Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 22η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. – Οίαξ Ναυπλίου 68-59

Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης 68-79

Πόλις Καλλιθέας – Χαρίλαος Τρικούπης 69-80

Μανδραϊκός – ΚΑΟΚ 78-73

Σπαρτιατικός – Κεραυνός Αιγίου 51-73

Πεντέλη – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 75-59

Γλαύκος – Ίκαρος Καλλιθέας (6/4)

 

Φύλλα αγώνα

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. – Οίαξ Ναυπλίου 68-59

Δεκάλεπτα: 17-17, 34-29, 54-41, 68-59

Διαιτητές: Κώτσου, Χατζημάρκος

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 2, Στεφανής 4, Βλασσόπουλος 8, Γόντικας 2, Νίκολλι 3 (1), Μπούσι 7 (1), Μπασέας 7, Διαμαντόπουλος 25 (2), Νιφόρας 8, Δαρμογιάννης, Τσίτος 2.

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Σταθογιαννόπουλος, Κοσσιώρης 19, Παζαράς 8 (2), Οικονόμου 8 (2), Κατσαλούλης 9 (1), Παπασαράντος 2, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 13.

 

Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης 68-79

Δεκάλεπτα: 17-22, 40-39, 52-60, 68-79

Διαιτητές: Λιότσος, Σταθόπουλος

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρικάς 14 (1), Σπυρόπουλος 2, Σακελλαρίου, Σχορτσιανίτης 7, Πολυδέρας 7, Μαλδαβάνος, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 8 (2), Μάλλης 8 (2), Λάφης 20

Απόλλων Σμύρνης (Χουχουλής): Κοντούδης 6 (2), Γκινούτσης, Πετρόπουλος 12 (2), Νιότης, Σιώμος 10, Αρναουτάκης, Παπουτσής 2, Αθανασάκης, Πάντσιος 12 (1), Θυμνιός 19, Τάσιος, Τσελεμπής 18 (1).

 

Πόλις Καλλιθέας – Χαρίλαος Τρικούπης 69-80

Δεκάλεπτα: 18-23, 46-40, 54-62, 69-80

Διαιτητές: Μακρής, Φάκαρος

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 2, Κόκκινος 25 (1), Βαρθακοκοίλης 2, Βελιζιώτης 6 (1), Κασπαριάν 22 (3), Χάλαρης 10 (2), Κακαργιάς, Κωνσταντίνου, Καβελλάρης.

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 18 (2), Βουρνάς 10, Ζαμπέτης 3 (1), Δημητρόπουλος, Μουράτογλου 5 (1), Σταυρόπουλος 9, Τριπολίδης Ι., Γεωργιάδης 17 (2), Παπαγεωργίου 3, Ψάλτου 14.

 

Σπαρτιατικός – Κεραυνός Αιγίου 51-73

Δεκάλεπτα: 21-16, 32-35, 39-48, 51-73

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Σκαλτσής

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Σταθάκος 11, Βουργιώτης 16 (2), Μανιατάκος, Παυλίδης 1, Τζατζάς 3(1), Αλεξόπουλος, Βούλγαρης, Κυρίτσης 7 (1), Αγγελόπουλος 9 (1), Αναγνωστάκος 4, Δορλής, Κόρο

Κεραυνός Αιγίου (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 23 (2), Νικολάου 7 (1), Λυμπέρης 14 (4), Τσούλος, Ταπεινός 15 (1), Βασιλειάδης 10, Γκούμας, Τριανταφυλλόπουλος 2, Θωμάς 2.

 

Πεντέλη – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 75-59

Δεκάλεπτα: 15-14, 34-31, 57-41, 75-59

Διαιτητές: Αναστασίου, Κοτσώνης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 7(1), Γρατσιάτος  10(1), Λίτσο 9, Αποστολόπουλος 10, Γιωτάκης 7(1), Λουγιάκης 5, Γασπάρης, Κωνσταντάκος, Μπίγγος 9(3), Καρτσωνάκης 1, Μουστόπουλος 17.

Νέα Ιωνία (Σαμόλης): Αλεξόπουλος, Τόρα 13 (3), Θάνος 16, Σιλητζήρης 1, Κεφάλας 13 (1), Σαμαράς, Ιγγλέζος, Λίτσιος 8, Δήμας 4, Θεοδωράκος 2, Μαυρίδης 2, Αναστασόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 42

2. Μανδραϊκός 39

3. Χαρίλαος Τρικούπης 36 

4. ΚΑΟΚ 36

5. Πόλις Καλλιθέας 35

6. Πεντέλη 35

7. Ακράτα 34

8. Κεραυνός Αιγίου 34

9. Ίκαρος Καλλιθέας 31

10. Γλαύκος 30

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 29

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 29

13. Σπαρτιατικός 25

14. Οίαξ Ναυπλίου 24

* Γλαύκος και Ίκαρος Καλλιθέας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 3/4)

Οίαξ Ναυπλίου – Ακράτα

Απόλλων Σμύρνης – Πόλις Καλλιθέας

ΚΑΟΚ – Χαρίλαος Τρικούπης

Κεραυνός Αιγίου – ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Σπαρτιατικός

Ίκαρος Καλλιθέας – Πεντέλη

Μανδραϊκός – Γλαύκος

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας – Πανναξιακός 63-56

Αγία Παρασκευή – Τρίτωνας 66-81

Ιπποκράτης Κω – Ηρόδοτος 20-0 (α.α.)

Άρης Νικαίας – Κάδμος 89-79

Μαρούσι – Άρης Πετρούπολης 79-73

Πρωτέας Βούλας – Σπόρτιγκ 82-54

Ηλυσιακός – Κύδων 75-74

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος Λαμίας – Πανναξιακός 63-56

Δεκάλεπτα: 14-20, 22-29, 38-41, 63-56

Διαιτητέ: Πλιάκας, Σπυρόπουλος Σπ.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 5, Σμυρνής, Γεωργιάδης, Αργύρης 3, Στογίλκοβιτς 4, Φύκας 7, Σοφογιάννης Μ. 21, Φούντας 7, Ζαχαράκης 14, Ξηρός 2, Κουτιάς.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 6, Καρβούνης 7, Καλαβρός 4, Μαγιντομπέ, Αλιτσάνος, Καραγιαννίδης, Βασιλειάδης, Μάκαρης 7, Ακτύπης 14, Χριστόδουλος 2, Μυλωνάς 7, Παγώνης 9.

 

ΚΑΠ – Τρίτων 66-81

Δεκάλεπτα: 17-21, 28-33, 45-60, 66-81

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Γρίβα

ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 10, Σκάνδαλος Γ. 2, Βασιλόπουλος 4(1), Δρίβας 10(2), Γρύλλης 5(1), Σβαρνάς, Παπουλίδης 12, Σκούταρης 12(3), Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 10(1).

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος, Σμυρλής 2, Κορακίτης 13(3), Κουρής 7, Κουκουνιάς 17, Καλατζής 4, Παπαργυρόπουλος 13, Γκαβανόπουλος 21(4), Ανδρεόπουλος 4, Βερτούδος.

 

Πρωτέας Βούλας – Σπόρτιγκ  82-54

Δεκάλεπτα: 24-17, 45-30, 66-36, 82-54

Διαιτητές Λαζαρίδης , Ορφανός

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Κονδύλης 11(3), Καλογεριάς 9, Εμμανουηλίδης 7(1), Αθηνιώτης 8, Ζευκιλής 4, Βαρδαβάς 16, Μόρφης 3(1),  Χάνιας 6, Πεφάνης 5(1), Λάτσης 4, Μούτσα 2, Παπάδης 7(1).

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 15(1), Τσαμπής 9, Παπαπέτρος 8, Χουζούρης 3(1), Κούτρης 4, Χασάπης 2, Καραμπάτος 2, Αγγελής, Χατζηδικοπάς 11.

 

Μαρούσι – Άρης Πετρούπολης 79-73

Δεκάλεπτα: 25-15, 38-38, 56-50, 79-73

Διαιτητές: Χρηστίδης, Τσολάκος

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 10 (1), Στασινός, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 3 (1), Ραλλάτος 12 (1), Μπαλάφας 12, Σκιαθίτης, Γεωργίου 13 (1), Κανέλλης 16 (1), Σουρλής 11 (1), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου.

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καραουλάνης, Βενιτουράκης 4 (1), Ηλιόπουλος 12, Χρονόπουλος 17 (2), Μπαζιώτης 11 (3), Κωτσιάς, Ελευθερίου, Μπινιάρης 1, Παπαγεωργόπουλος 11, Μακρόπουλος 12, Βεντούρης 5 (1).

 

Ηλυσιακός – Κύδων 75-74

Δεκάλεπτα: 26-15, 46-36, 65-61, 75-74

Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρακάσης

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγυρης): Χουγκάζ, Άρχος 13 (2), Χατζηβέρογλου 4 (1), Γκόλιας 1, Χούμας 20 (4), Παπαφωτίου 3 (1), Μαλτέζος 19, Πέζος, Τρίχας 5 (1), Φουστέρης 8.

Κύδωνας Χανίων (Σδράκας): Χοχλάκης, Υφαντόπουλος 9 (3), Αλεξίου 17 (2), Παπαμαστοράκης, Ζανιδάκης 3 (1), Τσαρουχάς 18 (5), Γκιούλης, Μπαγάκης 3 (1), Κολαρετάκης 2, Αδοντάκης 17, Λιονάκης 2, Κοντογιάννης.

 

Άρης Νικαίας – Κάδμος 89-79

Δεκάλεπτα: 21-21, 44-42, 63-56, 89-79

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καρπάνος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 38, Φωστέρης 8 (1), Αλτζαντζής 2, Κουκουβάκης 5 (1), Θεοδοδίου 25 (5), Γαλίτης 3 (1), Κολλιάς 2, Ζήσης, Στογιάνοβιτς 8 

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου 5, Πανταζής 9, Γκρινιάτης 20, Τσιριμώκος 11 (3), Χαράτσης 14, Τσαπρούνης 6, Κουμπές 3, Δρακάκης 2, Μητρόπουλος 9

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 41

2. Πρωτέας Βούλας 39

3. Τρίτωνας 38

4. Άρης Πετρούπολης 37

5. ΚΑΠ 37

6. Ιπποκράτης 36

7. Κάδμος 35

8. Πανναξιακός 34

9. Άρης Νικαίας 32

10. Κύδωνας 29

11. Ηλυσιακός 28

12. Έσπερος Λαμίας 27

13. Σπόρτιγκ 25

14. Ηρόδοτος 23

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 03/04)

Τρίτωνας – Ιπποκράτης Κω

Ηρόδοτος – Άρης Νικαίας

Άρης Πετρούπολης – Κάδμος

Πανναξιακός – Αγία Παρασκευή

Σπόρτιγκ – Έσπερος Λαμίας

Κύδωνας – Πρωτέας Βούλας

Μαρούσι – Ηλυσιακός

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ερμής Αγιάς – Καρδίτσα  109-93

Αρίων Πτολεμαΐδας – Μελίκη  80-74

Διόσκουροι Κοζάνης – Σιάτιστα  81-67

Αίας Ευόσμου – ΑΓΣ Ιωαννίνων  79-69

Μακεδονικός – Αριστοτέλης Φλώρινας 95-74

 

Φύλλα αγώνα

Μακεδονικός – Αριστοτέλης Φλώρινας 95-74

Δεκάλεπτα: 27-17, 54-35, 74-56, 95-74

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Λαδάς

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 2, Κοντσές A. 12, Ντισλής 29 (4), Λυχριδάς 7 (2), Κομμάτας 2, Χαλάτσης 4, Παπαγρηγορίου, Μποβασιανός 6, Νταράκης 17 (1), Γραβάνης 4, Παρχαρίδης 3 (1), Μπαρζού 9 (1).

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Ταρενίδης, Μαυρουδίου 12 (2), Κεσίδης, Παπαπαϊωακείμ 24, Παπαδημητρίου 17 (2), Ρούζιος 5, Βίτκας 10 (2), Καραβατάκης 3 (1), Βασιλείου 3 , Κοΐδης, Τραϊανός.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Σιάτιστα  81-67

Δεκάλεπτα: 25-18, 48-32, 66-50, 81-67

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Τσαουσίδης 3 (1), Σισμάνης 12 (2), Σκορδάρης 15 (2), Ντόβας 16 (3), Βλάχος 13 (1), Μπαλτζής, Νικολάου 9 (1), Καρανώτας 9, Ανδρίτσος 4, Μανακίτσας, Ατματσίδης,  Γιαννάκης.

Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Γράβας Α. 13 (1), Ρέππας Χρ. 15 (2), Ρέππας Ν. 11 (1), Καλαμπούκας 4, Δεληγιάννης, Σβώλης, Σερέφας 4, Κουζιώνης 2, Τσιαούσης 16 (3), Κατσιάνης 2.

 

Αρίων Πτολεμαΐδας – Μελίκη  80-74

Δεκάλεπτα: 18-18, 40-41, 61-56, 80-74

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Τριανταφυλλίδης

Αρίων Πτολεμαΐδας (Μουρουζίδης): Μαλούτας 31 (4), Τούζος 8 (2), Καλομενίδης 7, Τσολάκης, Κλωνάρας 13, Τσιακλάγκανος 11 (2), Σαχπατζίδης, Πανίδης 5 (1), Πλεξίδας 2, Χ΄΄ Νεράτζης, Ναιπλής 3 (1).

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 24 (3), Μαυρίδης 25 (2), Γιαννόπουλος 5 (1), Παπαδόπουλος 2, Κοτζάμπασης  4, Σταυρουλάκης 10 (3), Ρογκότης 2, Τζαφέρης Σ., Παπαρώσης 2.

 

Ερμής Αγιάς – Καρδίτσα  109-93

Δεκάλεπτα: 19-23, 51-41, 77-55, 109-93

Διατητές: Φούτζηλας, Παπαδόπουλος Χαρ.

Ερμής Αγιάς  (Γιασσάρης) : Δαουλάρης 30 (4 τρ.-8 ρ.), Κόμματος 15 (1τρ.-13 ρ.-7 ασ.), Περρωτής 18 (5ρ.- 3 κλ.), Καλεμτζάκης 11 (4 ασιστ), Χαλκιας 10 (2 τρ.-3 κλ.), Μηλιώνης 12(3), Γούλας 7 (1τρ.-2 ασ-2 ρ.), Καμπούρης 4( 6ρ.), Σπανός 2 (3ασ.) ,Αργυρούλης, Ριζούλης, Παπαζήσης.

Καρδίτσα  (Φόρος): Δεσπούλης 3, Πανάρας 31, Γεωργίου 22, Τσιαμούρας 5, Βούλγαρης, Κατσαρός, Πασσάς 1, Καμαριώτης 9, Παπαδοπουλος 12, Αντωνίου 10, Μπρούτσος, Κουρέπης.

 

Αίας Ευόσμου – ΑΓΣ Ιωαννίνων  79-69

Δεκάλεπτα: 17-16, 45-33, 58-45, 79-69

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 6, Μαυρίδης 22 (1), Παπαδόπουλος 2, Λύτας 11 (3), Βελίδης 8 (2), Σικαλίδης 18 (4), Τέντζος Αθ., Καπίδης, Σπύρας 12 (4), Καδής.

ΑΓΣ Ιωαννίνων  (Τσουκανέλης): Γεωργίου 4, Μπαρτζώκας 10, Κοντός 7 (1), Αντωνίου 2, Μάντζιος 5, Μάκης 5, Πάτρας 13, Φίλιος 2, Αυγερινός 21 (5), Κανής, Σκορίλας.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 36

2. Αίας Ευόσμου 33

3. Ερμής Αγιάς 32

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 31

5. Μακεδονικός 31

6. Διόσκουροι Κοζάνης 29

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 26

8. ΓΑΣ Μελίκης 26

9. Πρωτέας Γρεβενών 26

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 23

11. ΓΣ Σιάτιστας 22

12. Αρίων Πτολεμαΐδας 20

*Ερμής Αγιάς, Διόσκουροι Κοζάνης, Πρωτέας Γρεβενών και Αρίων Πτολεμαϊδας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 3/4)

Πρωτέας Γρεβενών – Ερμής Αγιάς

Καρδίτσα – Αρίων Πτολεμαΐδας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης

Αριστοτέλης Φλώρινας – Αίας Ευόσμου

Εύαθλος – Μακεδονικός

 

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης  60-75

Ελευθερούπολη – Χαλκηδόνα (30/3)

Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής  88-79

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού 78-77

ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ  60-54

Ζέφυρος 02 – Αγ. Βαρβάρα  96-86

Γαλάτιστα – Ικαροι Σερρών 67-74

 

Φύλλα αγώνα

Γαλάτιστα – Ικαροι Σερρών 67-74

Δεκάλεπτα: 19-19, 35-37, 50-58, 67-74

Διαιτητές:  Ρούκας, Ζαχαριάδης

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Ρίζος, Κουλαξής 15 (2), Δάγκας 2, Γιαχανατζής 9 (1), Ακριτίδης 2, Καρανώτας 9, Σαρχώσης, Τσακίρης, Πέτρουλας 2, Καραϊσκος 25 (3), Ρίζος, Παπούλιος 3 (1).

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 13 (3), Γεωργιανός 16 (1), Τράκας 9 (1), Γρίψιος Π.10, Παπαδόπουλος Γ. 9, Φραγκούλης 4, Θολιώτης 7 (1), Δαλαγκόζης, Κάτος, Εξουζόγλου  Κούντζιας 6, Γρίψιος Χ.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού 78-77

Δεκάλεπτα: 12-18, 34-38, 52-58, 78-77

Διαιτητές: Μπίκης, Καρκαλέτσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Ντίνας): Καραμπέκης 16, Μπεκρής 9 (2), Στασινόπουλος 14, Λεχούδης 12, Μαγκώνης 3, Χαλίλ 2, Καλαντζής 17 (3), Μιχαηλίδης 5 (1) Αθανασίου,  Μπούντας.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Παππάς 3 (1), Δεμερτζής 26 (1), Κουτσιάντζης 3 (1), Χατζής 10, Τσανάκας, Καβαργύρης 14, Αποστόλου, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 19 (1), Καραμπατιάκης.

 

ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης  60-75

Δεκάλεπτα: 18-24, 35-37, 55-60, 60-75

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Χρυσάφης

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 12 (1), Τσιώγκας 2, Τζουβάρας 1, Γαλανίδης 10 (1), Παπαβασιλείου 6,  Γεωργιάδης 4, Γρηγοριάδης 14, Ζησόπουλος 2, Πισιώτης, Χολέβας 8 (1).

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης, Δάτσης, Καραμπίνης 2, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Παλλάκης 5 (1), Κουτσογιάννης 22, Πετς 11, Στεφανίδης 11 (1), Τσιώγκας 3 (1), Παπαδάκης 5.(1), Γρούδος 9 (1).

 

Ζέφυρος  – Αγ. Βαρβάρα  96-86

Δεκάλεπτα: 29-22, 45-47, 76-65, 96-86

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 11 (1), Μυλωνάς 35, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης 20 (6), Μήτσικας, Πατίκας, Αποστολίδης, Μυστηλιάδης 12 (4), Αλεξανδρίδης 15 (2), Κλουντζός 3.

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 5 (1), Μπάμπουλης 15, Μαλαθούνης 7 (1), Μητρούλης 8 (2), Ράμμος 9 (2), Γ. Σουλίδης 6 (2), Χαριζάνης 6, Μανάκας 30.

 

Γέφυρα- ΧΑΝΘ  60-54

Δεκάλεπτα: 16-15, 28-30, 46-47, 60-54

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 13 (2),Δανάκης 12 (1), Κουλουμπής,Τολιόπουλος 13 (1), Μπάρκος, Μυλωνίδης 13, Σιόλογκας, Γεράκης, Σαραφίδης, Μπίσκας 9, Αλμπάντης.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 13 (2),Παυλέας 16 (1),Λεμονιάς 2, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 2, Ερμείδης, Παπαχρήστου 3 (1), Δαβάνης 10, Μελίδης 6.

 

Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής  88-79

Δεκάλεπτα: 22-27, 33-41, 62-57, 88-79

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ντομόπουλος 17 (2), Στυλιανίδης 15 (12), Παντελίδης 20 (6), Μωϊσίδης, Καραδήμας 6, Αποστόλου 6, Πετρίδης 24 (6).

ΑΕ Κομοτηνής  (Κουκοβίνος): Σταματέλος 3, Χονδρόπουλος 32 (6), Κουτσοβασίλης 14 (2), Τελούδης 9 (1), Καναράς 3, Χατζηπαυλίδης 6, Βαχαρίδης 4. Χατζηδημητρίου 8 (2).

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 42

2. Ασπίδα Ξάνθης 41

3. ΧΑΝΘ 38

4. Ικαροι Σερρών 37

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 35

6. Ζέφυρος 35

7. ΑΕ Κοοτηνής 33

8. Ορφέας Ν. Σκοπού 33

9. Αγ. Βαρβάρα  31

10. Χαλκηδόνα 27

11. Αρετσού 27

12. ΑΟ Γαλάτιστας 26

13. ΓΣ Ελευθερούπολης 26

14. ΒΑΟ 25 22

*Χαλκηδόνα και Ελευθερούπολη έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

**Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 3/4)

Ασπίδα Ξάνθης – Ελευθερούπολη

Χαλκηδόνα- Αρετσού

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής

ΧΑΝΘ  – ΒΑΟ

Αγ. Βαρβάρα – ΚΣ Γέφυρας

Ικαροι Σερρών – Ζέφυρος 02

ΓΑΣ Κομοτηνής – Γαλάτιστα