Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (12η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 12η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης – Οίαξ Ναυπλίου 80-53 

Απόλλων Σμύρνης – ΚΑΟΚ Π. 57-49

Πόλις Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου 59-55

Ακράτα – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 69-64

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Ίκαρος Καλλιθέας 78-61

Σπαρτιατικός – Μανδραϊκός 39-64

Πεντέλη – Γλαύκος 71-61

 

Φύλλα αγώνα

Σπαρτιατικός – Μανδραϊκός 39-64

Δεκάλεπτα: 10-12, 21-26, 28-41, 39-64

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Ασιμάκη

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 6, Μανιατάκος 6, Κόρο 4, Αλεξόπουλος, Βουργιώτης 2, Κυρίτσης 5 (1), Αγγελόπουλος 4, Αναγνωστάκος 2, Κάτσαρης 8 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Παυλίδης, Τζατζάς.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 7 (1), Σπυρόπουλος 4, Καραλής 9 (1), Κούρτης 11 (1), Δρακώτος 2, Μπούτρης 8, Στέφος 6, Λαμπρόπουλος 1, Καρυπίδης 14, Καμπερίδης 2, Γιατράκος, Περλορέτζος.

 

Χαρίλαος Τρικούπης – Οίαξ Ναυπλίου 80-53

Δεκάλεπτα: 24-9, 37-28, 54-45, 80-53

Διαιτητές: Καμήτσος, Κοτσίρης

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 15 (1), Βουρνάς 12, Ζαμπέτης 5 (1), Σταμούλης 6 (2), Καρέτσος 4, Μουράτογλου 2, Σταυρόπουλος 8 (1), Δημητρόπουλος 5 (1), Γεωργιάδης 8, Παπαγεωργίου, Μπαλτάς 3 (1), Ψάλτου 12.

Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος, Λιακόπουλος 1, Παζαράς 5 (1), Κοσσιώρης 15, Κατσαλούλης 9, Παπασαράντος, Μπούκουρας 7 (1), Ευστρατίου 6, Μπαλτσής 3 (1), Οικονόμου 7 (2), Παπαμήτρος.

 

Απόλλων Σμύρνης – ΚΑΟΚ Π. 57-49

Δεκάλεπτα: 17-10, 32-23, 43-35, 57-49

Διαιτητές: Φάκαρος, Κανελλόπουλος

Απόλλων (Χατζής): Γκινούτσης, Πετρόπουλος 17 (3), Μανιάς, Νιώτης, Αρναουτάκης 8, Παπουτσής, Αθανασάκης 4, Πάντσιος 11 (2), Θυμνιός 7, Τσελεμπής 5, Τάσιος 5 (1), Σιώμος.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος, Πάππος, Κατσαμάκης 14 (2), Τσακιρίδης 10 (2), Πράττης, Μακρής, Δανιήλ 7 (1), Γκιώνης, Σταυρόπουλος, Σταυριανόπουλος 12 (2), Γιαννουλάκος 6.

 

Πόλις Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου 59-55

Δεκάλεπτα: 10-12, 36-33, 47-44, 59-55

Διαιτητές:  Κώτσου, Μαριγλή

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 5 (1), Τσεμπελής, Κόκκινος 17, Βαρθακοκοίλης 9, Λυγγερίδης, Παπατρέχας 2, Κασπαριάν 19 (1), Λάβαρης 2, Κακαργιάς 2, Μανίκας 3 (1).

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 8, Ταπεινός, Γκούμας, Βασιλειάδης 3, Τριανταφυλλόπουλος, Τρυφωνόπουλος 8 (1), Λυμπέρης Δ. 15 (2), Λυμπέρης Β. 4, Σκόνδρας 8, Θωμάς, Νικολάου 9.

 

Ακράτα – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 69-64

Δεκάλεπτα: 27-19, 36-38, 46-49, 69-64

Διαιτητές: Μπανασάκης, Χατζημάρκος

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρίκας 18 (2), Σταυρόπουλος, Σχορτσανίτης 14, Πολύδερας, Λάφης 3, Μπιτσάκος 8 (2), Οικονομόπουλος 6 (1), Μαλλής 10 (2), Σακελλαρίου, Μουργέλας, Μανταβάνος 10.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 4, Τόρα 1, Θάνος 15 (2), Τσιλιτζήρης 7,  Θεοδωράκος 5 (1), Λίτσιος 12 (1), Δήμας 2, Νικολακόπουλος 7, Αναστασόπουλος 11.

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Ίκαρος Καλλιθέας 78-61

Δεκάλεπτα: 18-10,37-23,54-47, 78-61

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Καλογερόπουλος Φ.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Κούρος, Ρωμοσιός 8, Στεφανής 16 (2), Βλασσόπουλος 2, Γόντικας 16 (2), Μπούσι 9 (2), Διαμαντόπουλος 9, Σταμάτης 5, Μυστιλόγλου 9(1), Νιφόρας 4.

Ίκαρος Καλλιθέας (Mησιακός): Ιορδάνογλου 8, Ντουζίδης, Κουρέπης 7, Οικονόμου 11, Παπαπέτρου 14 (2) Φωτίου 10 (1), Χαϊκάλης 6, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 5, Παπαδούλης 2.

 

Πεντέλη – Γλαύκος 71-61

Δεκάλεπτα: 15-13, 32-29, 44-44, 71-61

Διαιτητές: Βαλούρδος, Καρανικόλα

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντσιος 6 (1), Λίτσο 10 (2), Αποστολόπουλος 9 (1), Γιωτάκης, Καρτσωνάκης 15 (5), Καλογερόπουλος 5,  Μπίγκος, Μουστόπουλος 21, Γάσπαρης, Γρατσιάτος 5 (1), Κωνσταντάκος.

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 9 (2), Σερέτης 5, Λιβιεράτος 4, Σουλιώτης, Παπανικολόπουλος 7, Τασόπουλος 6, Λομπαρδάκης, Σταυρακάκης 2, Παπαβασιλόπουλος 2, Κάλλης 16 (1), Μπιτίνης, Λιούρδης 10 (2).

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 22

2. Πόλις Καλλιθέας 21

3. Μανδραϊκός 21

4. Ακράτα 21

5. ΚΑΟΚ 20

6. Πεντέλη 19

7. Χαρίλαος Τρικούπης 18

8. Κεραυνός Αιγίου 18

9. Γλαύκος 16

10. Ίκαρος Καλλιθέας 16

11. Νέα Ιωνία 16

12. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 16

13. Οίαξ Ναυπλίου 14

14. Σπαρτιατικός 14

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 17/1/2016)

Οίαξ Ναυπλίου – Απόλλων Σμύρνης

ΚΑΟΚ – Πεντέλη

Κεραυνός Αιγίου – Χαρίλαος Τρικούπης

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Πόλις Καλλιθέας

Ίκαρος Καλλιθέας – Ακράτα

Μανδραϊκός – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ

Γλαύκος – Σπαρτιατικός

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Κάδμος – Τρίτων 88-86 (Β’ παρ.), 64-64 (κ.α.)

Ηρόδοτος – Άρης Πετρούπολης 38-89

Άρης Νικαίας – Πανναξιακός 68-71

Ιπποκράτης Κω – Σπόρτιγκ 91-57

ΚΑΠ – Κύδων  73-58

Έσπερος Λαμίας – Μαρούσι 74-79

Πρωτέας Βούλας – Ηλυσιακός 91-51

 

Φύλλα αγώνα

Ιπποκράτης Κω – Σπόρτιγκ 91-57

Διαιτητές: Γκαμήλη – Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 32-9, 50-27, 75-40, 91-57

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς 2, Κουκουράβας 10 (2), Τσιλιγκίρης 3, Πλευράκης 3, Γκοράτσας 3 (1), Σκούφης 7 (1), Ασημακόπουλος 19, Βουρλούμης, Χαρίσης 22, Ψάλτου 7, Χρήστου 3, Τσατάλας 12.

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 17, Τσάμπης 8, Χατζηνικόλας 2, Παπαπέτρος 9, Κούτρης, Χασάπης 2, Καραμπάτος 2, Αγγελής 16 (2).

 

Πρωτέας – Ηλυσιακός 91-51

Διαιτητές: Ορφανός Ί., Ορφανός Ε.

Δεκάλεπτα: 13-14,44-27,71-46,91-51

Πρωτέας (Μανουσέλης): Κονδύλης 6(2), Βλάχος 6, Γιώργαρος 5, Παπάδης 10(2), Εμμανουηλίδης 17(3) , Αθηνιώτης 6, Ζευκίλης 5, Βαρδαβάς 10, Μόρφης 4, Χανιάς 10, Πεφάνης 12(2), Πέρβι.

Ηλυσιακός (Γιαννάκης Δ.): Κανελλόπουλος 8, Πελίγκος 7(1) , Μαλτέζος 14 , Χατζηβέρογλου 3, Άρχος 7, Θώδος 7 , Παντελάκης 3(1) , Ολύμπιος 2, Γκολιάς ,Λιγνός, Παπαφωτίου, Κατσούλης.

 

Άρης Νικαίας – Πανναξιακός 65-68

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Λογοθέτης

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-34, 49-42, 65-68

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 32 (1), Φωστέρης 1, Αλσαντζής 5 (1), Κουκουβάκης 3 (1), Θεοδοσίου 5 (1), Στογιάνοβιτς 12, Γαλίτης, Κόλλιας 4, Πεταλάς, Ζήσης, Τράμπαλης 6 (2), Κωνσταντόπουλος

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 8 (2), Καρβούνης 10 (2), Καλαβρός, Μαγιντόμπε 2, Βασιλειάδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 3 (1), Μάκαρης, Ακτύπης 8, Χριστόδουλος 25, Μυλωνάς 5, Παγώνης 10.

 

ΚΑΠ – Κύδων 73-58

Διαιτητές: Λουκαράκης, Νάστος

Δεκάλεπτα: 21-12, 38-24, 61-43, 73-58

Αγ. Παρασκευή (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 19, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος, Αριστοτέλους 2, Δρίβας 7 (1), Σβάρνας 2, Γρύλλης 2, Παπουλίδης 18, Σκούταρης 7 (1), Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 11 (3), Κούργιας 3 (1).

Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 16, Υφαντόπουλος 8 (1), Αλεξίου, Σκορδυλάκης, Πούρος, Κοχλάκης, Μπερτίδης 9 (1), Μπαγάκης, Κολαρετάκης 4, Λιονάκης 11, Τσαμπάς 10, Γκιουλής.

 

Έσπερος Λαμίας – Μαρούσι 74-79

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαγκάφας

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-40, 53-54, 74-79

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 4, Γεωργιάδης 5 (1), Κούτσιας 3, Στογιάνκοβιτς 13 (2), Φύκας 5, Σοφογιάννης 19 (2), Φούντας 7, Ζαχαράκης 16 (4), Αργύρης 2, Ξυρός 2.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 12, Στασινός Ο. 8, Στασινός Ι., Μπαλαμπάνης 5, Ραλλάτος 13, Μπαλάφας 21, Γεωργίου 3, Κανέλλης 2, Σουρλής 15, Καπετάνιος.

 

Κάδμος – Τρίτων 88-86

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 23-20, 38-34, 51-50, 64-64 (κ.α.), 77-77 (Α’ παρ.), 88-86 (Β’ παρ.)

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Κουπές, Παπαδάκης, Πανταζής 10 (1), Δρακάκης 2, Γκρινιάρης 26 (3), Γιάννου, Τσιριμώκος 4(1), Χαρατσής 39 (3), Τσαπρούνης 7.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κουκουνιάς 4, Κουρής 3, Βερτούδος, Πλουτέτσκι 9 (1), Κυριακόπουλος 11 (2), Ζακυνθινός 14 (1), Ανδρεόπουλος 27, Παπαργυρόπουλος 6, Σμυρλής, Καλαντζής, Γκαβανόπουλος 12 (2).

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 22

2. Μαρούσι 21

3. ΚΑΠ 21

4. Ιπποκράτης 21

5. Πανναξιακός 20

6. Κάδμος 20

7. Τρίτωνας 20

8. Άρης Πετρούπολης 19

9. Άρης Νικαίας 17

10. Κύδωνας 16

11. Έσπερος Λαμίας 14

12. Ηλυσιακός 14

13. Σπόρτιγκ 14

14. Ηρόδοτος 13

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 17/01)

Τρίτων – Ηρόδοτος

Άρης Πετρούπολης – Πρωτέας Βούλας

Πανναξιακός – Κάδμος

Σπόρτιγκ – Άρης Νικαίας

Κύδων – Ιπποκράτης, Μαρούσι – ΚΑΠ

Ηλυσιακός – Έσπερος Λαμίας

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών  71-59

Πτολεμαΐδα – Σιάτιστα  82-62

Ερμής Αγιάς – ΑΓΣ Ιωαννίνων   95-71

Διόσκουροι Κοζάνης – Εύαθλος  62-51

Αίας Ευόσμου  – Μακεδονικός 74-56

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου  – Μακεδονικός 74-56

Δεκάλεπτα: 31-13, 45-33, 56-46, 74-56

Διαιτητές: Δαμίγος, Αγραφιώτης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 7 (1), Καδής 16 (2), Μαυρίδης 16 (1), Σπύρας 3 (1), Λύτας 7 (1), Δελίδης 17 (5), Σικαλίδης 8 (1).

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος Κοντσές Α. 4, Ντισλής 11 (2), Μιχαηλίδης 9 (1), Λυχριδάς, Κομματάς, Χαλάτσης 8, Παρχαρίδης, Μποβασιανός 3,  Πυλακούτας 9 (1) Νταράκης 12, Χαρτόπουλος.

 

Πτολεμαΐδα – Σιάτιστα 82-62

Δεκάλεπτα: 19-19, 34-39, 54-48, 82-62

Διαιτητές: Παζόλης, Γεωργούδας

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 29 (6), Τούζος 3 (1), Καλομενίδης, Τσολάκης, Κλωνάρας 24 (2), Τσιαγκλάντανος 15 (2), Σαχπατζίδης, Πανίδης 9, Σκορδάς 2, Πλεξίδας, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας 2, Καλαμπούκας 10, Γράβας 18 (1), Ρέππας Χ. 2, Παπαθωμάς, Δεληγιάννης 1, Καρακουλάκης 9 (1), Σβώλης 1 , Κουζιούνης, Σερέφας, Τσιαούσης 19 (1), Κατσιάνης.

 

Ερμής Αγιάς – ΑΓΣ Ιωαννίνων   95-71

Δεκάλεπτα: 28-18, 47-32, 69-49, 95-71

Διαιτητές: Μπίκης, Καρκαλέτσης

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Δαουλάρης 8 (2), Περρωτής 10, Γκανέτσας 10 (2), Μηλιώνης 6 (2), Γούλας 15 (1), Χαλκιάς 2, Καλεμτζάκης 12 (1), Καμπούρης 2, Κόμματος 30 (6), Ζέικος, Αργυρούλης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων  (Τσουκανέλης): Γεωργίου 6, Σκορδίλας 3 (1), Κάννης, Κοντός 4, Αντωνίου 4, Μουζακίτης 7, Μάντζιος 10, Μάκης 8, Πάτρας 16, Φίλιος 5, Αυγερινός 8 (2).

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Εύαθλος  62-51

Δεκάλεπτα: 13-18, 33-28, 41-39, 62-51

Διαιτητές: Φουτζήλας, Λουλουδιάδης

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 7, Σκορδάρης 13 (1), Ντόβας 10 (2), Βλάχος 16 (1), Ζολώτας 5, Νικολάου 2, Ανδρίτσος 2, Καρανώτας 7.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 2, Ημερίδης 19 (1), Πούλος 7 (1), Σιώπκας 2, Κοτούλας 1, Ζεμπεκίδης, Κηρύκος, Πολυχρονίδης 5 (1), Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 5 (1), Παπαδόπουλος 8 (2).

 

Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών  71-59

Δεκάλεπτα: 17-15, 38-31, 56-46, 71-59

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Ζελεβός

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9 (1), Μαυρίδης 20 (2), Δημητριάδης 5 (1), Γιαννόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Ρογκότης, Παπαρώσης, Ιωάννου, Σταυρουλάκης 15 (4), Τζαφέρης, Τζουνόπουλος 6, Κοτζαμπάσης 15 (3).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 10, Γιαννάκης 5 (1), Κλωνάρας, Μπαρτζώκας 2, Ρίγκος 2, Κολοβός 3 (1), Συλλάκος 2, Ασλανίδης, Μποζιάρης 4 (1), Μαλιούρας 16, Τζήμου 1, Γάτος 14.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 20

2. Αίας Ευόσμου 18

3. Ερμής Αγιάς 17

4. Διόσκουροι Κοζαν. 17

5. Μακεδονικός 16

6. Πρωτέας Γρεβενών 16

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 15

8. Μελίκη 14

9. Εύαθλος Πολυκ. 14

10. Σιάτιστα 13

11. Αριστοτέλης Φλωρ. 11

12. Πτολεμαΐδα 11

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 17/1)

Πρωτέας Γρεβενών – Καρδίτσα

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Μελίκη

Αριστοτέλης Φλώρινας – Πτολεμαΐδα

Πολύκαστρο – Ερμής Αγιάς

Αίας Ευόσμου – Διόσκουροι Κοζάνης

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

ΑΕ Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης 56-68

Χαλκηδόνα – Ορφέας Ν. Σκοπού  54-70

Αρετσού – ΧΑΝΘ   74-91

Ελευθερούπολη -Α γ. Βαρβάρα  91-69

ΒΑΟ – Ικαροι Σερρών  61-69

ΚΣ Γέφυρας – ΓΑΣ Κομοτηνή  70-57

Ζέφυρος 02- Γαλάτιστα  75-65

 

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ – Ικαροι Σερρών 61-69

Δεκάλεπτα: 12-17, 31-39, 52-50, 61-69

Διαιτητές:  Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

 ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας, Τζουβάρας 6 (2), Λεπτοκαρίδης 10 (1), Γαλανίδης 12 (3), Παπαβασιλείου 2,  Γεωργιάδης 6, Δέλλας, Γρηγοριάδης 20, Παρασκευάς 6, Ζησόπουλος. 

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 17 (4), Γεωργιανός 11, Τράκας 10, Γρίψιος Χ., Γρίψιος Π. 10, Παπαδόπουλος Γ. 15, Θολιώτης 2, Δαλαγκόζης, Κάτος, Γκουντζιάς 3, Βουρλίδας.

 

ΚΣ Γέφυρας – ΓΑΣ Κομοτηνή  70-57

Δεκάλεπτα: 18-14, 37-24, 51-49, 70-57

Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 42 (2), Δανάκης 2, Τολιόπουλος 7, Μπάρκος, Μυλωνίδης 13, Μπίσκας 3, Κουλουμπής 2, Γεράκης, Αλμπάντης 1, Σιολόγκας, Τσακιρμπάρογλου. 

ΓΑΣ Κομοτηνή  70-57 (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 11, Μπεκρής 8 (2), Στασινόπουλος 13, Λεχούδης, Μαγκώνης 6(2), Χαλίλ 6, Καλαντζής 13 (3), Μπούιντας.

 

Ζέφυρος 02- Γαλάτιστα  75-65

Δεκάλεπτα: 24-12, 37-23, 60-46, 75-65

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Γραικός

Ζέφυρος 02 (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 2, Μυλωνάς 15, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου 7 (1), Γκιζέλης, Μήτσικας 29 (2), Πατίκας 3 (1), Αποστολίδης 5 (1), Κλουντζός 4, Λιούνης, Αλεξανδρίδης 9 (1).

Γαλάτιστα (Κασαπίδης): Ρίζος, Κουλαξής 14 (1), Γρηγορίου 14 (1), Ματσούκης 3 (1), Δάγκας 2, Γιαχανατζής 12, Ακριτίδης 5, Καρανώτας 12 (2), Πέτρουλας, Καραϊσκος 3 (1) Χάτζας.

 

Αρετσού – ΧΑΝΘ  74-91

Δεκάλεπτα: 19-19, 32-38, 58-67, 74-91

Διαιτητές: Σιταρίδης, Πετανίδου

Αρετσού  (Πετρόπουλος) : Πετρίδης 15 (2), Αποστόλου, Ντομόπουλος 13 (1), Στυλιανίδης 17 (1), Αρνίδης 4, Παντελίδης 4, Καραδήμος, Φώτογλου 21 (4).

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης) : Βλάχος 9 (3) ,Παυλέας 2, Λεμονιάς 6 (2), Σταματέλλος 3 (1), Ελευθεριάδης 18, Ζιάκας 21 (4), Ερμείδης, Γιανλλάρης, Παπαχρήστου 8 (1), Δαβάνης 12 (1), Ιωαννίδης 2, Αγγελίδης 10 (1).

 

Ελευθερούπολη -Α γ. Βαρβάρα 91-69

Δεκάλεπτα: 18-19, 45-40, 71-55, 91-69

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Μουλάκης 26 (4), Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 4, Ρότσας 10 (3), Παπαζούδης 2, Γκούμας 3, Αδαμόπουλος 34 (7), Δανίκας 2, Σφουγγάρης, Αμπεριάδης 6, Λαζαρίδης, Πανδής 1.

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 2, Μπάμπουλης, Αγανικόλας, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 9 (2), Αμπελακιώτης 21 (2), Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 14, Χαριζάνης 8 (1), Κάτσικας 2, Φασουλάς 6, Μανάκας 2.

 

Χαλκηδόνα – Ορφέας Ν. Σκοπού  54-70

Δεκάλεπτα: 12-17, 26-34, 44-52, 54-70

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγυράς

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 9 (1), Σιδηρόπουλος 6, Δέτσικας 14, Μπατάκος 12, Σεφερίδης 5 (1), Μακαλέκας 3, Μαραπίδης 3 (1), Αλεξιάδης, Λαϊδης 1, Κουλούσιος, Παναγόπουλος 1.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3 (1), Παππάς 6 (1), Δεμερτζής 23 (3), Σουλούγκας 6, Χατζής, Τσανάκας 8 (2), Καβαργύρης 8, Αποστόλου, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 12, Ποδώνης, Κουτσιαντζής 2.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 23

2. ΧΑΝΘ 22

3. Ασπίδα Ξάνθης 22

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 20

5. Ικαροι Σερρών 20

6. Ζέφυρος 19

7. ΑΕ Κομοτηνής 19

8. Ορφέας Ν. Σκοπού 18

9. Αγ. Βαρβάρα 16

10. Αρετσού 15

11. ΑΟ Γαλάτιστα 15

12. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 14

13. ΓΣ Ελευθερούπολης 14

14. ΒΑΟ 13

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 17/1)

Ασπίδα Ξάνθης – Χαλκηδόνα

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ζέφυρος 02

ΧΑΝΘ – Κομοτηνή

Αγ. Βαρβάρα – Αρετσού

Ικαροι Σερρών – Ελευθερούπολη

Κομοτηνή – ΒΑΟ

Γαλάτιστα – Γέφυρα