Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 12ης Αγωνιστικής

Μεγάλο βήμα για την άνοδο στην Α1 Κατηγορία πραγματοποίησε η Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Στο ντέρμπι της 12ης Αγωνιστικής για τον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών επικράτησε με 58-53 του Πανιωνίου στο κλειστό της Νέας Σμύρνης. Στον 2ο Όμιλο ο Παναθλητικός πέρασε από την έδρα του ΑΟ Σερρών με 61-49.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Ίκαρος Καλλιθέας-Έσπερος Πάτρας 63-34

Πανιώνιος-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 53-58

Σπόρτιγκ- Αρίς Καλαμάτας 87-33

ΚΑΟ Μελισσίων -Αγ. Παρασκευή 56-63

Φάρος Κερατσινίου-Π. Φάληρο 79-61

Ρεπό: ΟΑ Χανίων

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Πανιώνιος – Δάφνη Αγ. Δημ. 53-58

Διαιτητές : Αναστασίου, Γρίβα

Δεκάλεπτα: 14-14, 22-31, 38-49, 53-58

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  (Τσίκληρας-Γιαννουλάκης): Μπότσαρη 4, Σταμπούρλου 15(1), Θεοδωρομανωλάκη 7, Στεφανίδου 12(1), Τσίκα, Γρηγορίου 11, Παναγιωτοπούλου 4.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 15(1), Μαγαλιού 15(3), Τσουκαλά 8, Τετενέ 10, Ζουρτσάνου, Γιαννέλη, Γιαμπάνη 2, Μανώλη 8(1).

ΚΑΟ Μελισσίων – Αγία Παρασκευή 56-63

Διαιτητές: Φραγκούλη, Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα:17-11, 29-32,  32-42, 56-63

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 6, Μαρίνου 4, Αστραντίνη 10(2), Ντακόλια, Δούρου 2, Κοιλιαρίδη 9, Πολίτη 8, Ζακυνθινού 3, Χριστακοπούλου 5(1), Καπερώνη 6, Σαπαλίδου, Κοτσιαύτη 3.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Καζαντζίδου 24(2), Κοντογιάννη 9, Χαρίτου 3(1), Τσιαδή 6, Κούκη 4, Βελούδου 4, Λωσταράκου 4, Καράμπελα, Γιουκάκη, Κανιαδάκη, Μερισιώτη 9(1).

Σπόρτιγκ-Αρίς Καλαμάτας 87-33

Διαιτητές: Λαμπίρης, Γεράνιος.

Δεκάλεπτα: 22-5, 49-7, 69-19, 87-33.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 5 (1), Ναβροζίδου 9 (1), Οικονομίδου 15 (2), Φουράκη Β. 10 (2), Βαφειάδη 2, Τζαμαρία 6, Βούλγαρη 9, Γιαννακάκου 6, Φουράκη Σ. 12, Μυριούνη 13, Κατσαμπίρη, Λέρη.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς): Μπούζα 2, Σαμιώτη 2, Κωνσταντινέα, Θάνου 10 (1), Αντωνογιαννάκη 2, Μπακετέα 15 (3), Λιόντη, Φωτεινάκη 4, Τσιαμά.

Ίκαρος Καλλιθέας – Έσπερος Πάτρας 63-34

Διαιτητές: Κιουλάφας, Καββαδάς

Δεκάλεπτα: 11-12, 30-17, 51-23, 63-34

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης ): Γιγουρτάκη 12(1), Στεφάνου 12,  Ακρίβου 3, Ρουμπελάκη 8, Κανελέτη 9, Παπαϊωάνου 5, Ζότοβα 3(1), Καμαράδου 3(1), Φάρου 6, Λύρου 2.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Αζναουρίδη, Φλογερά 6, Μαρίνη 4, Μαρουντά 6, Ντάρλα, Κοτσώνη, Ανέστη, Παπανδριοπούλου 2, Λαγοπάτη 16.

Φάρος Κερατσινίου-Π. Φάληρο 79-61

Διαιτητές: Εμ. Ορφανός, Αθανασόπουλος.

Δεκάλεπτα: 16-19, 30-33, 58-43, 79-61.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 16 (2) Σαλιάϊ 11 (2) Αθανασίου 18 (2), Γκριτζά 6, Τσέρου 24, Πετράκη 4, Σπυριδονίδου, Κουταλιανού Αλεξανδρίδου.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 2, Νεαρχάκου 7 (2), Πριόνα 7 (2) Ψωμά 2, Μοίρα 23 (1), Μουστάκα 5, Ψυχογιού 4, Κατσιμάρδου 2, Χαϊκάλη 9 (2).

Η Βαθμολογία (12 Αγώνες):

1.Δάφνη Αγ. Δημ.21
2. Πανιώνιος 20
3. Σπόρτιγκ 19
4. Φάρος Κερατσινίου 18
5. Π.Φάληρο 17
6. Αγ. Παρασκευή 17
7. Ίκαρος Καλλ. 17
8. ΚΑΟ Μελισσίων 16
9. ΟΑ Χανίων 12
10. Έσπερος Πάτρας 12
11. Αρίς Καλαμάτας 11

Επόμενη αγωνιστική (13η, 24/01):

ΟΑ Χανίων -Ίκαρος Καλλιθέας

Έσπερος Πάτρας -Φάρος Κερατσινίου

Π. Φάληρο-Πανιώνιος

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ

Άρις Καλαμάτας-ΚΑΟ Μελισσίων

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Άρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-49

Απόλλων Καλ.-Ολυμπιακός Βόλου 48-60

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Δράμας 38-58

ΑΕ Πυλαίας -Ηρακλής 55-67 παρ. (53-53 κ.α.)

ΑΟ Σερρών -Παναθλητικός 49-61

Ολύμπια Λάρ.- ΠΑΣ Γιάννινα

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Άρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-49

Διαιτητές: Τοκμακίδης, Μαλτέσιος

Δεκάλεπτα: 18-6, 30-23, 50-36, 60-49

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 3, Βουλγαράκη 8, Τσινέκε Ε. 7, Αντωνιάδου Α. 6, Αντωνιάδου Σ. 7(1), Κιλαζίδου 5, Γιαννοπούλου 14, Τράντα, Παπαρδέλα 6, Κατσαμούρη 4.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Αποστολίδου): Νάστου 13, Μαραγκού, Πετρίδου 6, Μούρτου 4, Ταυροπούλου 2, Καζαντζή Σπ. 4, Αγαθαγγελίδου 7(2), Αθανασιάδου, Βασιλειάδου 13, Τζίκου, Βασλαματζή.

ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής 55-67

Διαιτητές: Μπίκης, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 12-9, 25-27, 38-43, 53-53 (κ.α.), 55-67

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 4, Λάλου 2, Δραγκόλα 4, Παπαδάκη 12(1), Γραμματικού, Σταματέλου, Νότη 17(2), Τζήμου 7, Βατσιτσίδου 9(1).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 16(1), Ντάλα 6, Τσουμπερλή 8, Οικονόμου 6, Γεροστεργίου 11, Τσίτσου 8(1), Λογδανίδου 4, Ξανθοπούλου, Ψάρρα 4, Μαρκουλάκη 4, Ελευθεριάδου.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ολυμπιακός Βόλου 48-60

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 11-10, 29-25, 36-42, 48-60

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Νεφελούδη, Παπαρέντη 2, Καραγεωργίου, Αραμπατζή, Παλάνη 4, Καζαντζή Β. 14 (2), Καρατζά 4, Καζαντζή Στ. 5, Καϊμακτσή 19 (3), Σολωμού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 25 (6), Σαρακατσάνη 2, Γαλιατσάτου, Αγαγιώτη 13 (3), Σουλτάνη 9, Χούτα, Αρτεμισίου, Ζέρβα 4, Ζήτη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου, Μπαλά 5.

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Δράμας 38-58

Διαιτητές: Παπαθωμά, Λελούδας

Δεκάλεπτα: 12-19, 21-31, 33-44, 38-58

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Ντέγκα, Παρασχάκη 8, Γιοβανάκη 2, Κοπάνου 2, Μπράχου 9(1), Στρίγκου, Παγκαλίδου 10, Μάντζου 5(1).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά 7(1), Γαϊτανίδου 9, Χρυσοστομίδου 12(3), Γαϊτάνη Α. 12, Γαϊτάνη Ε. 13,  Καριώτη Κ. 2, Καριώτη Μ. 2, Κυριακίδου.

ΑΟ Σερρών – Παναθλητικός 49-61

Διαιτητές: Λαδάς, Παζώλης

Δεκάλεπτα: 12-23, 24-40, 38-53, 49-61

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Μπακιρτζίδου): Μπακιρτζίδου 14, Ανδρεάδη, Τσιαμπάζη 3(1), Χωλοπούλου Ν. 17(1), Γκλεζάκη 13, Στεφανίδου, Τόγα, Πρόικου 2.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 11, Σταμούλη, Αναστασιάδου 11, Τόσκα 4, Καλομιτσίνη, Ζιώγα, Κοματσιούλη, Τσαμπούρη 16(2), Κοστανάκη 2, Μπαμπικέρ 4, Κουλουμπή 2, Γιαννούδη 11.

Ολύμπια Λάρ. – ΠΑΣ Γιάννινα 60-38

Διαιτητές: Πράττος, Σελεβός

Δεκάλεπτα: 19-14, 35-17, 44-29, 60-38

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 15, Χαβαλέ 15(3), Ράπτη, Κυριτσάκα 10, Αραπακοπούλου, Σουλιώτη 8, Καλίδη 12.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6(1), Σαρηγιαννίδου 12(1), Παπαδιαμάντη 3(1), Κατσίδου, Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 2, Παπαδιά, Λαδοπούλου, Τσιλίκα 5(1), Γιοπίτσα 8(1), Βαλάκου 2, Σταύρου. 

Η Βαθμολογία (12 αγώνες)

1. Άρης 24

2. Παναθλητικός 22

3. Ολυμπιακός Βόλου 21

4. Ολύμπια Λάρισας 21

5. Ηρακλής 17

6. ΑΟ Σερρών 17

7. Απόλλων Καλαμαριάς 17

8. ΑΕ Πυλαίας 17

9. ΠΑΣ Γιάννινα 17

10. Τιτάνες Δράμας 17

11. Νίκη Βόλου 13

12. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 12

Επόμενη αγωνιστική (14η, 24/01):

Ηρακλής – Άρης

Αναγέννηση Ν. Ρ. – Απόλλωνας Καλ.

Ολυμπιακός Β. – Νίκη Βόλου

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας

Τιτάνες Δρ. – ΑΟ Σερρών

Παναθλητικός – Ολύμπια ΓΣ Λάρισας