Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωvιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής…

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Έσπερος ΑΟΠΑ 79-60
Παπάγου-Νίκη Αμαρουσίου 83-70
Κορωπί-Ηράκλειο 89-93
Ιωνικός Ν.-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 78-65
Προμηθέας Χαλ.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 75-89
Εργοτέλης-Χολαργός 75-72
Πανιώνιος-Ένωση Ιλίου 79-74
Αμύντας-Πανελευσινιακός 84-63

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 79-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ-Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 26-15, 42-32, 55-46, 79-60
ΦΙΛΑΘΗΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 32(6), Κελαϊδής 8(2), Γκαβασιάδης 7(1), Κεφαλάς, Λιακόπουλος, Βαρνάβας 9(2), Αγγελόπουλος 10(2), Λεγκίκας 13(3), Πανταζής, Ζαρμακούπης, Οκεκόουιεν.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 3(1), Στυλίδης 2, Μαγιντόμπε 9, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος 3, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 13, Γκόβας 11(2), Ψαρόπουλος 8, Μακρής 7(1).
 

AMYNTΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 84-63
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 23-10, 37-30, 67-43, 84-63
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 20 (2), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 9 (1), Μέλος, Μαντζούρος, Βαρδιάνος 5 (1), Πίνης 18 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 12 (4), Βογιατζής 6, Καμπούρης 2.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Ηλιάδης Ηλ. 11, Μιχαλούτσος 9, Ηλιάδης Β. 8 (2), Μποχωρίδης 9 (2), Ντέντα 2, Σπηλιόπουλος, Σιδέρης, Δούκας 4, Μπένος 7, Μαντζιώρης 13 (2).

ΚΟΡΩΠΙ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 89-93
Διαιτητές: Κοντίλης – Φακίτσας
Δεκάλεπτα: 24-16, 49-48, 69-71, 89-93
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 14 (2), Κούσουλας 12 (2), Στούκας, Υφαντής 12 (2), Τύρλας 4, Κερασοβίτης 13 (2), Αμπαράς 7 (1), Σκλάβος 12, Χρύσης 15 (1), Καράμπελας, Κάτσαρης
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης 2, Αγαπιάδης 11 (2), Παπαδάκης 14 (2), Αυγενικός 5 (1), Σπυριδάκης, Καραδολάμης 2, Κουπίδης 30 (4), Μαραγκάκης 2, Λιανός 12 (1), Πάλλης 15.
 
 
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 75-72
Διαιτητές: Μπούσιας, Λογοθέτης.
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-36, 52-56, 75-72.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 11 (1), Σακελλαράκης, Καρακωνσταντάκης 6, Βασιλειάδης 23 (1), Αρναουτάκης 5 (1), Πετράκης 11, Καραλής 19.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος) : Λάππας 9 (1), Δρόσος 3 (1), Παπάς 2, Αγόρης 11(1), Καρτερής 1, Ομάρ-Μουμπάρα 13, Καραμπάς 9 (1), Γραμμάτικας 13 (2), Μπούργανος, Γιανναλέτσος 11
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 79-74
Διαιτητές: Πόντας-Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37-27, 57-44, 79-74
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 10 (1), Παπαρέγκας 8 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης, Κόκκαλης 13 (1), Ζώρζος 3 (1), Μανσαράι, Μίχαλος 8 (1), Φιλιππάκος 15 (1), Τσιάκος 16, Αναγνωστάκης 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 3 (1), Μπέλλας Γ. 5 (1), Καπινιάρης 13, Φουντάς 9 (1), Τσολάκης 7, Μπασδέκης 21 (2), Μπέλλας Οδ. 13 (2), Κόκκας, Στρατομήτρος 3 (1), Σκορδάς.
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 78-65
Διαιτητές: Φραγκούλη-Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλπετα: 23-13, 42-26, 56-51, 78-65
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος 4, Κούτουλας 10 (1), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Ντιμπ 7 (1), Μπολάτογλου 3 (1), Ρεκουνιώτης 3, Μούκας, Γκιουζέλης 4, Λυκογιάννης 24 (2), Βεσκούκης 15 (1).
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 19 (1), Χριστόπουλος, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 3, Βούζας, Βουρλίτης 8 (1), Δορκοφίκης 9 (1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμογιάννης 8, Αντωνούσος 8 (2), Γιαννακοδήμου.
 
 
ΠΑΠΑΓΟΥ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 83-70
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γκαμήλη
Δεκάλεπτα: 35-17, 50-34, 66-49, 83-70
ΠΑΠΑΓΟΣ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 11 (3), Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 14 (4), Δέδες 15 (3), Σιούτης 12 (1), Κώτσος, Δορκοφίκης 25 (1), Αρσένης 3 (1), Κατσαντώνης, Τζιβελέκας 1, Ρουμπέας.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 8 (2), Οικονομόπουλος 18, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 7 (1), Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 8 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος 6, Σταύρος, Τσέκενης Α., Μούγιος 5, Μαύρος 16.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 75-89
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 18-29, 36-51, 52-74, 75-89
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 7 (2), Κορομηλιάς, Τσακαλάκης, Μιμάνι, Σαμιώτης 4, Ξύδης 15 (3), Καρούζος 20 (4), Παπαθανασόπουλος 9, Ζερβός 9, Σιδέρης 3 (1), Μαλούκος 8
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης): Μπάλλας 6 (2), Στραγανιώτης 8, Μητσάκης 12 (2), Ξιούρας 4, Νικατζάμ 12, Ζούκας 12 (1), Κόης, Φρουσκλιάς 7, Χαλβατζής 1, Γιαννόπουλος 14 (4), Ματαλιωτάκης 13 (1), Περαντωνάκης.

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1. Ηράκλειο 42
2. Αμύντας 41
3. Πανιώνιος 41
4. Ιωνικός Νικαίας 40
5. Πανελευσινιακός 36
6. Χολαργός 36
7. Κορωπί 35
8. Παπάγος 35
9. Φιλαθλητικός 35
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34
11. Ένωση Ιλίου 32
12. Εργοτέλης 31
13. Έσπερος Πατρών 31
14. Νίκη Αμαρουσίου 29
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 28
16. *Προμηθέας Χαλανδρίου 24
*Έχει έναν μηδενιδμό

Η επόμενη (24η) αγωνιστική (27/3)
Νίκη Αμαρουσίου-Φιλαθλητικός
Ηράκλειο-Παπάγος
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί
Κρόνος-Ιωνικός Νικαίας
Πανελευσινιακός-Προμηθέας Χαλ.
Εσπερος ΑΟΠΑ-Εργοτέλης
Χολαργός-Πανιώνιος
Ενωση Ιλίου-Αμύντας

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος      80-62
Αίολος Αστακού-Ανατόλια      83-62
Αγρίνιο-Ευκαρπία      83-79
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ερμής Λαγκαδά      51-70
Τιτάνες Παλαμά-ΑΕΛ      61-84
Αργος Ορεστικό-Ιωνικός Ιωνίας      71-59
ΓΣ Λάρισας-Καστοριά      60-71
Ρεπό: Στρατώνι

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 83-62
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-13, 49-31, 67-46, 83-62
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 16 (3), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 16 (3), Κακλαμάνος 3, Κιτσούλης 21 (1), Θανόπουλος 4, Καλαντζής, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 11, Κατσαρές 4, Μακρής.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 10, Δοξάκης 12 (2), Σιώπης 4, Γαλανίδης 11 (3), Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης 10, Καραμανώλης 2, Βρεττάς 2, Σιώμος 5, Βεργίνης 6.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΕΛ 61-84
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κοϊμτζόγλου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 28-39, 42-59, 61-84
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Τριανταφύλλου 5 (1), Αρχοντής 2, Γεωργαντζάς 14 (1), Παπαϊωάννου 2, Χουχούμης 11 (1), Σταυρόπουλος 13 (4), Ζαγανάς, Τσιάκας, Φαλιάκης, Αποστολάκης 14.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 6, Σαριμπαλίδης, Τζήμας 3, Τσούτσος 2, Κουτίνας 12, Κονδυλόπουλος 2, Παπανικολάου 18 (4), Μαλτέσιος 19, Πολίτης 12 (2), Φιλιππόπουλος 5.

ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 60-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-25, 31-29, 40-51, 60-71
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ζαφειρούδης): Παπαχρήστος 3, Βαβάτσικος 17 (2), Μπόγδανος 3, Αγγελόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 9 (1), Τσιαβές 14 (2), Νταλός 4, Λεπενιώτης 4, Δερμιτζάκης 4, Χανέλλι, Γοργόλης.

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 71-59
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζαχαρής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 35-34, 63-44, 71-59.
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 3, Κίτσιου 3, Μιχαηλ΄θδης 25 (5), Μπέλλος, Μαυρίδης 21 (1), Τράντας 11 (3), Κώττας, Μανδαλάκης 3, Χαντζόπουλος 5, Μποζίνης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης): Μυτακίδης, Πρωτούλης 8, Παναγιώτου 7 (1), Τάκης, Βάλλιος, Πονόπουλος, Σιδηροηλίας 10, Μαυροκεφαλίδης 2, Πριμεράκης, Μούκας 12 (1), Κρομμύδας 20.

Πιερικός-Πολύγυρος 80-62
Διαιτητές: Θεοδώρου, Φουτζήλας.
Δεκάλεπτα: 29-12, 42-27, 62-41, 80-62
Πιερικός (Χατζηϊωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 27 (7), Παρμακτσίδης 10 (1), Γκογκίδης 15 (3), Παπαδόπουλος 4, Σουκάρας, Ασημάκης 13 (1), Ζησόπουλος 3 (1), Μουρίκας, Οικονόμου 6,Τοπούζης 2.
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος, Πέγιας): Πιπιλιάρης 15 (1), Τσιμπής 2, Τσιούντος 2, Παπασαραφιανός 6, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 7, Βούλγαρης 5 (1), Ζεϊμπέκης 10 (2), Χρηστίδης, Νουκάρης 11 (2), Κοτζαγιάννης 4, Χαριστός Στ.

 

 

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης – Ερμής Λαγκαδά 51-70

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιοπάνος.

Δεκάλεπτα: 13-23, 23-42, 42-58, 51-70.

ΕΑΚ (Τσούρμας): Δικταπανίδης 4, Καλπαξίδης 4, Γιαννουζάκος, Γαϊτανίδης 3 (1), Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου 2, Δάλπας 1, Τσουτσούκας, Μπέγας 4, Πολιτόπουλος 8, Γιαννούλης 13.

Έρμης Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 3 (1), Ελευθεριάδης 8 (1), Ακεψιμαΐδης 11 (1), Γεωργιάδης 5, Νώτης 7 (1), Παρίτσης 10 (2), Πιλκούδης 4, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 10, Ράπι, Καντάρκος 10 (1). 

 

Αγρίνιο-Ευκαρπία 83-79
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καρακάσης
Δεκάλεπτα: 22-17, 42-36, 65-53, 83-79.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυριλής 13 (3), Μπερερής 19, Παραπούρας 4, Ναούμης 6 (1), Μπαρούχας 9 (1), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 5, Γεωργούλας 15 (2), Αναστασάκης 8, Πουρνάρας, Δασκαλάκης, Κόκκιος
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 2, Τσινόπουλος 16 (1), Δώδος 7, Κουντουρατζόγλου 13 (1), Γκουτζομήτρος 6, Κολότσιος, Γκαβέζος 10 (1), Απιδόπουλος 3 (1), Σουτζόπουλος 13 (1), Κόκουρας 9.

 

Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού     42
2. ΑΕΛ     38
3. ΓΣ Λάρισας     36
4. Ερμής Λαγκαδά     35
5. Καστοριά     35
6. Αργος Ορεστικό 33
7. Αγρίνιο 33
8. Στρατώνι     32
9. Πιερικός Αρχέλαος     31
10. Ανατόλια  31
11. Πολύγυρος  31
12. Ευκαρπία     29
13. Ιωνικός Ιωνίας     27
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     25
15. Τιτάνες Παλαμά     25

Η επόμενη (24η) αγωνιστική (27/3)
Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος
Ευκαρπία-Αίολος Αστακού
Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο
ΑΕΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Καστοριά-Τιτάνες Παλαμά
Πολύγυρος-Αργος Ορεστικό
Ιωνικός Ιωνίας-Στρατώνι
Ρεπό ο ΓΣ Λάρισας

Σε λίγο περισσότερα…