Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Εξ αναβολής αγώνες

Πραγματοποιήθηκαν τρεις εξ αναβολής αγώνες για την Γ΄ Εθνική Ανδρών.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Μαρούσι – Τρίτων  65-57

Πανναξιακός – Άρης Πετρούπολης 61-70

 

Φύλλα αγώνα

Μαρούσι – Τρίτων  65-57

Δεκάλεπτα: 16-17, 34-30, 47-47, 65-57

Διαιτητές: Στρεμπας, Κάρδαρης

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 21 (5), Στασινός, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ραλλάτος 9, Μπαλάφας 25 (4), Σκιαθίτης, Γεωργίου , Κανέλλης 2, Σουρλής 8 (1), Παπαδημητρίου.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 3 (1), Σμυρλής, Κορακίτης, Κουρής 18 (2), Κουκουνιάς, Καλαντζής, Γκαβανόπουλος 10 (2), Ζακυνθινός, Παπαργυρόπουλος 17, Πλουτέτσκι 5 (1), Ανδρεόπουλος 4.

 

Πανναξιακός – Άρης Πετρούπολης 61-70

Δεκάλεπτα: 13-15, 27-37, 47-54, 61-70

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Μπούσιας

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης, Καρβούνης 3, Καλαβρός 2, Μαγιντόμπε 6, Καραγιάννης 3 (1), Αρτσάνος, Μαγγιώρος, Μάκαρης 4, Ακτύπης – Γουνές 6, Χριστόδουλος 20, Μυλωνάς 4, Παγώνης 13

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καραουλάνης, Βενιτουράκης 2, Ηλιόπουλος 8(2), Χρονόπουλος 24 (4), Μπαζιώτης 11 (3), Κώτσιας, Μπινιάρης 2, Παπαγεωργόπουλος 10, Μακρόπουλος 8, Βεντούρης 5 (1).

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 37

2. Άρης Πετρούπολης 34

3. ΚΑΠ 34

4. Πρωτέας Βούλας 33

5. Κάδμος 33

6. Τρίτων 33

7. Ιπποκράτης Κω 32

8. Πανναξιακός 31

9. Άρης Νικαίας 29

10. Κύδων Χανίων 27

11. Ηλυσιακός 25

12. Έσπερος Λαμίας 24

13. Ηρόδοτος 22

14. Σπόρτιγκ 22

*Δεν έχει διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ Πρωτέα Βούλας και Τρίτωνα (16/3).

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

ΓΣ Ελευθερούπολης – Αρετσού 74-72

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Ελευθερούπολης – Αρετσού 74-72

Δεκάλεπτα: 17-19, 40-34, 60-55, 74-72

Διαιτητές: Δημάδης-Παπαγεωργίου

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 7 (1), Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 12, Ρότσας 12 (4), Αδαμόπουλος 17 (1), Αμπεριάδης 13, Λαζαρίδης, Πανδής 10.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Πετρίδης 20 (1), Αποστόλου 2, Μπεγιάζης, Σταυράκης, Ντομόπουλος 7 (1), Στυλιανίδης 11 (1), Μωυσίδης 7 (1), Καραδήμας 25 (3).

 

Bαθμολογία

1. Γέφυρα 39

2. Ασπίδα Ξάνθης 37

3. ΧΑΝΘ 36

4. Ίκαροι Σερρών 33

5. Κομοτηνή 32

6. Ζέφυρος 31

7. ΑΕ Κομοτηνής 31

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 30

9. Αγία Βαρβάρα 28

10. Χαλκηδόνα 25

11. Ελευθερούπολη 24

12. Γαλάτιστα 24

13. ΑΟ Αρέτσου 24

14. ΒΑΟ 23

*Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς.