Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Έσπερος – Φιλαθλητικός  86-79 (70-70 κ.α.)
Νίκη Αμαρουσίου – Παπάγου 70-77
Ηράκλειο – Κορωπί 70-66
Iκαρος Νέας Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 63-58
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Προμηθέας Χαλανδρίου
Χολαργός – Εργοτέλης 71-73
Ένωση Ιλίου – Πανιώνιος 55-54
Πανελευσινιακός – Αμύντας 75-67

Νίκη Αμαρουσίου – Παπάγου 70-77
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 16-17, 19-28, 18-13, 17-19
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Ι. 3(1), Οικονομόπουλος 5, Παβλίσεβιτς 13(1), Κοντογιάννης 7(1), Κυπριτζόγλου 14(1), Ατζαμόγλου 4, Σταθόπουλος 3(1), Σαλτουρίδης 1, Τσέκενης Α. 7(2), Μούγιος 7, Μαύρος 6.
Παπαγου (Καραγιάννης): Οικονομάκης 2, Βιδάλης 3, Σιμόπουλος 2, Δέδες 11(3), Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 5, Σιούτης 8, Τζιβελέκας 12(1), Υφαντής 16(2), Αρσένης 2, Δορκοφίκης 16.

Χολαργός – Εργοτέλης 71-73
Διαιτητές: Κοντίλης, Καρακάσης.
Dεκάλεπτα: 13-21 36-30, 54-50, 71-73.
Xολαργός (Χατζηπανήγυρης): Τσουβελεκάκης, Λάππας 9 (2), Δρόσος, Παππάς 2, Αγόρης 6 (2), Καρτέρης 14 (4), Μουμπάρακ 8, Καραμπάς 21 (1), Γραμματίκας, Κιαπέκος 2, Μπουργάνος, Γιαναλέτσος 9.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 6(2), Πετράκης 11(1), Μαρκογιαννάκης, Καρακωνσταντάκης 11(2), Βασιλειάδης, Χασάπης, Αρναουτάκης 6, Μαρής, Σκλήβας 21(1), Καραλής 18(1).

Πανελευσινιακός – Αμύντας 75-67
Δεκάλεπτα: 18-6, 35-34, 49-54, 75-67
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης
Πανελευσινιακός(Τσαουσίδης): Αβραμίδης 9 (2), Μιχαλούτσος, Ηλιάδης Β. 5 (1), Μποχωρίδης 17 (3), Ντέντα 6, Ζούμπος 20 (5), Σπηλιόπουλος, Δούκας, Ηλιάδης Η. 4, Ματζιώρης 14 (1).
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 13 (1), Αγγελόπουλος 2, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 7, Μαντζούρος, Βαρδιάνος 11 (1), Πίνης 7 (1), Κουκουνιάς, Ρούσσος, Μπάρμπας 12 (4), Βογιατζής 7, Καμπούρης 8, Ζούπας 13 (1).

Ένωση Ιλίου – Πανιώνιος 55-54
Δεκάλεπτα: 16-18, 29-33, 41-43, 55-54
Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναγνώστου
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης, Μπέλλας Γ., Καπινιάρης 14 (3), Ραλλάκης, Φουντάς 3 (1), Τσολάκης 6, Μπασδέκης, Μπέλλας 8, Κόκκας 4, Σκορδάς 14 (2), Στρατομήτρος 2, Γεωργιάδης 4.
Πανιώνιος (Σορώτος): Πρισκομάτης 6 (2), Γαρμπής, Παπαρέγκας 3, Βλάχος 1, Κόκκαλης 9 (1), Ζώρζος 9 (1), Μίχαλος 1, Φιλιππάκος 13 (1), Τσιάκος 8, Αναγνωστάκης 2, Μουρίκης 2.

Κρόνος Αγ.Δημ. – Προμηθέας Χαλανδρίου 77-62
Διαιτητές: Μαραμής, Μαγκουνάς
Δεκάλεπτα 24-17, 45-33, 66-47, 77-62
Κρόνος Αγ.Δημ.(Σαββάτης) Μπάλας 7(1), Στραγανιώτης 2, Μητσάκης, Ξιούρας 5, Κόης, Ζούκας 7(1), Αντωνόπουλος 3(1), Φρουσκλιάς 19, Χαλβατζής 10, Γιαννόπουλος 14(4), Ματαλιωτάκης 8, Περαντωνάκης 2.
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος) Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 7(2), Σαμιώτης 4, Αλεξόπουλος, Λοίζος 4, Τασιόπουλος 16(2), Καρούζος 11(2), Παπαθανασόπουλος 2, Ζερβός 5, Ρώσσης, Ανδρουλάκης 8(1), Μαλούκος 5.

Iκαρος Ν.Σμ. – Ιωνικός Νικαίας 63-58
Δεκάλεπτα: 16-16, 35-27, 49-39, 63-58
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Σπυρόπουλος Σπ.
Ικαρος Ν.Σμ. (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 11, Σταμάτης 12, Πασπαλάς 4, Βούζας 2, Βουρλίτης 16 (3), Δορκοφίκης 2, Μιχαλόπουλος 3, Δαρμογιάννης 3 (1), Κάννας, Τζέμης 10.
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος 5 (1), Κούτουλας 5, Βανδώρος, Ντιμπ 8, Μούκας 4, Ρεκουνιώτης, Τασόπουλος 11, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 10, Βεσκούκης 15 (2).

Ηράκλειο – Κορωπί 70-66
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Σοφιανόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-17, 39-30, 52-48, 70-66
Ηράκλειο (Ράλλης): Αγαπιάδης 10(2), Αυγενικός 6(1), Σπυριδάκης, Καραδολάμης 4, Κουπίδης 16(3), Φραγιαδάκης 3(1), Λιανός 11(1), Μαραγκάκης, Πάλλης 20.
Κορωπί (Δάγλας): Μελάς 2, Κούσουλας 2, Στούκας, Υφαντής 14,  Τύρλας 12, Κερασοβίτης 10(2), Αμπαράς 7(2), Σκλάβος 8, Χρύσης 11(2), Κάτσαρης, Καράμπελας.

Έσπερος – Φιλαθλητικός 86-79 (70-70 κ.α.)
Διαιτητές: Κυριακόπουλος και Λιότσος.
Δεκάλεπτα: 20-17, 36-36, 53-53, 70-70. Παρ: 86-79
Έσπερος (Κεσαπίδης): Φραντζής, Στυλίδης 20, Μαγιντόμπε 14(1), Ροκανάς, Κελεσίδης 1, Τρυφωνόπουλος 7, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 11, Γκόβας 11 (1), Ψαρόπουλος 22 (6), Μακρής.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 14 (4), Κελαϊδής 6(2), Γκαβασιάδης 18 (1), Κεφαλάς 3, Λιακόπουλος 11 (3), Βαρνάβας 12, Σαμοθράκης 4 (1τρ.), Λυμπερόπουλος 3 (1), Λεγκίκας, Τραφάλης 5, Αγγελόπουλος, Πρέκας 3 (1).

Η βαθμολογία
1. Ηράκλειο        15
2. Φιλαθλητικός     14
3. Αμύντας        13
4. Ιωνικός Νίκαιας    13
5. Πανιώνιος        13
6. Εσπερος ΑΟΠΑ        13
7. Χολαργός        12
8. Ενωση Ιλίου        12
9. Παπάγος        12
10. Πανελευσινιακός    12
11. Κορωπί         11
12. Ικαρος Νέας Σμ.     11
13. Εργοτέλης         11
14. Κρόνος        10
15. Προμηθέας Χ.    10
16. Νίκη Αμ.        10

Η επόμενη 9η αγωνιστική (29-30/11)
Φιλαθλητικός – Νίκη Αμαρουσίου
Παπάγου – Ηράκλειο
Κορωπί – Ικαρος Ν.Σμ.
Ιωνικός Ν.- Κρόνος Αγ.Δημητρίου
Προμηθέας – Πανελευσινιακός
Εργοτέλης – Έσπερος
Πανιώνιος – Χολαργός
Αμύντας – Ένωση Ιλίου

 

2oς Όμιλος

Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος      94-90
Ανατόλια-Αίολος Αστακού      74-78
Ευκαρπία-Αγρίνιο      77-76
Ερμής Λαγκαδά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης      72-58
ΑΕΛ-Τιτάνες Παλαμά      101-95
Ιωνικός Ιωνίας-Αργος Ορεστικό      78-71
Καστοριά-ΓΣ Λάρισας      52-68

ΑΕΛ-Τιτάνες Παλαμά      101-95
Διαιτητές: Τζίμα-Δαμίγος
Δεκάλεπτα: 24-25, 49-47, 71-68. 101-95
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 19 (4), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 12 (2), Κουτίνας 17 (1), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 5 (1), Μαλτέσιος 13, Πολίτης 27 (6), Παπακώστας 8, Φιλιππόπουλος
Τιτάνες Σερίφης): Φαλιάκης, Τριανταφύλλου 23 (5), Γεωργατζάς 10, Παπαϊωάννου 14, Τσέλιος 2, Σταυρόπουλος 3 (1), Αργύρης 15 (4), Χουχούμης 12 (2), Γκέρος 12, Αποστολάκης 4.

Ανατόλια-Αίολος Αστακού 74-78
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 24-26, 41-37, 60-62, 74-78
Ανατολία(Γκαϊτατζής): Γραντάς, Γκάτζιας 22 (4), Δοξάκης 3 (1), Σιώπης 2, Γαλανίδης 12 (2), Τριανταφυλλίδης 3 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 5, Βρεττάς, Σιώμος 23 (1), Βεργίνης 4.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 17 (2), Καλισώρας, Μακρής, Παππάς 3 (1), Κατσαρές 8 (1), Θανόπουλος 3, Κακλαμάνος 17 (2), Κιτσούλης 20 (2), Καλαντζής, Χαρισμίδης 10, Ψωμάς-Λυμπάρης, Πέττας.

Ευκαρπία-Αγρίνιο      79-76
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Δεκάλεπτα: 26-19, 43-38, 60-58, 79-76
Ευκαρπία (Αμοιρίδης):Ματενίδης 3 (1), Τζινόπουλος 10, Δώδος 5 (1), Κουντουρατζόγλου 27 (1), Γκουτζιομήτρος, Κολότσιος, Γκαβέζος, Γκόφας 2. Σουτζόπουλος 27 (2), Κόκουρας 5.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυρίλης, Μπερερής 11 (1), Τσιρώνης 7 (1), Παραπούρας 8 (1), Ναούμης 26 (1), Μπαρούχας 5 (1), Μήτσου 3 (1), Γεωργούλας 3 (1), Αναστασάκης 13.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 94-90

Δεκάλεπτα: 20-17, 39-43, 62-69, 94-90. 

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζιβελεκίδου
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς–Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 22, Μυλωνάς, Τσιούντος 17(1), Τσιμπής 11(1), Ζεϊμπέκης 2, Βούλγαρης 2, Χρηστίδης, Νουκάρης 21(4), Κοτζαγιάννης 6, Χαριστός Κ., Χαριστός Σ., Παπασαραφιανός 13(3)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Γκοντόπουλος 8(2), Γκογκίδης 18(3), Παπαδόπουλος 8, Ζησόπουλος 15(4), Σουκαράς, Παρμακτσίδης 12 (1), Ασημάκης 13(1), Τοπούζης 14, Καλτσούνας, Μουρίκας, Οικονόμου 2.

1. Αίολος Αστακού    14
2. ΑΕΛ            14
3. ΓΣ Λάρισας         13
4. Ερμής Λαγκαδά     12
5. Πολύγυρος        12
6. Ευκαρπία        12
7. Ανατόλια        12
8. Αγρίνιο        11
9. Στρατώνι        11
10. Πιερικός Αρχέλαος     10
11. Καστοριά         10
12. Ιωνικός Ιωνίας     10
13. Ε.Α.Κ. Θεσσαλονίκης 9
14. Αργος Ορεστικό     9
15. Τιτάνες Παλαμά     9

Η επόμενη (9η) αγωνιστική (29/11)

Πιερικός Αρχέλαος-Ανατόλια
Αίολος Αστακού-Ευκαρπία
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-ΑΕΛ
Τιτάνες Παλαμά-Καστοριά
Αργος Ορεστικό-Πολύγυρος
Στρατώνι-Ιωνικός Ιωνίας