Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (9η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 9ης αγωνιστικής.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 79-88

Απόλλων Σμ. – Ακράτα 83-66

Χαρ. Τρικούπης – Πόλις Καλλιθέας 72-51

ΚΑΟΚ – Μανδραϊκός 68-61

Κεραυνός Αιγίου – Σπαρτιατικός 92-59

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Πεντέλη 83-74

Ίκαρος Καλ.-Γλαύκος 67-52

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 79-88

Δεκάλεπτα: 15-18, 31-43, 47-62, 79-88

Διαιτητές: Νάστος, Μαγκαφάς

Οίαξ (Νόντας): Τσοτσοκός 7 (1), Παζαράς 13, Κοσσιώρης 5 (1), Κατσαλούλης 5, Παπασαράντος 12 (4), Μπούκουρας 23 (4), Γκίκας, Ευστρατίου 6, Λιακόπουλος, Μπαλτσής 5 (1), Οικονόμου 3, Παπαμήτρου.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 6, Στεφανής 17, Βλασσόπουλος 17, Γόντικας 14 (2), Νίκολι, Μπασέας 5, Μπούσι 13 (1), Διαμαντόπουλος 14 (2), Νιφόρας 2, Τσίτος.

 

Απόλλων Σμ.-Ακράτα 83-66

Δεκάλεπτα: 25-19, 44-36, 66-45, 83-66

Διαιτητές: Μπανασάκης, Κώτσου

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 3 (1), Γκινούτσης, Πετρόπουλος 2, Νιώτης, Σιώμος 2, Αρναουτάκης 18 (2), Παπουτσής, Αθανασάκης 7, Πάντσιος 15 (3), Θυμνιός 15, Τσελέμπης 17 (2), Τάσιος 4.

Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρικάς 15 (1), Σταυρόπουλος 1, Βασιλάτος, Σχορτσανίτης 7, Πολύδερας 2, Λάφης 20, Μπιτσάκος 3 (1), Οικονομόπουλος 13 (1), Μαλλής 2, Σακελλαρίου, Κοντόγεωργας 2.

 

Χαρ. Τρικούπης-Πόλις Καλλιθέας 72-51

Δεκάλεπτα: 18-17, 35-34, 52-42, 72-51

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Κουτσοδήμος

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 18 (3), Βουρνάς 4, Ζαμπέτης 3 (1), Σταμούλης, Καρέτσος 2, Μουράτογλου 11, Σταυρόπουλος 7, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 8, Παπαγεωργίου 2, Ψάλτου 17.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 3 (1), Τσεμπελής, Κόκκινος 10, Βαρθακοκοίλης 17 (2), Λυγγερίδης 3, Βελιζιώτης 3 (1), Κασπαριάν 4, Λάβαρης 5 (1), Κακαργιάς, Κωνσταντίνου 3, Μανίκας 3 (1), Παπατρέχας.

 

ΚΑΟΚ-Μανδραϊκός 68-61

Δεκάλεπτα: 15-23, 32-32, 51-50, 68-61

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καμήτσος

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Γκιώνης, Αναγνωστόπουλος 10, Πάππος, Κατσαμάκης 5, Τσακιρίδης 14 (2), Πράττης, Δανιήλ 13 (1), Σταυρόπουλος 19 (2), Σταυριανόπουλος 7 (1), Γιαννουλάκος.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 19 (2), Πέρλορεντζος, Καραλής 8 (2), Κούρτης 16 (4), Δρακωτός, Μπούτρης, Στέφος 16, Λαμπρόπουλος, Καμπερίδης, Καρυπίδης 2.

 

Κεραυνός Αιγίου – Σπαρτιατικός 92-59

Δεκάλεπτα: 23-7, 46-24, 72-38, 92-59

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Πλιάκας

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 9, Τσούλος 3 (1), Νταβατζής 3 (1) Ταπεινός 10 (2), Τριανταφυλλόπουλος 2, Κεφαλάς 13 (1), Βασιλειάδης 11 (1), Σουφλιάς 17, Λυμπέρης Δ. 10 (2), Λυμπέρης Β. 7, Σκόνδρας 7 (1), Θωμάς.

Σπαρτιακός (Μανιατάκος-Τσώρης): Σταθάκος 5, Μανιατάκος 7, Τζάτζας, Αλεξόπουλος , Αναγνωστάκος 2, Αγγελόπουλος 10 (1), Κυρίτσης 6, Θεοδωρόπουλος 1, Βουργιώτης 22, Παπαδάκος 6, Κόρο, Δόρλης.

 

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Πεντέλη 83-74

Δεκάλεπτα: 23-22, 40-37, 68-51, 83-74

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Καλογερόπουλος Φ.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 5, Τόρα 2, Θάνος 17 (3), Τσιλιτζήρης 14 (1), Κεφάλας 20 (2), Θεοδωράκος, Λίτσιος 5, Δήμας 6, Μαυρίδης,  Σταυρόπουλος, Ιγγλέζος, Αναστασόπουλος 14 (4).

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκος, Μάντσιος 3, Λίτσο 9 (1), Αποστολόπουλος 13 (1), Καρτσωνάκης, Καλογερόπουλος 4,  Μπίγκος 7 (1), Μουστόπουλος 27, Καραβασάνης 6, Γρατσιάτος 4.

 

Ίκαρος Καλ. – Γλαύκος 67-52

Δεκάλεπτα: 25-13, 31-26, 53-39, 67-52

Διαιτητές: Βαλούρδος, Μαραγκάκης

Ίκαρος Καλλιθέας (Mησιακός): Ιορδάνογλου 10, Ντουζίδης 6 (2), Κουρέπης, Οικονόμου 8, Φωτίου 23 (3), Χαϊκάλης, Τσατάς, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 8, Παπαδούλης 2, Παπαπέτρου 10 (2), Αρχιμανδρίτης .

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 16 (2), Σερέτης 8 (1), Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 3, Τασιόπουλος 8, Ρέλλας, Σταυράκης 6, Παπαβασιλόπουλος 4, Κάλλης 7 (1), Δρακόπουλος, Παπαδήμος.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 16

2. ΚΑΟΚ 16

3. Πόλις Καλλιθέας 16

4. Ακράτα 15

5. Μανδραϊκός 15

6. Πεντέλη 14

7. Κεραυνός Αιγίου 14

8. Γλαύκος 13

9. Χαρίλαος Τρικούπης 13

10. Ίκαρος Καλλιθέας 12

11. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 12

12. Νέα Ιωνία 12

13. Οίαξ Ναυπλίου 11

14. Σπαρτιατικός 10

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12)

Ακράτα – Οίαξ Ναυπλίου

Πόλις Καλλιθέας – Απόλλων Σμύρνης

Χαρίλαος Τρικούπης – ΚΑΟΚ

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Κεραυνός Αιγίου

Σπαρτιατικός – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας

Πεντέλη – Ίκαρος Καλλιθέας

Γλαύκος – Μανδραϊκός

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Σάββατο (5/12)

Πανναξιακός – Έσπερος Λ. 77-72

Κυριακή (6/12)

Τρίτων – ΚΑΠ (αναβολή)

Ηρόδοτος – Ιπποκράτης 50-79

Κάδμος – Άρης Νικαίας  75-67

Άρης Πετρ. – Μαρούσι 69-67

Σπόρτιγκ – Πρωτέας Β. 52-87

Κύδων – Ηλυσιακός 67-65

 

Φύλλα αγώνα

Πανναξιακός – Έσπερος Λαμίας 77-72

Διαιτητές: Φασόλης, Σιδέρης

Δεκάλεπτα: 21-25, 40-45, 59-68, 77-72

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 3 (1), Καρβούνης 10 (1), Καλαβρός, Μαγιντόμπε 7 (2), Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 3, Μάκαρης 8 (1), Ακτύπης – Γουνές 2, Χριστόδουλος 26, Μυλωνάς 2, Παγώνης 15

Έσπερος Λαμίας (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 11 (2), Διαμαντής 5 (1), Γεωργιάδης, Κούτκιας 5, Στογίλκοβιτς 9 (3), Ξηρός, Φύκας 7 (1), Σοφογιάνης Μ. 10 (1), Φούντας 14, Ζαχαράκης 12 (4), Αργύρης, Τσαπουρνάς.

 

Κύδων – Ηλυσιακός 67-65

Διαιτητές: Καρακάσης, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 9-15, 29-30, 47-43, 67-65

Κύδων(Κ.Σδράκας): Βλαχάκης 9 (1), Υφαντόπουλος, Αλεξίου 7, Παπαμαστοράκης, Τσαμπάς 7, Τσαρουχάς 20 (3), Μπερτίδης, Αδοντάκης 11, Μπαγάκης 7 (1), Κολαρετάκης 2, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης.

Ηλυσιακός (Δ.Γιαννάκης): Παντελάκης 11, Άρχος 16 (3), Χατζηβέρογλου 3, Γκόλιας 2, Πεζός, Παπαφωτίου, 3 (1), Μαλτέζος 11, Κανελλόπουλος 6, Πελίγκος 10, Θώδος, 3 (1), Ολύμπιος.

 

Hρόδοτος – Ιπποκράτης Κω 50-79

Διαιτητές: Μπούκας, Ουσταμπασίδης

Δεκάλεπτα: 8-26, 20-46, 39-66, 50-79.

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος, Σταυρακάκης, Μαϊστρέλης 2, Βερτούδος, Παναγιωτίδης 23, Καρλάφτης 3(1), Μίχος 10, Αλέτρας, Καφούσης, Μητρόπαπας, Πυργιώτης 2, Χαρωνίτης 10.

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς 2, Κουκουράβας 7(1), Τσιλιγκίρης 2, Σκούφης 7(1), Γκοράτσας, Μελεούνης 2, Ασημακόπουλος 10, Γιαννούλης 2, Χαρίσης 16, Ψάλτου 11(1), Κανταρέγια 1, Τσατάλας 17(1).

 

Σπόρτιγκ – Πρωτέας Βούλας 52-87

Διαιτητές: Πόντας, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-32, 22-49, 38-65, 52-87

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 8, Κλήμης 13(1), Χατζηνικόλας, Παπαπέτρος 12, Γεωργόπουλος 5(1) , Χάζαρης, Κούτρης, Χασάπης, Καραμπάτος, Αγγελής 6, Δόξας 8.

Πρωτέας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Κονδύλης 3(1), Λάτσης 11, Παπάδης 9(1), Εμμανουηλίδης 6, Αθηνιώτης , Ζευκιλής 4, Βαρδαβάς 22, Μάρφης 5, Χανιάς 8, Πεφάνης 5(1), Μούτσα 8, Καλογεριάς 6.

 

Aρης Π. – Μαρούσι 69-67

Διαιτητές: Χρηστίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 13-19, 31-34, 50-40, 69-67

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Σολδάτος, Βενιτουράκης 3, Ηλιόπουλος 7(1), Χρονόπουλος 8 Μπαζιώτης 16(3), Αρτεμάκης 2, Παπαγεωργόπουλος 14 , Βεντούρης 4, Μακρόπουλος 13, Μπινιάρης 2 , Κώτσιας, Παπαδόπουλος.

Μαρούσι (Ν.Κεραμιδάς): Ξυδάς 6, Στασινός 3, Μπαλαμπάνης 11 (1), Ραλλάτος 26(1), Μπαλάφας, Γεωργίου 7(1), Κανέλλης, Σουρλής 8(2), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 6, Πολυχρονόπουλος, Σκιαθίτης.

 

Κάδμος – Αρης Νικαίας 75-67

Δεκάλεπτα: 12-16, 35-36, 54-54, 75-67

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Σοφιανόπουλος

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 9, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 19 (2), Τσιριμώκος 13 (3), Χαρατσής 8, Τσαπρούνης, Κουμπές, Γιάννου, Δρακάκης 14, Μητρόπουλος 12 (2).

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 23 (3), Φωστέρης 15 (3), Αλσαμπής 2, Θεοδοσίου 4, Στογιάνοβιτς 4, Γαλίτης, Κόλλιας 7, Πεταλάς 2, Λάρδας 10 (2).

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 17

2. Ιπποκράτης 16

3. Μαρούσι 15

4. Πανναξιακός 15

5. Κάδμος 15

6. Τρίτων 14

7. ΚΑΠ 14

8. Άρης Νικαίας 13

9. Άρης Πετρούπολης 13

10. Κύδων 12

11. Ηλυσιακός 11

12. Σπόρτιγκ 11

13. Ηρόδοτος 10

14. Έσπερος Λαμίας 10

                                 

Επόμενη αγωνιστική(10η, 13/12)

Ιπποκράτης – Τρίτων

Άρης Νικαίας – Ηρόδοτος

Κάδμος – Άρης Πετρούπολης

ΚΑΠ – Πανναξιακός

Έσπερος Λαμίας – Σπόρτιγκ

Πρωτέας Βούλας – Κύδων

Ηλυσιακός – Μαρούσι

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Καρδίτσα – Ερμής Αγιάς  81-73

Μελίκη – Πτολεμαϊδα  70-63

Σιάτιστα – Διόσκουροι Κοζάνης  56-61

ΑΓΣ Ιωαννίνων -Αίας Ευόσμου  79-82

Αριστοτέλης Φλώρινας – Μακεδονικός  74-92

 

Φύλλα αγώνα

Μελίκη – Πτολεμαΐδα 70-63

Δεκάλεπτα: : 23-20, 43-34, 52-40, 70-63

Διαιτητές:  Σιταρίδης, Τριανταφυλλίδης

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 21 (3), Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 9 (2), Ρογκότης 2, Κοτσάμπασης 12 (2), Σταυρουλάκης 3 (1), Τζουνόπουλος, Γιαννόπουλος.

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 9 (2), Καλομενίδης 10, Κλωνάρας 18 (1) , Τσιαγκλαντάνος 9 (1) , Σαχπατζίδης, Πανίδης 7 (1), Πλεξίδας 3, Ματκάρης, Τούζος 7 (1), Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων -Αίας Ευόσμου  79-82

Δεκάλεπτα: 18-18, 39-39, 62-59, 79-82

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 12, Κοντός 20 (2), Αντωνίου 5, Σκορδίλας, Πάτρας 8, Φίλιος 6, Αυγερινός 21 (2), Μάλλιος, Μάντζιος 7.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 14 , Καδής 5, Μπεχλιβάνης 13 (1) Μαυρίδης 18, Λύττας 7 (1), Δελίδης 8, Σικαλίδης 4, Τέντζος 13.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Μακεδονικός 74-92

Δεκάλεπτα: 10-24, 37-51, 60-73, 74-92

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 11, Κέκελης 8, Βίτκας, Παπαδημητρίου 16, Ρούζιος 14, Καραβατάκης, Κεσίδης, Παπαπαϊωακείμ 16, Συμεών, Αραπίδης 2, Μήλιος, Βασιλείου 7.

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 8, Κοντσές Α. 11, Ντισλής 27, Μιχαηλίδης 18, Λυχριδάς 2, Κομματάς, Χαλάτσης 5, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 12, Μποβασιανός 7, Νταράκης 2, Κοντσές Β.

 

Καρδίτσα – Ερμής Αγιάς  81-73

Δεκάλεπτα: 19-14, 36-37, 52-60, 81-73

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Αγραφιώτης

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 2, Πανάρας 11 (2), Γεωργίου 21 (2), Τσιαμούρας, Αντωνίου 8 (2), Κουρέπης, Πάσσας 2, Θέος 22 (2), Παπαδόπουλος 12, Βούλγαρης, Κατσαρός, Μπρούτσος, Καμαριώτης 3 (1).

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Μηλιώνης 10 (2), Χαλκιάς 7 (1), Γούλας 3 (1), Περωτής 17, Στεργούλας, Γκανέτσας 8 (2), Ζεϊκος, Κόμματος 17 (3), Σπανός, Δαουλάρης 11 (3) Καλεμπτζάκης.

 

Σιάτιστα – Διόσκουροι Κοζάνης 56-61

Δεκάλεπτα: 8-12, 21-23, 37-39, 56-61

Διαιτητές: Πετανίδου, Χρυσάφης

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Χιώνος, Γράβας 10, Παπαθωμάς 8 (2), Ρέππας 11, Τσιαούσης 12, Καλαμπούκας 11 (2), Δεληγιάννης, Σβώλης.  Καρακουλάκης 4 (1), Σερέφας, Κατσιάνης.

Διόσκουροι Κοζάνης  (Χωλόπουλος): Σισμάνης 2 , Σκορδάρης 9 (3), Ντόβας 21 (3), Βλάχος 19 (2), Ζολώτας 3, Νικολάου, Ανδρίτσος 7, Καρανώτας, Γκοβεδάρος, Γιαννάκης, Ατματζίδης, Τσαουσίδης.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας  16

2. ΑΓΣ Ιωαννίνων  13

3. Μακεδονικός  13

4. Πρωτέας Γραβενών  12

5. Αίας Ευόσμου  12

6. Ερμής Αγιάς  11

7. Διόσκουροι Κοζάνης 11

8. ΓΑΣ Μελίκης  11

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  11

10. ΓΣ Σιάτιστας  11

11. Αριστοτέλης Φλώρινας  9

12. Πτολεμαΐδα  7

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12)

Ερμής Αγιάς – Πρωτέας Γρεβενών

Πτολεμαϊδα – ΑΣ Καρδίτσας

Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννινων

Αίας Ευόσμου – Αριστοτέλης Φλώρινας

Μακεδονικός – Εύαθλος Πολυκάστρου   

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 81-62

Χαλκηδόνα – Ελευθερούπολη  84-80

ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 81-66

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνής  65-76

ΧΑΝΘ – Γέφυρα  67-83

Αγ. Βαρβάρα – Ζέφυρος 02  67-66

Ίκαροι Σερρών – Γαλάτιστα   75-71

 

Φύλλα αγώνα

ΧΑΝΘ – Γέφυρα  67-83

Δεκάλεπτα: 21-21, 39-54, 45-72, 67-83

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 6 (2), Παυλέας 8(1), Λεμονιάς 3 (1), Σταματέλλος 3 (1), Ελευθεριάδης 20, Ζιάκας 6, Ερμείδης 3 (1), Παπαχρήστου,Δαβάνης  7(1), Αγγελίδης 6, Μελίδης 5.

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 24 (4), Δανάκης 12, Μωυσιάδης 2, Δώνης,Τολιόπουλος 6, Μπάρκος 2, Μυλωνίδης 19 (1),Τσακιρμπαλόγλου, Μπίσκας 9, Κουλουμπής 7, Γεράκης, Αλμπάντης.

 

Αγ. Βαρβάρα – Ζέφυρος  67-66

Δεκάλεπτα: 15-15, 33-33, 50-47, 67-66

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Μπάμπουλης 3, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 5 (1), Αμπελακιώτης 34 (4), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 13 (1), Χαριζάνης 2, Κάτσικας, Φασουλάς 4, Μανάκας 3.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 6 (1), Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης, Κλουντζός 5, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης, Μήτσικας 16 (2), Πατίκας 2, Αποστολίδης 5 (1), Μυστιλιάδης 12 (2), Λιούνης.

 

Χαλκηδόνα – Ελευθερούπολη  84-80

Δεκάλεπτα: 19-15, 47-35, 61-54, 84-80

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Καρακώστας

 Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Αλεξιάδης, Μαρκίδης 4, Σιδηρόπουλος 7, Δέτσικας 10, Μπατάκος 16 (1), Σεφερίδης 2, Μακαλέκας 7, Μαραπίδης 24 (4), Ευαγγελίδης 7, Λαϊδης 2, Παπαδόπουλος 2, Τσαλώνης 3 (1).

Ελευθερούπολη (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 1, Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 11, Μακρής, Γκούμας 16 (1), Αδαμόπουλος 20 (2), Δανίκας 17, Λαζαρίδης, Πανδής 15.

 

Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 81-62

Δεκάλεπτα: 14-21, 43-34, 65-50, 81-62

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Χατζηχαρίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 9 (1), Δάτσης, Καραμπίνης 4 (1), Κέλλης 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 6 (1), Παλλάκης 6, Κουτσογιάννης 17 (1), Πετς 15 (1), Στεφανίδης  5 (1), Τσιώγκας, Παπαδάκης 8, Γρούδος 8.

ΒΑΟ (Κατσής): Ταζόπουλος 4, Τζουβάρας 7 (1), Λεπτοκαρίδης 16 (3), Παρασκευάς 11, Πισιώτης, Ζησόπουλος 2, Δέλας 2 Γεωργιάδης 3, Γρηγοριάδης 17.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-76

Δεκάλεπτα: 21-18, 34-46, 51-59, 65-76

Διαιτητές: Δαμίγος, Παπαθανασίου

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 14 (2), Παππάς Δεμερτζής 12 (1), Κουτσιάντζης, Σουλούγκας 2, Χατζής 6 (1), Καβαργύρης 9, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 20 (4), Καραμπατιάκης. ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 15 (1), Μπεκρής 11 (1), Στασινόπουλος 3, Λεχούδης 3, Μαγκώνης 7 (1), Χαλίλ 8, Καλαντζής 10 (2), Πασχαλινόπουλος 2, Διαμαντίδης 8 (2), Μπουντάς, Βελή 9.

 

Ίκαροι Σερρών – Γαλάτιστα  75-71

Δεκάλεπτα: 18-22, 34-35, 55-55, 75-71

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Γρέκος

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 15 (3), Γεωργιανός 19, Τράκας 8, Παπαδόπουλος Γ. 2, Φραγκούλης, Θολιώτης 11 (3), Γρίψιος 16 (2), Χορτομάρης, Γκουντζιάς 4, Δεληγιαννίδης, Καραμπέκης. 

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος, Κουλαξής 11 (1), Γρηγορίου 15 (1), Δάγκας 4, Γιαχανατζής 6 (1), Ακρίτιδης 6, Καρανώτας 14, Τσακίρης, Πέτρουλας 3, Καραϊσκος 12.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 81-66

Δεκάλεπτα:18-15, 44-34, 60-51, 81-66

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Κουτσοβασίλης 15 (1), Βαχαρίδης, Σιμάκης 16 (1), Χατζηπαυλίδης 8 (2), Τελούδης 11 (1), Κανάρας 7, Θεοδωρίδης 2, Σταματέλος 9 (2), Χονδρόπουλος 12 (2), Βάκρινος 1.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Πετρίδης 16 (2), Θεοδοσιάδης 5, Ντομόπουλος 10 (2), Στυλιανίδης 13 (1), Σταφυλάς 2, Αρνίδης 2, Παντελίδης 5, Φώτογλου 13 (3).

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 18

2. ΧΑΝΘ  16

3. Ασπίδα Ξάνθης 16

4. ΓΑΣ Κομοτηνή  15

5. Ικαροι Σερρών  15

6. Ζέφυρος  14

7. ΑΕ Κομοτηνής  14

8. Ορφέας Ν. Σκοπού 13

9. Γαλάτιστα  12

10. Αγ. Βαρβάρα  12

11. Αρετσού  11

12. Χαλκηδόνα  11

13. Ελευθερούπολη  10

14. ΒΑΟ  10

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12)

ΓΣ Ελευθερούπολης – Ασπίδα Ξάνθης

Αρετσού – Χαλκηδόνα

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν.Σκοπού

ΒΑΟ – ΧΑΝΘ

ΚΣ Γέφυρας – Αγ. Βαρβάρα

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών

Γαλάτιστα – ΓΑΣ Κομοτηνή