Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (10η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 10ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Ακράτα – Οίαξ Ναυπλίου 55-53

Πόλις Καλλιθέας – Απόλλων Σμύρνης 74-78

Χαρίλαος Τρικούπης – ΚΑΟΚ 69-55

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Κεραυνός Αιγίου 68-84

Σπαρτιατικός – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 69-60

Πεντέλη – Ίκαρος Καλλιθέας 82-73

Γλαύκος – Μανδραϊκός 69-83

 

Φύλλα αγώνα

Ακράτα – Οίαξ Ναυπλίου 55-53

Δεκάλεπτα: 18-14, 27-26, 40-44, 55-53

Διαιτητές: Σιώκας, Γιακείμη

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρίκας 16 (2), Σταυρόπουλος, Σχορτσανίτης 5, Πολύδερας 13 (1), Λάφης 9, Μπιτσάκος 7 (1), Οικονομόπουλος 3 (1), Μαλλής 2, Σακελλαρίου, Μουργέλας.

Οίαξ (Νόντας): Παζαράς 7, Κοσσιώρης 5 (1), Κατσαλούλης 4, Παπασαράντος, Μπούκουρας 14 (4), Ευστρατίου 7, Λιακόπουλος, Μπαλτσής 3, Οικονόμου 13 (2).

 

Πόλις Καλλιθέας – Απόλλων Σμύρνης 74-78

Δεκάλεπτα: 19-19, 35-41, 56-52, 74-78

Διαιτητές: Αναγνώστου, Λύρας

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 11, Κόκκινος 18, Βαρθακοκοίλης 17 (2), Λυγγερίδης 8 (1), Βελιζιώτης 10, Κασπαριάν 5, Λάβαρης 3 (1), Κακαργιάς, Κωνσταντίνου 2, Μανίκας.

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 12 (4), Πετρόπουλος 14 (1), Νιώτης, Αρναουτάκης 5 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 8, Πάντσιος 12 (3), Θυμνιός 24, Τσελεμπής 2, Τάσιος 1.

 

Χαρίλαος Τρικούπης – ΚΑΟΚ 69-55

Δεκάλεπτα: 12-17, 34-33, 52-43, 69-55

Διαιτητές: Καρπάνος, Μακρόπουλος

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 9 (2), Βουρνάς, Ζαμπέτης 2, Σταμούλης, Καρέτσος, Μουράτογλου 11, Σταυρόπουλος 9 (1), Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 22 (1), Παπαγεωργίου, Μπαλτάς, Ψάλτου 16 (1).

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Αναγνωστόπουλος 4, Πάππος 7 (1), Κατσαμάκης 5, Τσακιρίδης 4, Πράττης, Μακρής 2, Δανιήλ 19 (4), Σταυρόπουλος 16 (2), Σταυριανόπουλος 2, Γιαννουλάκος 2.

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Κεραυνός Αιγίου 68-84

Δεκάλεπτα: 16-27, 35-48, 54-70, 68-84

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 6, Στεφανής 10 (2), Βλασσόπουλος 13 (1), Γόντικας 15 (1), Νίκολι 3 (1), Μπασέας, Μπούσι 10 (3), Διαμαντόπουλος 7, Νιφόρας 4, Τσίτος.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 19 (2), Νταβατζής, Ταπεινός, Τριανταφυλλόπουλος, Κεφαλάς 25 (1), Βασιλειάδης, Τρυφωνόπουλος 3 (1), Σουφλιάς 11 (1), Λυμπέρης Δ. 17 (3), Λυμπέρης Β. 6, Σκόνδρας 3, Θωμάς.

 

Σπαρτιατικός – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 69-60

Δεκάλεπτα: 20-11, 33-26, 50-42, 69-60

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Μαρίγλη

Σπαρτιακός (Τσώνης): Τζατζάς, Σταθάκος 11, Μανιατάκος 6, Παπαδάκος 3 (1), Κόρο, Αλεξόπουλος, Βουργιώτης 15 (2), Κυρίτσης 5 (1), Αγγελόπουλος 16 (1), Αναγνωστάκος 2, Κάτσαρης 9 (1), Δορλής 2.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 3, Τόρα 6, Θάνος 16, Σιλιτζήρης 4 ,  Θεοδωράκος 8(1), Λίτσιος , Δήμας 11, Μαυρίδης 3,  Σταυρόπουλος, Ιγγλέζος 2, Αναστασόπουλος 7(1), Λύτρας.

 

Πεντέλη – Ίκαρος Καλλιθέας 82-73

Δεκάλεπτα: 18-21, 41-40, 50-53, 82-73

Διαιτητές: Στρέμπας, Καρακωνσταντόπουλος

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντσιος, Λίτσο 19 (5), Αποστολόπουλος 11 (1), Καρτσωνάκης 3 (1), Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 2,  Μπίγκος 9 (1), Μουστόπουλος 18, Καραβασάνης 17 (2), Γρατσιάτος 3.

Ίκαρος Καλλιθέας (Mησιακός): Ιορδάνογλου 6, Ντουζίδης 7 (1), Κουρέπης, Οικονόμου 13, Φωτίου 25 (1), Χαϊκάλης 2, Τσατάς, Αντωνόπουλος, Παπαδούλης, Παπαπέτρου 13 (2), Αρχιμανδρίτης 17.

 

Γλαύκος – Μανδραϊκός 69-83

Δεκάλεπτα: 19-19, 29-39, 42-61, 69-83

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 12 (2), Σερέτης 13 (2), Παλαδινός 3, Λιβιεράτος 2, Παπανικολόπουλος, Τασιόπουλος 14 (1), Σταυράκης, Παπαβασιλόπουλος 10 (2), Κάλλης 16 (4), Δρακόπουλος.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 6 (1), Σπυρόπουλος 7, Καραλής 8 (2), Κούρτης 19 (3), Μπούτρης, Στέφος 29, Λαμπρόπουλος, Καμπερίδης, Καρυπίδης 14 (1).

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 18

2. ΚΑΟΚ 17

3. Πόλις Καλλιθέας 17

4. Ακράτα 17

5. Μανδραϊκός 17

6. Πεντέλη 16

7. Κεραυνός Αιγίου 16

8. Χαρίλαος Τρικούπης 15

9. Γλαύκος 14

10. Ίκαρος Καλλιθέας 13

11. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 13

12. Νέα Ιωνία 13

13. Οίαξ Ναυπλίου 12

14. Σπαρτιατικός 12

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 20/12)

Οίαξ Ναυπλίου – Πόλις Καλλιθέας

Απόλλων Σμύρνης – Χαρίλαος Τρικούπης

ΚΑΟΚ – Γλαύκος

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ

Ίκαρος Καλλιθέας – Σπαρτιατικός

Μανδραϊκός – Πεντέλη

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Aποτελέσματα

Ιπποκράτης – Τρίτων 70-61

Άρης Ν. – Ηρόδοτος 81-66

Κάδμος – Άρης Πετρούπολης  71-74

ΚΑΠ – Πανναξιακός 91-49

Έσπερος Λαμίας – Σπόρτιγκ 77-55

Πρωτέας Βούλας – Κύδων  70-45

Ηλυσιακός – Μαρούσι 51-79

 

Φύλλα αγώνα

Iπποκράτης Κω-Τρίτων 70-61

Διαιτητές: Αποστολίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 26-12, 38-25, 50-42, 70-61.

Ιπποκράτης (Κανενόπουλος): Κουκουράβας, Ασημακόπουλος 29 (2), Χαρίσης 15, Ψάλτου, Μελεούνης, Γκοράτσας 6 (1), Τσιλιγκίρης, Δημητρίεβιτς, Γιαννούλης, Χρήστου, Σκούφης 3 (1), Τσατάλας 15 (1).

Α.Ο Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 6, Σμυρλής, Χούσος, Κουρής 20 (2), Ζαχαρίας, Ζακυνθινός 10, Παπαργυρόπουλος 9, Ανδρεόπουλος 8, Βερτούδος 2, Κουκουνιάς 5.

 

Πρωτέας Βούλας – Κύδων 70-45

Διαιτητές: Δημόπουλος, Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 17-14, 31-26, 54-37, 70-45

Πρωτέας (Μανουσέλης): Κονδύλης 10 (2), Μόρτζης 6, Λάτσης 8, Παπάδης 5 (1), Εμμανουηλίδης 6, Αθηνιώτης 7 (1), Ζέφσκιλιτς 7, Βαρδαβάς 15, Καλογεριάς, Χάνιας 4, Πεφάνης, Ορλάντο 2.

Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 4, Υφαντόπουλος, Αλεξίου 9 (1), Ζανιδάκης, Τσαμπάς, Τσαρουχάς 15 (3), Μπερτίδης, Μπαγάκης 11 (2), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 5, Λιονάκης 1, Κοντογιάννης.

 

Ηλυσιακός – Μαρούσι 51-79

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 16-18, 27-42, 35-67, 51-79

Ηλυσιακός (Γιαννάκης): Παντελάκης, Άρχος 5 (1), Χατζηδέρογλου 7, Γκόλιας 3 (1), Λιγνός 3, Παπαφωτίου, Μαλτέζος 12, Καννελόπουλος 14, Πελίγκος 3, Θόδως 2, Ολύμπιος 2.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 7, Στασινός 11 (3), Πολυχρονόπουλος 2, Μπαλαμπάνης 2, Ραλλάτος 4, Μπαλάφας 8 (1), Σκιαθίτης 5 (1), Γεωργίου 2, Κανέλης 11 (2), Σουρλής 15 (4), Καπετάνιος 7, Παπαδημητρίου 6.

 

Κάδμος – Άρης Πετρούπολης 71-74

Διαιτητές: Kανελλόπουλος, Ασημάκη

Δεκάλεπτα: 21-26,41-46,60-62, 71-74

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 10, Παπαδάκης 2, Γκρινιάρης 16(2), Τσιριμώκος 19 (3), Χαρατσής 12(1), Τσαπρούνης 8, Κουμπές 4, Γιάννου, Δρακάκης 2, Μητρόπουλος 2.

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 12(4), Ηλιόπουλος , Χρονόπουλος 18(1), Μπαζιώτης 13(3), Αρτεμάκης 2, Παπαγεωργόπουλος 6, Βεντούρης 6(2), Μακρόπουλος 15, Μπινιάρης 2 , Παπαδόπουλος.

 

ΚΑΠ – Πανναξιακός 91-49

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Κώτσου

Δεκάλεπτα: 29-12, 59-28, 73-43, 91-49

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 8, Σκάνδαλος Γ. 15 (1), Αριστοτέλους 1, Καρακατσάνης 4 (1), Γρίβας 19 (5), Σβαρνάς, Γρύλλης 11 (2), Παπουλίδης 10, Σκούταρης 14 (4), Παπαγιαννακόπουλος 2, Ψωμαδέρης 5, Κούργιας 2.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 11 (3), Καρβούνης 5 (1), Καλαβρός, Μαγιντόμπε, Καζακίδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 8 (2), Μάκαρης 2, Ακτύπης – Γουνές 9 (1), Χριστόδουλος 7, Μυλωνάς 3, Παγώνης 4.

 

Αρης Νικαίας – Ηρόδοτος 85-68

Διαιτητές: Φάκαρος, Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-29, 58-43, 85-68.

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 21, Φωστέρης 14(2), Αλτζαντζής, Ζήσης, Θεοδοσίου 16(4), Πεταλάς, Γαλίτης, Κόλλιας 16, Στογιάνοβιτς 10(2), Τράμπαρης 8(2), Κωνσταντόπουλος, Ρεντίφης.

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 4 (1), Μαϊστρέλης 3 (1), Βερτούδος 9 (1), Παναγιωτίδης 13, Καρλάφτης 3, Μίχος 18(10 ριμπ.), Μητρόπαπας 12, Πυργιώτης 2, Χαρωνίτης 4.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 19

2. Ιπποκράτης 18

3. Τρίτωνας 17

4. Μαρούσι 17

5. ΚΑΠ 17

6. Πανναξιακός 16

7. Κάδμος 16

8. Άρης Νικαίας 15

9. Άρης Πετρούπολης 15

10. Κύδωνας 13

11. Έσπερος Λαμίας 12

12. Ηλυσιακός 12

13. Σπόρτιγκ 12

14. Ηρόδοτος 11

 

Επόμενη αγωνιστική(11η, 20/12)

Τρίτων – Άρης Νικαίας

Ηρόδοτος – Κάδμος

Άρης Πετρούπολης – Ηλυσιακός

Πανναξιακός – Ιπποκράτης Kω

Σπόρτιγκ – ΚΑΠ

Κύδων – Έσπερος Λαμίας

Μαρούσι – Πρωτέας Βούλας

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ερμής Αγιάς – Πρωτέας Γρεβενών 90-73

Πτολεμαΐδα – ΑΣ Καρδίτσας  87-92 (78-78 κ.α.)

Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννίνων 93-85

Αίας Ευόσμου – Αριστοτέλης Φλώρινας 91-65

Μακεδονικός – Εύαθλος 94-79

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Αριστοτέλης Φλώρινας 91-65

Δεκάλεπτα: 24-20, 44-35, 69-48, 91-65

Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 21 (2), Καδής 11 (1), Μαυρίδης 19, Παπαδόπουλος, Σπύρας 2, Λύτας 10 (1), Δελίδης 10 (1), Σικαλίδης 5, Πεχλιβάνης 13 (2), Πούλιος.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 2, Κέκελης, Βίτκας, Παπαδημητρίου 19 (1), Ρούζιος 12, Καραβατάκης, Παπαπαϊωακείμ 24, Συμεών 2, Ελευθερίου 6.

 

Ερμής Αγιάς – Πρωτέας Γρεβενών  90-73

Δεκάλεπτα: 24-18, 49-31, 68-52, 90-73

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Μηλιώνης 5, Χαλκιάς 13 (3), Γούλας 9 (1), Περρωτής 26, Γκανέτσας 4, Ζεϊκος, Κόμματος 7, Δαουλάρης 18 (3), Καλεμτζάκης 8, Καμπούρης, Αργυρούλης, Ντεβές, Παπαζήσης.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 21 (2), Γιαννάκης 1, Κλωνάρας 3 (1), Κολοβός, Κιούρκας 20 (3), Μπόζιαρης 3 (1), Μαλιούρας 2, Γάτος 12, Συλλάκος, Ρίγκος 11 (1), Μπαρτζώκας.

 

Μακεδονικός – Εύαθλος 94-79

Δεκάλεπτα: 25-21, 42-42, 63-61, 94-79

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου Γ.

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 9 (1), Κοντσές Α. 17, Ντισλής 24 (4), Μιχαηλίδης 27 (3), Λυχριδάς, Κομμάτας 2, Χαλάτσης 3 (1), Παρχαρίδης 4, Μποβασιανός 8 (1), Κοντσές Β., Παπαγρηγορίου.

Εύαθλος  (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 8 (2), Γκαντίδης 2, Ημερίδης 32 (4), Πούλος 4, Σιώπκας 4, Κοτούλας, Ζεμπεκίδης 13 (3), Κηρύκος, Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης, Σιδηρόπουλος 14, Βακιρλής.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννίνων 93-85

Δεκάλεπτα: 23-19, 52-39, 69-65, 93-85

Διαιτητές: Γερακίνης, Λελούδας

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 16 (2), Σκορδάρης 11 (1), Ντόβας 28 (4), Βλάχος 10 (1), Ζολώτας 3 (1), Νικολάου 3, Ανδρίτσος 8, Καρανώτας 14, Γκοβεδάρος, Γιαννάκης, Ατματζίδης, Τσαουσίδης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 17, Κοντός 9 (1), Αντωνίου 6, Σκορδίλας, Πάτρας 13 , Φίλιος 11 (1), Αυγερινός 22 (4) , Μάλλιος, Μάντζιος 2,  Μουζακίτης 5 (1).

 

Πτολεμαΐδα – ΑΣ Καρδίτσας  87-92 (78-78)

Δεκάλεπτα: 20-22, 37-42, 53-64, 78-78, 87-92

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Εμμανουήλ

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 27 (5), Καλομενίδης 9, Κλωνάρας 15 (2), Τσιαγκλαντάνος 14 (2), Σαχπατζίδης, Πανίδης 9, Πλεξίδας, Ματκάρης, Τούζος  13 (3), Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

ΑΣ Καρδίτσας (Φόρος): Δεσπούλης 2, Πανάρας 19 (3), Γεωργίου 19 (2) , Τσιαμούρας 3 (1), Αντωνίου 6, Κουρέπης 2, Πάσσας 2, Θέος 11, Παπαδόπουλος 19, Βούλγαρης, Καμαριώτης 9 (2).

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 18

2. Μακεδονικός 15

3. Αίας Ευόσμου 14

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 14

5. Ερμής Αγιάς 13

6. Πρωτέας Γρεβενών 13

7. Διόσκουροι Κοζάνης 13

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 12

9. Σιάτιστα 11

10. ΓΑΣ Μελίκης 11

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 10

12. Πτολεμαΐδα 8

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 20/12)

Πρωτέας Γρεβενών – Πτολεμαΐδα

ΑΣ Κραδίτσας – Μελίκη

Σιάτιστα – Ερμής Αγιάς

Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης

Εύαθλος – Μακεδονικός

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

ΓΣ Ελευθερούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 72-80

Αρετσού – Χαλκηδόνα (διεκόπη)

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν. Σκοπού 79-51

ΒΑΟ – ΧΑΝΘ 74-89

ΚΣ Γέφυρας – Αγ. Βαρβάρα 70-48

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών 75-69

Γαλάτιστα – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-69

 

Φύλλα αγώνα

Ζέφυρος – Ίκαροι Σερρών 75-69

Δεκάλεπτα: 17-11, 41-32, 53-56, 75-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 13 (3), Μυλωνάς 10, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης 6 (2), Μήτσικας 14 (1), Πατίκας 3 (1), Αποστολίδης, Μυστηλιάδης 17 (1), Λιούνης, Αλεξανδρίδης 6 (2), Κλουντζός 6.

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 17 (3), Γεωργιανός 13 (1), Τράκας 10 (1), Παπαδόπουλος Γ. 5, Φραγκούλης, Θολιώτης 3, Κάτος, Γρίψιος 13 (3) Χορτομάρης, Γκούντζιος 8.

 

ΚΣ Γέφυρας – Αγ. Βαρβάρα  70-48

Δεκάλεπτα: 20-4, 40-16, 57-32, 70-48

Διαιτητές: Μελανίδης, Κοντογιάννης

ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 15 (3), Δανάκης 13 (1), Τολιόπουλος 4, Μπάρκος 5 (1), Μυλωνίδης 21 (1), Τσακιρμπαλόγλου, Μπίσκας 10 (1), Κουλουμπής 2, Χαρισόπουλος, Ευσταθιάδης, Γεράκης, Αλμπάντης.

Αγ. Βαρβάρα  (Καμαράκης): Μαλαθούνης 3 (1), Μητρούλης 3 (1), Ράμμος, Αμπελακιώτης 5 (1), Σαμαράς, Αγανικόλας, Κουμλέλης 16, Χαριζάνης 6, Κάτσικας, Φασουλάς 12 (1), Μανάκας 3.

 

ΓΣ Ελευθερούπολης – Ασπίδα Ξάνθης  72-80

Δεκάλεπτα: 23-16, 42-40, 53-56, 72-80

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

ΓΣ Ελευθερούπολης (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 13 (3), Καρατσομπάνης 18 (1), Ρότσας 3 (1), Γκούμας 10 (1), Αδαμόπουλος 12, Δανίκας 6, Αμπεριάδης 2, Πανδής 8.

Ασπίδα Ξάνθης  (Ιωαννίδης- Κωτάκης): Κουμπάνης, Δάτσης, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 14 (3), Παλλάκης 9, Κουτσογιάννης 10, Πετς 13 (1), Στεφανίδης 13 (1), Τσιώγκας 5 (1), Παπαδάκης 10, Γρούδος 6.

 

Γαλάτιστα – ΓΑΣ Κομοτηνη  65-69

Δεκάλεπτα: 14-20, 30-33, 43-55, 65-69

Διαιτητές: Φουτζήλας, Δημάδης

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος 6, Κουλαξής 8 (1), Γρηγορίου 15, Ματσούκης 2, Δάγκας 4, Γιαχανατζής 4(1), Ακριτίδης, Καρανώτας 10 (1), Τσακίρης, Πέτρουλας, Καραϊσκος 16 (3), Τσιόκανος.

ΓΑΣ Κομοτηνη (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 21 (2), Μπεκρής 14 (4), Στασινόπουλος 2, Λεχούδης 5, Μαγκώνης 2, Χαλίλ 7, Καλαντζής 16 (3), Διαμαντίδης 2, Μπούντας, Μπιταντζής.

 

ΒΑΟ- ΧΑΝΘ 74-89

Δεκάλεπτα:23-30, 40-46, 54-64, 74-89

Διαιτητές :Σιταρίδης,Τσοκόλης

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς, Ριζόπουλος, Τζουβάρας 2, Λεπτοκαρίδης 15 (1), Γαλανίδης 21 (2), Παπαβασιλείου 15 (5), Ζησόπουλος, Τσίογκας, Γεωργιάδης 6, Γρηγοριάδης 15.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 5 (1),Παυλέας 7, Λεμονιάς, Σταματέλλος 5,Ελευθεριάδης 7, Ζιάκας 15 (3),Ερμείδης,Παπαδημητρίου, Παπαχρήστου 4, Δαβάνης 25 (2), Αγγελίδης 17, Μελίδης 4.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν.Σκοπού  79-51

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-22 , 59-28, 79-51

Διαιτητές: Γαζέτας, Πετανίδου

ΑΕ Κομοτηνής  (Κουκοβίνος): Σταματέλος 14 (3), Χονδρόπουλος 8 (1), Κουτσοβασίλης 17 (1τρ., 12ρ.), Γεροντίτης 2, Σιμάκης 10, Τελούδης 17 (1), Καναράς 1, Βάκρινος, Χατζηπουλίδης 4, Τερζίδης 4, Θεοδωρίδης, Βαχαρίδης 2.

Ορφέας Ν.Σκοπού  (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 8 (1), Παππάς 11 (1), Δεμερτζής 11 (1), Σουλούγκας , Χατζής 12 (2), Τσανάκας , Καβαργύρης, Αποστόλου 3 (1), Ιωσηφίδης, Κηπουρός, Γουλιανός, Καντσουρίδης.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 20

2. ΧΑΝΘ 18

3. Ασπίδα Ξάνθης 18

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 17

5. Ζέφυρος 16

6. Ικαροι Σερρών 16

7. ΑΕ Κομοτηνής 16

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 14

9. Γαλάτιστα 13

10. Αγία Βαρβάρα 13

11. Χαλκηδόνα 11

12. ΒΑΟ 11

13. Ελευθερούπολη 11

14. Αρετσού 11

*Χαλκηδόνα και Αρετσού έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 20/12)

Ασπίδα Ξάνθης – Αρετσού

Χαλκηδόνα – ΑΕ Κομοτηνής

Ορφέας Νέου Σκοπού – Γαλάτιστα

ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη

Αγία Βαρβάρα – ΒΑΟ

Ικαροι Σερρών – ΚΣ Γέφυρας

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος