Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (11η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής…

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 71-54
Παπάγος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-83
Κορωπί-Ιωνικός Ν. 64-78
Προμηθέας Χαλ.-Ένωση Ιλίου 65-71
Εργοτέλης-Ηράκλειο 74-78
Πανιώνιος-Νίκη Αμαρουσίου 78-50
Αμύντας-Έσπερος 84-64
Πανελευσινιακός-Χολαργός 78-61

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-78
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 17-14, 45-36, 63-57, 74-78
Εργοτέλης (Μακράκης) : Δόσπρας, Κριθινάκης , Μαχαιριαννάκης , Τσερκιτζόγλου 17(2),  Πετράκης 8(2), Σακελαράκης 12(2) , Καρακωσταντάκης  6, Βασιλειάδης  2, Μαρής  ,Αρναουτάκης 4 , Σκλήβας 4, Καραλής  19(4) .
Ηράκλειο (Ράλλης): Μεταξωτός ,Αγαπιάδης  Αυγενικός  19(1), Σπυριδάκης  , Καραδολάμης 13(1) , Κουπίδης  19(3),Πρωτογεράκης, Μαραγκάκης , Λιανός  15, Φραγκιαδάκης Κυρίτσης , Πάλλης 10. .

 

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-71
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 17-15, 32-38, 40-50, 65-71
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 9 (2), Σαμιώτης, Αλεξόπουλος 1, Λοΐζος, Τασιόπουλος 8 (1), Καρούζος 14 (4), Παπαθανασόπουλος 8, Ζερβός 2, Ρώσσης 2, Ανδρουλάκης 7 (1), Μαλούκος 14
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Γ. 11 (3), Καπινιάρης 5 (1), Φουντάς 5 (1), Ραλλάκης, Τσολάκης 16, Πανουσόπουλος, Μπέλλας Ο. 13, Κόκκας 6, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 9 (3), Γεωργιάδης 2

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 64-78
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 15-21, 26-41, 46-59, 64-78
Κορωπί (Δάγλας): Καράμπελας, Μελάς 6 (2), Κούσουλας 10 (1), Στούκας 7 (1), Υφαντής 6, Τύρλας 3, Κερασοβίτης 2, Αμπαράς 3 (1), Σκλάβος 2, Χρύσης 5, Αγαδάκος 18 (1), Σαρλής 2
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 10 (2), Κούτουλας 3, Ντιμπ 5, Μπολάτογλου, Μούκας 23 (7), Τασόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 5, Λυκογιάννης 7 (1), Γκιουζέλης 3 (1), Βεσκούκης 14 (1)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 71-54
Διαιτητές:Θεοδωρόπουλος-Μαραμής
Δεκάλεπτα: 18-11, 33-25, 51-44, 71-54
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου, Κελαϊδής 3(1), Γκαβασιάδης 15(1), Καφαλάς, Λιακόπουλος, Βαρναβας 9, Σαμοθράκης 18(1), Λυπερόπουλος 5(1), Λέγκικας 2, Τράφαλης 11(2), Αγγελόπουλος 2, Πανταζής 6(2).
Ικαρος Ν.Σμ. (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 9(1), Πασπαλάς 6, Σταμάτης 2, Βούζας 6(2), Βουρλίτης 16(3), Δορκοφίκης, Δαρμογιάννης 11(1), Τζέμμης 4.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-50
Δεκάλεπτα: 17-10, 32-23, 63-33, 78-50
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Γρίβα
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 4, Παπαρέγκας 2, Βλάχος 3 (1), Τσουράκης 4, Κόκκαλης 12 (1), Ζώρζος 10, Μανσαράυ 6, Μίχαλος 7 (2), Φιλιππάκος 12, Μουρίκης 2, Τσιάκος 14, Αναγνωστάκης 2.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 10 (2), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 11 (1), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 3 (1), Ατζαμόγλου 4 (1), Σταθόπουλος 5, Τσέκενης Α., Μούγιος 3, Μαύρος 3, Καράμπελας 7 (1).

ΠΑΠΑΓΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ 68-83
Διαιτητές: Πόντας-Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 16-21, 34-34, 51-60, 68-83
Παπάγος (Οικονομάκης): Οικονομάκης, Βιδάλης 8 (1), Σιμόπουλος, Ρουμπέας, Δέδες, Διαμαντόπουλος 9, Σιούτης 16 (3), Τζιβελέκας 12 (1), Υφαντής 14 (1), Αρσένης 3 (1), Δορκοφίκης 6.
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας 2, Στραγανιώτης 15 (3), Μητσάκης 8 (2), Ξιούρας 2, Κόης 3 (1), Ζούκας 8, Νικαντζάμ 4, Φρουσκλιάς 21, Χαλβατζής 10, Γιαννόπουλος 9 (1), Ματαλιωτάκης 1, Περαντωνάκης.

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 84-64
Διαιτητές: Μάλαμας-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 28-15, 46-37, 66-50, 84-64
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 7, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 10 (1), Μαντζούρος 10, Βαρδιάνος 5 (1), Πίνης 16 (5), Κουκουνιάς 2, Μέλλος-Κορνάρος, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 4, Καμπούρης 12 (2).
Εσπερος (Κεσαπίδης): Φραντζής, Στυλίδης 14 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 5, Τρυφωνόπουλος 5, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 18, Γκόβας 14 (1), Ψαρόπουλος, Μακρής 6.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 78-61
Διαιτητές: Τσαρούχα-Καρδάρης
Δεκάλεπτα: 19-9, 40-29, 56-44, 78-61
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 6, Μιχαλούτσος, Ηλιάδης Β. 4, Μποχωρίδης 32 (7), Ντέντα 6, Ζούμπος 2, Σπηλιόπουλος, Μπένος, Δούκας, Ηλιάδης Ηλ., Μαντζιώρης 28 (3).
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελεκάκης, Λάππας 8, Δρόσος 5, Παπάς 4, Αγόρης, Καρτέρης 2, Μουμπάρακ 9 (2), Καραμπάς 5 (1), Γραμματίκας 10 (3), Κιαπέκος 5, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 13.

 

 H βαθμολογία

 1. Ηράκλειο 20 9-2
 2. Φιλαθλητικός 19 8-3
 3. Πανιώνιος 19 8-3
 4. Ιωνικός Νίκαιας 19 8-3
 5. Αμύντας 18 7-4
 6. Πανελευσινιακός 18 7-4
 7. ΑΣ Παπάγου 17 6-5
 8. Εσπερος ΑΟΠΑ 16 5-6
 9. Χολαργός 16 5-6
 10. Ενωση Ιλίου 16 5-6
 11. Εργοτέλης 15 4-7
 12. Κορωπί 15 4-7
 13. Κρόνος 15 4-7
 14. Ικαρος Νέας Σμύρνης 14 3-8
 15. Νίκη Αμαρουσίου 14 3-8
 16. Προμηθέας Χαλανδρίου 13 2-9

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/12)
Κρόνος Αγ. Δημ.-Φιλαθλητικός
Ιωνικός Ν.-Παπάγος
Κορωπί-Προμηθέας Χ.
Ικαρος Ν.Σ. – Εργοτέλης
Ηράκλειο-Πανιώνιος
Νίκη Αμαρούσιου-Αμύντας
Εσπερος ΑΟΠΑ-Πανελευσινιακός
Χολαργός-Ενωση Ιλίου

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά  67-68
Αίολος Αστακού-ΑΕΛ  69-57
Αγρίνιο-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης  87-67
Αργος Ορεστικό-Ευκαρπία  84-82 (παρ.)
Στρατώνι-Ανατόλια  77-74 (παρ.)
ΓΣ Λάρισας-Πολύγυρος  76-56
Καστοριά-Ιωνικός Ιωνίας  77-59
Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

 

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΕΛ 69-57
Διαιτητές: Παναγιώτου, Τσούνας.
Δεκάλεπτα: 20-16, 38-29, 55-43, 69-57.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανος): Μπρόζος 15 (3), Μπεκατώρος, Παππάς 14 (1), Κατσαρές 7 (1), Θανόπουλος, Κακλαμάνος 2, Κιτσούλης 15 (1), Καλατζής, Χαρισμίδης 12, Λυμπάρης 4, Μακρής.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Τζήμας, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 6 (2), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 10, Κουτίνας 10 (2), Κονδυλόπουλος, Μαλτέσιος 13, Παπανικολάου 6, Πολίτης 8 (1), Παπακώστας 2, Φιλιππόπουλος.

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ-ΕΥΚΑΡΠΙΑ 84-82 (παρ.)
Διαιτητές: Μ. Πιτσίλκας, Β. Πιτσίλκας.
Δεκάλεπτα: 25-22, 40-37, 58-61, 77-77 (κ.α.), 84-81.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 8 (1), Κίτσιου, Μιχαηλίδης 17 (5), Μπέλλος, Μαυρίδης 8, Τράντας 11 (3), Κώττας 20 (2), Μανδαλάκης 16 (2), Χαντζόπουλος 4, Μποζίνης, Παντελίδης.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 3 (1), Τσινόπουλος 2, Θώδος 8 (2), Κουτουραντζόγλου 28 (3), Κουτσομήτρος, Κωλότσιος 3 (1), Απιδόπουλος 2, Παουλεάνου, Γκόφας 8, Σουτζόπουλος 15 (3), Κόκουρας 13.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 67-68
Διαιτητές: Φακίτσας, Ζαχαρής.
Πιερικός (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 24 (4), Τοπούζης 4, Γκογκίδης 6, Παπαδόπουλος, Ζησόπουλος, Παρμακτσίδης 7 (1), Ασημάκης 26 (3), Μουρίκας, Καλτσουνάς, Τσιλιγγαρίδης, Σουκάρας, Οικονόμου.
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 9 (2), Μήνου, Αβοκάτος, Ελευθεριάδης 12 (2), Ακεψιμαΐδης 19 (2), Γεωργιάδης 4, Νότης 2, Παρίτσης, Πιλκούδης 5, Βενετίδης, Γκαμούρας 13, Καντάρκος 4.

ΓΣΛ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 76-56
Δεκάλεπτα: 18-19, 34-41, 59-47, 76-56
Γ.Σ.Λ. 1928: Δερμιτζάκης, Χανέλι, Γοργόλης, Παπαχρήστος 16, Λαμπρόπουλος, 4, Μπόγδανος 23, Τσιαβές 10, Νταλός 3, Αγγελόπουλος 9, Βαβάτσικος, Σπανούλης, Λεπενιώτης 11 (1)
Α.Ο. Πολύγυρου: Πιπιλιάρης 11, Τσιμπής 8, Τσιούντος, Παπαρασαφανός 10 (3), Μυλώνας, Βούλγαρης 2, Ζεϊμπέκης 2, Χρηστίδης 2, Λούκαρης 5(1), Κοτζαγιάννης 13, Χαρίσης 3(1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 78-74 (παρ.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 32-27, 48-46, 63-63 (κ.α.), 78-74
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης 2, Αμπατζάς 14 (2), Δήμου 7 (2), Αρνίδης 2, Δεληγιάννης 12 (2), Γεωργάκης 4, Φλιάτης Ι. 9 (1), Φλιάτης Γ. 5, Χαντζίδης 3, Δασκαλόπουλος 20.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 7 (1), Δοξάκης, Σιώπης 7 (1), Γαλανίδης 12 (2), Τριανταφυλλίδης 5 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 10 (2), Βρεττάς, Σιώμος 18, Βεργίνης 15 (3).

Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού 20
2. ΑΕΛ 19
3. ΓΣ Λάρισας 17
4. Αγρίνιο 16
5. Στρατώνι 16
6. Ερμής Λαγκαδά 16
7. Πολύγυρος 16  
8. Αργος Ορεστικό 15
9. Πιερικός Αρχέλαος 15
10. Ευκαρπία 15
11. Ανατόλια 15
12. Καστοριά 14
13. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης 13
14. Ιωνικός Ιωνίας 13
15. Τιτάνες Παλαμά 11

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/12)
ΑΕΛ-Πιερικός Αρχέλαος
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Αίολος Αστακού
Αγρίνιο-Τιτάνες Παλαμά
Ερμής Λαγκαδά-Αργος Ορεστικό
Ευκαρπία-Στρατώνι
Ανατόλια-ΓΣ Λάρισας
Πολύγυρος-Καστοριά
Ρεπό ο Ιωνικός Ιωνίας