Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

Μαθηματικά πρωταθλητής στον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών αναδείχθηκε ο Άρης, καθώς επικράτησε με 100-49 των Τιτάνων Δράμας μια αγωνιστική πριν το φινάλε του φετινού μαραθωνίου.

Ακόμη πιο κοντά στην άνοδο βρίσκεται ο Παναθλητικός μετά τη νίκη του με 51-38 επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Στον 1ο Όμιλο η πρωτοπόρος Δάφνη Αγίου Δημητρίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Ικάρου Καλλιθέας με 65-46.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Σπόρτιγκ-ΚΑΟ Μελισσίων 78-44

ΟΑ Χανίων – Π. Φάληρο 50-67

Ίκαρος Καλλιθέας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 46-65

Φάρος Κερατσινίου-Άρις Καλαμάτας 66-44

Πανιώνιος-Αγ. Παρασκευή 68-55

Ρεπό: Έσπερος Πάτρας

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Πανιώνιος – Αγία Παρασκευή 68-55

Διαιτητές: Γαρίνη, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 31-14, 41-32, 57-45, 68-55

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Μήτση 4, Μπότσαρη 4, Σταμπούρλου 6, Θεοδωρομανωλάκη 14(2), Στεφανίδου 23(4), Γρηγορίου 10, Παναγιωτοπούλου 5, Πούλου, Τσίκα, Δασκαλογιάννη, Μπάμπη 2, Λόξα

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκανιά,  Κοντογιάννη 4, Τσιαδή 10, Βελούδου 6, Καζαντζίδου 13(3), Γιουκάκη 16(2) Κούκη, Μερισιώτη 6.

Φάρος Κερ.- Αρίς Καλαμάτας 66-44

Διαιτητές: Σωτηρχέλης, Μαραγκάκης

Δεκάλεπτα: 20-10, 29-16, 49-27 , 66-44

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου 2, Βράκα 11, Ποζιάδη , Αθανασίου 20(4) Γκριτζά 8 Τσέρου 2, Πετράκη 2, Μπεράτη 2, Σπυριδονίδου , Μεγαλαίμου 4, Αλεξανδρίδου 4, Κουταλιανού 11

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς): Παρθένη, Σαμιώτη 7, Θάνου 11(1, Αντωνογεινάκη 5, Μπακετέα 6, Φωτεινάκη 15, Τσιαμά.

Ίκαρος Καλλιθέας – Δάφνη Αγ. Δημ. 46-65

Διαιτητές: Λαζόγκα, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 8-20, 34-39 , 39-56, 46-65

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 3(1) , Στεφάτου 3(1), Στεφάνου 8(1), Ευμορφοπούλου 16, Ρουμπελάκη 6(2) , Στεφανίδου, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 6, Δόνα, Φάρου 4, Κρεμύδα.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Μπουμπούς) : Γιαννέλη, Αλεξανδρή 17, Ζουρτσάνου, Μανώλη 12(2), Παπακωνσταντίνου, Μαγαλιού 7, Γιαμπάνη 14, Τετενέ 8, Τσουκαλά 7.

ΟΑ Χανίων – Π.Φάληρο 50-67

Διαιτητές: Ελ Αν,  Καββαδάς

Δεκάλεπτα : 15-19, 33-34, 42-53, 50-67

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Καραβέλη 11, Μοσχοπούλου 18(2) , Πρασιανάκη 5, Παπαδοκοκολάκη 1, Κασωμένου 9(1) , Βαρυπατάκη 4, Φουράκη 2, Σκορδυλάκη, Ζουμαδάκη , Καλογεροπούλου.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Ψωμά 4, Μουστάκα 8, Παναγιωτονάκου 2, Χαϊκάλη 19(2) , Μοίρα 11, Πριόνα 15(1) , Νεαρχάκου 7, Κατσιμάρδου 1, Γκαγκανάτσου, Δεγαϊτη, Τζάρου 

ΑΟ Σπόρτιγκ – ΚΑΟ Μελισσίων 78-44

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Αγρογιάννης

Δεκάλεπτα: 13-9, 41-17, 60-33, 78-44

Α.Ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναυροζίδου 9(1), Οικονομίδου 6(2), Φουράκη Β. 23(5), Βαφειάδη 11(1), Τζαμαρία 9(2), Σερέπα, Κριμιτζά, Μυριούνη 2, Βούλγαρη 3, Γιαννακάκου 4, Φουράκη Σ. 11.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Κατσαβάρου, Αστραντίνη 3(1), Νικολέτου, Νικίδη, Δούρου 5(1), Κοιλιαρίδη 5(1), Πολίτη, Ζακυνθινού 4, Χριστακοπούλου, Καπερώνη 7, Σαπαλίδου 2, Κοτσιάφτη 12(1).

Βαθμολογία (21 Αγώνες)

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 37 (18-1)

2. Πανιώνιος 34 (15-4)

3. Σπόρτιγκ 32 (13-6)

4. Φάρος Κερατσινίου 32 (13-6)

5. Μελίσσια 30 (10-10)

6. Π. Φάληρο 30 (11-8)

7. Αγ. Παρασκευή 29 (10-9)

8. Ίκαρος Καλλιθέας 29 (10-9)

9. Χανιά 22 (3-16)

10. Έσπερος Πάτρας 20 (1-18)

11. Άρις Καλαμάτας 18 (1-17)

*Ο Άρις Καλαμάτας έχει -1 βαθμό

Επόμενη αγωνιστική (22η, 10/04):

Έσπερος Πάτρας – ΟΑ Χανίων

Π. Φάληρο-Ίκαρος Καλλιθέας

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Φάρος Κερατσινίου

Αρίς Καλαμάτας-Πανιώνιος

Αγ. Παρασκευή-Σπόρτιγκ

Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

Ηρακλής-Ολυμπιακός Β. 51-57

ΑΕ Πυλαίας -Αναγέννηση ΝΡ 33-55

Άρης-Τιτάνες Δράμας 100-49

Απόλλων Καλ.-Παναθλητικός 38-51

Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα 53-67

ΑΟ Σερρών -Ολύμπια Λάρισας 62-53

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Άρης – Τιτάνες Δράμας 100-49

Διαιτητές: Εκίζογλου, Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 29-8, 54-22, 78-34, 100-49

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Ε. 15, Βουλγαράκη 9, Αντωνιάδου Α. 13, Αντωνιάδου Σ. 8, Κιλαζίδου 11(2), Γιαννοπούλου 13, Τράντα 22(2), Σικαλίδου 3(1), Ακσεχέρογλου 6.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Θωμά 7(1), Γαϊτανίδου 2, Χρυσοστομίδου 6(2), Βαρσάμη 2, Αθανασιάδου 11, Γαϊτάνη Α. 2, Γαϊτάνη Ε. 17(2),  Καριώτη Κ. 2, Αρσένογλου.

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναθλητικός 38-51

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 7-17, 14-30, 35-41, 38-51

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 2, Αραμπατζή 2, Παλλάνη 8, Καλαντίδου 3, Καζαντζή Β. 3(1), Καζαντζή Στ., Καϊμακτσή 18(2), Σολωμού 2.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 7, Σταμούλη, Αναστασιάδου 3, Κοματσιούλη, Ζιώγα, Τόσκα 2, Καλαμιτσίνη 3(1), Τσαμπούρη 8(2), Κοστανάκη 3(1), Μπαμπικέρ 2, Κουλουμπή 14, Γιαννούδη 7.

Νίκη Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 53-67

Διαιτητές: Παπαθωμά, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 17-16, 20-32, 34-49, 53-67

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Χρήστου 4, Μάρκοβα, Μυθοπούλου, Βουτσή, Γεροκώστα 6(2), Ντέγκα 5(1), Ντόβα 4, Παρασχάκη 6, Κοπάνου 4, Μπράχου 2, Στρίγκου 2, Παγκαλίδου 20(2).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 22(6), Τσιακτσίρα 9(1), Μεντεσίδου 9, Ζέρβα 2, Λαδοπούλου 4, Κατσίδου 3(1), Παπαδιαμάντη 9, Γιοτίτσα, Βαλάκου 9. 

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 32-55

Διαιτητές: Πράττος, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 4-17, 8-34, 18-40, 32-55

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 2, Ντόζη, Λάλου, Ντάμπη 20(1), Δραγκόλα, Παπαδάκη 4, Γραμματικού 4(1), Σταματέλου 2, Νότη.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 7(1), Πετρίδου 3(1), Μούρτου 8, Ταυροπούλου 6, Καζαντζή Σπ. 6, Κουλαρτζά, Αθανασιάδου 3, Βασιλειάδου 16(2), Τζίκου 6, Σαλαμάνη.

Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου 51-57

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 14-14, 31-30, 40-43, 51-57

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Ντάλα 3(1), Τσουμπερλή 4, Οικονόμου 11(1), Γεροστεργίου 5, Τσίτσου 5, Λογδανίδου 5, Ψάρρα 5(1), Μαρκουλάκη 1, Ελευθεριάδου 12(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 23(4), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 6, Σουλτάνη 12, Βογιατζάκη, Ζήτη 2, Αγκάνη 2, Μπαλλά 12.

ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας 62-53

Διαιτητές: Μπίκης, Αγραφιώτης

Δεκάλεπτα: 19-10, 36-26, 48-47, 62-53

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 16, Τόγα 7 (1), Τζιαμπάζη 12 (4), Πρόικου 16 (4), Γκλεζάκη 11, Στεφανίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 17 (1), Κυριτσάκα 1, Χαβαλέ 13 (1), Κουτσουνούρη 20 (2), Ράπτη, Σουλιώτη, Καλλίδη.

Βαθμολογία (21 Αγώνες):

1.Άρης 41 (20-1)

2. Παναθλητικός 39 (18-3)

3. Ολυμπιακός Βόλου 38 (17-4)

4. Ολύμπια Λάρισας 34 (13-8)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 32 (11-10)

6. Σερρών 31 (10-11)

7. Ηρακλής 30 (9-12)

8. ΠΑΣ Γιάννινα 28 (7-14)

9. Τιτάνες Δράμας 28 (7-14)

10. ΑΕ Πυλαίας 27 (7-13)

11. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 26 (6-14)

12.  Νίκη Βόλου 22 (1-20)

*Αναγέννηση Ν.Ρ. και ΑΕ Πυλαίας έχουν από ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (10/4)

Αναγέννηση Ν. Ρ. – Ηρακλής

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών

Παναθλητικός – Νίκη Βόλου

Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς

Ολυμπιακός Β. – Άρης

Ολύμπια Λάρισας –  ΑΕ Πυλαίας