Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Σε τροχιά ανόδου βρίσκεται ο Πανιώνιος. Για την 19η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών νίκησε με 60-57 τον Σπόρτιγκ και βρίσκεται μέσα στο παιχνίδι για την εξασφάλιση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στην Α1 Γυναικών.

Στον 2ο Όμιλο ο αήττητος Άρης μετά τη νίκη του με 77-26 επί του ΠΑΣ Γιάννινα εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στην Α1 Γυναικών.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Ίκαρος Καλλιθέας-Αγ. Παρασκευή 46-48

Πανιώνιος-Σπόρτιγκ 60-57

Έσπερος Πάτρας -Δάφνη Αγ. Δημητρίου 79-48

Φάρος Κερατσινίου-ΚΑΟ Μελισσίων 73-58

ΟΑ Χανίων-Αρίς Καλαμάτας 20-0 ά.α.

Ρεπό: Παλαιό Φάληρο

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Ίκαρος Καλλιθέας-Αγ. Παρασκευή 46-48

Διαιτητές: Μαυρέλης Καλογριάς.

Δεκάλεπτα: 13-11, 22-23, 37-35, 46-48.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 10 (2), Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 13 (1), Ρουμπελάκη 8 (1), Παπαϊωάννου 1, Ζότοβα 9, Φάρου, Λύρου.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκάνια, Κοντογιάνη , Χαρίτου 5, Τσιαδή 8, Κανιαδάκη, Βελούδου 2, Λωσταράκου 6, Καζαντζίδου 3, Γιουκάκη 16 (2), Μερισιώτη 8.

Πανιώνιος-Σπόρτιγκ 60-57

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Σιδερής.

Δεκάλεπτα: 16-18, 34-30, 48-48, 60-57.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Μπότσαρη 8, Σταμπούρλου 3 (1), Θεοδωρομανωλάκη 16 (2), Στεφανίδου 13 (2), Γρηγορίου 9 (1), Παναγιωτοπούλου 11 (3).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναβροζίδου, Οικονομίδου 13 (4), Φουράκη Β. 12 (4), Βαφειάδη 2, Ντζαμαρία 7 (1), Βούλγαρη 10 (1), Φουράκη Στ. 12.

Έσπερος Πάτρας – Δάφνη Αγ. Δημητρίου 48-79

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 10-23, 22-42, 30-60, 48-79.

Έσπερος Πάτρας (Μπαζίνας): Φλογερά 2, Αντωνίου 2, Μαρίνη 8, Μαρούντα 15 (2), Ντάρλα 7 (1), Λαγοπάτη 12,Λανταβού 2, Ανέστη, Ψυρρή, Παπανδριοπούλου,Τσιακνά, Αζναουρίδη.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη 3 (1),Αλεξανδρή 4, Μανώλη 16 (2), Παπακωνσταντίνου 6, Γιαμπάνη 6, Μάλαμα 8, Ζουρτσάνου 10, Τετενέ 10, Μαγαλιού 16 (2).

Φάρος Κερατσινίου-ΚΑΟ Μελισσίων 73-58

Διαιτητές: Λύρας, Λαζαρίδης.

Δεκάλεπτα: 19-18, 29-31, 50-42, 73-58.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Βράκα 17 (2), Σαλιάϊ 8 (2), Αθανασίου 3 (1), Γκριτζά 12, Τσέρου 14, Πετράκη 8, Κουταλιανού 11, Καρακασίδου, Σπυριδονίδου Αλεξανδρίδου, Μεγαλαίμου.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 11 (1), Δούρου 1, Κοιλιαρίδη 9 (1), Πολίτη 3, Ζακυνθινού 8 (1) Χριστακοπούλου 9 (2) Καπερώνη 2, Κοτσιαύτη 2.

Η βαθμολογία (19 Αγώνες):

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 33 (16-1)

2. Πανιώνιος 30 (13-4)

3. Σπόρτιγκ 30 (12-6)

4. Φάρος Κερατσινίου 28 (11-6)

5. Μελίσσια 28 (10-8)

6. Αγ. Παρασκευή 27 (10-7)

7. Π. Φάληρο 26 (9-8)

8. Ίκαρος Καλλιθέας 26 (9-8)

9. Χανιά 20 (3-14)

10. Έσπερος ΑΟΠΑ 19 (1-17)

11. Αρίς Καλαμάτας 16 (1-15)

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 27/03):

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων

Π. Φάληρο-Έσπερος Πάτρας

ΚΑΟ Μελισσίων -Πανιώνιος

Αγία Παρασκευή-Φάρος Κερατσινίου

Αρίς Καλαμάτας-Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης Αγωνιστικής

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 77-26

Νίκη Βόλου- ΑΟ Σερρών 32-75

ΑΕ Πυλαίας-Ολυμπιακός Β. 45-51

Ηρακλής-Παναθλητικός 63-66

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Τιτάνες Δράμας 72-45

Σάββατο 5/3

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 47-56

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Νίκη Βόλου – ΑΟ Σερρών 32-75

Διαιτητές: Παπαθωμά, Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 4-22, 14-42, 20-60, 32-75

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Γεροκώστα, Ντέγκα 3, Ματθαιακάκη, Ντόβα 2, Παρασχάκη 9, Κοπάνου 6, Μουρδουκούτα 4, Κωνσταντέλου, Θεοδώρου, Στρίγκου 2, Παγκαλίδου 6.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τσιαμπάζη 19(5), Χωλοπούλου Ν. 23(1), Γκλεζάκη 20, Τόγα 8, Πρόικου 3(1), Στεφανίδου 2.

Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα 77-26

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 20-9, 47-15, 62-19, 77-26

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 10, Τσινέκε Ε. 9(1), Σικαλίδου 3(1), Βουλγαράκη 3(1), Αντωνιάδου Α. 10, Κιλαζίδου 4, Γιαννοπούλου 7, Τράντα 7(1), Θωμόγλου 6(2), Ακσεχέρογλου 18(1).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 7(1), Σταύρου, Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 7, Πετρίδου 2, Λαδοπούλου 2, Ζέρβα, Παπαδιαμάντη 2, Βαλάκου 4.

Ηρακλής – Παναθλητικός 63-66

Δεκάλεπτα: 17-19, 27-31, 42-49, 63-66

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Λουλουδιάδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 7, Τσουμπερλή, Οικονόμου, Γεροστεργίου 7, Ξανθοπούλου, Τσίτσου 4(1), Λογδανίδου 5, Ψάρρα 16(2), Μαρκουλάκη 8(1), Ελευθεριάδου 16(2).

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 20(3), Αναστασιάδου 3, Τόσκα, Τσαμπούρη 16(4), Μπαμπικέρ 1, Κοστανάκη, Κουλουμπή 14, Γιαννούδη 12. 

ΑΕ Πυλαίας –Ολυμπιακός Βόλου 45-51

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-31, 32-43, 45-51

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 2, Λάλου 12, Ντάμπη 4, Δραγκόλα, Παπαδάκη 9(1), Γραμματικού 2, Σταματέλου , Νότη 3(1), Βατσιτσίδου 13(2).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 15(1), Σαρακατσάνη, Βογιατζάκη, Σουλτάνη 19(1), Χούτα, Ντελή 4, Ζέρβα 8, Ζήτη, Αγκάνη 1, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 4.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας 72-45

Διαιτητές: Λαδάς, Θεοδωρίδης

Δεκάλεπτα: 9-11, 30-25, 52-32, 72-45

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 4, Πετρίδου 2, Μούρτου 6, Ταυροπούλου 6, Καζαντζή Σπ. 10, Κουλαρτσά 2, Αθανασιάδου, Βασιλειάδου 17(1), Τζίκου 16, Βασλαματζή 6, Σαλαμάνη 3(1).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά 18(4), Γαϊτανίδου 5, Γαϊτάνη Α. 8, Γαϊτάνη Ε. 14,  Καριώτη Κ., Καριώτη Μ., Αμαραντίδου.

Η βαθμολογία (19Αγώνες):

1. Άρης 38 (19-0)

2. Παναθλητικός 35 (16-3)

3. Ολυμπιακός Βόλου 34 (15-4)

4. Ολύμπια Λάρισας 30 (12-6)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 29 (10-9)

6. ΑΟ Σερρών 27 (8-11)

7. Τιτάνες Δράμας 26 (7-12)

8. ΑΕ Πυλαίας 25 (7-11)

9. Ηρακλής 25 (6-13)

10. ΠΑΣ Γιάννινα 25 (6-13)

11. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 23 (5-13)

12. Νίκη Βόλου 20 (1-18)

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 27/3)

Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ολύμπια Λάρισας-Νίκη Βόλου

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς

Παναθλητικός-Άρης

ΑΟ Σερρών-ΑΕ Πυλαίας