Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

Βαθμολογική ανάσα πήρε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου επικρατώντας στην παράταση της Νίκης Λευκάδας με 87-77 (κ.α. 70-70) σε παιχνίδι για την 9η Αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Σπουδαία νίκη πήρε και ο Πρωτέας Βούλας με 72-60 επί του ΠΑΟΚ όπως και ο Αθηναϊκός με 63-57 απέναντι στον Ιπποκράτη Κω.

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας 87-77 (κ.α 70-70)

Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ 72-60

Αθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω 63-57

Σάββατο 12/12: Παναθηναϊκός-Άρης Πετρούπολης 85-38

Παρασκευή 11/12: Ολυμπιακός-Τερψιθέα Γλ. 104-49

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κρόνος Αγ.Δημ.-Νίκη Λευκάδας 87-77 (κ.α. 70-70)

Διαιτητές: Μακρής, Λουκαράκης

Δεκάλεπτα: 17-15, 35-28, 52-50, 70-70 (κ.α.), 87-77 (παρ.)

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μαυρίδης): Καμμένου 3 (1), Εμμανουηλίδου 3 (1), Οικονομίδου 4, Μαγκλάρα 9, Σπαθάρη 7 (1), Ξάνθου 6, Πανταζή 20, Ανταμς 6, Ντέι 29.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Αργυρού 9 (1), Καμπουράκη 22 (3), Γράψα 9, Παπαδοπούλου 2, Κρητικού 8 (2), Ψυχογιού 11 (2), Σμιθ 16.

Αθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω 63-57

Διαιτητές:Παπαφωτίου, Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 18-9, 36-22, 44-42, 63-57

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 2, Σπαθάρου 13 (3), Σταμάτη, Λουκάτου 5 (1), Κεχαγιά 13 (1), Ντάναμ 14, Νίξινα, Ντάνιελ 16 (4), Λίτση.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπουλής): Κουζουκα, Κασάπογλου 8, Πατμίου, Γούναρη 9 (1), Σίντι 15 (2), Σβίνου, Σαράγια, Δρεττάκη, Κάμπελ 25.

Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ 72-60

Διαιτητές: Καρακάσης, Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-18, 40-34, 57-49, 72-60

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κτιστάκης) : Ρούταν 8 (2),Κωστάκη 5, Κίτσιου, Σπυριδοπούλου 3, Μυλωνάκη, Ράτζα 17 (3), Πολιτοπούλου 3 (1), Νικολοπούλου 11, Ράντολφ 17, Χατζηγιακουμή 6 (2), Αναστασοπούλου 2, Δανδουλάκη

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 6, Τελίδου 16 (4), Ρέντμον 6 (1), Σπανίδου 4, Καλαμπάκου, Σταυρίδου 10(1), Κατωπόδη 1, Κλέμονς 17, Διαμαντίδου, Τζουγκράκη, Κοντογεώργου

Βαθμολογία (9 αγώνες)

1.Ολυμπιακός 18 (9-0)
2.Παναθηναϊκός 17 (8-1)
3.Νίκη Λευκάδας 14 (8-2)
4.Αθηναϊκός 14 (5-4)
5.Πρωτέας Β. 14 (5-4)
6.ΠΑΟΚ 13 (4-5)
7.Κρόνος Αγ. Δημ 13 (4-5)
8.Τερψιθέα Γλ. 12 (3-6)
9.Ιπποκράτης Κω 11 (2-7)
10.Άρης Π. 9 (0-9)

Επόμενη (10η, 09/01)

Πρωτέας Βούλας – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – Νίκη Λευκάδας

Αθηναϊκός – Τερψιθέα Γλυφάδας

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Άρης Πετρούπολης

ΠΑΟΚ – Ιπποκράτης Κω