Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογία

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής.
1ος Ομιλος
Φιλαθλητικός-Νίκη Αμαρουσίου 76-67
Παπάγος-Ηράκλειο 73-57
Κορωπί-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 96-69
Ιωνικός Νικαίας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 74-71 (65-65 κ.α.)
Προμηθέας Χαλανδρίου-Πανελευσινιακός 92-100
Εργοτέλης-Έσπερος ΑΟΠΑ 67-65 (60-60 κ.α.)
Αμύντας-Ένωση Ιλίου 72-59 Πανιώνιος-Χολαργός 80-65
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 80-65
Διαιτητές: Μπίκας, Τσαχάκης.
Δεκάλεπτα: 18-17, 38-34, 54-49, 80-65.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 7 (1), Παπαρέγκας 2, Τσουράκης 6, Κόκκαλης 10 (1), Ζώρζος 10 (1), Μίχαλος 12 (1), Φιλιππάκος 11 (1), Τσιάκος 14 (1), Αναγνωστάκης 4 (1), Μουρίκης 4.
Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Τσουβελεκάκης, Λάππας 10, Δρόσος 2, Παπάς 3, Αγόρης 5 (1), Καρτέρης 6 (2), Μουμπάρακ 5, Καραμπάς 9 (1), Γραμματίκας 9 (2), Κιαπέκος 4, Γιανναλέτσος 12.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 67-65 (κ.α. 60-60)
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 10-15, 28-25, 49-43, 60-60 (κ.α.), 67-65
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 2, Μαχαιριαννάκης 2, Τσερκιτσόγλου, Πετράκης 19 (2), Χασάπης, Βασιλειάδης 8, Καρακωνσταντάκης 11 (2), Αρναουτάκης 2, Μάρης, Σκλήβας 9 (1), Καραλής 14 (2).
Εσπερος (Κεσαπίδης): Γιαλελής, Φραντζής 3 (1), Στυλίδης 9, Μαγιντόμπε, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος 4, Καραβανάς 12, Γκόβας 17, Ψαρόπουλος 17 (4), Μακρής 1.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 76-67
Διαιτητές:Παυλόπουλος-Φασόλης
Δεκάλεπτα: 19-20, 35-31, 60-46, 76-67
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 4 (1), Κελαϊδης, Γκαβασιάδης 22, Κεφαλάς 3 (1), Λιακόπουλος 6 (2), Βαρνάβας 12, Σαμοθράκης 14 (1), Λυμπερόπουλος 2, Λεγκίκας 8, Πανταζής, Αγγελόπουλος 5, Πρέκας.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Ι., Καράμπελας 2, Θωμόπουλος 1, Παβλίσεβιτς 8, Κοντογιάννης 14 (1), Κυπριτζόγλου 11 (1), Ατζαμόγλου 6 (1), Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α, 4, Μούγιος 9, Μαύρος 6
ΑΜΥΝΤΑΣ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 72-59
Διαιτητές: Σκούτας-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 23-15, 35-28, 47-48, 72-59
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 16 (1), Μαντζούρος 3, Βαρδιάνος 1, Πίνης 6 (1), Κουκουνιάς 7, Ρούσσος, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 7, Καμπούρης 4.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 5, Μπέλλας Γ. 14 (3), Καπινιάρης 9 (2), Φουντάς, Ραλλάκης, Τσολάκης 9, Μπασδέκης 7, Μπέλλας Οδ. 4, Κόκκας, Σκορδάς 7 (1), Στρατομήτρος 2, Γεωργιάδης 2.
ΚΟΡΩΠΙ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 96-69
Διαιτητές: Διμπινούδης, Καρδαρής
Δεκάλεπτα: 22-19, 38-40, 68-53, 96-69
Κορωπί (Δάγλας): Ντάσης, Μελάς 5 (1), Κούσουλας 6 (1), Στούκας 11 (1), Υφαντής 13 (1), Τύρλας 8, Κερασοβίτης 8, Αμπαράς 12 (2), Σκλάβος 23 (2), Χρύσης 10 (1), Καράμπελας, Σαρλής
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Τσινόπουλος 7, Σακελλαρόπουλος 2, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 7 (1), Πασπαλάς 15 (2), Βούζας 7, Βουρλίτης 7, Δορκοφίκης 8, Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης 13 (1), Καννάς, Ντέμης 3
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 74-71 (κ.α. 65-65)
Διαιτητές: Σιώκας, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 11-15, 29-31, 53-46, 65-65, 74-71
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου) Γιαννίκος 3(1), Κούτουλας 14(1), Μαντούβαλος, Ντιμπ 20(2), Μπολάτογλου, Μούκας 15(3), Ρεκουνιώτης 6, Τασόπουλος 6, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 2, Βεσκούκης 8.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης) Μπάλας, Στραγανιώτης 13(3), Μητσάκης 8(2), Ξιούρας 5(1), Κόης 2, Ζούκας 2, Νικαντζάμ 2, Φρουσκλιάς 26(2), Χαλβατζής 2, Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 11, Περαντωνάκης.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Χ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 92-100
Διαιτητές: Αναγνώστου-Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 31-30, 49-58, 72-81, 92-100
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 9(3), Σαμιώτης, Αλεξόπουλος, Σιδερής 3(1), Τασιόπουλος 32(4), Καρούζος 18(2), Παπαθανασόπουλος, Ζερβός 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 10, Μαλούκος 8
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Μιχαλούτσος 7, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 27(2), Ντέντας 2, Ζούμπος 25(2), Σπηλιόπουλος, Δούκας, Ηλιάδης Η. 8(2), Μαντζιώρης 24(3)
ΠΑΠΑΓΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 73-57
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Κοντίλης
Δεκάλεπτα: 10-18, 26-31, 46-41, 73-57
Παπάγος (Καραγιάννης): Οικονομάκης 5 (1), Βιδάλης 14 (4), Σιμόπουλος 2, Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 17 (2), Σιούτης 19 (1), Τζιβελέκας 4, Υφαντής 2, Αρσένης 3 (1), Δορκοφίκης 7.
Ηράκλειο (Ράλλης): Αυγενικός 3, Σπυριδάκης 9 (1), Καραδολάμης 6 (2), Κουπίδης 14 (2), Λιανός 15, Πάλλης 8, Πρωτογεράκης 2, Κυρίτσης.

Η βαθμολογία
1. Φιλαθλητικός 16
2. Ηράκλειο 16
3. Αμύντας 15
4. Ιωνικός Νικαίας 15
5. Πανιώνιος 15
6. Έσπερος ΑΟΠΑ 14
7. Παπάγος 14
8. Πανελευσινιακός 14
9. Κορωπί 13
10. Εργοτέλης 13
11. Ένωση Ιλίου 13
12. Χολαργός 13
13. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 12
14. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 11
15. Προμηθέας Χαλανδρίου 11
16. Νίκη Αμαρουσίου 11

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/12)
Ηράκλειο-Φιλαθλητικός Ικαρος
Ν. Σμύρνης-Παπάγος
Κρόνος-Κορωπί
Ιωνικός Νίκαιας-Προμηθέας Χαλ.
Νίκη Αμαρουσίου-Εργοτέλης
Εσπερος ΑΟΠΑ-Πανιώνιος
Χολαργός-Αμύντας
Ενωση Ιλίου-Πανελευσινιακός
2ος Ομιλος
Πιερικός-Ανατόλια 60-58
Αίολος Αστακού-Ευκαρπία 72-54
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά 79-73
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-ΑΕΛ 64-71
Τιτάνες Παλαμά-Καστοριά 68-74
Άργος Ορεστικό-Πολύγυρος 69-65
Στρατώνι-Ιωνικός Ιωνίας 86-70
Ρεπό ο ΓΣΛ
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-ΑΕΛ 64-71
Διαιτητές: Ντούρας -Μελανίδης.
Δεκάλεπτα: 23-22, 32-39, 52-52, 64-71.

ΕΑΚ Θεσσαλόνικης (Νικολαΐδης): Τικταπανίδης, Καλπαξίδης 22, Γαϊτανίδης 4, Γαρέζος 11 (3), Καραΐσκάκης 4, Γιαννουζάκος, Παππάς 6 (2), Μπέγας 5 (1), Πολιτόπουλος 8, Γιαννούλης 4.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Αθανασόπουλος 11 (1), Σαριμπαλίδης 8 (2), Τσούτσος 9 (1), Κουτίνας 2, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 10 (2), Μαλτέσιος 9, Πολίτης 12 (3), Παπακώστας 10 (1), Φιλιππόπουλος.
Άργος Ορεστικό-Πολύγυρος 69-65
Διαιτητές: Πανταζής, Τσιρτσιμάλης.
Δεκάλεπτα: 16-13, 33-29, 52-41, 69-65.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββλιδης 13 (3), Κίτσιου 2, Μιχαηλίδης 8 (2), Μπέλλος, Μαυρίδης 20, Τράντας 2, Κώττας 14, Μανδαλάκης 8, Χατζόπουλος, Μποζίνης, Παντελίδης 2.
Πολύγυρος (Πεγιάς, Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 10, Τσιουτός 6, Παπασαραφιανός 9, Μυλωνάς, Βούλγαρης 2, Ζεϊμπέκης 12 (4), Χρηστίδης, Νούκαρης 12 (1), Κοτζαγιάννης 14, Χαριστός.
Αίολος Αστακού-Ευκαρπία 72-54
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.
Δεκάλεπτα: 23-10, 39-25, 53-40, 72-54.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 9 (1), Καραγιώργος, Μακρής 2, Παππάς 7 (1), Κατσαρές 15 (1), Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 8 (2), Κιτσούλης 13 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 10, Ψωμάς-Λυμπάρης 4, Δουρούκης.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 9 (1), Τζινόπουλος 3, Δώδος 2, Κουντουρατζόγλου 9 (1), Γκουτζιομήτρος 6, Κολότσιος, Γκαβέζος 4, Απιδόπουλος 2, Παουλεάνου, Ουλουσίδης, Γκόφας 8 (1), Κόκουρας 11.
Πιερικός-Ανατόλια 60-58
Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσιαπλής.
Δεκάλεπτα: 19-12, 35-30, 51-42, 60-58.
Πιερικός (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Γκοντόπουλος 11 (2), Τοπούζης 9, Γκογκίδης 21 (4), Παπαδόπουλος 5, Ζησόπουλος, Παρμακτσίδης 3 (1), Ασημάκης 11 (1), Μουρίκας, Καλτσουνάς, Οικονόμου ,Σαββίδης.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γραντάς, Γκάτζιας 4, Δοξάκης 10 (2), Σιώπης 5, Γαλανίδης 9 (1), Τριανταφυλλίδης 3 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 2, Βρεττάς, Σιώμος 16, Βεργίνης 9, Κόλαρης.
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά 78-73
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Δημόπουλος.
Δεκάλεπτα: 15-12, 32-30, 54-50, 78-73.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 5, Τσιρώνης 7, Παραπούρας 24 (2), Ναούμης 7 (1), Μπαρούχας 8, Σκαρλάτος, Κλασίδης, Μήτσου 15 (3), Γεωργούλας 9 (1), Αναστασάκης 3.
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής, Ελευθεριάδης 5 (1), Ακεψιμαΐδης 26 (5), Γεωργιάδης 2, Νότης, Παρίτσης 13 (1), Πιλκούδης 2, Βενετίδης, Γκαμούρας 19, Καντάρκος 6 (1).
Τιτάνες Παλαμά-Καστοριά 68-74
Διαιτητές: Λόρτος, Ν. Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 16-20, 32-34, 53-60, 68-74.
Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Φαλιάκης, Τριανταφύλλου 4, Γεωργατζάς 2, Παπαϊωάννου 13 (1), Τσέλιος 10 (2), Σταυρόπουλος 3 (1), Αργύρης 3 (1), Χουχούμης 15 (3), Γκέρος 17, Αποστολάκης 1.
Καστοριά (Σούλιος): Ματενίδης 6, Αντωνιάδης 2, Γυμνόπουλος 12 (2), Τερσενίδης 6, Τακίδης, Τεπετίδης 17 (4), Τασιούδης 2, Ντάλλης 17 (1), Ζυγούρας 3, Τσότσος 9, Τσαούσης, Κρανιάς.
Στρατώνι-Ιωνικός Ιωνίας 86-70
Διαιτητές: Φακίτσας, Μ. Πιτσίλκας.
Δεκάλεπτα: 19-12, 36-33, 54-53, 86-70.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 16 (2), Δήμου 3, Ρέμπελος, Αρνίδης 13 (1), Δεληγιάννης 12 (1), Γεωργάκης 2, Φλιάτης Ι. 15 (2), Παπάς, Φλιάτης Γ. 5, Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 16.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Πρωτούλης 11, Παναγιώτου 23 (1), Τάκης, Βάλλιος 2, Σιδεροηλίας 5, Μούκας 8 (1), Σαρρής 12, Κρομήδας 9, Πολυχρονίδης

Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού 16
2. ΑΕΛ 16
3. ΓΣΛ 13
4. Ερμής Λαγκαδά 13
5. Ανατόλια 13
6. Στρατώνι 13
7. Αγρίνιο 13
8. Πολύγυρος 13
9. Ευκαρπία 13
10. Πιερικός 12
11. Καστοριά 12
12. Ιωνικός Ιωνίας 11
13. Άργος Ορεστικό 11
14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 10
15. Τιτάνες Παλαμά 10

Επόμενη αγωνιστική (10η, 06/12)
Ευκαρπία-Πιερικός
Ερμής Λαγκαδά-Αίολος Αστακού
ΑΕΛ-Αγρίνιο
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Τιτάνες Παλαμά
Ανατόλια-Άργος Ορεστικό
Πολύγυρος-Στρατώνι
Ιωνικός Ιωνίας-ΓΣΛ
Ρεπό η Καστοριά