Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Φάρος-Κύμη 94-65 (14η Αγων.)

Ο Φάρος επιβλήθηκε 94-65 της Κύμης στο ντέρμπι κορυφής με το οποίο ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική της Α2 Ανδρών διευρύνοντας τη διαφορά του από τους διώκτες του στη βαθμολογία. 
 
Φάρος Κερατσινίου-Κύμη 94-65
Διαιτητές: Καρακατσούνης, Σταματόπουλος, Πουρσανίδης.
Δεκάλεπτα: 28-11, 46-32, 73-48, 94-65.
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος 6, Παπαμακάριος 24, Κουντουράς, Καράμπουλας 20, Μπατής 9, Πετροδημόπουλος 8, Λιακόπουλος 5, Αγγελόπουλος 6, Κομποδιέτας 3, Σκορδίλης 13, Κατούφας, Κακιούζης.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 24, Μιλόσεβιτς 13, Σιγκούνας, Κακιούζης 5, Παπαντωνίου 7, Καρινιάουσκας 8, Κατράνας 5, Γκιζόγιαννης 3, Κωνσταντακόπουλος, Λόλας.
 
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου: 
 
Δούκας-Δόξα Λευκάδας 88-87
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Αναστόπουλος Α., Ζαχαρής (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 33-17, 49-41, 68-58, 88-87.
Δούκας (Συμεωνίδης): Καυκής 8, Μιχάλογλου, Κουκάς 10, Κυρίτσης 31, Σπυρόπουλος 12, Καραμπάτσος 6, Περδικάρης 2, Παύλος 10, Μολφέτας 6, Μιλεντίγεβιτς 3.
Δόξα Λευκάδας (Τακιανός): Κούτρας, Καρύδας 16, Πετρόπουλος, Χρυσόπουλος 19, Μανούσος 18, Κανονίδης 11, Κέντζο 10, Ιωάννου 2, Τσαλδάρης 11.
 
Ψυχικό-Μαχητές Δόξας Πεύκων 87-71
Διαιτητές: Κατραχούρας, Καλογερόπουλος Λ, Κυριακόπουλος (Σταύρου).
Δεκάλεπτα: 24-22, 46-41, 65-55, 87-71
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 3, Αχής Ντ. 4, Μοσχοβίτης 6, Παπανικολάου, Δημάκος 28, Αχής Π. 2, Αγγελακόπουλος 19, Στέβοβιτς 13, Γκάτζο 1, Μελισσαράτος 4, Τσιώκος 3, Πάνου 4
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 7, Αζίζης, Γερομιχαλός 18, Ελευθεριάδης 9, Μαυρογιάννης 5, Θωμαΐδης, Στόλης, Γράβας 5, Μάρουσιτς 10, Θόρστεϊνσον 11, Λευκαδίτης 6.
 
Περιστέρι-Φίλιππος Βέροιας 75-54
Διαιτητές: Παντελίδης, Δαρλαμήτσος, Δημόπουλος (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 23-18, 47-36, 51-46, 75-54
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παπαδιονυσίου 3, Τσιότρας 7, Πολυτάρχου 10, Παπαντωνάκος 10, Σκουλίδας 16, Ψαρόπουλος 5, Κατιάκος 10, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 14.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος 7, Οικονομόπουλος 2, Δεληγεώργης 13, Ότοβιτς 10, Ναούμης 4, Κασαμπαλής 9, Σαμαράς, Τριχόπουλος 9.
 
Ηρακλής-Φάρος Κερατσινίου 46-69
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Μπήτης, Φακίτσας (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 9-12, 19-35, 30-48, 46-69
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Σταματόγιαννης, Κοντόπουλος, Χείλαρης, Μουρατίδης 5, Γ. Αποστολίδης 6, Ντι Νούνο 3, Γκιουλέκας, Καραγκιολίδης 2, Κοθράς 6, Α. Αποστολίδης 5, Μπένας 12, Δέσπος 7. 
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος, Παπαμακάριος 8, Κουντουράς 6, Καράμπουλας 7, Μπατής 3, Πετροδημόπουλος 8, Λιακόπουλος 8, Αγγελόπουλος 5, Κομποδιέτας 11, Κατούφας 5, Σκορδίλης 8. 
 
Κύμη-Εθνικός 85-80
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ, Μητσόπουλος, Λόρτος (Μιναρετζόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-23, 44-46, 59-65, 85-80
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 18, Μιλόσεβιτς 13, Σιγκούνας 9, Κακιούζης, Παπαντωνίου 3, Καρινιάουσκας 17, Κατράνας 3, Γκιζόγιαννης 19, Κωνσταντακόπουλος 3, Λόλας. 
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 6, Τζόλος 6, Τότσιος 13, Βασιλόπουλος 11, Βουγιούκας 4, Ράπτης 4, Γκιζόγιαννης 17, Λάτοβιτς 7, Μαγκουνής 12, Καράβολας, Ψυλέας. 
 
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Λιβαδειά 99-97 πρτ. (88-88)
Διαιτητές: Γκούμας, Τζίμα, Τζιοπάνος Ν (Θωμόπουλος)
 
Πανερυθραϊκός-Παγκράτι 98-100 πρτ. (86-86)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Μαγκλογιάννης, Τσαρούχα (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 25-16, 46-36, 60-66, 86-86, (πρτ.) 98-100
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Μπάρδας 2, Καλλιανιώτης 9, Πρίτσος 7, Γεωργοπαπαδάκος 12, Προδρόμου 11, Γιαουρτόγλου 20, Γεωργακόπουλος 3, Σολωμός 14, Αντωνίου 2, Γκαϊντάσοφ 3, Σοφρωνάς 3. 
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Παναγιωταράς 2, Παπαδιονυσίου 16, Φακοπουλίδης 10, Μοτσενίγος 28, Αντωνάκης 14, Λεκάκης 2, Κουτρούλιας 17, Σαχπατζίδης 7, Περσίδης 4, Δενδρινός. 
 
Ρεπό: Προμηθέας Πατρών
 
Βαθμολογία 
1. Φάρος Κερατσινίου 26 (13-0)
2. Κύμη 24 (11-2)
3. Εθνικός 23 (10-3)
4. Προμηθέας Πατρών 22 (9-4)
5. Δόξα Λευκάδας 21 (8-5)
6. Λιβαδειά 19 (6-7)
7. Παγκράτι 19 (6-7)
8. Πανερυθραϊκός 19 (6-7)
9. Δούκας 19 (6-7)
10. Φίλιππος Βέροιας 18 (4-10)
11. Ψυχικό 18 (5-8)
12. Μαχητές Δόξας Πεύκων 18 (5-8)
13. Ηρακλής 18 (5-8)
14. Περιστέρι 15 (2-11)
15. Πευκοχώρι 15 (2-11)
 
Επόμενη αγωνιστική (14η, 23/01)
Δόξα Λευκάδας-Περιστέρι
Δούκας-Ευρώπη Πευκοχωρίου
Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό
Προμηθέας Πατρών-Ηρακλής
Φάρος Κερατσινίου-Κύμη
Εθνικός-Πανερυθραϊκός
Παγκράτι-Λιβαδειά
Ρεπό: Μαχητές Δόξας Πεύκων