Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής…

1ος Όμιλος

Ηράκλειο- Ιωνικός Ν. 67-61
Ένωση Ιλίου-Εργοτέλης 76-60
Χόλαργος-Φιλαθλητικός 69-55
Έσπερος-Παπάγος 69-64
Νίκη Αμαρουσίου-Κορωπί 81-80
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημ 61-66 (κ.α. 59-59)
Αμύντας-Προμηθέας 82-60
Πανελευσινιακός-Πανιώνιος 61-72

Έσπερος-Παπάγος 69-64
Δεκάλεπτα: 27-15, 49-34, 61-46, 69-64
Διαιτητές: Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης
Έσπερος Πατρών (Κεσαπίδης): Φραντζής 12 (3), Στυλίδης 7 (1), Μαγιντόμπε 5 (1), Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος 2, Αγγελόπουλος 15, Καραβανάς 11, Γκόβας 8 (1), Ψαρόπουλος 3, Μακρής, Γιαλελής.
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 10 (1), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 9 (1), Δέδες 5 (1), Σιούτης 12 (2), Δορκοφίκης 20 (1), Αρσένης 3, Τζιβελέκας 5 (1), Ρουμπέας.

Αμύντας-Προμηθέας 82-60
Διαιτητές: Μαγκουνής-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 16-17, 38-28, 59-44, 82-60
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας, Αγγελόπουλος 9, Τοπάλι 13, Διαμαντόπουλος 17 (3), Μέλος, Βαρδιάνος 8 (2), Πίνης 4, Κουκουνιάς, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 7, Βογιατζής 10, Καμπούρης 14 (1).
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 4 (1), Κορομηλιάς, Σερμπάν, Αλεξόπουλος 6, Σαμιώτης, Ξύδης 6 (1), Καρούζος 12 (1), Παπαθανασόπουλος 8, Ζερβός 7 (1), Τσακαλάκης, Σιδέρης, Μαλούκος 17.

Νίκη Αμαρουσίου-Κορωπί 81-80
Δεκάλεπτα: 20-21, 37-35, 62-55, 81-80
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Γιακείμη
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 9 (3), Οικονομόπουλος 6 (2), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 23 (3), Κοντογιάννης 15 (1), Κυπριτζόγλου 12 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος 2, Σταύρος, Τσέκενης Α. 1, Μούγιος 6, Μαύρος 7.
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 5 (1), Κούσουλας 16 (3), Στούκας, Υφαντής 6, Τύρλας 10, Κερασοβίτης 5, Αμπαράς 15 (2), Σκλάβος 13 (1), Χρύσης 10, Καράμπελας, Σαρλής.

Χόλαργος-Φιλαθλητικός 69-55
Διαιτητές:Καραβίτης-Παπαφωτίου
Δεκάλεπτα: 21-12, 36-26, 51-39, 69-55
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τζουβελεκάκης, Δρόσος 3, Φωτητζόγλου 2, Παππάς 8, Αγόρης 5 (1), Καρτέρης, Μουμπάρακ 15 (3), Καραμπάς 4, Γραμμάτικας 9 (1), Κιαπέκος 1, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 22.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 2, Κελαΐδης 2, Γκαβασιάδης 10, Κεφαλας 15 (2), Λιακόπουλος 2, Βαρνάβας, Αγγελόπουλος, Λυμπερόπουλος 2, Λεγκίκας 17, Πανταζής 1, Ζαρμακούπης, Οκεκουοϊέν 4.

Ένωση Ιλίου-Εργοτέλης 76-60
Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσος
Δεκάλεπτα: 16-17, 33-28, 53-44, 76-60
Ένωση Ιλίου (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 9, Μπέλλας Γ. 9 (2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 11 (2), Ραλλάκης, Τσολάκης 13, Μπασδέκης 20 (4), Μπέλλας Ο. 4, Κόκκας 2, Στρατομήτρος, Σκορδάς 4
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθανάκης, Μαιχαιριανάκης 1, Τσερκιτσόγλου 11 (2), Χασάπης, Σακελλαράκης 3, Καρακωνσταντάκης 10 (1), Βασιλειάδης 15 (1), Αρναουτάκης 4, Πετράκης 5, Καραλής 9 (1)

Ηράκλειο- Ιωνικός Ν. 67-61
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Τζίμα
Δεκάλεπτα: 23-19, 45-36, 55-50, 67-61
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Αγαπιάδης 3 (1), Παπαδάκης 4, Αυγενικός 14 (2), Σπυριδάκης 4 (1), Καραδολάμης 2, Κουπίδης 10 (2), Μαραγκάκης 2, Λιανός 20 (2), Πάλλης 8
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 2, Κούτουλας 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος, Ντιμπ 11 (1), Μούκας 5 (1), Ρεκουνιώτης, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 15 (1), Βεσκούκης 21 (2)

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημ 61-66 (κ.α. 59-59)
Δεκάλεπτα: 15-21, 37-41, 46-47, 59-59, 61-66 (παρ.)
Διαιτητές: Αποστολίδης-Χρηστίδης Π
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 6, Χριστόπουλος, Σταμάτης 9 (2), Βούζας 9 (2), Βουρλίτης 1, Δορκοφίκης 12, Μιχαλόπουλος 11, Δαρμογιάννης 6 (1), Αντωνούσος 3, Γιαννακοδήμος 4
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας 2, Στραγανώτης 15 (1), Μητσάκης 3, Ξιούρας 3 (1), Περαντωνάκης, Ζούκας 12, Κόης, Φρουσκλιάς 8, Νικατζάμ 11 (2), Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 8, Ανδρεάτος 4 (1)

Πανελευσινιακός-Πανιώνιος 61-72
Δεκάλεπτα: 14-26, 35-41, 47-52, 61-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ζακεστίδης
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 13 (1), Μιχαλούτσος, Μποχωρίδης 20 (2), Ντέντα, Ζούμπος 9 (2), Δούκας, Μπένος 6, Μαντζιώρης 11 (1), Ηλιάδης Ηλ. 2, Σπηλιόπουλος.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 14 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης 8, Κόκκαλης 5 (1), Ζώρζος, Μανσαράι, Μίχαλος 24 (4), Μουρίκης, Φιλιππάκος, Τσιάκος 17 (1), Αναγνωστάκης 2.

 

H βαθμολογία
1. Ηράκλειο 40
2. Αμύντας 39
3. Πανιώνιος 39
4. Ιωνικός Νικαίας 38
5. Πανελευσινιακός 35
6. Χολαργός 35
7. Κορωπί 34
8. Παπάγος 33
9. Φιλαθλητικός 33
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 32
11. Ένωση Ιλίου 31
12. Έσπερος Πατρών 30
13. Εργοτέλης 29
14. Νίκη Αμαρουσίου 28
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 27
16. *Προμηθέας Χαλανδρίου 23
*Εχει έναν μηδενισμό

Επόμενη (23η) αγωνιστική (23η)
Φιλαθλητικός-Εσπερος
Παπάγος-Νίκη Αμαρουσίου
Κορωπί-Ηράκλειο
Ιωνικός Ν.-Ικαρος Ν.Σμ
Προμηθέας Χ.-Κρόνος
Εργοτέλης-Χολαργός
Πανιώνιος-Ενωση Ιλίου
Αμύντας-Πανελευσινιακός

2ος Όμιλος

Πολύγυρος-Αίολος Αστακού 58-83
ΓΣΛ 1928-Τιτάνες Παλαμά 97-61
Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος 79-83
Ανατόλια-Αγρίνιο 81-55
Ευκαρπία-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 64-61
Ερμής Λαγκαδά-ΑΕΛ 46-53
Καστοριά-Στρατώνι 82-77

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 58-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-23, 34-43, 52-66, 58-83
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Παπαδόπουλος-Πέγιας): Πιπιλιάρης 9, Τσιμπής 13, Χαριστός Κ., Παπασαραφιανός 4, Μυλωνάς, Ταουκίδης 6, Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης, Κοτζαγιάννης 8, Χρηστίδης, Νουκάρης 15 (2), Χαριστός Σ.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 11 (1), Καλισώρας, Παππάς 13 (1), Κακλαμάνος 23 (6), Κιτσούλης 21 (2), Θανόπουλος, Μπεκατώρος, Καλαντζής, Χαρισμίδης 5, Λυμπάρης 5, Κατσαρές 5, Μακρής.

ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 97-61
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ζαφειρούδης): Βαβάτσικος 22 (2), Δερμιτζάκης 8 (2), Τσιαβές 9 (1), Αγγελόπουλος 11, Λεπενιώτης 15 (3), Λαμπρόπουλος 6, Παπαχρήστος 9 (1), Μπόγδανος 9, Γοργόλης 5 (1), Χανέλλι 3 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Σταυρόπουλος 6 (2), Τριανταφύλλου 20 (3), Γεωργατζάς 20 (1), Ζαγάνας 4, Αποστολάκης 3, Χουχούμης 3, Ξένος 5 (1).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΕΛ 46-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-16, 23-25, 41-39, 46-53
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Καϊκλής 6 (2), Ελευθεριάδης 3, Ακεψιμαΐδης 3, Γεωργιάδης, Νότης, Παρίτσης 6, Πιλκούδης, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 13, Καντάρκος 13 (1).
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3 (1), Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 6 (2), Τζήμας, Τσούτσος 8 (1), Κουτίνας 2, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 2, Μαλτέσιος 18, Πόλιτης 10 (2), Παπακώστας 4, Φιλιππόπουλος.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 64-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 25-41, 43-52, 64-61
Διαιτητές: Λόρτος-Δαμίγος
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 9 (1), Τσινόπουλος 3, Δώδος 10 (1), Κουντουρατζόγλου 5, Γκουτζιομήτρος 7 (2), Κολότσιος, Γκαβέζος, Απιδόπουλος 3 (1), Σουτζόπουλος 20 (3), Κόκουρας 7.
ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 8, Γιανουζάκος 12 (2), Γαϊτανίδης 9 (2), Παπαθανασίου 12 (1), Δάλπας 6 (2), Μπέγας 2, Πολιτόπουλος, Γιαννούλης 12.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 81-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-16, 43-35, 65-42, 81-55
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 12 (2), Δοξάκης 3 (1), Σιώπης 6, Γαλανίδης 16 (3), Τριανταφυλλίδης 7 (1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης 7. Βρεττάς 4, Σιώμος 15 (1), Βεργίνης 9 (1).
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 9, Παραπούρας 11 (1), Ναούμης 5 (1), Μπαρούχας 2, Σκαρλάτος 4, Κυριλής 2, Μήτσου 7, Γεωργούλας 3, Αναστασάκης 9, Πουρνάρας 3.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 82-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 39-41, 60-59, 82-77
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 15 (3), Κρανιάς, Ματενίδης 20 (2), Γυμνόπουλος 10 (3), Τερσενίδης 4, Ζυγούρας 6 (2), Τασιούδης, Ντάλλης 5 (1), Τεπετίδης, Τσαούσης, Τσότσος 13, Βοϊβατόπουλος 9.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κωλοκοτρώνης 2, Αμπατζάς 5 (1), Τζιουβάρας 2, Δεληγιάννης 8, Γεωργάκης 15 (1), Αρνίδης 12 (1), Φλιάτης Ι. 2, Φλιάτης Γ. 9 (1), Χαντζίδης 6, Δασκαλόπουλος 16 (1).

Ιωνικός Ιωνίας – Πιερικός Αρχέλαος 79-83

Διαιτητές:Παπαγερίδης,Ντούρας
Δεκάλεπτα:15-21,29-38,50-57,67-67 (παράταση),79-83

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης):Πρωτούλης 24(1), Παναγιώτου 16(3), Βάλλιος 13(3), Σιδηροηλίας 3(1),Τάκης 6,Μούκας 12(1), Κρομήδας 5.

Πιερικός (Χατζηϊωάννου):Γκοντόπουλος 12(1),Παρμακτσίδης 10, Γκογκίδης 22(5), Ασημάκης 12(1), Οικονόμου 10, Παπαδόπουλος 5,Τοπούζης 9,Ζησόπουλος 1,Τσιλιγγαρίδης,Καλτσουνάς 2, Σουκάρας, Μουρίκας

 

Η βαθμολογία:
1. Αίολος Αστακού 40
2. ΑΕΛ 36
3. ΓΣΛ 35
4. Ερμής Λαγκαδά 33
5. Καστοριά 33
6. Στρατώνι 32
7. Άργος Ορεστικό 31
8. Αγρίνιο 31
9. Πολύγυρος 30
10. Ανατόλια 30
11. Πιερικός 29
12. Ευκαρπία 28
13. Ιωνικός Ιωνίας 26
14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 24
15. Τιτάνες Παλαμά 24

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 20/3)
Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος
Αίολος Αστακού-Ανατόλια
Αγρίνιο-Ευκαρπία
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ερμής Λαγκαδά
Τιτάνες Παλαμά-ΑΕΛ
Αργος Ορεστικό-Ιωνικός Ιωνίας
ΓΣ Λάρισας-Καστοριά
Ρεπό: Στρατώνι