Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Σημαντικό βήμα για την άνοδό της στην Α1 κατηγορία πραγματοποίησε η Δάφνη Αγ. Δημ. Στο ντέρμπι της ημέρας για την 13η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών επικράτησε με 54-53 του Σπόρτιγκ.

Για το 2ο Όμιλο ο Άρης συνέχισε το αήττητό του, καθώς επιβλήθηκε δύσκολα με 60-59 εκτός έδρας του Ηρακλή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

ΟΑ Χανίων -Ίκαρος Καλλιθέας 34-49

Έσπερος Πάτρας-Φάρος Κερατσινίου 42-68

Π. Φάληρο-Πανιώνιος 71-67

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ 54-53

Αρίς Καλαμάτας-Μελίσσια 47-78

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Δάφνη Αγ. Δημ. – Σπόρτιγκ 54-53

Διαιτητές: Γιακείμη, Πλιάκας

Δεκάλεπτα 18-17, 34-26, 43-37, 54-53

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 6(1), Μανώλη 5(1), Γιαμπάνη 3, Μαγαλιού 28(5), Τσουκαλά 8, Τετενέ 4, Γιαννέλη Ζουρτσάνου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος) : Παυλοπούλου 6 Ναβροζίδου 6 , Οικονομίδου 8(2) Φουράκη Β 6, Βαφειάδη 2, Τζαμαρία 3(1) , Βούλγαρη 2 Φουράκη Σ. 20.

Π. Φάληρο – Πανιώνιος 71-67

Διαιτητές: Αργυρούδης, Χριστοδουλάκη

Δεκάλεπτα: 15-19, 32-38, 47-48, 71-67

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Νεαρχάκου 3(1) , Πριόνα 7(1) , Μοίρα 20(1)  , Μουστάκα 17 , Ψωμά 2, Κατσιμάρδου 7 , Χαϊκάλη 13, Ψυχογιού 2, Παναγιωτονάκου

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  (Τσίκληρας-Γιαννουλάκης): Μπότσαρη, Σταμπούρλου 19(1), Στεφανίδου 17(1), Γρηγορίου 1, Παναγιωτοπούλου 25, Θεοδωρομανωλάκη 5, Μπάμπη, Τσίκα

Αρίς Καλαμάτας – Μελίσσια 47-78

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 10-24, 24-41, 31-61, 47-78

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Κουτέλα 11, Σαμιώτη 7 (1), Θάνου 4, Μπακετέα 16 (2), Φωτεινάκη 9, Αντωνογιαννάκη, Τσιαμά.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 6, Κοιλιαρίδη 2, Χριστακοπούλου 14 (2), Αστραντίνη 15 (3), Καπερώνη 10, Ζακυνθινού 10, Κότσιαρη 6, Πολίτη 11, Νικολέτου 2, Δούρου2, Κάββουρα 2, Ντακόλια.

ΟΑ Χανίων -Ίκαρος Καλλιθέας 34-49

Διαιτητές: Κοτσίρης, Ελ Ανύ.

Δεκάλεπτα: 13-13, 21-26, 30-39, 34-49.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Ζύφι , Καραβέλη 5, Κασσωμένου , Φουράκη , Σταχτιάρη 2, Μπρέλλου 8, Γαλητσιάνου 9 (1) , Μοσχοπούλου 10.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 9, Ευμορφοπούλου 10 (1), Ακρίβου 2, Ρουμπελάκη 8 (1), Κανελέτη 9, Ζότοβα 8 (1), Φάρου, Λύρου 3 (1).

Έσπερος Πάτρας -Φάρος Κερατσινίου 42-68

Διαιτητές: Χαϊνά, Χουγιάζος.

Δεκάλεπτα: 10-23, 22-40, 35-54, 42-68.

ΈΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Αντωνίου, Φλογερά 10 (2), Νάσκου 5 (1), Μαρίνη 12, Μαρούντα 3, Τσιάκμα 2, Ντάρλα 2, Ανέστη, Τραγούστη, Παπανδριοπούλου 2, Λαγοπάτη 6.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου 4, Βράκα 10 (2), Σαλιάϊ 3, Αθανασίου 8 (2), Γκριτζά 15 (1), Τσέρου 10, Πετράκη 4, Μπεράτη 2, Σπυριδονίδου 2, Μεγαλέμου 2, Αλεξανδρίδου 6, Κουταλανιανού 2.

Η Bαθμολογία (13 αγώνες)

1. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 23 (11-1)

2. Πανιώνιος 21 (9-3)

3. Σπόρτιγκ 20 (8-4)

4. Φάρος Κερατσινίου 20 (8-4)

5. Ίκαρος Καλλιθέας 19 (7-5)

6. Παλαιό Φάληρο 19 (7-5)

7. Μελίσσια 18 (6-6)

8. Αγία Παρασκευή 17 (6-5)

9. ΟΑ Χανίων 13 (2-9)

10. Έσπερος Πάτρας 13 (1-11)

11. Αρίς Καλαμάτας 12 (0-12)

Επόμενη αγωνιστική (14η, 31/01):

Φάρος Κερατσινίου-ΑΟ Χανίων

Πανιώνιος-Έσπερος Πάτρας

Σπόρτιγκ-Παλαιό Φάληρο

ΚΑΟ Μελισσίων-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Αγία Παρασκευή-Αρίς Καλαμάτας

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας 59-53

Τιτάνες Δράμας-ΑΟ Σερρών 64-63

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 73-26

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 49-60

Ηρακλής-Άρης 59-60

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕ Πυλαίας 44-50

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Ηρακλής – Άρης 59-60

Διαιτητές: Γραικός,Εμμανουήλ

Δεκάλεπτα: 24-9, 34-28, 47-47, 59-60

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 6, Ντάλα 6, Τσουμπερλή 6, Γεροστεργίου 11, Ξανθοπούλου 5, Τσίτσου 9(2), Λογδανίδου 5, Ψάρρα 4(1), Μαρκουλάκη 5(1), Ελευθεριάδου 2.

ΑΡΗΣ  (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 3, Τσινέκε Ε. 9(4ασ.), Βουλγαράκη 8, Αντωνιάδου Α. 3, Κιλαζίδου 12(2), Γιαννοπούλου 9, Τράντα 8(1), Ακσεχέρογλου 6, Παπαρδέλα 2.

Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών 64-63

Διαιτητές: Κατρακάρης, Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 13-14, 27-27, 42-44, 64-63

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου, Θωμά 12(2), Γαϊτανίδου 4, Χρυσοστομίδου 22(6), Αλεξοπούλου, Γαϊτάνη Α. 11, Γαϊτάνη Ε. 15(1),  Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Κυριακίδου, Αρσένογλου Κ., Αρσένογλου Μ.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μπακιρτζίδου 16, Στεφανίδου, Τσιαμπάζη 7(2), Χωλοπούλου Ν. 11(2), Γκλεζάκη 22, Τόγα 4, Πρόικου 3(1).

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου 73-26

Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 25-7, 43-12, 61-21, 73-26

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 17(3), Σαρακατσάνη 2, Γαλιατσάτου 6(1), Αγαγιώτη 8, Σουλτάνη 12(1), Χούτα 2, Αρτεμισίου 2, Ζέρβα ,7 Ζήτη 3, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 12, Βογιατζάκη.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Στρίγκου 1, Γεροκώστα 5, Γκίνο , Ντέγκα, Ματθαιακάκη, Ντόβα, Παρασχάκη 3, Κοπάνου, Μπράχου, Μουρδουκούτα 2, Παγκαλίδου 7, Μάντζου 6.

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕ Πυλαίας 44-50

Διαιτητές: Εκίζογλου, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 20-15, 30-25, 41-37, 44-50

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Σταμκοπούλου, Ντόκου 7(1), Σαρηγιαννίδου 19(3), Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 6, Τσιλίκα, Κατσίδου, Παπαδιαμάντη 2, Γιοπίτσα 6, Βαλάκου 4, Πετρίδου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 8, Ντάμπη 15(3), Παπαδάκη 2, Γραμματικού 2, Τζήμου 16, Βατσιτσίδου 7.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 49-60

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 2-15, 13-27, 29-43, 49-60

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 8(2), Πετρίδου, Νάστου 12(2), Μούρτου 4, Καζαντζή Σπ. 6, Αθανασιάδου 2, Αγαθαγγελίδου 3, Βασιλειάδου 6, Τζίκου 7, Βασλαματζή.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 2, Μπαδινάκη, Παλλάνη 6(2), Καλαντίδου 10, Καζαντζή Β. 17(2), Καζαντζή Στ. 11, Καϊμακτσή 9, Σολωμού 5(1).

Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας 59-53

Διαιτητές: Ντόγκας,Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 17-15, 41-27, 50-42, 59-53

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 14(1), Αναστασιάδου 11, Καλομιτσίνη 7(1), Τσαμπούρη 9(1), Κωστανάκη 2, Μπαμπικέρ 3, Κοματσιούλη, Κουλουμπή 8, Γιαννούδη 4.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 22, Ράπτη, Σουλιώτη 5(1), Κυριτσάκα 15(5), Χαβαλέ 6(1) , Κουτσουνούρη 3(1), Καλλίδη 2.

Η Βαθμολογία (13 αγώνες):

1. Άρης 26 (13-0)

2. Παναθλητικός 24 (11-2)

3. Ολυμπιακός Βόλου 23 (10-3)

4. Ολύμπια Λάρισας 22 (9-4)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 19 (6-7)

6. ΑΕ Πυλαίας 19 (6-7)

7. Τιτάνες Δράμας 19 (6-7)

8. Ηρακλής 18 (5-8)

9. ΑΟ Σερρών 18 (5-8)

10. ΠΑΣ Γιάννινα 18 (5-8)

11. Νίκη Βόλου 14 (1-12)

12. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 13 (1-11)

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική: (14η, 31/1)

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθλητικός

Απόλλων Κ.-Ηρακλής

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Ν.Ρ.

Ολύμπια Λ.-Τιτάνες Δρ

ΑΟ Σερρών -Ολυμπιακός Β.

Άρης-ΑΕ Πυλαίας