Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής

Την εντυπωσιακή του πορεία στον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών συνέχισε ο Άρης. Οι κιτρινόμαυρες ξεπέρασαν το εμπόδιο και του Ολυμπιακού Βόλου με 55-44 και μετρούν 11 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Στο σημαντικότερο αγώνα του 1ου Ομίλου η Δάφνη Αγίου Δημητρίου πέρασε από το Κερατσίνι, καθώς επιβλήθηκε στην παράταση του Φάρου με 72-68 (κ.α. 59-59).

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

ΟΑ Χανίων – Έσπερος Πάτρας 71-45

Πανιώνιος-Αρίς  Καλαμάτας 81-48

Σπόρτιγκ-Αγία Παρασκευή 69-52

Ίκαρος Καλλιθέας-Παλαιό Φάληρο 53-61

Φάρος Κερατσινίου-Δάφνη Αγίου Δημητρίου 68-72 παρ. (κ.α. 59-59)

Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Φάρος Κερατσ. – Δάφνη Αγ.Δημ. 68-72 παρ. (59-59)

Διαιτητές: Πλιάκας, Αυγερινός

Δεκάλεπτα : 22-16, 29-37, 45-47, 59-59 (κ.α.) 68-72 παρ.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 11(1), Σαλιάϊ 18(2), Αθανασίου 2, Γκριτζά 9, Τσέρου 21, Πετράκη 3(1), Αλεξανδρίδου, Κουταλιανού 4. 

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη 2, Αλεξανδρή 20(2), Μανώλη 5(1), Παπακωνσταντίνου, Μαγαλιού 10(1), Γιαμπάνη 6, Τετενέ 10, Τσουκαλά 19(1).

Ίκαρος Καλλιθέας-Παλαιό Φάληρο 53-61

Διαιτητές: Λυράς, Σιδερής.

Δεκάλεπτα: 8-12, 27-35, 46-48, 53-61.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 3 (1), Στεφάνου 9 (1), Ευμορφοπούλου 11, Ρουμπελάκη 15 (2), Κανελέτη 6, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 5 (1), Σταυροπούλου, Φάρου 2.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 3 (1), Καβαλάρη 2, Νεαρχάκου 5, Πριόνα 10 (2), Ψωμά, Μοίρα 14, Μουστάκα 10 (1), Ψυχογιού 6, Χαϊκάλη 11, Γκαγκανάτση.

ΟΑ Χανίων – Έσπερος Πάτρας 71-45

Διαιτητές: Σκαλτσής, Καλογριάς.

Δεκάλεπτα: 26-10, 44-21, 54-34, 71-45.

ΟΑ Χανίων (Καρκανάκης):  Ζύφι, Καραβέλη, Κασωμένου 11 (1), Μπρέλλου 6, Φουράκη 2, Σταχτιάρη 4, Ζουμαδάκη 2, Χαραλαμπάκη 4, Γαλητσιάνου 19 (5), Μοσχοπούλου 23, Βαρυπατάκη.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Τραγουστή 2, Φλογερά 9, Αντωνίου 2, Μαρίνη 3, Μαρούντα 11 (1) , Νάτσιου 1, Μπαρλά 3 (1) ,Κοτσώνη 2, Ανέστη, Παπανδριοπούλου, Λαγοπάτη 12, Λανταβού.

Σπόρτιγκ-Αγία Παρασκευή 69-52

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Κοτσώνης.

Δεκάλεπτα: 24-24, 41-32, 56-45,69-52.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 6, Ναβροζίδου 7, Οικονομίδου 6 (1), Φουράκη Β. 10 (2), Βαφειάδη 5, Τζαμαρία 1, Βούλγαρη 7 (1), Γιαννακάκου, Φουράκη Σ. 27,Κριμιτζά, Βάσιου.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Καζαντζίδου 13 (1), Κοντογιάννη 2, Χαρίτου, Τσιαδή 10 (1), Κανιαδάκη 3 (1), Βελούδου 2, Λωσταράκου 2, Πεσκατζίου, Γιουκάκη 18 (3), Κουκή, Μερισιώτη 2.

Πανιώνιος- Αρίς Καλαμάτας 81-48

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Σωτηρχέλης.

Δεκάλεπτα: 18-15, 35-26, 56-39, 81-48.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Μήτση, Μπότσαρη 3, Σταμπούρλου 16 (2), Θεοδωρομανωλάκη 7 (1), Στεφανίδου 24 (4), Τσίκα 2, Γρηγορίου 21 (3), Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 2, Πούλου 4.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς): Βεργινάδη 6 (1), Κουτέλα 12, Πάνου 4 (1), Αντωνογειανάκη 3, Μπακετέα 7 (1) , Φωτεινάκη16, Τσιαμά.

Η Βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):

Δάφνη Αγ. Δημ. 19 (9-1)

Πανιώνιος 19 (9-1)

Σπόρτιγκ 17 (7-3)

Φάρος Κερατσινίου 16 (6-4)

Παλαιό Φάληρο 16 (6-4)

Αγία Παρασκευή 15 (5-5)

Ίκαρος Καλλιθέας 15 (5-5)

ΚΑΟ Μελισσίων 15 (5-5)

ΟΑ Χανίων 12 (2-8)

Έσπερος Πάτρας 11 (1-9)

Αρίς Καλαμάτας 10 (0-10)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 17/01):

Ίκαρος Καλλιθέας-Έσπερος Πάτρας

Φάρος Κερατσινίου-Παλαιό Φάληρο

Πανιώνιος-Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Σπόρτιγκ- Αρίς Καλαμάτας

ΚΑΟ Μελισσίων -Αγία Παρασκευή

Ρεπό: ΟΑ Χανίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 11ης Αγωνιστικής:

Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 47-34

ΑΟ Σερρών-ΠΑΣ Γιάννινα

Νίκη Βόλου-Παναθλητικός 48-88

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας 61-70

Άρης-Ολυμπιακός Βόλου 55-44

ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 53-56

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Άρης – Ολυμπιακός Β. 55-44

Διαιτητές: Εκίζογλου-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 15-11, 26-21, 37-36, 55-44

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 2, Τσινέκε Ε. 13, Αντωνιάδου Α. 2, Αντωνιάδου Σ. 9(1), Κιλαζίδου 5(1), Γιαννοπούλου 7, Τράντα 7(1), Ακσεχέρογλου 6, Παπαρδέλα 4.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 15(3), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 3, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 9, Ζέρβα 6, Ζήτη, Αγκάνη, Μπαλλά 11.

Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 47-34

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ.-Αγραφιώτης Γρ.

Δεκάλεπτα: 13-13, 21-17, 33-23, 47-34

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 12, Ντάλα 5, Τσουμπερλή 7, Οικονόμου 2, Γεροστεργίου 5, Ξανθοπούλου, Τσίτσου, Λογδανίδου 4, Ψάρρα 6(2), Ξανθινίδου, Μαρκουλάκη 4, Ελευθεριάδου 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Αποστολίδου): Μαραγκού, Πετρίδου 12(2), Νάστου 8, Μούρτου 6, Ταυροπούλου, Καζαντζή Σπ. 4, Αθανασιάδου, Βασλαματζή 2, Τζίκου 2.

Νίκη Βόλου-Παναθλητικός 48-88

Διαιτητές: Παπαθωμά-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 14-25, 31-50, 37-66, 48-88

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα 3(1), Ντέγκα 6(1), Παρασχάκη 3, Κοπάνου 4, Μπράχου 10, Στρίγκου 1, Παγκαλίδου 19(2), Μυριντζή.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 5(1), Σταμούλη 4, Τόσκα 13, Καλομιτσίνη 11(1), Τσαμπούρη 9(2), Κοστανάκη 8, Μπαμπικέρ 10, Κουλουμπή 13, Ζιώγα 6, Τσακίρη 4, Κοματσιούλη 1, Γιαννούδη 4.

ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 53-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 18-12, 34-24, 41-36, 53-56

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου,  Ντόζη, Λάλου 20, Ντάμπη 13 (1), Παπαδάκη 2,  Νότη, Τζήμου 4,  Βατσιτσίδου 14.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 3, Δεληγιάννη 12, Χαβαλέ 22(3), Ράπτη, Κυριτσάκα 8(2), Σουλιώτη 9(1), Καλίδη 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας 61-70

Διαιτητές: Παπανικολάου Ι.-Θεοδωρίδης

Δεκάλεπτα: 15-21, 34-38, 49-55, 61-70

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 2, Αραμπατζή 2, Παλλάνη 8(2), Καλαντίδου, Καζαντζή Β. 25(3), Καρατζά 4, Καζαντζή Στ. 3, Καϊμακτσή 4, Σολωμού 13(1).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Θωμά 6(1), Γαϊτανίδου 6, Χρυσοστομίδου 9(1), Γαϊτάνη Α. 11, Γαϊτάνη Ε. 20(2), Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Κυριακίδου, Αρσένογλου 18(2).

ΑΟ Σερρών-ΠΑΣ Γιάννινα 48-60

Διαιτητές: Τσούλης-Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 9-17, 22-37, 36-47, 48-60

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τόγα 7 (1), Μπακιρτζίδου 14, Τζιαμπάζη 5 (1), Χωλοπούλου Ν. 11, Γκλεζάκη 11, Ανδρεάδη, Πρόικου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Σαρηγιαννίδου 19 (2), Τσακτσήρα 3 (1), Μεντεσίδου 14, Παπαδιαμάντη 2, Ντόκου 18 (5), Γιωτίτσα 2, Βαλάκου 2, Πετρίδη, Λαδοπούλου.

Η Βαθμολογία (11 Αγώνες)

1. Άρης 22 (11-0)

2. Παναθλητικός 20 (9-2)

3. Ολυμπιακός Βόλου 19 (8-3)

4. Ολύμπια Λάρισας 19 (8-3)

5. ΑΕ Πυλαίας 16 (5-6)

6. Απόλλων Καλαμαριάς 16 (5-6)

7. ΠΑΣ Γιάννινα 16 (5-6)

8. ΑΟ Σερρών 16 (5-6)

9. Ηρακλής 15 (4-7)

10. Τιτάνες Δράμας 15 (4-7)

11. Νίκη Βόλου 12 (1-10)

12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 11 (1-9)

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (12η, 17/01)

Άρης – Αναγέννηση Ν. Ρ.

ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής

ΑΟ Σερρών – Παναθλητικός      

Απόλλωνας Κ. – Ολυμπιακός Β.

Ολύμπια ΓΣ Λ. – ΠΑΣ Γιάννινα

Νίκη Β. – Τιτάνες Δράμας

Περισσότερα σε λίγο…