Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Άρης που συνεχίζει την προέλασή του στον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών, καθώς πέρασε άνετα από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα με 65-46. Στον 1ο Όμιλο Σπόρτιγκ και Δάφνη Αγίου Δημητρίου συνέχισαν με νίκες. 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
Σπόρτιγκ-Πανιώνιος 57-63
Μελίσσια-Φάρος Κερατσινίου 65-59
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Έσπερος Πάτρας 86-52
Αρίς Καλαμάτας- ΟΑ Χανίων 44-47 (37-37 κ.α.)
Αγία Παρασκευή-Ίκαρος Καλλιθέας 66-61
Ρεπό: Παλαιό Φάληρο
 
Αναλυτικά τα παιχνίδια της 8ης Αγωνιστικής:

Σπόρτιγκ-Πανιώνιος 57-63
Διαιτητές: Αναστασίου, Ιορδ. Ορφανός.
Δεκάλεπτα: 11-19, 24-37, 39-48, 57-63.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναβροζίδου, Οικονομίδου 2, Φουράκη Β. 9 (1), Βαφειάδη 10 (2), Τζαμαρία 8 (1), Βούλγαρη 6, Γιαννακάκου, Φουράκη Σ. 22.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Μπότσαρη 3, Σταμπούρλου 16 (2), Θεοδωρομανωλάκη 8, Στεφανίδου 17, Γρηγορίου 11, Παναγιωτοπούλου 8 (1).
 
Αγία Παρασκευή-Ίκαρος Καλλιθέας 66-61
Διαιτητές: Εμ. Ορφανός, Αυγερινός.
Δεκάλεπτα: 21-14, 32-30, 46-42, 66-61
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα 7, Κοντογιάννη 4, Τσιαδή 8, Κανιαδάκη, Βελούδου 11, Καζαντζίδου 15 (1), Καράμπελα, Γιουκάκη 13 (2), Κούκη 2, Μερισιώτη 6.
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 1, Στεφάτου 9 (3), Στεφάνου 9 (1), Ευμορφοπούλου 21 (2), Ρουμεπλάκη 9 (1), Κανελέτη 5 , Παπαϊωάννου, Ζότοβα 3, Φάρου 4.
 
Δάφνη Αγ. Δημ. – Έσπερος Πάτρας 86-52
Διαιτητές: Μαρουδιάς, Σωτηρχέλης.
Δεκάλεπτα: 28-9, 50-24, 77-42, 86-52.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς):  Γιανέλη 3, Αλεξανδρή 13 (1), Μανώλη 6, Παπακωνσταντίνου 11 (1), Μάλαμα 2, Γιαμπάνη 11, Ζουρτσάνου 7, Τσουκαλά 4, Τετενέ 7, Μαγαλιού 22 (3).
ΈΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Αντωνίου 2, Φλογερά 4, Γιαννακοπούλου 17, Μαρίνη 6, Μαρούντα 7, Λαγοπάτη 14, Ανέστη 2, Ψυρρή, Ντάρλα, Νάτσκου, Παπανδριοπούλου, Τραγουστή.

Αρίς Καλαμάτας-Χανιά 44-47 (37-37 κ.α.)
Διαιτητές: Ασημακάκη, Μπιτσιζάνος.
Δεκάλεπτα: 13-12, 26-19, 33-25, 37-37 (κ.α.), 44-47
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ αλαμάτας (Μπακογιάννης): Βεργινάδη 6, Αντωνογιαννάκη 4, Μπακετέα 9, Θάνου 3 (1), Κουτέλα 14, Φωτεινάκη 6, Πυλιώτη 2, Σαμιώτη, Τσιαμά.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Δημητρουλάκη): Μπέλλου 2, Βαρυπατάκη 12, Γαλητσιάνου 10 (1), Καραβέλη 4, Μοσχοπούλου 14 (1), Κασσωμένου 2, Χαραλαμπάκη 2, Φουράκη, Σκορδυλάκη, Καλογεροπούλου.
 
ΚΑΟ Μελισσίων -Φάρος Κερατσινίου 65-59
Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλογριάς.
Δεκάλεπτα: 25-11, 39-31, 54-42, 65-59.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 16, Μαρίνου 3 (1), Αστραντίνη 10 (2), Δούρου 2, Κοιλιαρίδη 14 (2), Πολίτη 1, Ζακυνθινιού 6, Χριστακοπούλου 2, Καπερώνη 7, Κάβουρα, Κοτσιαύτη 4.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου 6, Βράκα 3, Σαλιάϊ 10 (1), Αθανασίου 13 (3), Γκριτζά 14, Τσέρου 4, Πετράκη 5, Αλεξανδρίδου 2, Κουταλιανού 2.

Βαθμολογία (8 Αγώνες)
1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 14
2. Σπόρτιγκ 14
3. Πανιώνιος 13
4. Αγία Παρασκευή 12
5. Μελίσσια 12
6. Φάρος Κερατσινίου 11
7. Ίκαρος Καλλιθέας 10
8. Παλαιό Φάληρο 10
9. Έσπερος ΑΟΠΑ 9
10. ΟΑ Χανίων 8
11. Αρίς Καλαμάτας 7
 
Επόμενη αγωνιστική (06/12):
Χανιά-Δάφνη Αγ. Δημητρίου
Έσπερος ΑΟΠΑ-Παλαιό Φάληρο
Πανιώνιος-Μελίσσια
Φάρος Κερατσινίου-Αγία Παρασκευή
Ίκαρος Καλλιθέας-Αρίς Καλαμάτας
Ρεπό: Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 46-65
Παναθλητικός-Ηρακλής 52-46
Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 44-40
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλ. 45-52
Ολυμπιακός Βόλου-AE Πυλαίας 60-50
ΑΟ Σερρών-Νίκη Βόλου 73-32
 
Αναλυτικά τα παιχνίδια της 8ης Αγωνιστικής

ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 46-65
Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 14-18, 31-39, 41-53, 46-65
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 13(2), Λαδοπούλου, Κυράνα 6, Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 11(1), Παπαδιά, Τσιλίκα, Παπαδιαμάντη Κ. 10, Γιοπίτσα 4, Πετρίδη 2, Βαλάκου.
ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Αντωνιάδου Α. 8, Αντωνιάδου Σ. 14(1), Κιλαζίδου 4,  Γιαννοπούλου 13, Τράντα 6, Ιγγλέζου 8(2), Ακσεχέρογλου 4, Παπαρδέλα 8,  Κατσαμούρη 1.

Παναθλητικός-Ηρακλής 52-46
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Τοκμακίδης
Δεκάλεπτα: 20-12, 32-25, 46-32, 52-46
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 12(1), Αναστασιάδου 2, Τόσκα 4, Τσαμπούρη 25(5), Κοστανάκη, Μπαμπικέρ 5, Κουλουμπή 4, Γιαννούδη.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 14, Ντάλα, Τσουμπερλή, Οικονόμου 5, Γεροστεργίου 4, Κωστοπούλου 5, Λογδανίδου 11, Ξανθοπούλου 3, Ψάρρα, Μαρκουλάκη 4.
 
Ολυμπιακός Βόλου- ΑΕ Πυλαίας 60-50
Διαιτητές: Παπαθωμά, Λελούδας
Δεκάλεπτα: 20-11, 36-21, 51-32, 60-50
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 10(1), Σαρακατσάνη 5(1), Γαλιατσάτου 15(2), Αγαγιώτη 4, Σουλτάνη 13, Χούτα, Ντελή, Ζέρβα 5, Αρτεμισίου, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 8.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 16(1), Ντάμπη 17(1), Δραγκόλα, Παπαδάκη 6, Σταματέλου, Τζήμου 11, Βατσιτσίδου , Τσιουρλίνη, Γραμματικού.

 ΑΟ Σερρών – Νίκη Βόλου 73-32
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ., Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 15-9, 29-15, 56-24, 73-32
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 13 (2), Ανδρεάδη 3 (1), Τόγα 5, Μπακιρτζίδου 12, Τζιαμπάζη 18 (3), Πρόικου 7 (2), Στεφανίδου 2, Γκλεζάκη 13.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Παρασχάκη 2, Γκίνο 2, Ντέγκα 6 (2), Παγκαλίδου 7 (1), Μπράχου 4, Στρίγκου 4, Καρύδη 4, Μάντζου 1, Κοπάνου 2, Χρήστου, Γεροκώστα.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλ. 45-52
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 15-17, 31-29, 37-38, 45-52
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 1, Δεληγιάννη 11, Κουτσουνούρη 12, Χαβαλέ 10, Ράπτη, Κυριτσάκα 4, Σουλιώτη 4, Καλίδη 3(1), Ντριστέλα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Στάνη 6, Παπαρέντη 5(1), Αραμπατζή, Παλλάνη 5(1), Καλαντίδου 6, Καζαντζή Β. 12(2), Καζαντζή Στ. 7(2), Καϊμακτσή 10(1), Σολωμού 1.
 
Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση ΝΡ 44-40
Διαιτητές: Παντελάκη, Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 17-13, 21-22, 32-32, 44-40
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου 1, Θωμά 6, Γαϊτανίδου, Χρυσοστομίδου, Γαϊτάνη Α. 9, Γαϊτάνη Ε. 22, Αρσένογλου 6.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Κούκος): Μαραγκού, Πετρίδου 4, Νάστου 15(1), Μούρτου 11, Καζαντζή Σπ., Αγαθαγγελίδου 2, Τζίκου 8, Βασλαματζή.

Βαθμολογία (8 αγώνες)
1. Άρης 16
2. Παναθλητικός 15
3. Ολυμπιακός Βόλου 14
4. ΑΟ Σερρών 13
5. Απόλλων Καλαμαριάς 12
6. ΑΕ Πυλαίας 12
7. Ολύμπια Λάρισας 11
8. Τιτάνες Δράμας 11
9. Ηρακλής 9
10. ΠΑΣ Γιάννινα 9
11. Νίκη Βόλου 9
12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 6
-Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 6/12)
Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας
Αναγέννηση ΝΡ-Ολυμπιακός Β.
Νίκη Βόλου-Ολύμπια Λ.
Απόλλων Κ.-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-Παναθλητικός
ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Σερρών