Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Ο Παναθλητικός είναι η τέταρτη ομάδα (μετά τους Άρη, Δάφνη Αγ. Δημ και Πανιώνιο) που πήρε το εισιτήριο για την Α1 Γυναικών. Στο φινάλε του πρωταθλήματος για τον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών έκαμψε εύκολα την αντίσταση της Νίκης Βόλου με 107-73 και εξασφάλισε την άνοδο κατακτώντας τη δεύτερη θέση.

Από την άλλη με νίκες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους οι ομάδες που είχαν πάρει άνοδο για την Α1 από τον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών. Η Δάφνη Αγ. Δημ. επικράτησε με 82-50 του Φάρου Κερατσινίου και ο Πανιώνιος με 68-42 του Αρις Καλαμάτας. Από τον 1ο Όμιλο υποβιβάστηκαν οι Έσπερος Πάτρας, ΟΑ Χανίων και Αρίς Καλαμάτας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Δάφνη Αγ. Δημ. – Φάρος Κερ. 82-50

Αρίς Καλαμάτας – Πανιώνιος 42-68

Π. Φάληρο – Ίκαρος Καλλιθέας 55-59

Έσπερος Πάτρας – Ο.Α. Χανίων 20-0 (α.α.)

Τρίτη 12/4

Αγ. Παρασκευή – Σπόρτιγκ (20.30 Κοντόπευκο)

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Π. Φάληρο – Ίκαρος Καλλιθέας 55-59

Διαιτητές : Αντωνιάδης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 11-07, 25-27, 37-48, 55-59

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης ): Παναγιωτονάκου 1,  Ψωμά, Νεαρχάκου 5(1), Πριόνα 2, Δεγαίτη 13(2) , Μοίρα 23, Μουστάκα 5(1) , Ψυχογιού  , Γκαγκανάτσου, Κατσιμάρδου 1, Χαϊκάλη 5.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 13(3), Στεφάνου 5,  Ευμορφοπούλου 12, Ακρίβου, Ρουμπελάκη 11(2) , Σταυροπούλου 2, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 14(1), Κρεμμύδα, Φάρου.

Δάφνη Αγ.Δημ. – Φάρος Κερ. 82-50

Διαιτητές Χριστοδουλάκης, Παπαδόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα 24-11, 41-25, 67-38, 82-50

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη 5(1), Αλεξανδρή 14, Μανώλη 9(1), Παπακωνσταντίνου 3, Γιαμπάνη 8, Ζουρτσάνου 8, Μαγαλιού 16(3), Τετενέ 10, Τσουκαλά 9(1), Μάλαμα.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου 4, Βράκα 5(1), Αθανασίου 11(3), Γκριτζά 13, Τσέρου 7, Πετράκη 4, Αλεξανδρίδου 6, Μπεράτη, Σπιριδονίδου, Μεγαλαίμου, Κουταλιανού, Κιαούλια

Αρίς Καλαμάτας – Πανιώνιος 42-68

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς

Δεκάλεπτα : 05-18, 21-32, 36-47, 42-68

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ(Μπακογιάννης): Δ. Κουτέλα 14, Θάνου 3(1), Μπακετέα 10(2), Φωτεινάκη 11, Μπουγά 2, Τσιαμά 2, Σαμιώτη, Κουκούτση, Κουτέλα, Παρθένη, Κορδονούρη

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσικληρας-Γιαννουλάκης): Πούλου 4, Τσίκα 3, Δασκαλόγιαννη 3(1), Μήτση 5, Μπότσαρη 5, Σταμπούρλου 2, Θεοδωρομανωλάκη 10, Στεφανίδου 17(4), Γρηγορίου 7(1), Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 10

Βαθμολογία (τελική)

1.Δάφνη Αγ. Δημ. 39 (19-1)
2.Πανιώνιος 36 (16-4)
3. Φάρος Κερ. 33 (13-7)
4.Σπόρτιγκ 32 (13-6)
5.Π.Φάληρο 31 (11-9)
6.Ικαρος Καλ. 31 (11-9)
7. ΚΑΟ Μελισσίων 30 (10-10)
8. Αγ. Παρασκευή 29 (10-9)
9. Έσπερος Πάτρας 22 (2-18)
10. ΟΑ Χανίων 21 (3-16)
11. Αρίς Καλαμάτας 19 (1-18)
*ΟΑ Χανίων και Αρίς Καλαμάτας έχουν -1 βαθμό.
** Αγία Παρασκευή και Σπόρτιγκ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ηρακλής 60-58

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Σερρών 57-59

Παναθλητικός-Νίκη Βόλου 107-73

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 58-52

Ολυμπιακός Βόλου-Άρης 42-69

Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 82-64

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Ολυμπιακός Βόλου – Άρης 42-69

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 10-12, 21-28, 37-48, 42-69

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 10(2), Σαρακατσάνη 6, Γαλιατσάτου 1, Αγαγιώτη 4, Σουλτάνη 9(1), Ντελή, Ζήτη, Χούτα, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου 6, Μπαλλά 6.

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Σικαλίδου 3(1), Βουλγαράκη 10(1), Κιλαζίδου 5, Γιαννοπούλου 18(1), Τράντα 10(1), Ακσεχέρογλου 23 .

Παναθλητικός – Νίκη Βόλου 107-73

Διαιτητές: Παναγιωτίδης, Λάλα

Δεκάλεπτα: 28-16, 53-24, 77-47, 107-73

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 11(1), Σταμούλη 2, Αναστασιάδου 7(1), Τόσκα 16(2), Καλομιτσίνη 5(1), Ζιώγα 10(2), Τσαμπούρη 20(6), Κοστανάκη 2, Μπαμπικέρ 4, Τσακίρη 6, Κουλουμπή 10(1), Γιαννούδη 14.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 10, Γεροκώστα 2, Ντέγκα 8(2), Ντόβα 4, Παρασχάκη 13(1), Κοπάνου 8, Μουρδουκούτα 2, Παγκαλίδου 23(1).

Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς 58-52

Διαιτητές: Γιαννούλης Α., Γιαννούλης Σ.

Δεκάλεπτα: 12-13, 28-22, 45-36, 58-52

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου 3(1), Θωμά 4, Γαϊτανίδου 8, Χρυσοστομίδου 12(1), Κυριακίδου, Καρυώτη Κ., Αρσένογλου Κ. 12, Γαϊτάνη Α. 6, Γαϊτάνη Ε. 13, Καριώτη Μ., Αρσένογλου Μ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Αραμπατζή, Παλλάνη 6, Καλαντίδου 15, Καζαντζή Β. 16(1), Καζαντζή Στ. 8, Καϊμακτσή 5, Σολωμού 2.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 82-64

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 27-15, 44-32, 59-47, 82-64

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 11, Κουτσουνούρη 21(1), Χαβαλέ 19(1), Ράπτη 2, Κυριτσάκα 6(2), Θαγοριανού, Σουλιώτη 3, Καλίδη 20(4).

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 2, Ντόζη, Ντάμπη 27(4), Δραγκόλα 2, Σταματέλου 1, Νότη 7, Σεκαδάκη 2, Τζήμου 7, Βατσιτσίδου 13(2), Γραμματικού 3.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών 57-59

Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος

Δεκάλεπτα: 13-16, 27-28, 46-44, 57-59

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 17(4), Σταμκοπούλου 8(2), Σταύρου, Τσιακτσίρα 3(1), Μεντεσίδου 18(2), Λαδόπουλου, Κατσίδου 2, Παπαδιαμάντη 5, Πετρίδη 2, Βαλάκου 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τσιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 14, Γκλεζάκη 18, Τόγα 14(1), Πρόικου 7(1), Στεφανίδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ – Ηρακλής 60-58

Διαιτητές: Βασιλόπουλος Δ., Τοκμακίδης

Δεκάλεπτα: 13-18, 26-32, 39-47, 60-58

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού, Πετρίδου 6(2), Μούρτου 9, Τζίκου 7, Ταυροπούλου 6, Καζαντζή Σπ. 8, Βασιλειάδου 18(2), Αθανασιάδου 6.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Ντάλα 6(1), Τσουμπερλή 4, Οικονόμου 10, Γεροστεργίου, Τσίτσου 2, Ψάρρα 6, Λογδανίδου 17, Μαρκουλάκη 13, Ελευθεριάδου.

Βαθμολογία (τελική)

1 Άρης 43 (21-1)
2. Παναθλητικός 41 (19-3)
3. Ολυμπιακός Βόλου 39 (17-5)
4. Ολύμπια Λάρισας 36 (14-8)
5. Απόλλων Καλαμαριάς 33 (11-11)
6. ΑΟ Σερρών 33 (11-11)
7. Ηρακλής 31 (9-13)
8. Τιτάνες Δράμα 30 (8-14)
9. ΠΑΣ Γιάννινα 29 (7-15)
10. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 28 (7-14)
11. ΑΕ Πυλαίας 28 (7-14)
12. Νίκη Βόλου 23 (1-21)

* Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και ΑΕ Πυλαίας έχουν έναν μηδενισμό