Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου συνεχίζει αήττητη την πορεία της στον 1ο Ομιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών ξεπερνώντας και το εμπόδιο των Χανίων με 65-50. Στον 2ο Όμιλο ο Άρης πήρε το ντέρμπι στην παράταση επικρατώντας με 70-63 (56-56 κ.α.) του Παναθλητικού.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Πανιώνιος-Μελίσσια 71-61

ΟΑ Χανίων – Δάφνη Αγ. Δημητρίου 50-65

Ίκαρος Καλλιθέας-Άρις Καλαμάτας 75-42

Έσπερος ΑΟΠΑ-Π. Φάληρο 55-81

Φάρος Κερατσινίου-Αγ. Παρασκευή 56-51

Ρεπό: Σπόρτιγκ

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Πανιώνιος – ΚΑΟ Μελισσίων 71-61

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Αγρογιάννης

Δεκάλεπτα: 22-08, 39-29, 55-46. 71-61

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  (Τσίκληρας): Μπότσαρη 2, Σταμπούρλου 15, Θεοδωρομανωλάκη 16, Στεφανίδου 15(2), Τσίκα 2, Γρηγορίου 7(1), Παναγιωτοπούλου 14, Πούλου.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής):  Καραβέλη 7, Μαρίνου 2, Νικολέτου, Ντακόλια, Δούρου, Κοιλιαρίδη 18(4), Πολίτη 7, Ζακυνθινού 2, Χριστακοπούλου 2, Καπερώνη 9, Αστραντίνη 12(2), Κοτσιαύτη 2.

ΟΑ Χανίων – Δάφνη Αγ. Δημ 50-65

Διαιτητές: Κοτσίρης,  Λαμπίρης

Δεκάλεπτα:  17-24, 23-32, 35-47, 50-65

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Δημητρουλάκη): Καραβέλη 5(1), Καλογεροπούλου, Κασωμένου 2, Μπρέλλου 2, Φουράκη , Σταχτιάρη 2, Πολέντα, Γαλητσιάνου 15(3), Μοσχοπούλου 8, Βαρυπατάκη 16.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.  (Μπουμπούς): Γιαννέλη, Αλεξανδρή 4, Παπακωνσταντίνου 8, Γιαμπάνη 18, Ζουρτσάνου 2, Μαγαλιού 18(2), Τετενέ 10, Τσουκαλά 5.

Φάρος Κερατσινίου – Αγ. Παρασκευή 56-51

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-18, 31-30, 46-42, 56-51

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα, Σαλιάϊ 11(2), Αθανασίου 8(2), Γκριτζά 16, Τσέρου 15, Πετράκη 4, Κουταλιανού 1.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα 4, Κοντογιάννη 6, Κανιαδάκη, Βελούδου 5(1), Λωσταράκου, Καζαντζίδου 9, Γιουκάκη 22(4), Κούκη, Μερισιώτη 2.

Ίκαρος Καλλιθέας – Αρίς Καλαμάτας 75-42

Διαιτητές: Χριστινάκης Κατσαπρακάκης

Δεκάλεπτα: 20-01, 47-13, 60-23, 75-42

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη  4, Στεφάτου 10(2), Στεφάνου 6, Ευμορφοπούλου 11(1), Ακρίβου 6 , Ρουμπελάκη 8(1), Κανελέτη 10, Παπαϊωάννου 2, Ζότοβα 4, Καμαράδου 3(1), Φάρου 11.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς):  Βεργινάδη 6, Κουτέλα 14, Σαμιώτη, Θάνου 3(1),  Αντωνογιαννάκη 6, Μπακετέα 8(1), Μπούζα 1, Φωτεινάκη 4, Τσιαμά.

Έσπερος Πάτρας – Π. Φάληρο 55-81

Διαιτητές: Ντίσιος,  Νάγκας

Δεκάλεπτα: 08-22, 27-43, 39-63, 55-81

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας):  Αντωνίου 9, Φλογερά 7(1) , Γιαννακοπούλου 12, Μαρίνη , Μαρούντα 14, Κομπατσιάρη, Ντάρλα 2, Ανέστη 2, Καραγιάννη 1, Λαγοπάτη 8.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης) : Παναγιωτονάκου 11, Καβαλάρη 8, Νεαρχάκλου 5(1), Πριονά 16(2), Ψωμά 2, Μοίρα 15, Ψυχογιού 6,  Φλώκα 3(1), Κατσιμάρδου, Χαϊκάλη 15(1), Τζάρου.    

Βαθμολογία (9 αγώνες)

1.Δάφνη Αγ. Δημ. 16 (8-0)
2.Πανιώνιος 15 (7-1)
3.Σπόρτιγκ 14 (6-2)
4.Φάρος Κερατσινίου 13 (5-3)
5.Αγ. Παρασκευή 13 (5-3)
6.ΚΑΟ Μελισσίων 13 (4-5)
7.Ικαρος Καλ. 12 (4-4)
8.Π.Φάληρο 12 (4-4)
9.Εσπερος Π.  10 (1-8)
10.ΟΑ Χανίων 9 (1-7)
11. Αρίς Καλ. 8 (0-8)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12):

Π. Φάληρο – ΟΑ Χανίων

Αρίς Καλαμάτας – Φάρος Κερατσινίου

Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Ίκαρος Καλλιθέας

Αγ. Παρασκευή-Πανιώνιος

ΚΑΟ Μελισσίων – Σπόρτιγκ

Ρεπό: Έσπερος Πάτρας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Άρης-Παναθλητικός 70-63 (56-56 κ.α.)

Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας 70-45

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Β. 40-61

Απόλλων Καλ. – ΠΑΣ Γιάννινα 58-49

ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Σερρών 52-45

Νίκη Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 46-77

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αρης-Παναθλητικός 70-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Κουκουλεκίδης Β.

Δεκάλεπτα: 12-11, 31-33, 44-46, 56-56 (κ.α.), 70-63

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 5(1), Τσινέκε Ε. 6(1), Αντωνιάδου 16(4), Αντωνιάδου Α., Κιλαζίδου 17(3τρ., 3ασ.), Γιαννοπούλου 11(11ρ. 5ταπ.), Ακσεχέρογλου 7(11ρ.), Παπαρδέλα 8(2), Κατσαμούρη.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 19(2), Αναστασιάδου 5, Τόσκα 2, Καλομιτσίνη, Τσαμπούρη 20(6), Κοστανάκη 4, Μπαμπικέρ, Κουλουμπή 4, Γιαννούδη 9.

Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας 70-45

Διαιτητές: Λαδάς, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 16-14, 39-20, 52-27, 70-45

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 2, Ντάλα 2, Τσουμπερλή 4, Οικονόμου 10(1), Γεροστεργίου 11, Ξανθινίδου, Λογδανίδου 8, Ξανθοπούλου 5(1), Ψάρρα 14(2), Μαρκουλάκη 2, Κομνηνού 6, Ελευθεριάδου 6(1).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά, Γαϊτανίδου 2, Χρυσοστομίδου 6, Γαϊτάνη Α. 17, Γαϊτάνη Ε. 15(1), Καριώτη Μ., Κυριακίδου, Αρσένογλου 5(1).

ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Σερρών 52-45

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 12-15, 34-24, 42-34, 52-45

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 9, Ντάμπη 12(2), Παπαδάκη 9(1), Γραμματικού 7(1), Νότη 9(2), Τζήμου 4, Βατσιτσίδου 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μπακιρτζίδου 9, Τζιαμπάζη 5(1), Χωλοπούλου Ν. 4, Γκλεζάκη 8, Τόγα 5(1), Πρόικου 12(2), Στεφανίδου 2.

Απόλλων Καλ.-ΠΑΣ Γιάννινα 58-49

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 10-9, 18-16, 37-30, 58-49

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 5(1), Αραμπατζή 2, Παλλάνη 11(3), Καλαντίδου 10, Καζαντζή Β. 14(1), Καζαντζή Στ. 8, Καϊμακτσή, Σολωμού 8.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 16(3), Σαρηγιαννίδου 16(1), Κυράνα, Τσιακτσίρα 2, Μεντεσίδου 8, Λαδοπούλου, Παπαδιαμάντη, Γιοτίτσα 7(1), Βαλάκου, Πετρίδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Β. 40-61

Διαιτητές: Παναγιωτίδης, Λάλα

Δεκάλεπτα: 10-21, 20-38, 33-47, 40-61

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού, Πετρίδου 2, Νάστου 11(2), Μούρτου 11(1), Τζίκου 4, Ταυροπούλου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Βασιλειάδου 8, Βασλαματζή.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 4, Σαρακατσάνη 3(1), Γαλιατσάτου 14, Αγαγιώτη 3(1), Σουλτάνη 16(2), Χούτα, Ντελή, Ζέρβα 9, Βογιατζάκη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Μπαλλά 8.

Νίκη Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 46-77

Διαιτητές: Μαλτέσιος, Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-19, 28-45, 31-53, 46-77

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Στρίγκου 2, Γεροκώστα, Γκίνο 1, Ντέγκα 6(2), Γιοβανάκη 7(1), Κοπάνου 2, Μπράχου 2, Παγκαλίδου 14(3), Σολωμού 6, Καρύδη 1, Μορδοκούτα, Μάντζου 5.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 6, Δεληγιάννη 13, Κουτσουνούρη 23, Χαβαλέ 19, Ράπτη 2, Κυριτσάκα 2, Σουλιώτη 6, Ντριστέλα, Κοτζαϊτση 6(2).

Βαθμολογία (9 αγώνες):

1. Άρης 18 (9-0)
2. Παναθλητικός 16 (7-2)
3. Ολυμπιακός Βόλου 16 (7-2)
4. ΑΟ Σερρών 14 (5-4)
5. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)
6. Πυλαία 14 (5-4)
7. Ολύμπια Λάρισας 13 (5-3)
8. Τιτάνες Δράμας 12 (3-6)
9. Ηρακλής 11 (3-5)
10. ΠΑΣ Γιάννινα 10 (1-8)
11. Νίκη Βόλου 10 1-8
12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 7 (0-8)

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό.

**Ηρακλής, ΠΑΣ Γιάννινα, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και Ολύμπια Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12)

Αναγέννηση Ν.Ρ.- ΑΕ Πυλαίας  

Ολυμπιακός Β.-Ηρακλής

Τιτάνες Δρ.-Άρης

Παναθλητικός-Απόλλων Καλ.

ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Βόλου

Ολύμπια Λ.- ΑΟ Σερρών