Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 20ης Αγωνιστικής

Την άνοδο στην Α1 κατηγορία πανηγυρίζει ο Πανιώνιος. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος) πέρασε με 59-46 από την έδρα του ΚΑΟ Μελισσίων, εξασφάλισε τη δεύτερη θέση και έτσι επέστρεψε στην κατηγορία των μεγάλων.

Στον 2ο Όμιλο ο Παναθλητικός έσπασε το φετινό αήττητο του Άρη νικώντας τον 57-46

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

ΚΑΟ Μελισσίων  – Πανιώνιος 46-59

Αγ. Παρασκευή-Φάρος Κερ. 63-64

Π. Φάληρο-Έσπερος Πάτρας 67-50

Δάφνη Αγ. Δημ.-ΟΑ Χανίων 90-59

Αρίς Καλαμάτας-Ίκαρος Κ. 50-72

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

ΚΑΟ Μελισσίων-Πανιώνιος 46-59

Διαιτητές: Αυγερινός, Μαυρέλης.

Δεκάλεπτα: 10-9, 20-28, 33-40, 46-59.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Νικίδη, Αστραντίνη 2, Νικολέτου, Ντακόστα, Δούρου 2, Κοιλιαρίδη 12 (2), Πολίτη 6, Ζακυνθινού, Χριστακοπούλου 6 Καπερώνη 6 (2) Σαπαλίδου, Κοτσιαύτη 12.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Βασιλάκη, Μήτση 4, Μπότσαρη 4, Σταμπούρλου 6, Θεοδωρομανωλάκη 5 (1), Στεφανίδου 13 (3), Τσίκα, Γρηγορίου 19 (1), Μπάμπη, Παναγιωτοπούλου 8, Πούλου.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου- ΟΑ Χανίων 90-59

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Γεράνιος.

Δεκάλεπτα: 25-5, 36-23, 75-39, 90-59.

ΔΑΦΝΗΑ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Μανώλη 17 (1), Γιαμπάνη 14, Τσουκαλά 22 (1), Μαγαλιού 28 (2), Γιαννέλη 3 (1), Ζουρτσάνου 2, Μάλαμα 4, Αλεξανδρή.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Μοσχοπούλου 31 (5), Καραβέλη 13 (1), Βαρυπατάκη 9 (1), Κασσωμένου 4, Φουράκη 2, Πρασιανάκη, Σκορδυλάκη, Ρουμελιώτη, Χατζάκη, Ζουμαδάκη, Παπαδοκοκολάκη.

Αγ. Παρασκευή-Φάρος Κερατσινίου 63-64

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Χριστοδουλάκης.

Δεκάλεπτα: 18-12, 29-29, 44-45, 63-64.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκάνια 4 (1), Κοντογιάννη 2, Κούκη Ειρ. 5 (1), Τσιαδή 9, Κανιαδάκη, Βελούδου 12 (2), Σταθέλου, Κούκη Ελ., Καζαντζίδου 15 (2), Καράμπελα, Γιουκάκη 4, Μερισιώτη 12.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 9, Γεωργίτσου, Αθανασίου 17 (5), Γκριτζά 18, Τσέρου 8, Πετράκη 6, Σπυριδονίδου Μεγαλέμου Αλεξανδρίδου, Μπεράτη Κουταλιανού 6.

Π. Φάληρο-Έσπερος ΑΟΠΑ 67-50

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 18-13, 32-27, 55-39, 67-50.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 4, Ψωμά, Νεαρχάκου 10 (1), Πριόνα 8 (2), Δεγαίτη, Μοίρα 24, Μουστάκα 2, Γκαγκανάτσου 3 (1), Τζάρου 2, Κατσιμάρδου 4, Χαϊκάλη 5 (1), Ψυχογιού 5.

ΈΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Ψυρρή, Φλογερά 13 (1), Νάτσκου, Μαρίνη 5, Μαρούντα 12 (2), Τσιακμά 2, Ντάρλα, Τραγουστή, Αντωνίου, Παπανδριοπούλου 2, Λαγοπάτη 14, Λαντάβου 2.

Αρίς Καλαμάτας-Ίκαρος Καλλιθέας 50-72

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καββαδάς.

Δεκάλεπτα: 18-15, 25-35, 32-54, 50-72.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σφυρής): Παρθένη 2, Κουτέλα 22, Σαμιώτη 3 (1), Θάνου 9 (1), Μπουγά 3 (1), Μπακετέα 6, Φτεινάκη 5, Τσιαμά.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 6 (2), Στεφάτου 8 (2), Στεφάνου 11 (1), Ευμορφοπούλου 15, Ακριβού 4, Ρουμπελάκη 3 (1), Σταυροπούλου 4, Παπαιωάννου 2, Ζότοβα 8 (2), Κρεμμύδα 7 (1), Φάρου 2, Λύρου 2.

Η βαθμολογία (20 Αγώνες):

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 35 (17-1)

2. Πανιώνιος 32 (14-4)

3. Σπόρτιγκ 30 (12-6)

4. Φάρος Κερατσινίου 30 (12-6)

5. Μελίσσια 29 (10-9)

6. Αγ. Παρασκευή 28 (10-8)

7. Π. Φάληρο 22 (10-8)

8. Ίκαρος Καλλιθέας 26 (9-8)

9. Χανιά 21 (3-15)

10. Έσπερος ΑΟΠΑ 20 (1-18)

11. Άρις Καλαμάτας 17 (1-16)

Η επόμενη αγωνιστική (21η):

ΟΑ Χανίων – Π. Φάληρο

Ίκαρος Κ. – Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Φάρος Κ. – Αρίς Καλαμάτας

Πανιώνιος – Αγ. Παρασκευή

Σπόρτιγκ – ΚΑΟ Μελισσίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 20ης αγωνιστικής:

Παναθλητικός-Άρης 57-46

Τιτάνες Δρ.-Ηρακλής 58-80

Ολυμπιακός Β.-Αναγέννηση ΝΡ 62-52

Ολύμπια Λαρ.-Νίκη Βόλου 77-35

ΑΟ Σερρών – ΑΕ Πυλαίας 59-57

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλ. 44-64

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Παναθλητικός-Άρης 57-46

Διαιτητές: Γαζέτας, Αγραφιώτης Γ .

Δεκάλεπτα: 22-10, 31-22, 40-26, 57-46

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 21(3), Αναστασιάδου 6, Τόσκα 7, Καλομιτσίνη 2, Τσαμπούρη 10(1), Κοστανάκη 3(1), Μπαμπικέρ 4, Κουλουμπή 3, Γιαννούδη 1.

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 8, Τσινέκε Ε. 6, Βουλγαράκη 2, Αντωνιάδου Α. 2, Αντωνιάδου Σ. 2, Κιλαζίδου 9(1), Γιαννοπούλου 10, Τράντα 2, Ακσεχέρογλου 7(2).

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 62-52

Διαιτητές: Λελούδας, Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 15-7, 31-27, 42-38, 62-52

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 14(3), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 5, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 23, Χούτα, Ντελή 1, Αρτεμισίου, Ζήτη 5, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 12.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 10, Πετρίδου 19(2), Μούρτου, Ταυροπούλου 8, Τζίκου 9, Καζαντζή Σπ., Κουλαρτσά, Βασλαματζή 6, Σαλαμάνη.

Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής 58-80

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 16-15, 32-43, 43-60, 58-80

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά 6(1), Γαϊτανίδου 5, Παπαδοπούλου Ε., Χρυσοστομίδου 6(2), Αθανασιάδου 4, Αρσένογλου Κ. 5, Γαϊτάνη Α. 14, Γαϊτάνη Ε. 18(3),  Καριώτη Μ., Αρσένογλου Μ.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 18(2), Ντάλα 3(1), Τσουμπερλή 2, Οικονόμου 9(1), Γεροστεργίου 6, Τσίτσου 2, Λογδανίδου 11, Ψάρρα 10(2), Μαρκουλάκη 14, Ελευθεριάδου 5(1).

ΑΟ Σερρών-ΑΕ Πυλαίας 59-57

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Παναγιωτίδης

Δεκάλεπτα: 12-15, 21-23, 35-34, 59-57

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Τόγα): Τσιαμπάζη 9(3), Χωλοπούλου Ν. 18(2), Γκλεζάκη 10, Τόγα 16(3), Πρόικου 6, Στεφανίδου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου, Λάλου 6, Ντάμπη 15(3), Δραγκόλα, Παπαδάκη 9, Γραμματικού 6, Σταματέλου, Νότη 21(2).

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Καλ. 44-64

Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 11-15, 25-30, 39-48, 44-64

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 9(1), Μεντεσίδου 14(2), Λαδοπούλου, Σταμκοπούλου 2, Ζέρβα, Πετρίδου, Τσακτσίρα 5, Βαλάκου, Παπαδιαμάντη 12, Βαλέκα 2, Κατσίδου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 6, Αραμπατζή, Παλλάνη 6(2), Καλαντίδου 11, Καζαντζή Β. 20(5), Καρατζά, Καζαντζή Στ. 10(1), Καϊμακτσή 4, Σολωμού 7.

Ολύμπια Λάρισας-Νίκη Βόλου 77-35

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.,Βασιλόπουλος Δ.

Δεκάλεπτα: 23-10, 41-20, 61-24, 77-35

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 19, Κουτσουνούρη 13(2), Χαβαλέ 24(1), Πασχάλη, Καναβούρα, Ράπτη 4, Κυριτσάκα 2, Σπηλιώτη, Σουλιώτη 12, Καλίδη.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Χρήστου 6, Στρίγκου 2, Γεροκώστα, Ντέγκα 8, Παρασχάκη 4, Κοπάνου, Μπράχου 1, Παγκαλίδου 10, Ντόβα 4.

Η βαθμολογία (20 αγώνες)

1 Άρης 39 (19-1)

2. Παναθλητικός 37 (17-3)

3. Ολυμπιακός Βόλου 36 (16-4)

4. Ολύμπια Λάρισας 32 (13-6)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 31 (11-9)

6. ΑΟ Σερρών 29 (9-11)

7. Ηρακλής 29 (7-13)

8. Τιτάνες Δράμας 27 (7-13)

9. ΑΕ Πυλαίας 26 (7-12)

10. ΠΑΣ Γιάννινα 26 (6-14)

11. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 24 (5-14)

12. Νίκη Βόλου 21 (1-19)

*Η Αναγέννηση Ν.Ρ. και η ΑΕ Πυλαίας έχουν από ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (21η)

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ηρακλής-Ολυμπιακός Βόλου

Άρης-Τιτάνες Παλαμά

Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός

Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΟ Σερρών-Ολύμπια Λάρισας