Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (14η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 14η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Οίαξ Ναυπλίου 70-60

Κεραυνός Αιγίου – Απόλλων Σμύρνης 63-70

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Χαρίλαος Τρικούπης 60-70

Ίκαρος Καλλιθέας – Πόλις Καλλιθέας 78-72

Μανδραϊκός – Ακράτα 91-57

Γλαύκος – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 82-67

Πεντέλη – Σπαρτιατικός 78-58

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Οίαξ Ναυπλίου 70-60

Δεκάλεπτα:  23-14, 37-35, 51-45, 70-60

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καρακωνσταντόπουλος

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 8, Πάππος, Κατσαμάκης 6 (2), Τσακιρίδης 26 (4), Πράττης, Μακρής, Δανιήλ 9 (2), Γκιώνης 2, Σταυρόπουλος 15 (1), Σταυριανόπουλος 2, Γιαννουλάκος 2 .

Οίαξ (Νόντας):. Μακρησιώρης, Κοσιώρης 12 (2), Οικονόμου 8 (2), Κατσαλούλης 5, Παπασαράντος, Μπούκουρας 9 (1), Ευστρατίου 7, Παζαράς 12, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 7 (1) .

 

Κεραυνός Αιγίου – Απόλλων Σμύρνης 63-70

Δεκάλεπτα: 17-20, 37-38, 57-62, 63-70

Διαιτητές: Ζιώγας, Ντίσιος

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 13 (1), Τσούλος, Ταπεινός 2, Γκούμας, Βασιλειάδης 5 (1), Γκουρβέλος, Λυμπέρης Β. 12, Σκόνδρας 16 (2), Λυμπέρης Δ. 2, Νικολάου 11 (1), Τρυφωνόπουλος, Θωμάς 2.

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 11 (3), Πετρόπουλος 8 (1), Νιώτης, Αρναουτάκης 7 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 13, Πάντσιος 15 (3), Τσελεμπής, Τάσιος 10 (2), Σιώμος, Θυμιός 6.

 

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Χαρίλαος Τρικούπης 60-70

Δεκάλεπτα: 5-24, 19-36, 39-54, 60-70

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καρπάνος

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας, Τόρα 6 (2), Θάνος 4, Σιλιτζήρης 13, Κεφάλας 6 (1), Μαυρίδης, Θεοδωράκος 4 (1), Λίτσιος 8, Δήμας 2, Σταυρόπουλος, Ιγγλέζος 5 (1), Αναστασόπουλος 12 (1).

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 12 (1), Βουρνάς 11 (1), Ζαμπέτης, Σταμούλης 6 (1), Παπαζήσης, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 10, Γεωργιάδης 11 (1), Καρέτσος, Ψάλτου 11 (1).

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Πόλις Καλλιθέας 78-72

Δεκάλεπτα: 13-21, 36-38, 58-56, 78-72

Διαιτητές: Αποστολίδης, Παπαφωτίου

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 9, Ντουζίδης 8 (1), Κουρέπης 15, Οικονόμου 6, Φωτίου 4, Χαϊκάλης 6, Τσάτας, Σάλεχ 4 (1), Αντωνόπουλος 15 (1), Παπαδούλης 11 (3), Ψαράς.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 7 (2), Χάλαρης 3 (1), Κόκκινος 28, Βαρθακοκοίλης 4, Βελιζιώτης 12, Κασπαριάν 12, Λάβαρης 4, Κακαργιάς, Κωνσταντίνου 2, Μανίκας.

 

Μανδραϊκός – Ακράτα 91-57

Δεκάλεπτα: 28-12, 55-28, 74-39, 91-57

Διαιτητές: Λουκαράκης, Σταθόπουλος

Μανδραϊκός (Γρίβας):. Παπαποστόλου 6 (2), Σπυρόπουλος 4, Καραλής 21 (5), Κούρτης 10 (1), Δρακώτος 2, Μπούτρης 10 (3), Στέφος 15, Λαμπρόπουλος, Καρυπίδης 19, Καμπερίδης 4, Γιατράκος.

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρίκας 7, Σταυρόπουλος, Παναγόπουλος 2, Σακελλαρίου 8, Σχορτσανίτης 6, Πολύδερας, Λάφης 5, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 8 (1), Μαλλής 8 (2), Μουργέλας, Μανταλβάνος 11.

 

Γλαύκος – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 82-67

Δεκάλεπτα: 25-19, 43-37, 58-50, 82-67

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Ρίζος

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 10 (2), Σερέτης 12, Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 4, Τασόπουλος 4, Σταυράκης, Παπαβασιλόπουλος 12 (4), Κάλλης 17 (2), Μπιτινής 7, Λιούρδης 16 (2)..

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 5, Στεφανής 22 (2), Βλασσόπουλος 8, Γόντικας 9 (2), Μπούσι 5 (1), Διαμαντόπουλος 10 (1), Μπασέας 8.

 

Πεντέλη – Σπαρτιατικός 78-58

Δεκάλεπτα: 20-27, 43-36, 54-46, 78-58

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης 4, Μάντζιος 4, Λίτσο 13 (3), Αποστολόπουλος 3, Γιωτάκης, Κωνσταντάκος 4, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 16 (2), Μπίγγος 11 (1), Καρτσωνάκης 14 (3), Μουστόπουλος 9.

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 9, Μανιατάκος 7, Βούλγαρης 7, Βουργιώτης 5, Κυρίτσης 1, Αγγελόπουλος 13 (1), Κάτσαρης 10 (2), Θεοδωρόπουλος 3 (1), Τζατζάς 3, Αλεξόπουλος, Κόρο, Αναγνωστάκος.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 26

2. Μανδραϊκός 25

3. Πόλις Καλλιθέας 24

4. ΚΑΟΚ 24

5. Ακράτα 23

6. Χαρίλαος Τρικούπης 22

7. Πεντέλη 22

8. Κεραυνός Αιγίου 20

9. Γλαύκος 20

10. Ίκαρος Καλλιθέας 20

11. Νέα Ιωνία 18

12. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 18

13. Οίαξ Ναυπλίου 16

14. Σπαρτιατικός 16

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 31/1)

Οίαξ Ναυπλίου – Κεραυνός Αιγίου

Απόλλων Σμύρνης – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας

Χαρίλαος Τρικούπης – Ίκαρος Καλλιθέας

Πόλις Καλλιθέας – Μανδραϊκός

Ακράτα – Γλαύκος

ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ – Πεντέλη

Σπαρτιατικός – ΚΑΟΚ

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – Τρίτων 82-86

Πανναξιακός – Ηρόδοτος 69-51

Σπόρτιγκ – Κάδμος 73-79

Κύδων Χανίων – Άρης Νικαίας 72-77

Μαρούσι – Ιπποκράτης Κω 72-65

Ηλυσιακός – ΚΑΠ 82-87

Πρωτέας Βούλας – Έσπερος Λαμίας 91-49

 

Φύλλα αγώνα

Μαρούσι – Ιπποκράτης Κω 72-65

Δεκάλεπτα: 22-17, 33-33, 52-47, 71-65

Διαιτητές: Καραβίτης, Χρηστίδης Ηλ.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 9, Στασινός 1, Τσουπάκης, Ραλλάτος 15 (1), Μπαλάφας 8 (1), Σκιαθίτης 3 (1), Γεωργίου 6, Κανέλλης 9 (2), Σουρλής 15 (1), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 7.

Ιπποκράτης Κω (Κανελλόπουλος): Δημητριάδης, Κουκουράβας 10 (2), Τσιλιγκίρης, Πλευράκης, Γκοράτσας 2, Σκούφης 4, Ασημακόπουλος 28 (2), Γιαννούλης, Χαρίσης 7 (1), Ψάλτου, Κανταρέγια, Τσατάλας 14.

 

Πανναξιακός – Ηρόδοτος 69-51

Δεκάλεπτα: 18-11, 36-23, 54-31, 69-51

Διαιτητές: Ραχιώτης, Δελαγραμμάτικας

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 5 (1), Καρβούνης 16 (3), Καλαβρός, Μαγιντόμπε 8 (2), Καραγιάννης, Κυριακόπουλος, Μάκαρης 13 (2), Ακτύπης – Γουνές 7, Χριστόδουλος 11, Μυλωνάς 3, Παγώνης 6.

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος, Μαϊστρέλης 13 (3), Βερτούδος 4, Καρλάφτης 2, Μίχος 10, Ζερβουδάκης, Σταθάκης 13 (1), Μητρόπαπας 6, Πυργιώτης.

 

Κύδων Χανίων – Αρης Νικαίας 72-77

Δεκάλεπτα: 18-19, 42-43, 53-60, 72-77

Διαιτητές: Δημόπουλος, Σοφιανόπουλος

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 4, Υφαντόπουλος 11 (2), Αλεξίου 9 (1), Γκιούλης, Τσαρουχάς 4 (1), Μπερτίδης, Μπαγάκης 10 (2), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 13, Λιονάκης 13, Χοχλάκης 2, Τσαμπάς 6.

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 27 (2), Φωστέρης 15 (1), Αλτζαντζής 7 (1), Κουκουβάκης 7 (1), Θεοδοσίου 5 (1), Στογιάνοβιτς 9 (2), Γαλίτης 2, Κόλιας 4, Πεταλάς, Ζήσης, Τραμπάρης, Κωνσταντόπουλος.

 

Σπόρτιγκ – Κάδμος 73-79

Δεκάλεπτα: 24-21, 34-41, 56-58, 73-79

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Τσακαλογιάννης

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 10, Τσαμπής 36 (5), Παπαπέτρος 15 (2), Κοιλάκος, Χατζηνικόλας 4, Χασάπης, Καραμπάτος 2, Αγγελής 6.

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 13, Παπαδάκης 8 (1), Γκρινιάρης 24 (1), Τσιριμώκος, Χαράτσης 19 (2), Τσαπρούνης 8, Γιάννου, Μητρόπουλος 3 (1).

 

Άρης Πετρούπολης – Τρίτων 82-86

Δεκάλεπτα: 20-20, 42-44, 58-63, 82-86

Διαιτητές: Μπούκας, Μηλαπίδης

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 8 (1), Ηλιόπουλος 21 (5), Χρονόπουλος 20 (2), Μπαζιώτης, Κώτσιας, Αρτεμάκης, Παπαγεωργόπουλος 4, Βεντούρης 5 (1), Μακρόπουλος 23, Μπινιάρης.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 9 (1), Σμυρλής Δ., Κουρής 6 (2), Καλαντζής, Γκαβανόπουλος 28 (2), Ζακυνθινός 4, Παπαργυρόπουλος 21 (2), Πλουτέτσκι 7, Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος, Κουκουνιάς 4.

 

Ηλυσιακός – ΚΑΠ 82-87

Δεκάλεπτα: 17-29, 34-47, 55-59, 82-87

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μαγκουνής

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Παντελάκης 3, Άρχος 19 (4), Χατζηβέρογλου 7 (1), Χούμας 5 (1), Μαλτέζος 24, Κανελλόπουλος 5, Πελίγκος 11 (2), Ολύμπιος 8 (2)

ΚΑΠ (Σταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 10 (1), Σκάνδαλος Γ. 4, Δρίβας 8 (2), Ψωμαδέρης 9 (1), Γρύλλης 15, Παπουλίδης 16, Σκουτάρης 23 (5), Κούργιας 5

 

Πρωτέας Βούλας – Έσπερος Λαμίας 91-49

Δεκάλεπτα: 16-15, 49-31, 75-40, 91-49

Διαιτητές: Κώτσου, Καρανικόλα

Πρωτέας Βούλας (Μανουέλης, Ποδαράς): Κονδύλης 9 (3), Λατσης 4, Γιώργαρος 7(1), Παπαδης 5, Εμμανουηλίδης 6 (1) , Αθηνιώτης 2, Ζευκιλής 8, Βαρδαβάς 12, Μόρφης 2, Χανιάς, Πεφάνης 15 (3), Πέρβι 21 (1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 2, Φυκας Φ., Γεωργιάδης 2, Κουτκιάς 5, Στογίλκοβιτς 8, Κατσιμπάς, Φύκας Π. 11 (1) ,Σοφογιάννης Μ. 5 (1), Φούντας 5 ,Ζαχαράκης 5 (1), Αργύρης 3, Ξηρός 3.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 25

2. Πρωτέας Βούλας 25

3. Ιπποκράτης Κω 24

4. ΚΑΠ 24

5. Κάδμος 24

6. Πανναξιακός 23

7. Τρίτων 22

8. Άρης Πετρούπολης 22

9. Άρης Νικαίας 21

10. Κύδων Χανίων 18

11. Ηλυσιακός 17

12. Έσπερος Λαμίας 16

13. Σπόρτιγκ 16

14. Ηρόδοτος 14

*Ηρόδοτος και Τρίτων έχουν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 31/1)

Τρίτων – Πανναξιακός

Ηρόδοτος – Σπόρτιγκ

Κάδμος – Κύδων Χανίων

Άρης Νικαίας – Μαρούσι

Ιπποκράτης Κω – Ηλυσιακός

ΚΑΠ – Πρωτέας Βούλας

Έσπερος Λαμίας – Άρης Πετρούπολης

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Σιάτιστα – Καρδίτσα 66-84

Ιωάννινα – Μελίκη  66-60

Αριστοτέλης Φλώρινας – Πτολεμαΐδα 69-63

Εύαθλος – Ερμής Αγιάς  57-78

Αίας Ευόσμου – Διόσκουροι Κοζάνης  59-56

 

Φύλλα αγώνα

Αριστοτέλης Φλώρινας-Πτολεμαΐδα 69-63

Δεκάλεπτα: 13-25, 26-39, 47-51, 69-63

Διαιτητές: Κοτογιάννης, Παπαθωμά

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 2, Κέκελης 9 (3), Βίτκας 23 (3), Παπαδημητρίου 16 (3), Ρούζιος 7, Παπαπαϊωακείμ 11, Κεσίδης, Βασιλείου 2, Καραβατακης.

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 11 (1), Καλομενίδης 4, Τσολάκης, Κλωνάρας 28 (2), Τσιακλάκανος 4, Σαχπατζίδης, Πανίδης 8, Πλεξίδας, Τούζος 8 (2), Σκορδάς, Χατζηνεράτζης.

 

Εύαθλος-Ερμής Αγιάς  57-78

Δεκάλεπτα: 13-24, 28-39, 32-63, 57-78

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου Γ.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 3, Ημερίδης 23 (1), Κούτουλας 3 (1), Κηρύκος 2, Πολυχρονίδης 3 (1) , Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 8, Παπαδόπουλος 7 (1).

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Δαουλάρης 23 (4), Κόμματος 21 (5), Περρωτής 2, Γκανέτσας 11 (1), Χαλκιάς 3 (1), Μηλιώνης 8 (1), Γούλας 8, Καλεμτζάκης 1, Καμπούρης 1, Αργυρούλης, Παπαζήσης, Ριζούλης.

 

Ιωάννινα-Μελίκη  66-60

Δεκάλεπτα: 17-11, 31-26, 52-47, 66-60

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Σκορίλας, Μπαρτζώκας 2, Κοντός 25 (3), Αντωνίου, Μουζακίτης, Μάντζιος 7, Μάκης 2, Πάτρας 11, Μάλλιος 2, Φίλιος 6, Αυγερινός 9 (1).

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 19 (1), Μαυρίδης 18 (3), Δημητριάδης 2, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Κουτζιαμπασόπουλος, Κοτζάμπασης 9 (1), Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 5 (1), Ρογκότης,  Τζουνόπουλος 5.

 

Σιάτιστα-Καρδίτσα 66-84

Δεκάλεπτα: 14-22, 34-42, 52-57, 66-84

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Κουκουλεκίδης

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας 2,  Γράβας 14 (2), Ρέππας Χρ. 9 (3), Παπαθωμάς 1,  Τσιαούσης 14 (1), Καλαμπούκας  19 (1), Δεληγιάννης 2, Σβώλης, Καρακουλάκης 5 (1), Σερέφας, Κουζιώνης.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Πανάρας 12 (1), Γεωργίου 16 (4), Αντωνίου 5 (1), Πασσάς, Θέος 17 (2), Παπαδόπουλος 16, Βούλγαρης, Καμαριώτης 18 (1), Τσιαμούρας, Κατσαρός, Κουρέπης.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 24

2. Ερμής Αγιάς 21

3. Αίας Ευόσμου 20

4. Διόσκουροι Κοζάνης 19

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 19

6. Μακεδονικός 18

7. ΓΑΣ Μελίκης 17

8. Πρωτέας Γρεβενών 17

9. Εύαθλος Πολυκ. 15

10. ΓΣ Σιάτιστας 15

11. Αριστοτέλης Φλωρ. 14

12. ΑΠΣ Πτολεμαϊδας 13

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 31/1)

Πρωτέας Γρεβενών – Σιάτιστα

Καρδίτσα – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Μελίκη – Αριστοτέλης Φλώρινας

Πτολεμαϊδα – Εύαθλος

Ερμής Αγιάς- Μακεδονικός

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ασπίδα Ξάνθης  69-76

ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα  81-65

Αγ. Βαρβάρα – ΑΕ Κομοτηνής  49-55

Ικαροι Σερρών – Αρετσού  81-65

ΓΣ Κομοτηνής – Ελευθερούπολη  71-63

Γαλάτιστα – ΒΑΟ  78-81

Ζέφυρος 02 – Γέφυρα  58-63

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Κομοτηνής – Ελευθερούπολη  71-63

Δεκάλεπτα: 15-13, 33-38, 51-47, 71-63

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Πετανίδου

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 20, Μπεκρής 5 (1), Στασινόπουλος 10, Λεχούδης 16 (3), Χαλίλ 7, Καλαντζής 13(2), Γκουτσίδης, Μπούντας.

Ελευθερούπολη (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 10 (2), Καρατσομπάνης 2, Ρότσας 11 (3), Γκούμας 3, Αδαμόπουλος 19 (1), Αμπεριάδης 6, Λαζαρίδης, Πανδής 12.

 

Αγ. Βαρβάρα – ΑΕ Κομοτηνής  49-55

Δεκάλεπτα: 11-23, 22-27, 36-46, 49-55

Διαιτητές: Σιταρίδης, Κοϊμτζόγλου

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 6 (2), Μπάμπουλης 6 (2), Μητρούλης 3 (1), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 19, Χαριζάνης 8, Κάτσικας 1, Αγανικόλας, Μανάκας 6.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 2, Χατζηδημητρίου 2, Βακρινός 8, Γεροντίτης 2, Κουτσοβασίλης 8 (2), Θεοδωρίδης 4, Σιμάκης 20 (1), Χατζηπαυλίδης 6, Τελούδης 3 (1), Καναράς.

 

Ζέφυρος 02 – Γέφυρα  58-63

Δεκάλεπτα: 17-17, 27-37, 37-48, 58-63

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Παπαδόπουλος Χαρ.

Ζέφυρος 02 (Φωτιάδης): Μυλωνάς 5, Αλεξανδρίδης 4, Κλουντζός 7 (1), Ουρκέρογλου 3 (1), Γκιζέλης, Πατίκας 10 (2), Αποστολίδης 4, Τσάμογλου, Μυστηλιάδης 8 (2), Μήτσικας 17 (2).

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 4, Δανάκης 17, Κουλουμπής 4 (1), Δώνης, Τολιόπουλος 12, Μπάρκος, Μυλωνίδης 24 (2), Τσακιαμπάρογλου, Ευσταθιάδης, Γεράκης, Μπίκας 2, Αλμπάντης.

 

ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα  80-61

Δεκάλεπτα: 16-15, 41-35, 64-46, 80-61

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Λουλουδιάδης

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 4,Παυλέας 9 (1), Λεμονιάς, Σταματέλλος 3 (1), Ελευθεριάδης, Ζιάκας 11 (2), Ερμείδης 5 (1), Γιανλλάρης, Παπαχρήστου, Δαβάνης 17, Αγγελίδης 14 (1), Μελίδης 2.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Αλεξιάδης 1, Μαρκίδης 2, Σιδηρόπουλος 7 (1), Μαραπίδης 15 (3), Δέτσικας 2,Λαιδής 2,Μπατάκος 13 (1), Σεφερίδης 9,Μάντσος 8, Μακαλέκας, Παπαδόπουλος, Ευαγγελίδης 2.

 

Γαλάτιστα – ΒΑΟ  78-81

Δεκάλεπτα: 19-23, 38-44, 56-58, 78-81

Διαιτητές: Ρούκας, Μπακάλης

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Ρίζος, Κουλαξής 11 (2), Γρηγορίου 5 (1), Ματσούκης 4, Δάγκας, Γιαχανατζής 15 (2), Ακριτίδης 2, Καρανώτας 27 (1), Τσακίρης, Πέτρουλας, Καραϊσκος 12 (2), Πέτρουλας 2, Δαιμόνης, Χατζάς.

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς, Τσιώγκας, Τζουβάρας 2, Λεπτοκαρίδης 15 (4), Γαλανίδης 17(1), Παπαβασιλείου 15 (5),  Γεωργιάδης 7, Δέλλας, Γρηγοριάδης 7, Ριζόπουλος, Ζησόπουλος, Πισιώτης, Δέλλας 18.

 

Ικαροι Σερρών – Αρετσού 81-65

Δεκάλεπτα: 22-23, 38-38, 59-49, 81-65

Διαιτητές: Σιταρίδης, Λουλουδιάδης

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 9 (3), Γεωργιανός 20 (2), Τράκας 15 (1), Θολιώτης 5 (1), Δαλαγκόζης 4 (1), Εξουζόγλου Δούκας 2, Γκούτζιας 6, Γρίπσιος 20 (1).

Αρετσού (Πετρόπουλος) : Πετρίδης 12 (2), Αποστόλου, Ντομόπουλος 14 (2), Στυλιανίδης,  Αρνίδης 12 (1), Παντελίδης 16 (3), Καραδήμος 8 (1), Φώτογλου 3.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ασπίδα Ξάνθης  69-76

Δεκάλεπτα: 11-11, 33-29, 48-54, 69-76

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 19 (1), Παππάς 8, Δεμερτζής 15 (2), Σουλούγκας 7 (1), Χατζής 1, Καβαργύρης 9, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 8, Καντσουρίδης. 

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 11 (1), Καραμπίνης, Χατζημιχαηλίδης 16 (2), Παλλάκης 2, Κουτσογιάννης 16 (1), Πετς 2, Στεφανίδης  15 (2), Γρούδος, Τσιώγκας 6 (2), Παπαδάκης 8.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 27

2. ΧΑΝΘ 26

3. Ασπίδα Ξάνθης 26

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 24

5. Ικαροι Σερρών 24

6. Ζέφυρος 22

7. ΑΕ Κομοτηνής 22

8. Ορφεας Ν. Σκοπού 20

9. Αγ. Βαρβάρα  19

10. Αρετσού 18

11. Γαλάτιστα 17

12. Ελευθερούπολη 16

13. ΒΑΟ 16

14. Χαλκηδόνα 15

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 31/1)

Ασπίδα Ξάνθης – ΧΑΝΘ

Χαλκηδόνα – Αγ. Βαρβάρα

ΑΕ Κομοτηνής – Ικαροι Σερρών

Αρετσού – Κομοτηνή

Ελευθερούπολη – Γαλάτιστα

ΒΑΟ – Ζέφυρος 02

Γέφυρα – Ορφέας Ν. Σκοπού