Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 20ης αγωνιστικής

Φάρος και Κύμη επικράτησαν για την 20η αγωνιστική του Προμηθέα Πατρών και του Περιστερίου αντίστοιχα παραμένοντας συμπρωτοπόροι στην Α2 Ανδρών. 
 
Αναλυτικά η 20η αγωνιστική: 
 
Παγκράτι-Φίλιππος Βέροιας 72-76 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Διαμαντής-Μαλαμάς-Μακρής (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 15-21, 30-40, 45-55, 72-76.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 5, Παναγιωταράς, Παπαδιονυσίου 12, Φακοπουλίδης 2, Μοτσενίγος 11, Αντωνάκης 7, Κουτρούλιας 26, Σαχπατζίδης 2, Μήτσιαλος, Περσίδης 4, Δενδρινός 3.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Οικονομόπουλος 8, Δεληγεώργης 12, Ότοβιτς 10, Ναούμης 24, Κασαμπαλής 9, Σαμαράς 4, Τριχόπουλος 9.
 
Εθνικός-Μαχητές Δόξας Πεύκων 87-71
Διαιτητές: Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος-Κοντίλης (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 26-18, 43-37, 62-55, 87-71.
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 14, Τζόλος 7, Τότσιος 18, Βασιλόπουλος 19, Ράπτης 9, Γκιζόγιαννης 7, Λάτοβιτς, Μαγκουνής 11, Τζιάλλας, Ψυλέας 2.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 9, Μπουρδάνος 2, Χατζηκυριακίδης, Γερομιχαλός 3, Ελευθεριάδης 8, Μαυρογιάννης 7, Θωμαΐδης 2, Τοπάλης 12, Γράβας 7, Μάρουσιτς 10, Θόρστεϊνσον 7, Στόλης 4.
 
Φάρος Κερατσινίου-Προμηθέας Πατρών 82-58
Διαιτητές: Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ.-Παντελίδης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 18-11, 39-32, 60-49, 82-58.
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3, Παπαμακάριος 16, Κουντουράς, Καράμπουλας 16, Μπατής 12, Πετροδημόπουλος 8, Σκορδίλης 7, Αγγελόπουλος 12, Κομποδιέτας 2, Ζαφείρης 1, Κατούφας 5.
Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Δανάς 2, Νοέας 3, Κουμπούρας 10, Γιαννικόπουλος 7, Χαμηλός, Πέττας 16, Γερομιχαλός 4, Μαναβόπουλος 12, Πέτροβιτς 2, Σκούφης, Βίρλας.
 
Ηρακλής-Ψυχικό 70-67
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Παγώνης-Τσιαπλής (Πολυχρονίδης)
Δεκάλεπτα: 17-18, 21-12, 5-20, 27-17
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Μουρατίδης 10, Αποστολίδης Γ. 7, Χείλαρης 19, Γκιουλέκας, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 8, Αποστολίδης Α., Μπένας 8, Δέσπος 14.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 3, Αχής Ντ. 4, Μοσχοβίτης 6, Παπανικολάου 9, Δημάκος 7, Αχής Π. 2, Αγγελακόπουλος 16, Στέβοβιτς 8, Μελισσαράτος 4, Τσιώκος 8.

 
Κύμη-Περιστέρι 80-64
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Φακίτσας-Καλογερόπουλος Λ. (Τσιργούλας)
Δεκάλεπτα: 26-20, 49-37, 59-55, 80-64. 
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 16, Μιλόσεβιτς 18, Κακιούζης 4, Παπαντωνίου, Καρινιάουσκας 8, Κατράνας 4, Ψαθάς 11, Γκιζόγιαννης 7, Κωνσταντακόπουλος, Σιγκούνας 10, Λόλας 2. 
Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας 2, Τσιότρας 8, Πολυτάρχου 13, Παπαντωνάκος 13, Σκουλίδας 6, Ψαρόπουλος 7, Κατιάκος 4, Μπλάνκενσιπ 4, Γκίλκριστ 7.
 
Πανερυθραϊκός-Δούκας 53058
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Τσαρούχα-Σκούτας (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 14-9, 30-32, 43-51, 53-58.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Μπάρδας, Καλλιανιώτης 10, Πρίτσος 4, Γεωργοπαπαδάκος 4, Προδρόμου 13, Γιαουρτόγλου 11, Γεωργακόπουλος, Σολωμός 4, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ 4. 
Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 14, Καυκής 7, Μιχάλογλου 2, Κουκάς 1, Σπυρόπουλος 4, Καραμπάτσος 8, Παύλος, Μολφέτας 7, Κυρίτσης 15. 
 
Λιβαδειά-Δόξα Λευκάδας 71-73 (κ.α. 64-64)
Διαιτητές: Καλδίρης-Θεονάς-Διμπινούδης (Δεσάρτης)
Δεκάλεπτα: 18-12, 29-29, 48-51, 64-64, (πρτ.) 71-73. 
Λιβαδειά (Λογοθέτης): Ντακούλιας 4, Βουκαντίνοφ 13, Τερματζίδης, Βούλγαρης, Χάλαρης 2, Γκαγκαλούδης 15, Μαχαίρας 8, Καλαμπάκας 6, Δημητριάδης 23. 
Δόξα (Τακιανός): Τραϊανός 2, Καρύδας 12, Πετρόπουλος, Χρυσόπουλος 10, Μανούσος 11, Κανονίδης 3, Κέντζο 19, Πεταλωτής 3, Τσαλδάρης 13. 
 
Ρεπό: Ευρώπη Πευκοχωρίου 
 
Βαθμολογία 
1. Φάρος Κερατσινίου 35 (16-3)
2. Κύμη 35 (16-3)
3. Εθνικός 33 (14-5)
4. Προμηθέας Πατρών 32 (13-6)
5. Δόξα Λευκάδας 29 (11-7)
6. Λιβαδειά 28 (9-10)
7. Πανερυθραϊκός 28 (9-10)
8. Παγκράτι 27 (8-11)
9. Ηρακλής 27 (8-11)
10. Δούκας 26 (8-10)
11. Ψυχικό 26 (8-10)
12. Μαχητές Δόξας Πεύκων 26 (7-12)
13. Φίλιππος Βέροιας 24 (5-14)
14. Περιστέρι 23 (5-13)
15. Ευρώπη Πευκοχωρίου 21 (3-15)
 
Επόμενη αγωνιστική (21η, 19/3)
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Δούκας-Λιβαδειά 
Δόξα Λευκάδας-Παγκράτι
Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρος Κερατσινίου 
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Προμηθέας Πατρών
Ψυχικό-Κύμη 
Ρεπό: Ηρακλής