Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (21η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 21ης αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Σπαρτιατικός 53-61

Απόλλων Σμύρνης – ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 86-69

Χαρίλαος Τρικούπης – Ακράτα 89-78

ΚΑΟΚ – Πόλις Καλλιθέας 72-51

Κεραυνός Αιγίου – Πεντέλη 66-65

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Γλαύκος 72-67 (60-60 κ.α.)

Ίκαρος Καλλιθέας – Μανδραϊκός 83-67

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Σπαρτιατικός 53-61

Δεκάλεπτα: 20-22, 27-34, 34-47, 53-61

Διαιτητές: Φασόλης, Σιδέρης

Οίαξ Ναυπλίου (Νόντας): Σταυριανόπουλος, Παζαράς 2, Κοσιώρης 13, Στατεράς 7, Οικονόμου 12, Κατσαλούλης 3, Παπασαράντος 5, Φλεβάρης 7, Μπούνος, Τσούχλης, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 4

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Μεντής, Σταθάκος 4, Βουργιώτης 18, Μανιατάκος 7, Παυλίδης, Τζάτζας, Αλεξόπουλος 1, Βούλγαρης 6, Κυρίτσης 6, Αγγελόπουλος 19 .

 

Απόλλων Σμύρνης-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 86-69

Δεκάλεπτα: 15-14,47-26, 67-49,86-69

Διαιτητές: Τεφτίκης, Καλογριάς

Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης 9 (3), Γκινούτσης 2, Πετρόπουλος, Νιώτης 1, Σιώμος 4, Αρναουτάκης 7 (1), Παπουτσής 11 (2), Αθανασάκης 13, Πάντζιος 13 (3), Θυμνιός 12, Τάσιος 2, Τσελεμπής 12.

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Κοσμίδης): Νιφόρας 6, Ρωμοσιός 2, Στεφανής, Βλασσόπουλος 10, Γόντικας, Νίκολλι 4, Μπούσι 16 (1), Μπασέας 6, Διαμαντόπουλος 15, Τσίτος 10 (2), Δαρμογιάννης, Σταμάτης.

 

Χαρίλαος Τρικούπης-Ακράτα 89-78

Δεκάλεπτα: 22-15, 44-37, 64-52, 89-78

Διαιτητές: Διμπινούδης, Τσαχάκης

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 9, Βουρνάς, Ζαμπέτης 15 (2), Δημητρόπουλος, Μπαλτάς, Μουράτογλου 18 (3), Σταυρόπουλος 13 (1), Τριπολίδης.Ι, Γεωργιάδης 7 (1), Παπαγεωργίου, Ψάλτου 24, Καρέτσος 2.

Ακράτα (Ζιζηλάς): Σαρικάς 23 (4), Σταυρόπουλος, Σχορτσανίτης 7, Πολυδέρας, Μανταλβάνος 12 (1), Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 6, Μαλλής 14 (3), Σακελλαρίου 10, Λάφης 6.

 

ΚΑΟΚ-Πόλις Καλλιθέας 72-51

Δεκάλεπτα: 19-15, 35-23, 51-35, 72-51

Διαιτητές: Βαλούρδος, Μπανασάκης

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Κατσαμάκης 14 (2), Αναγνωστόπουλος 4, Γκιώνης 2, Τσακιρίδης 8, Πράττης 13 (2), Μακρής 2, Δανιήλ 11 (3), Καλύβας, Σταυρόπουλος 12 (1), Σταυριανόπουλος, Γιαννουλάκος 6.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 5, Κόκκινος 9, Βαθρακοκοίλης, Χάλαρης 4 (1), Βεληζιώτης 5, Κασπαριάν 22 (3), Λάβαρης, Κακαργιάς 5 (1), Κωνσταντίνου 1.

 

Κεραυνός Αιγίου-Πεντέλη 66-65

Δεκάλεπτα: 19-14, 35-34, 43-56, 66-65

Διαιτητές: Μαυρατζάς, Τσιμπούρης

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 21 (3), Θωμάς,  Ταπεινός 8 (2), Γκούμας, Βασιλειάδης 8 (2), Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 4, Τρυφωνόπουλος 6, Λυμπέρης Δ. 5 (1), Νικολάου 12 (2), Τσούλος 2.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης 2, Μάντζιος 12, Γρατσιάτος 6, Λίτσο 7 (1), Αποστολόπουλος 7 (1), Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 7 (1), Μπίγκος 8 (2), Μουστόπουλος 12, Καρτσωνάκης 4 (1).

 

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας -Γλαύκος 72-67 (60-60 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 14-21, 24-37, 44-47, 60-60, 72-67

Διαιτητές: Φάκαρος, Λουκαράκη

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα, Θάνος 18 (3), Σιλιτζήρης 4, Κεφάλας 2, Θεοδωράκος 6 (2), Λίτσιος 5, Δήμας 12, Γαλατούδης, Ιγγλέζος 7 (1), Μαυρίδης 3, Αναστασόπουλος 15 (5).

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 6 (2), Σερέτης 1, Λιβιεράτος 2, Παπανικολόπουλος 12 (1), Τασόπουλος 6, Παλαδινός, Σταυράκης, Παπαβασιλόπουλος 6, Κάλλης 24 (6), Δρακόπουλος, Λιούρδης 10, Μπιτίνης.

 

Ίκαρος Καλλιθέας-Μανδραϊκός 83-67

Δεκάλεπτα: 20-11, 36-34, 66-44, 83-67

Διαιτητές: Τσάτσης, Ορφανός Ιορδ.

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Βάρσος, Ντουζίδης, Αρχιμανδρίτης, Κακαριάς, Παπαπέτρου 11 (1), Φωτίου 12 (2), Χαϊκάλης 8 (1), Κουρέπης 19, Αντωνόπουλος 25 (5), Παπαδούλης, Τσατάς, Σάλεχ 8.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 8, Περλορέτζος, Καραλής 20 (3), Κούρτης 7, Δρακωτός, Μπούτρης 1, Γιατράκος, Στέφος 10, Λαμπρόπουλος 3 (1), Καμπερίδης 5 (1), Καρυπίδης 13.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 40

2. Μανδραϊκός 37

3. ΚΑΟΚ 35 

4. Χαρίλαος Τρικούπης 34

5. Πόλις Καλλιθέας 34

6. Πεντέλη 33

7. Ακράτα 33

8. Κεραυνός Αιγίου 32

9. Ίκαρος Καλλιθέας 31

10. Γλαύκος 30

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 28

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 27

13. Σπαρτιατικός 24

14. Οίαξ Ναυπλίου 23

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 27/3)

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. – Οίαξ Ναυπλίου

Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης

Πόλις Καλλιθέας – Χαρίλαος Τρικούπης

Μανδραϊκός – ΚΑΟΚ

Σπαρτιατικός – Κεραυνός Αιγίου

Πεντέλη – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας

Γλαύκος – Ίκαρος Καλλιθέας

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων – Έσπερος Λαμίας 80-61

Ηρόδοτος – ΚΑΠ 64-94

Κάδμος – Ιπποκράτης Κω 63-77

Άρης Πετρούπολης – Άρης Νικαίας 89-73 (19/3)

Σπόρτιγκ – Ηλυσιακός 73-68

Κύδων Χανίων – Μαρούσι 74-78 (66-66 κ.α.)

Πανναξιακός – Πρωτέας Βούλας 77-70

 

Φύλλα αγώνα

Κύδων – Μαρούσι  74-78  (66-66 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-27, 49-46, 66-66, 74-78

Διαιτητές:  Σταθόπουλος, Κανελλόπουλος

Κύδωνας Χανίων (Σράκας): Βλαχάκης 19 (1), Υφαντόπουλος 12 (2), Αλεξίου 4, Τσαμπάς 16, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 10, Μπερτίδης, Γκιούλης, Κολαρετάκης 2, Αδοντάκης 9, Λιονάκης 2, Κοντογιάννης.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 17, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 7, Ραλλάτος 14 (1), Μπαλάφας 19, Σκιαθίτης, Γεωργίου 6, Κανέλλης 2, Σουρλής 12(2), Καπετάνιος, Μαραγκίδης 1.

 

Αρης Πετρούπολης – Αρης Νικαίας  89-73

Δεκάλεπτα:  17-21, 40-37, 59-52, 89-73

Διαιτητές: Αντωνίου-Λύρας

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης, Ηλιόπουλος 18, Γραμμένος, Χρονόπουλος 22 (6), Μπαζιώτης 6 (2), Κώτσιας, Μπινιάρης 2, Παπαγεωργόπουλος 20, Μακρόπουλος 12, Βεντούρης 9 (2).

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 24, Φωστέρης 16 (1), Αλσαντζής, Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 14 (2), Στογιάνοβιτς 10 (2), Γαλίτης 4, Κόλλιας 5,Ζήσης, Τσακαλοφί, Κωνσταντόπουλος.

 

Πανναξιακός – Πρωτέας Βούλας 77-70 

Δεκάλεπτα: 23-11, 46-32, 62-49, 77-70

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Καρτιάνος 

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 6 (1), Καρβούνης 15 (2), Καλαβρός, Μαγιντόμπε 13 (3), Αρτσάνος, Βασιλειάδης, Μάκαρης 2, Ακτύπης – Γουνές 24 (2), Χριστόδουλος 9, Μυλωνάς 4, Παγώνης 4.

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης – Ποδαράς): Γεώργαρος 6, Κονδύλης, Εμμανουηλίδης 10, Αθηνιώτης, Ζευκιλής 9, Βαρδαβάς 21, Μόρφης 11 (1), Χανιάς 3, Πεφάνης 3 (1), Πέρβι 7, Μούτε 1, Παπαδής.

 

Ηρόδοτος – ΚΑΠ 64-94

Δεκάλεπτα: 17-21, 39-46, 51-68, 64-94  

Διαιτητές: Καραλής, Ρίζος

Ηρόδοτος (Στειακάκης): Μίχος 15 (1), Καρλάφτης 4, Σταθάκης 4, Μητρόπαπας 10, Βερτούδος 11, Δρόσος 7, Μαϊστρέλης 6, Πυργιώτης 7.

ΚΑΠ (Καρακώστας): Παπουλίδης 13 (1), Σκάνδαλος Χ. 13 (1), Σκάνδαλος Γ. 6, Βασιλόπουλος 16 (1), Βάρνας 4, Γρύλλης 9 (1), Δρίβας 3 (1), Σκούταρης 17 (5), Αριστοτέλους 3 (1), Παπαγιαννόπουλος 4, Ψωμαδέρης 7.

 

Σπόρτιγκ – Ηλυσιακός 73-68

Δεκάλεπτα: 13-13, 30-32, 53-58, 73-68

Διαιτητές: Κονταράτος, Καρακωνσταντόπουλος

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 9, Τσαμπής 25 (4), Παπαπέτρος 16, Κούτρης 5 (1), Χατζηνικόλας 15 (2), Χασάπης, Καραμπάτος, Αγγέλης 3.

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 8 (1), Χατζηβέρογλου 2, Γκόλιας 2, Χούμας 21 (3), Παπαφωτίου, Μαλτέζος 27, Πελίγκος 8 (2), Ολύμπιος.

 

Κάδμος – Ιπποκράτης 63-77

Δεκάλεπτα: 13-6, 24-36, 44-57, 63-77

Διαιτητές: Κάρδαρης, Μαγκουνής

Ε.Σ Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου 1, Πανταζής 11, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 17(2), Χαράτσης 15(1), Μητρόπουλος 10(2), Δρακάκης 6, Τσιριμώκος 3(1), Τσαπρούνης, Κουπές, Γιάννου.

Ιπποκράτης (Αλμπάνης): Κουκουράβας 17(5), Σκούφης 12(2), Μελεούνης, Ασημακόπουλος 28(2), Χαρίσης 6(1), Ψάλτου 10, Χρήστου 2, Τσιλιγκίρης 2.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 39

2. Πρωτέας Βούλας 37

3. Τρίτων 36

4. Άρης Πετρούπολης 36

5. ΚΑΠ 36

6. Ιπποκράτης Κω 34

7. Κάδμος 34

8. Πανναξιακός 33

9. Άρης Νικαίας 30

10. Κύδων Χανίων 28

11. Ηλυσιακός 26

12. Έσπερος Λαμίας 25

13. Σπόρτιγκ 24

14. Ηρόδοτος 23

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 27/3)

ΚΑΠ – Τρίτων

Ιπποκράτης Κω – Ηρόδοτος

Άρης Νικαίας – Κάδμος

Μαρούσι – Άρης Πετρούπολης

Έσπερος Λαμίας – Πανναξιακός

Πρωτέας Βούλας – Σπόρτιγκ

Ηλυσιακός – Κύδων Χανίων

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης  65-68

Μελίκη – Ερμής Αγιάς 77-89

Σιάτιστα – Αίας Ευόσμου  73-78

Ιωάννινα – Μακεδονικός  82-74

Αριστοτέλης Φλώρινας – Εύαθλος  80-69

 

Φύλλα αγώνα

Μελίκη – Ερμής Αγιάς 77-89

Δεκάλεπτα: 22-29, 36-44, 54-73-77-89

Διαιτητές: Δημάδης, Παπανικολάου

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 19 (1), Μαυρίδης 15 (1), Γιαννόπουλος 6, Παπαδόπουλος 2, Κοτζάμπασης  15 (2), Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 8 (2), Ρογκότης 12, Τζαφέρης Σ., Τζαφέρης Χρ., Κωσταμπίτσης.

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Δαουλάρης 8 (2) , Kόμματος 9 (1) , Περρωτής 28, Χαλκιάς 20 (4), Μηλιώνης 4, Καλεμτζάκης 3 (1), Γούλας 10 (2), Καμπούρης, Αργυρούλης, Σπανός 7 (1), Στεργιούλας, Ριζούλης.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Εύαθλος  80-69

Δεκάλεπτα: 22-16, 42-38, 50-48, 69-69(κ.α.), 80-69.

Διαιτητές: Πετανίδου, Τσούλης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Ταρενίδης 3 (1), Μαυρουδίου 6 (2), Κεσίδης, Κέκελης 15 (2), Παπαπαϊωακείμ 16, Παπαδημητρίου 16 (1), Ρούζιος 12, Βίτκας 3, Συμεών 5 (1), Καραβατάκης, Βασιλείου 4, Κοΐδης.

Εύαθλος   (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 4, Καλογεράκης, Βαρβούτας, Ζεμπεκίδης 6 , Κηρύκος, Πούλος 6, Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης 2, Γκαντίδης  8, Σιδηρόπουλος 14 (1), Κούτουλας 12 (1),  Ημερίδης 17.

 

Ιωάννινα – Μακεδονικός  82-74

Δεκάλεπτα: 27-8, 45-31, 60-55, 82-74

Διαιτητές: Ξέρας, Κέτουλας

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Σκορίλας 9 (1) , Μπαρτζώκας 12, Κοντός 10 (2), Αντωνίου, Μάντζιος 11, Μάκης, Πάτρας 14 (2), Χρήστου, Φίλιος 4, Αυγερινός 22 (4).

Μακεδονικός  (Μύθου): Χαρτόπουλος 17, Κοντσές 2, Ντισλής 22 (3), Λυχριδάς, Κομμάτας, Χαλάτσης 12 (3), Παπαγρηγορίου, Μποβασιανός 2, Νταράκης 13, Γραβάνης, Παρχαρίδης 6 (1), Μπαρζού.

 

Σιάτιστα – Αίας Ευόσμου  73-78

Δεκάλεπτα: 21-15, 31-36, 52-61, 73-78

Διαιτητές: Καρακώστας, Παπαθωμά

Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας 2, Γράβας 12 (2), Ρέππας Χρ. 22 (4), Καλαμπούκας 17 (3), Δεληγιάννης 2, Σβώλης, Ρέππας Ν.  15 (1), Καρακουλάκης 3 (1), Σερέφας, Κουζιώνης. Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 4, Καδής , Μαυρίδης 33 (3), Παπαδόπουλος, Σπύρας 7, Λύτας 14 (2), Δελίδης 16 (2), Σικαλίδης 4, Τέντζος Αθ , Τέντζος Θωμ. Καπίδης.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης  65-68

Δεκάλεπτα: 13-13, 26-33, 46-51, 65-68

Διαιτητές: Μελανίδης, Αγραφιώτης Γ.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 2, Γιαννάκης 9 (1), Κλωνάρας 6, Κολοβός, Κιούρκας 8,  Ρίγκος 2, Τζήμου 13 (2), Συλλάκος 5, Μπόζιαρης, Μαλλιούρας 20,  Μαρκόπουλος, Ζήμπρας.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Τσαουσίδης, Σισμάνης 20 (5), Σκορδάρης 9 (1), Ντόβας 11 (3), Βλάχος 20 (1), Νικολάου 4, Καρανώτας 4, Ανδρίτσος.

 

Βαθμολογία

1. Καρδίτσα 35

2. Αίας Ευόσμου 31

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 30

4. Ερμής Αγιάς  30

5. Μακεδονικός 29

6. Διόσκουροι Κοζάνης 27

7. Πρωτέας Γρεβενών  26

8. Ευαθλος 26

9. Μελίκη  25

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 22

11. Σιάτιστα 21

12. Πτολεμαΐδα 18

*Ο Εύαθλος έχει ένα παιχνίδι περισσότερο, Ερμής Αγιάς, Πτολεμαΐδα και Διόσκουροι Κοζάνης ένα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 27/3)

Ερμής Αγιάς – Καρδίτσα

 Πτολεμαΐδα – Μελίκη

 Διόσκουροι Κοζάνης – Σιάτιστα

 Αίας Ευόσμου – ΑΓΣ Ιωαννίνων

 Μακεδονικός – Αριστοτέλης Φλώρινας

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα  68-51

Χαλκηδόνα – ΒΑΟ  71-68

AE Κομοτηνής – Ελευθερούπολη  76-78

Ορφέας Νέου Σκοπού – Αρετσού 85-76

ΧΑΝΘ – Ζέφυρος 02  74-76

Αγία Βαρβάρα – Γαλάτιστα  69-56

Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνής  66-61

 

Φύλλα αγώνα

Ορφέας Νέου Σκοπού – Αρετσού 85-76

Δεκάλεπτα: 27-24, 52-34, 68-57, 85-76

Διαιτητές: Ρούκας, Κολοκυθάς

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 15 (3), Αξιαρλής 3, Δεμερτζής 24 (1), Χατζής 9, Παππάς 8 (2), Καβαργύρης 8, Αποστόλου 3 (1), Ιωσηφίδης 3 (1), Κηπουρός 12, Καραμπατζάκης, Τσανάκας, Καντζουρίδης.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Μπεγιάζης 3 (1), Καραδήμας 11 (1), Παντελίδης 7 (1), Στυλιανίδης 24 (4), Ντομόπουλος 18 (1), Πετρίδης 13 (2), Αποστόλου.

 

AE Κομοτηνής – Ελευθερούπολη  76-78

Δεκάλεπτα: 19-18, 41-32, 57-49, 76-78

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Γρεκός

AE Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 13 (2), Χονδρόπουλος 7 (1), Κουτσοβασίλης 19 (1), Σιμάκης 4, Βακρινός, Χατζηπαυλίδης 5, Θεοδωρίδης 2, Χατζηδημητρίου 3, Βαχαρίδης 7 (1), Τελούδης 16 (2), Τερζίδης.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης, Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 16, Ρότσας 33 (6), Μακρής, Αδαμόπουλος 23, Αμπεριάδης 4, Λαζαρίδης, Πανδής 2.

 

Αγία Βαρβάρα – Γαλάτιστα 69-56

Δεκάλεπτα: 17-6, 34-23, 55-38, 69-56

Διαιτητές: Σιταρίδης, Γαζέτας

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 9 (3), Μπάμπουλης 14 (1), Ράμμος 4, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 13, Χαριζάνης 8, Μανάκας 19 (1).

Γαλάτιστα  (Μητακίδης): Πέτρουλας, 2, Κουλαξής 14 (2), Δάγκας 4, Τσακίρης, Ρίζος 2, Καρανώτας 13 (3), Γιαχανατζής 9 (1), Σαρχώσης, Καραϊσκος 10, Ακριτίδης 2.

 

Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνής 66-61

Δεκάλεπτα: 13-21, 28-40, 46-48, 66-61

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

 Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Καλογεράτος 9 (1), Γεωργιανός 21 (2), Τράκας 17 (2), Παπαδόπουλος Γ. 2, Θολιώτης 4, Δαλαγκόζης , Κάτος, Γκούτζιας 3, Γρίψιος 10 (18ρ.).

ΓΑΣ Κομοτηνής  (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 17 (2), Μπεκρής 5 (1), Στασινόπουλος 16, Λεχούδης 14 (2), Μαγκώνης 7 (1), Χαλίλ, Καλαντζής 2, Μιχαηλίδης, Αθανασίου, Μπούντας.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα 68-51

Δεκάλεπτα: 15-17, 36-31, 50-41, 68-51

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης, Δάτσης, Καραμπίνης 3 (1), Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 8 (1) , Παλλάκης 7, Κουτσογιάννης 13 (2), Πετς 8 (1), Στεφανίδης  16( 3), Τσιώγκας, Παπαδάκης 9 (1), Γρούδος 4.

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 13 (2), Δανάκης 8, Τολιόπουλος 7, Μπάρκος, Μυλωνίδης 18 (2), Μπίσκας, Κουλουμπής 3 (1), Γεράκης, Αλμπάντης 2, Χαρισόπουλος.

 

ΧΑΝΘ – Ζέφυρος 74-76

Δεκάλεπτα: 19-21, 48-40, 60-56, 74-76

Διαιτητές: Δαμίγος, Παπαδόπουλος Χ.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 8 (2), Παυλέας 8 (1), Λεμονιάς 3 (1), Σταματέλος 7 (1), Ελευθεριάδης 5 (1), Ζιάκας 10 (2), Ερμίδης 12 (4), Παπαχρήστου 6 (1), Δαβάνης 8, Μελίδης 7.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης, Μυλωνάς 23, Τσάμογλου 2, Ουρκέλογλου 11 (1), Γκιζέλης 7 (1), Μήτσικας , Πατίκας 3 (1), Αποστολίδης 5 (1), Μυστηλιάδης 14 (2), Αλεξανδρίδης 11 (1),  Νασιούδης.

 

Χαλκηδόνα – ΒΑΟ  71-68

Δεκάλεπτα: 20-13, 37-32, 58-47, 71-68

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Εμμανουήλ

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 4, Σιδηρόπουλος 2, Δέτσικας 15, Μπατάκος 6, Σεφερίδης Μακαλέκας 5 (1), Μαραπίδης 15 (3), Ευαγγελίδης, Αλεξιάδης, Λαϊδης 2, Παπαδόπουλος 5, Μάντσος 17 (3) .

ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας, Τζουβάρας 5 (1), Γαλανίδης 5 (1), Παπαβασιλείου 17 (4),  Γεωργιάδης 4, Γρηγοριάδης 18, Ριζόπουλος, Παρασκευάς 10 (1), Ζησόπουλος, Γιαννάκης, Χολέβας 10 (2).

 

Βαθμολογία

1 Γέφυρα 40

2. Ασπίδα Ξάνθης 39

3. ΧΑΝΘ 37

4. Ίκαροι Σερρών 35

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 33

6. Ζέφυρος 33

7. ΑΕ Κομοτηνής 32

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 32

9. Αγία Βαρβάρα 30

10. Χαλκηδόνα 27

11. Ελευθερούπολη 26

12. Γαλάτιστα 25

13. ΑΟ Αρέτσου 25

14. ΒΑΟ 24

*Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 27/3)

ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης

Ελευθερούπολη – Χαλκηδόνα

Αρετσού – ΑΕ Κομοτηνής

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού

ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ

Ζέφυρος 02 – Αγ. Βαρβάρα

Γαλάτιστα – Ικαροι Σερρών