Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 10ης αγωνιστικής

Ο Φάρος Κερατσινίου επιβλήθηκε 100-61 του Περιστερίου και παρέμεινε αήττητος στη δέκατη αγωνιστική της Α2 παρέμεινε αήττητος στη δέκατη αγωνιστική της Α2, σε αντίθεση με την Κύμη που γνώρισε την πρώτη της ήττα, 83-78 στην παράταση από τον Πανερυθραϊκό. 
 
Αναλυτικά: 
 
Φάρος Κερατσινίου-Περιστέρι 100-61
Διαιτητές: Σκούτας, Αποστολίδης, Στρέμπας (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 24-11, 49-32, 84-42, 100-61.
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3, Παπαμακάριος 5, Κουντουράς, Καράμπουλας 7, Μπατής 4, Πετροδημόπουλος 4, Λιακόπουλος 13, Αγγελόπουλος 19, Κομποδιέτας 14, Σκορδίλης 11, Κατούφας 7, Κακιούζης 13.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας 6, Τσιότρας 6, Πολυτάρχου, Σκουλίδας 13, Ψαρόπουλος 4, Κατιάκος 13, Πέτρουλας 4, Γκίλκριστ 15.
 
Προμηθέας Πατρών-Δούκας 87-67
Διαιτητές: Παντελίδης, Αναστόπουλος Α., Χαλαμπαλάκης (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 27-17  48-39, 65-54, 87-67. 
Προμηθέας (Γιατράς): Δανάς, Νοέας 10), Κουμπούρας 22, Γιαννικόπουλος 9, Χαμηλός 3, Πέττας 11, Γερομιχαλός 3, Μαναβόπουλος 2, Τσάμης 21, Αλίχοντζιτς 6, Σκούφης. 
Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 10, Καυκής 2, Μιχάλογλου 10, Κουκάς 8, Σπυρόπουλος 3, Καραμπάτσος 3, Περδικάρης 5, Παύλος 10, Μολφέτας 8, Μιλεντίγιεβιτς 8. 
 
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Δόξα Λευκάδας 57-54
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Ταρενίδης Στ., Φακίτσας (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 17-9, 29-24, 42-43, 58-54.
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος, Μπουρδάνος 14, Στόλης 2, Γερομιχαλός 5, Ελευθεριάδης 3, Μαυρογιάννης 7, Τοπάλης 11, Γράβας 7, Μάρουσιτς, Θόρστεϊνσον 9, Λευκαδίτης.
Δόξα Λευκάδας (Τακιανός): Βαγενάς, Κούτρας 1, Καρύδας 15, Πετρόπουλος, Χρυσόπουλος 6, Κανονίδης 6, Κέντζο 18, Πεταλωτής 3, Τσαλδάρης 5.
 
Φίλιππος Βέροιας-Ευρώπη Πευκοχωρίου 71-64
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ., Δεληγιαννίδης, Λόρτος (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα : 22-15, 31-32, 47-43, 71-64
Φίλιππος (Γκίμας): Τόζιος 2, Οικονομόπουλος 3, Δεληγεώργης 8, Ότοβιτς 18, Ναούμης 17, Κασαμπαλής 20, Σαμαράς, Τριχόπουλος 3.
Ευρώπη (Ντολόπουλος): Αμπατζίδης, Μάρτζος 9, Ονάσογλου 4, Αράπης, Νίκολιτς 7, Θεοδωράκος 16, Νησιώτης 9, Ζώτος 5, Κιγμέτογλου, Συμεωνίδης 14.
 
Εθνικός-Ψυχικό 76-75
Διαιτητές: Μπίκας, Τσαρούχα, Κάρδαρης (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 20-21, 43-37, 59-55, 76-75.
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 7, Τζόλος 5, Τότσιος 11, Βασιλόπουλος 16, Βουγιούκας 5, Ράπτης 4, Γκιζόγιαννης 21, Λάτοβιτς 5, Μαγκουνής, Τζιάλλας 2, Ψυλέας.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9, Ντ. Αχής 13, Μοσχοβίτης 2, Παπανικολάου, Δημάκος 16, Π. Αχής, Αγγελακόπουλος 4, Στέβοβιτς 10, Μελισσαράτος 20, Τσιώκος 1.
 
Λιβαδειά-Ηρακλής 74-75
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Μαλαμάς, Κοντίλης (Σταμάτης)
Δεκάλεπτα: 25-37, 38-46, 53-61, 74-75.
Λιβαδειά (Μάγειρας): Βουκαντίνοφ 23, Ντακούλιας, Τερματζίδης 2, Βούλγαρης, Χάλαρης, Γκαγκαλούδης 13, Μαράντος 2, Μαχαίρας 10, Σταύρου 2, Καλαμπάκας 7, Δημητριάδης 15.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Χείλαρης 6, Μουρατίδης, Γ. Αποστολίδης 9, Ντι Νούνο 21, Γκιουλέκας 21, Καραγκιολίδης, Κοθράς 3, Αποστολίδης, Μπένας, Δέσπος 13.
 
Πανερυθραϊκός-Κύμη 83-78 (κ.α. 71-71)
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Βαρδάλος, Πιτσίλκας Β. (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 20-23, 41-40, 51-56, 71-71 (κ.α.), 83-78.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Μπάρδας 18, Καλλιανιώτης 9, Πρίτσος 14, Γεωργοπαπαδάκος 12, Προδρόμου 4, Γιαουρτόγλου 13, Σολωμός 9, Γκαϊντάσοφ 2, Σοφρωνάς.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 32, Μιλόσεβιτς 16, Κακιούζης, Παπαντωνίου, Καρινιάουσκας 8, Κατράνας 6, Ψαθάς 8, Γκιζόγιαννης 2, Αράπης 1, Σκουλούδης, Λόλας 5.
 

Βαθμολογία
Φάρος 20 (10-0)
Κύμη 17 (8-1)
Προμηθέας 17 (7-3)
Εθνικός 16 (7-2)
Πανερυθραϊκός 15 (6-3)
Δόξα Λευκάδας 14 (5-4)
Μαχητές 14 (4-6)
Ηρακλής 13 (4-5)
Λιβαδειά 13 (4-5)
Φίλιππος 13 (3-7)
Παγκράτι 12 (3-6)
Ψυχικό 11 (3-5)
Δούκας 11 (2-7)
Περιστέρι 9 (1-7)
Ευρώπη 9 (1-7)

 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 19/12):
Περιστέρι-Προμηθέας Πατρών
Δούκας-Μαχητές Δόξα Πεύκων
Δόξα Λευκάδας-Φίλιππος Βέροιας
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Πανερυθραϊκός
Ψυχικό-Φάρος Κερατσινίου 
Ηρακλής-Παγκράτι
Κύμη-Λιβαδειά