Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Πανιώνιος, ο οποίος για την 10η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών επικράτησε εκτός έδρας με 71-50 της Αγίας Παρασκευής.

Στον 2ο Όμιλο, ο Άρης συνεχίζει τη φρενήρη πορεία του νικώντας στη Δράμα τους Τιτάνες με 50-40.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Παλαιό Φάληρο- ΑΟ Χανίων 65-50

Αρίς Καλαμάτας-Φάρος Κερατσινίου 37-57

Αγία Παρασκευή-Πανιώνιος 50-71

Μελίσσια-Σπόρτιγκ 70-60

Ρεπό: Έσπερος Πάτρας

Τρίτη 22 Δεκεμβρίου

Αγ. Δημητρίου (Π) 17.30 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ίκαρος Καλ. Αντωνιάδης-Τεφτίκης (Παπαγιαννόπουλος)

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Παλαιό Φάληρο – ΑΟ Χανίων 65-50

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Αντωνίου

Δεκάλεπτα: 23-12, 37-27, 43-42, 65-50

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης):  Παναγιωτονάκου 5(1), Καβαλάρη 10(1), Νεαρχάκου 5(1), Πριόνα 11, Φλώκα 3, Μοίρα 15, Ψυχογιού 2, Γκαγκανάτσου, Κατσιμάρδου 5, Χαϊκάλη 9, Τζάρου.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Δημητρουλάκη): Καραβέλη 1, Κασσωμένου 1, Ζουμαδάκη, Σταχτιάρη 20, Μπρέλλου 4, Χαραλαμπάκη, Γαλητσιάνου 11(3),  Μοσχοπούλου 11, Βαρυπατάκη 2.

Αρίς Καλαμάτας – Φάρος Κερατσινίου 37-57

Διαιτητές: Γεράνιος, Κάντι Ντία

Δεκάλεπτα: 11-15, 24-32, 31-47, 37-57

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Βεργινάδη 9, Θάνου 2, Πυλιώτη 2, Αντωνογεινάκη 7, Μπακετέα 12(1), Φωτεινάκη 4, Τσιάνα 1.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου 2, Βράκα 8, Σαλιάϊ 3, Αθανασίου 18(3) , Γκριτζά 11, Τσέρου 7 Πετράκη 3, Μπεράτη, Σπυριδονίδου 2, Μεγαλαίμου, Αλεξανδρίδου, Κουταλιανού 3.

Αγία Παρασκευή – Πανιώνιος 50-71

Διαιτητές: Σιδέρης, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 9-23, 28-44, 44-59, 50-71

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα 3, Κοντογιάννη 4,  Καζαντζίδου 21(2), Γιουκάκη 7(1), Μερισιώτη 7, Κανιαδάκη, Κούκη 2, Λωσταράκου, Τσιαδή 6.

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Μπότσαρη 12, Σταμπούρλου 12(2), Θεοδωρομανωλάκη 14(1), Στεφανίδου 22(3), Τσίκα, Γρηγορίου 4, Μπάμπη, Παναγιωτοπούλου 7(1)

Μελίσσια – Σπόρτιγκ 70-60

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Ορφανός Ε

Δεκάλεπτα: 18-12, 38-36, 58-48 , 70-60

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 2, Μαρίνου 2, Κατσάβαρου, Ντακόλια, Δούρου, Κοιλιαρίδη 13 (1), Πολίτη 10, Ζακυνθινού 1, Χριστακοπούλου 15 (1), Καπερώνη 12, Αστραντίνη 13 (3), Κοτσιάφτη 2.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ  (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναυροζίδου 4, Οικονομίδου 6 (1), Φουράκη Β. 8 (2), Βαφειάδη 15, Τζαμαρία, Βουλγαράκη 10, Γιαννακάκου 2, Φουράκη Σ. 15.

Βαθμολογία (10 αγώνες)

1. Πανιώνιος 17 (8-1)

2. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 16 (8-0)

3. Σπόρτιγκ 15 (6-3)

4. Φάρος Κερατσινίου 15 (6-3)

5. Μελίσσια 15 (5-5)

6. Αγία Παρασκευή 14 (5-4)

7. Παλαιό Φάληρο 14 (5-4)

8. Ίκαρος Καλλιθέας 12 (4-4)

9. ΟΑ Χανίων 10 (1-8)

10. Έσπερος Πάτρας 10 (1-8)

11. Αρίς Καλαμάτας 9 (0-9)

*Δάφνη Αγίου Δημητρίου και Ίκαρος Καλλιθέας έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 10/01)

Φάρος Κερατσινίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

ΟΑ Χανίων – Έσπερος Πάτρας

Σπόρτιγκ-Αγία Παρασκευή

Πανιώνιος-Αρίς Καλαμάτας

Ίκαρος Καλλιθέας-Παλαιό Φάληρο

Ρεπό: Μελίσσια

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 10ης Αγωνιστικής:

Ολυμπιακός Β.-Ηρακλής 76-60

Αναγέννηση Ν.Ρ.- ΑΕ Πυλαίας 70-56

Ολύμπια Λάρ.-ΑΟ Σερρών 62-52

Τιτάνες Δρ.-Άρης Θεσσαλονίκης 40-50

Παναθλητικός-Απόλλων Καλ. 59-47

ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Βόλου 67-35

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής 76-60

Διαιτητές: Παζώλης, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 22-15, 41-35, 59-48, 76-60

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 13(1), Σαρακατσάνη 10(3), Γαλιατσάτου 12, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 12, Αρτεμισίου, Ντελή, Ζέρβα 19, Μπογιατζάκη, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 10.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 16(3), Ντάλα 4(1), Τσουμπερλή 8, Οικονόμου, Γεροστεργίου 4, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 17, Ξανθοπούλου 4, Ψάρρα 7(1), Μαρκουλάκη, Ελευθεριάδου.

Τιτάνες Δράμας – Άρης 40-50

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-16, 23-29, 32-37, 40-50

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Στάικου, Θωμά 9(2), Γαϊτανίδου 2, Χρυσοστομίδου 2, Γαϊτάνη Α. 16, Γαϊτάνη Ε. 6, Κυριακίδου, Αρσένογλου 5(1).

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Ε. 2, Τσινέκε Κ. 7, Βουλγαράκη 8, Αντωνιάδου Α. 2, Αντωνιάδου Σ. 6(1), Κυλαζίδου 5, Γιαννοπούλου 12(1), Ακσεχέρογλου 6, Κατσαμούρη 2.

Αναγέννηση Ν. Ρ. – ΑΕ Πυλαίας 70-56

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ., Μακρής

Δεκάλεπτα: 18-10, 41-21, 59-42, 70-56

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού, Πετρίδου 10, Νάστου 21(3), Μούρτου 9, Ταυροπούλου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Αθανασιάδου 2, Βασιλειάδου 12(2), Βασλαματζή 8(2), Τζίκου 4, Σαλαμάνη.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 10, Δραγκόλα 2, Παπαδάκη 17, Γραμματικού 7(1), Νότη, Τζήμου 9, Βατσιτσίδου 11(1).

Παναθλητικός – Απόλλων Καλ. 59-47

Διαιτητές: Τσούλης, Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 10-9, 21-25, 47-35, 59-47

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 16(3), Αναστασιάδου 4, Καλομιτσίνη, Τόσκα 6, Ζιώγα, Τσαμπούρη 10(2), Μπαμπικέρ 7, Κουλουμπή 12, Γιαννούδη 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 2, Μπαδινάκη, Αραμπατζή, Παλλάνη 3(1), Καλαντίδου 4, Νικολαϊδου, Καζαντζή Β. 12(1), Καζαντζή Στ. 7, Καϊμακτσή 19(1), Σολωμού.

ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Βόλου 67-35

Διαιτητές: Τσίρογλου, Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 19-13, 36-17, 52-32, 67-35

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 14 (3), Κυρανά 3, Σαρηγιαννίδου 18 (1), Σταμκοπούλου 2, Μεντεσίδου 8 (1), Σταύρου 2, Παπαδιαμάντη 8, Τσιλικά 2, Κατσίδου, Γιώτιτσα 4, Βαλάκου 2, Πετρίδη 4.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Παρασχάκη 2, Γεροκώστα 2, Παγκαλίδου 8 (1), Ντέγκα 4 (1), Πασσιά, Γιοβανάκη 3 (1), Κοπάνου 1, Μπράχου 5 (1), Σολωμού 3, Μουρδουκούτα, Στρίγκου, Μάντζου 7.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΟ Σερρών 62-52

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Δεκάλεπτα: 15-11, 33-28, 49-42, 62-52

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κουτσουνούρη): Νταουντάκη 4, Δεληγιάννη 15, Κουτσουνούρη 27(2), Χαβαλέ 9(1), Ράπτη, Κυριτσάκα, Σουλιώτη 7.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μπακιρτζίδου 14, Τζιαμπάζη 12(4), Στεφανίδου 2, Χωλοπούλου Ν. 8(2), Γκλεζάκη 8, Τόγα, Πρόικου 8(2).

Βαθμολογία (10 Αγώνες)

1. Άρης 20 (10-0)

2. Παναθλητικός 18 (8-2)

3. Ολυμπιακός Βόλου 18 (8-2)

4. Ολύμπια Λάρισας 15 (6-3)

5. ΑΟ Σερρών 15 (5-5)

6. Απόλλων Καλαμαριάς 15 (5-5)

7. ΑΕ Πυλαίας 15 (5-5)

8. Τιτάνες Δράμας 13 (3-7)

9. Ηρακλής 12 (3-6)

10. ΠΑΣ Γιάννινα 12 (2-8)

11. Νίκη Βόλου 11 (1-9)

12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 9 (1-8)

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό.

**Ηρακλής, ΠΑΣ Γιάννινα, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και Ολύμπια Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 10/1)

Ηρακλής – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας

Άρης – Ολυμπιακός Β.

Απόλλων Καλ.  – Τιτάνες Δ.

Νίκη Βόλου – Παναθλητικός

 ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα