), Βελίδης 9 (3), Σικαλίδης 4, Τέντζος Αθ.6 (1), Καπίδης, Σπύρας 6 (2), Καδής 12 (2).

Εύαθλος  (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης, Ημερίδης 15 (3), Κούτουλας 14 (2), Πολυχρονίδης, Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 4, Παπαδόπουλος 8, Γκατίδης 2, Καλογεράκης, Ζεμπεκίδης.

 

Μελίκη-Καρδίτσα  73-81

Δεκάλεπτα: 15-31, 33-47, 61-62, 73-81

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 11 (2), Μαυρίδης 41 (4), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 5, Κοτζάμπασης 14 (2), Παπαρώσης, Ρογκότης 2, Τζαφέρης Χρ., Κωσταμπίτσης, Κοτζαμπασόπουλος.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Πανάρας 24 (3) , Γεωργίου 5 (1), Βούλγαρης, Πάσσας 2, Καμαριώτης 15 (3), Παπαδοπουλος 18, Αντωνίου 2, Θέος 15, Κουρέπης.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Αριστοτέλης Φλώρινας  70-63

Δεκάλεπτα: 19-15, 44-22, 56-46, 70-63

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Γρεκός

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 11 (2), Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 28 (4), Βλάχος 10 (2), Νικολάου 6 (1), Καρανώτας 8, Ανδρίτσος 2.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 18 (4), Παπαϊωακείμ 11, Παπαδημητρίου 10 (2), Ρούζιος 4, Βίτκας 20 (3), Ταρενίδης, Κεσίδης, Καραβατάκης, Βασιλείου.

 

Ερμής Αγιάς – Σιάτιστα 105-76

Δεκάλεπτα: 37-19, 58-45, 77-58, 105-76

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Παπαθανασίου

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Αργυρούλης, Παπαζήσης, Σπανός 6 (2), Μηλιώνης 7 (1), Δαουλάρης 19 (1), Χαλκιάς 10 (2), Κόμματος 19 (1), Περρωτής 11, Καλεμτζάκης 5, Καμπούρης 8, Ντεβές, Γούλας 20 (1).

 

Αρίων Πτολεμαΐδας – Πρωτέας Γρεβενών  65-51

Δεκάλεπτα: 18-16, 37-29, 47-43, 65-51

Διαιτητές: Δαμίγος, Μαραθιώτης

Αρίων Πτολεμαΐδας  (Μουρουζίδης): Μαλούτας 7 (1), Τούζος 8 (2), Καλομενίδης 13 (1), Τσολάκης, Κλωνάρας 13, Τσιακλάγκανος 12, Πανίδης 12, Σκορδάς, Δήμου, Ναϊπλής, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 6, Κλωνάρας 13 (3), Κιούρκας 16 (1), Ρίγκος, Τζήμου 7, Μπόζιαρης 3 (1), Μαλλιούρας 4, Ζήμπρας, Μαρκόπουλος 2, Γιαννάκης.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 40

2. Αίας Ευόσμου 37

3. Ερμής Αγιάς 36

4. Μακεδονικός 33

5. Διόσκουροι Κοζάνης 33

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 32

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 28

8. Πρωτέας Γρεβενών 28

9. ΓΑΣ Μελίκης 27

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 25

11. Αρίων Πτολεμαΐδας 23

12. ΓΣ Σιάτιστας 23

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 17/4)

Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη

Σιάτιστα – Αρίων Πτολεμαϊδας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ερμής Αγιάς

Εύαθλος Πολυκάστρου – Διόσκουροι Κοζάνης

Μακεδονικός – Αίας Ευόσμου

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Αρετσού Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης  80-87

ΑΕ Κομοτηνής – Χαλκηδόνα  86-91

Γαλάτιστα – Ορφέας Νέου Σκοπού  76-70

Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ  67-83

ΒΑΟ – Αγία Βαρβάρα  69-76

Γέφυρα – Ίκαροι Σερρών  94-68

Ζέφυρος – ΓΑΣ Κομοτηνής  75-71

 

Φύλλα αγώνα

Γαλάτιστα – Ορφέας Νέου Σκοπού  76-70

Δεκάλεπτα: 21-20, 38-42, 57-58, 76-70

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γαζέτας

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Ρίζος, Κουλαξής 18 (1), Ματσούκης , Δάγκας, Γιαχανατζής 11 (1), Ακριτίδης 11, Καρανώτας 16 (2), Τσακίρης, Κιαλιάς, Πέτρουλας 4, Καραϊσκος 16, Δεμόνης

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Δεμερτζής 30 (3), Κουτσιάντζης 3 (1), Αποστόλου 2, Γουλιανός 4, Κηπουρός 29 (3), Καραμπατάκης 2, Τσαρτσίδης, Καντσουρίδης, Χατζής Τσανάκας, Ιωσηφίδης.

 

Ζέφυρος – ΓΑΣ Κομοτηνής 75-71

Δεκάλεπτα: 25-25, 39-37, 50-53, 75-71

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας

 Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 11 (2), Μυλωνάς 24, Τσάμογλου, Ουρκέρογλου 4, Γκιζέλης 11 (3), Πατίκας 9 (3), Ντινάκης, Μυστηλιάδης 11 (2), Αλεξανδρίδης 5 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνής (Ντίνας): Καραμπέκης 3, Μπεκρής 18 (2), Στασινόπουλος 2, Μαγκώνης 10 (2), Χαλίλ 7, Καλαντζής 28 (5), Μπουϊντας 3.

 

ΒΑΟ – Αγία Βαρβάρα 69-76

Δεκάλεπτα: 19-16, 38-39, 56-55, 69-76

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκιζόγλου

 ΒΑΟ (Κατσής): Γιαννάκης, Πισιώτης, Τζουβάρας 3 (1), Παρασκευάς 6 (1), Παπαβασιλείου 14 (4), Χολέβας 14 (2), Ζησόπουλος 2, Δέλλας 5, Γεωργιάδης 2, Γρηγοριάδης 23 (1).

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 3 (1), Μπάμπουλης 17 (2), Μαλαθούνης, Μητρούλης, Ράμμος 7 (1), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 31 (2), Χαριζάνης 4, Μανάκας 14.

 

Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ  67-83

Δεκάλεπτα: 17-21, 33-47, 51-66, 67-83

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 4 (1), Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 15, Ρότσας 9 (3), Κωνσταντάρας, Μακρής, Αδαμόπουλος 14 (1), Σφουγγάρης 4, Αμπεριάδης 5, Λαζαρίδης 13 (3).

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 7 (2), Παυλέας 2, Λεμονιάς 9 (1), Σταματέλλος 8 (2), Ελευθεριάδης 18, Ζιάκας 4, Π. Ερμείδης 12 (2), Γιανλλάρης 5, Παπαχρήστου 2, Δαβάνης 12, Δ. Ερμείδης, Μελίδης 4.

 

Γέφυρα – Ίκαροι Σερρών  94-68

Δεκάλεπτα: 35-12, 51-30, 76-49, 94-68

Διαιτητές:  Κατωτικίδης, Ζιώγας

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 24 (3), Δανάκης 19 (2), Κουλουμπής 5 (1), Δώνης, Τολιόπουλος 9, Μπάρκος 10 (3), Μυλωνίδης 12 (1), Γεράκης 2, Μπίσκας 9 (1), Αλμπάντης 1, Μωϊσιάδης 3 (1) Χαριόσπουλος.

Ίκαροι Σερρών  (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 7 (1), Γεωργιανός 13 (2), Τράκας 10 (1), Γρίψιος 9 (1), Παπαδόπουλος Γ. 9, Φραγκούλης, Θολιώτης 5 (1), Κάτος 5, Γκουντζιάς 9.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Χαλκηδόνα  86-91

Δεκάλεπτα: 14-15, 41-31, 65-56, 77-77, 86-91

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Λαδάς

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 2, Χονδρόπουλος 14, Κουτσοβασίλης 14 (3), Σιμάκης 25 (4), Τελούδης 6, Χατζηπαυλίδης 6 (2), Θεοδωρίδης  13,  Χατζηδημητρίου 5, Καπαρελιότης.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος 11 (2), Δέτσικας 20, Μπατάκος 14, Μακαλέκας 6 (2), Μαραπίδης 32 (7), Ευαγγελίδης  Αλεξιάδης 2, Λαϊδης, Παπαδόπουλος Σ., Παναγόπουλος, Μιδιαρίδης.

 

Αρετσού Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης  80-87

Δεκάλεπτα: 16-25, 39-43, 54-69, 80-87

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Κέτουλας

Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Πετρίδης 32 (5), Αποστόλου 2, Δελκούσης, Σταυράκης, Ντομόπουλος 9 (1), Στυλιανίδης 11 (2), Μιχαηλίδης, Μπεγιάζης, Παντελίδης 5, Καραδήμας 21 (2), Φώτογλου.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Κουμπάνης 22, Παπαδάκης 7 (1), Γρούδος 6, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 14 (3), Δάτσης, Κουτσογιάννης 6, Κέλλης, Καραμπίνης 1, Παλλάκης 9, Πετς 13 (2).

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 46

2. Ασπίδα Ξάνθης 45

3. ΧΑΝΘ 42

4. Ικαροι Σερρών 40

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 38

6. Ζεφυρος 38

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 36

8. ΑΕ Κομοτηνής 35

9. Αγ. Βάρβαρα 34

10. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 33

11. ΑΟ Γαλάτιστας 29

12. Αρετσού 29

13. ΓΣ Ελευθερούπολης 29

14. ΒΑΟ 27

*Ο ΓΑΣ Χαλκηδόνας έχει μείον τρεις βαθμούς

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 17/4)

Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής

Ορφέας Νέου Σκοπού – Χαλκηδόνα

ΧΑΝΘ – Αρετσού Καλαμαριάς

Αγία Βαρβάρα – Ελευθερούπολη

Ίκαροι Σερρών – ΒΑΟ

ΓΑΣ Κομοτηνής – Γέφυρα

Γαλάτιστα – Ζέφυρος