Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 18ης Αγωνιστικής

Στην Α1 Γυναικών και μαθηματικά από την επόμενη σεζόν θα είναι η Δάφνη Αγ. Δημ. Στο πλαίσιο της 18ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου στο πρωτάθλημα της Α2 επικράτησε με 82-49 του Παλαιού Φαλήρου και πανηγυρίζει την άνοδο.

Κοντά στην πρωτιά στον 2ο Όμιλο είναι ο Άρης που έκαμψε, εκτός έδρας, με 68-56 την αντίσταση της Ολύμπια Λάρισας.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Σπόρτιγκ-Φάρος Κερατσινίου 60-52

Αγ. Παρασκευή-Χανιά 77-53

Αρίς Καλαμάτας-Έσπερος ΑΟΠΑ 49-44

Μελίσσια-Ίκαρος Καλλιθέας 54-52

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Π. Φάληρο 82-49

Ρεπό: Πανιώνιος
Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Δάφνη Αγ.Δημ. – Π. Φάληρο 82-49

Διαιτητές: Καλογριάς, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα : 23-15, 38-21, 56-36, 82-49

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη 2, Αλεξανδρή 11, Μανώλη 11(1), Παπακωνσταντίνου 2, Γιαμπάνη 12, Μάλαμα 2, Ζουρτσάνου 4, Μαγαλιού 10(2), Τετενέ 16, Τσουκαλά 12(1).

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης):  Πριόνα 10(2), Ψωμά 2, Μοίρα 16, Μουστάκα 8, Χαϊκάλη 13, Παναγιωτονάκου, Νεαρχάκου, Δεγαίτη, Γκαγκανάτσου,  Τζάρου, Κατσιμάρδου, Ψυχογιού.

Σπόρτιγκ – Φάρος Κερ. 60-52

Διαιτητές: Κοτσώνης, Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 16-15,14-09,22-16,08-12 .

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 4, Ναβροζίδου 9, Οικονομίδου 9(3), Φουράκη Β 8 (2) , Βαφειάδη 13 (3), Τζαμαρία ,Βούλγαρη 5(1), Γιαννακάκου 2, Φουράκη Στ. 10.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης):Βράκα 7(1),Σαλιάϊ 4,Αθανασίου 6(1), Γκριτζά  14,Τσέρου 12, Πετράκη 7(1), Αλεξανδρίδου, Κουταλιανού 2.

Αγ. Παρασκευή – ΟΑ Χανίων 77-53

Διαιτητές: Σωτηρχέλης, Αλεβίζος

Δεκάλεπτα:  18-17, 39-31, 58-48, 77-53

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκάνια 3(1), Κοντογιάννη 6, Χαρίτου, Τσιαδή 3, Βελούδου 20(1), Λωσταράκου 2, Καζαντζίδου 11(1), Καράμπελα, Γιουκάκη 16(3), Κούκη 5, Μερισιώτη 11.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης):  Ρουμελιώτη, Καραβέλη 6, Σκορδυλάκη, Κασωμένου 12, Φουράκη 8, Ζουμαδάκη 4, Γαλητσιάνου 11(1),  Μοσχοπούλου 6, Βαρυπατάκη 6.

Αρίς Καλαμάτας – Έσπερος Πάτρας 49-44

Διαιτητές: Αυγερινός, Αγρογιάννης

Δεκάλεπτα 17-10, 23-25, 41-37, 49-44

ΑΡΙΣ ΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Κουτέλα 14, Σαμιώτη, Θάνου 6(1), Μπακετέα 12(1), Κεφαλά, Φωτεινάκη 15, Τσιαμά 2.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Μπαζίνας): Αναγνωστοπούλου,  Φλογερά 12(2), Νάτσκου 3(1), Μαρίνη 9, Μαρουντά  4(1), Αντωνίου 4, Ντάρλα 2, Ψυρρή, Παπανδριοπούλου 4, Λαγοπάτη 6, Τραγούση.

ΚΑΟ Μελισσίων – Ίκαρος Καλλιθέας 54-52

Διαιτητές:  Σιδερής , Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 17-13, 27-30, 41-35, 54-52

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 6, Νικολέτου,  Αστραντίνη 6(2),  Δούρου 2, Κοιλιαρίδη 16(2), Πολίτη,  Ζακυνθινού 5(1), Χριστακοπούλου 5(1), Καπερώνη 14(1), Κουτσιαύτη.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης):  Γιγουρτάκη 5, Στεφάτου 7(1), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 15, Ακρίβου, Ρουμπελάκη 5(1), Παπαϊωάννου, Ζότοβα 6, Φάρου 4, Λύρου 10(1).

Βαθμολογία (18 Αγώνες):

1. Δάφνη Αγ.Δημητρίου 31 (15-1)

2. Σπόρτιγκ 29 (12-5)

3. Πανιώνιος 28 (12-4)

4. Μελίσσια 27 (10-7)

5. Φάρος Κερατσινίου 26 (10-6)

6. Π. Φάληρο 26 (9-8)

7. Αγ. Παρασκευή 25 (9-7)

8. Ίκαρος Καλλιθέας 25 (9-7)

9. Χανιά 18 (2-14)

10. Έσπερος ΑΟΠΑ 18 (1-16)

11. Αρίς Καλαμάτας 17 (1-15)

Επόμενη αγωνιστική (19η, 06/03):

ΟΑ Χανίων – Αρίς Καλαμάτας

Έσπερος Πάτρας -Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Ίκαρος Καλλιθέας-Αγ. Παρασκευή

Φάρος Κερατσινίου-ΚΑΟ Μελισσίων

Πανιώνιος-Σπόρτιγκ

Ρεπό: Π. Φάληρο

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 18ης Αγωνιστικής

ΠΑΣ Γιάννινα -Ηρακλής 64-72

Νίκη Βόλου- ΑΕ Πυλαίας 43-54

Παναθλητικός-Αναγέννηση Ν.Ρ. 55-38

Ολύμπια Λαρ. – Άρης 56-68

ΑΟ Σερρών – Απόλλων Καλ. 47-53

Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιακός Β. 48-65

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Νίκη Βόλου – ΑΕ Πυλαίας 43-54

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 10-15, 24-33, 32-44, 43-54

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα, Ντέγκα 3, Παρασχάκη 6, Κοπάνου 2, Παγκαλίδου 19, Ντόβα 9, Μάντζου 2.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου, Ντάμπη 11(1), Δραγκόλα 9(1), Παπαδάκη 14, Γραμματικού, Νότη 15(2), Βατσιτσίδου 5.

Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου 48-65

Διαιτητές: Μπίκης, Τοκμακίδης

Δεκάλεπτα: 15-15, 22-38, 35-48, 48-65

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Θωμά 7(1), Γαϊτανίδου 5, Γαϊτάνη Α. 15, Γαϊτάνη Ε. 17(3), Αθανασιάδου 2, Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Κυριακίδου, Αρσένογλου Κ. 2, Αρσένογλου Μ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 11(3), Σαρακατσάνη 3(1), Αγαγιώτη 8(2), Βογιατζάκη, Σουλτάνη 15(3), Ντελή 2, Χούτα, Ζέρβα 18, Ζήτη 4(1), Αγκάνη, Διαμαντοπούλου 2, Μπαλλά 2.

ΑΟ Σερρών – Απόλλων Καλαμαριάς 47-53

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

Δεκάλεπτα: 9-17, 26-37, 42-46, 47-53

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τσιαμπάζη 4, Χωλοπούλου Ν. 13(2), Γκλεζάκη 12, Τόγα 3(1), Πρόικου 15(2), Στεφανίδου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη, Αραμπατζή 2, Παλλάνη 11(2), Καλαντίδου 6, Καζαντζή Β. 24(3), Καζαντζή Στ. 7(1), Καϊμακτσή, Σολωμού 3.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής 64-72

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 9-23, 29-41, 47-56, 64-72

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 19(3), Σαρηγιαννίδου 27(1), Τσιακτσίρα 3(1), Μεντεσίδου 6, Λαδοπούλου, Κατσίδου 3(1), Σταύρου 2, Παπαδιαμάντη 4, Βαλάκου, Πετρίδη.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 12(3), Ντάλα 6, Τσουμπερλή, Γεροστεργίου 2, Ξανθοπούλου 8, Τσίτσου 7(1), Λογδανίδου 18, Ψάρρα 13(1), Μαρκουλάκη, Ελευθεριάδου 6.

Ολύμπια Λάρισας-Άρης 56-68

Διαιτητές: Κετούλας, Δολγύρας

Δεκάλεπτα: 15-19, 26-38, 35-52, 56-68

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 15, Κουτσουνούρη 20(1), Χαβαλέ 6, Ράπτη 2, Κυριτσάκα, Σουλιώτη 4, Καλίδη 9.

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 6, Σικαλίδου, Τσινέκε Ε. 11, Βουλγαράκη 10, Θωμόγλου, Αντωνιάδου Α. 4, Κιλαζίδου 8, Γιαννοπούλου 17, Τράντα 8, Ακσεχέρογλου 4.

Παναθλητικός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 55-38

Διαιτητές: Βασιλόπουλος,Μακρής

Δεκάλεπτα: 19-9, 23-26, 41-26, 55-38.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 21(3), Σταμούλη, Αναστασιάδου 6, Τσακίρη, Καλομιτσίνη 3(1), Τσαμπούρη 10(2), Κωστανάκη 2, Μπαμπικέρ 4, Γιαννούδη 3, Κοματσιούλη, Κουλουμπή 6, Ζιώγα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 4, Πετρίδου 8(2), Μούρτου 6, Βασλαματζή 3, Ταυροπούλου, Τζίκου 9, Καζαντζή 2, Κουλαρτσά 2, Αθανασιάδου 4.

Βαθμολογία (18 Αγώνες):

1.Αρης 36
2.Παναθλητικός 33
3. Ολυμπιακός Β. 32
4. Ολύμπια Λάρισας 28
5. Απόλλων Καλ. 28
6. ΑΟ Σερρών 25
7. Τιτάνες Δράμας 25
8. Ηρακλής 24
9. ΑΕ Πυλαίας 24
10. ΠΑΣ Γιάννινα 24
11. Αναγέννηση Ν.Ρ. 21
12. Νίκη Βόλου 19
*Ολύμπια Λάρισας και Ηρακλής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

**Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και η ΑΕ Πυλαίας έχουν έναν μηδενισμό

Επόμενη Αγωνιστική (19η, 06/03)

Ηρακλής – Παναθλητικός

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Τιτάνες Δράμας

ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπιακός Βόλου

Άρης Θ. – ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Καλ. – Ολύμπια Λάρισας

Νίκη Βόλου – ΑΟ Σερρών