Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 19ης αγωνιστικής

Η Κύμη επικράτησε του Δούκα στο κλειστό του Αγίου Θωμά 79-72 και έπιασε στην κορυφή τον Φάρο Κερατσινίου. 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:
 
Προμηθέας Πατρών-Εθνικός 80-76
Διαιτητές: Φούφης-Μπήτης-Παφίλης (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-33, 63-52, 80-76.
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Σκούφης 3, Νοέας 14, Κουμπούρας 12, Γιαννικόπουλος, Χαμηλός, Πέττας 23, Γερομιχαλός 11, Πέτροβιτς 2, Τσάμης 9, Αλίχοντζιτς 6.
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 9, Τζόλος 3, Τότσιος 16, Βασιλόπουλος 10, Βουγιούκας 2, Ράπτης 12, Γκιζόγιαννης 13, Λάτοβιτς 4, Μαγκουνής 3, Τζιάλλας, Ψυλέας 4.
 
Περιστέρι-Ηρακλής 73-64
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Κατραχούρας-Μαλαμάς (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 18-20, 28-35, 47-54, 73-64.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας 11, Τσιότρας 4, Πολυτάρχου 6, Παπαντωνάκος 6, Σκουλίδας 18, Ψαρόπουλος 5, Κατιάκος 6, Πέτρουλας 3, Γκίλκριστ 14.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Σταματογιάννης, Χείλαρης 6, Μουρατίδης, Γ. Αποστολίδης 9, Γκιουλέκας, Καραγκιολίδης, Κοθράς 10, Α. Αποστολής 5, Μπένας 14, Δέσπος 20.
 
Δούκας-Κύμη 72-79
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 22-30, 47-37, 48-52, 72-79.
Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 16, Μαστόρος 3, Μιχάλογλου 9, Κουκάς 17, Σπυρόπουλος, Καραμπάτσος 11, Καρράς 2, Παύλος 7, Τσουρογιάννης, Μολφέτας 7, Κούτρας.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 19, Μιλόσεβιτς 3, Ψαθάς 2, Παπαντωνίου, Καρινιάουσκας 11, Κατράνας 9, Γκιζόγιαννης 13, Κωνσταντακόπουλος 2, Σιγκούνας 18, Λόλας 2.
 
Δόξα Λευκάδας-Πανερυθραϊκός 78-74
Διαιτητές: Παναγιώτου-Συμεωνίδης-Λόρτος (Πίγκας)
Δεκάλεπτα: 20-10, 42-28, 58-50, 78-74.
Δόξα (Τακιανός): Τραϊανός, Κούτρας 5, Καρύδας 5, Πετρόπουλος 1, Χρυσόπουλος 6, Μανούσος 17, Κανονίδης 15, Κέντζο 21, Πεταλωτής, Τσαλδάρης 8. 
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Μπάρδας 17, Καλλιανιώτης 9, Πρίτσος 9, Γεωργοπαπαδάκος 9, Προδρόμου, Γιαουρτόγλου 10, Γεωργακόπουλος, Σολωμός 6, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ 7, Σοφρωνάς. 
 
Φίλιππος Βέροιας-Λιβαδειά 62-66
Διαιτητές: Δεσλής-Παγώνης-Πιτσίλκας Β (Μελανίδης)
Δεκάλεπτα: 18-16, 39-34, 52-54, 62-66.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Δεληγεώργης 11, Ότοβιτς 8, Ναούμης 10, Κασαμπαλής 12, Σαμαράς 6, Τριχόπουλος 11, Οικονομόπουλος 4.
Λιβαδειά (Λογοθέτης): Ντακούλιας 10, Βουκαντίνοφ 10, Βούλγαρης 3, Χάλαρης 3, Γκαγκαλούδης 15, Μαράντος, Μαχαίρας 13, Καλαμπάκας 4, Δημητριάδης.
 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Παγκράτι 84-67
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ταρενίδης Στ.-Ζαχαρής (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 16-13, 36-34, 53-50, 84-67.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 5, Μπουρδάνος 5, Χονδρογιάννης, Γερομιχαλός 12, Ελευθεριάδης 19, Μαυρογιάννης 3, Θωμαΐδης 1, Τοπάλης 10, Μάρουσιτς 9, Θόρστεϊνσον 13, Στόλης 2.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 13 ,Παναγιωταράς 2, Παπαδιονυσίου 5, Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 16, Λεκάκης 2, Κουτρούλιας 9, Σαχπατζίδης 7, Μήτσιαλος 6, Περσίδης 2, Δενδρινός.
 
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Φάρος Κερατσινίου 81-91 (20/2)
 
Ρεπό: Ψυχικό 
 
Βαθμολογία
1. Φάρος Κερατσινίου 33 (15-3)
2. Κύμη 33 (15-3)
3. Προμηθέας Πατρών 31 (13-5)
4. Εθνικός 31 (13-5)
5. Δόξα Λευκάδας 27 (9-9)
6. Λιβαδειά 27 (10-7)
7. Πανερυθραϊκός 27 (9-9)
8. Παγκράτι 26 (8-10)
9. Ψυχικό 25 (8-9)
10. Ηρακλής 25 (7-11)
11. Μαχητές Δόξας Πεύκων 25 (7-10)
12. Δούκας 24 (7-11)
13. Περιστέρι 22 (5-12)
14. Φίλιππος Βέροιας 22 (4-14)
15. Πευκοχώρι 21 (3-15)
 
Επόμενη αγωνιστική (20ή, 12/03)
Κύμη-Περιστέρι
Πανερυθραϊκός-Δούκας
Λιβαδειά-Δόξα Λευκάδας
Παγκράτι-Φίλιππος Βέροιας
Εθνικός-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Φάρος Κερατσινίου-Προμηθέας Πατρών
Ηρακλής-Ψυχικό
Ρεπό: Ευρώπη Πευκοχωρίου