Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Ο Άρης πήρε το ντέρμπι της 7ης Αγωνιστικής στην Α2 Γυναικών (2ος Όμιλος). Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι επικράτησε με 53-51 της Ολύμπια Λάρισας και εξακολουθεί να είναι αήττητος. Στον 1ο Όμιλο  η Δάφνη Αγίου Δημητρίου πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Παλαιού Φαλήρου με 72-61.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Ίκαρος Καλ. – ΚΑΟ Μελισσίων 70-48

Π.Φάληρο – Δάφνη Αγ. Δημ. 61-72

Εσπερος Πάτρας –  Αρίς Καλ. 60-39

Φάρος Κερ. – Σπόρτιγκ 41-55

Σάββατο 21/11

ΟΑ Χανίων – Αγ.Παρασκευή 52-62

Ρεπό: Πανιώνιος

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Ίκαρος Καλλιθέας- ΚΑΟ Μελισσίων  70-48

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος,Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 21-15, 37-31, 51-36, 70-48

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης-Ζωηρού): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου, Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 22(3), Ακρίβου, Ρουμπελάκη 17(2), Κανελέτη 10, Παπαϊωάννου 1, Ζότοβα 9(1), Καμαράδου, Φάρου 2, Λύρου 2.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 2, Μαρίνου, Αστραντίνη 10(2), Δούρου, Κοιλιαρίδη 8, Πολίτη 2, Ζακυνθινού 5, Χριστακοπούλου 9(2), Καπερώνη 4, Κάββουρα, Κοτσιάφτη 8.

Έσπερος Πάτρας – Αρίς Καλαμάτας 60-39

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 18-18, 35-28, 45-34, 60-39

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Αντωνίου 2, Φλογερά 4, Γιαννακοπούλου 28, Μαρίνη 2, Μαρούντα 6,  Ντάρλα 5(1), Ανέστη 2, Καραγιάννη, Παπανδριοπούλου 5, Λαγοπάτη 6.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Βεργινάδη 9, Κουτέλα 10, Σαμιώτη, Θάνου 2, Πυλιώτη, Αντωνογειανάκη 2, Μπακετέα 11(1), Παπακωνσταντίνου 2, Μπούτα, Φωτεινάκη 3, Τσιαμά.

Παλαιό Φάληρο-Δάφνη Αγ. Δημ. 61-72

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 13-12, 25-32, 40-52, 61-72

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 4, Καβαλλάρη 10, Ψωμά 2, Πριόνα 14(2), Μοίρα 13, Χαϊκάλη 16(1), Κατσιμάρδου 2, Νεαρχάκου, Φλόκα, Ραπτοπούλου, Ψυχογιού.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς-Καρατράντος): Αλεξανδρή 13, Μανώλη 9(1), Παπακωνσταντίνου 2, Γιαμπάνη 15, Μαγαλιού 17(1), Τσουκαλά 16(2), Γιαννέλη, Ζουρτσάνου.

Φάρος Κερατσινίου – Σπόρτιγκ 41-55

Διαιτητές: Κοτσώνης, Σιδερής

Δεκάλεπτα 09-26, 19-36, 32-43, 41-55

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Βράκα 8(2), Αθανασίου 5(1), Γκριτζά 13, Τσέρου 2,  Πετράκη 8(1), Σπυριδονίδου, Αλεξανδρίδου, Κουκταλιανού 3.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 2, Οικονομίδου 9(1), Φουράκη Β. 10(1), Βαφειάδη 7, Τζαμαρία, Βούλγαρη 4, Γιαννακάκου, Φουράκη Στ. 15.

Βαθμολογία (7 αγώνες)
1.Σπόρτιγκ 13
2. Δαφνη Αγ. Δημ.12
3. Πανιώνιος 11
4. Αγ.Παρασκευή 10
5. Φάρος Κερατσινίου 10
6. Π.Φάληρο 10
7. ΚΑΟ Μελισσίων 10
8. Ίκαρος Καλ. 9
9.Εσπερος Πάτρας 8
10. ΟΑ Χανίων 6
11.Αρίς Καλαμάτας 6

Επόμενη Αγωνιστική (8η, 29/11)

Αγ. Παρασκευή – Ίκαρος Καλ.

Σπόρτιγκ – Πανιώνιος

Δάφνη Αγ. Δημ. – Έσπερος ΑΟΠΑ

Αρίς Καλαμάτας – ΟΑ Χανίων

ΚΑΟ Μελισσίων – Φάρος Κερ.

Ρεπό: Π.Φάληρο

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Άρης-Ολύμπια Λάρισας 53-51

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Παναθλητικός 57-65

Απόλλων Καλαμαριάς -ΑΟ Σερρών 67-48

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Δράμας 63-52

ΑΕ Πυλαίας -Νίκη Βόλου 72-50

Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα (αναβλήθηκε για τις 20/12)

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Απόλλων Καλ. – ΑΟ Σερρών 67-48

Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 12-15, 33-27, 48-31, 67-48

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Στάνη, Σταμπή 5(1), Παπαρέντη 4, Αραμπατζή, Παλλάνη 12(2), Καλαντίδου 8, Νικολαϊδου 7(1), Καζαντζή Β. 23(2), Καρατζά, Καζαντζή Στ. 2, Καϊμακτσή 4, Σολωμού 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μπίζα, Ανδρεάδη, Μπακιρτζίδου 15, Τσιαμπάζη 14(3), Χωλοπούλου Ν. 7(1), Γκλεζάκη 7, Στεφανίδου, Τόγα 2, Πρόικου 3.

Άρης – Ολύμπια Λάρισας 53-51

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 9-14, 22-28, 39-39, 53-51

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 2, Βουλγαράκη 9, Τσινέκε Ε. 14(2), Αντωνιάδου Α., Αντωνιάδου Σ. 4, Κιλαζίδου 9(1), Γιαννοπούλου 9, Τράντα 4, Ακσεχέρογλου 2, Παπαρδέλα.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 10, Κουτσουνούρη 24(1), Χαβαλέ 6, Ράπτη, Κυριτσάκα 7(1), Σουλιώτη 2, Καλίδη, Ντριστέλα.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Παναθλητικός 57-65

Διαιτητές: Τσούλης, Μακρής

Δεκάλεπτα: 13-11, 31-25, 42-45, 57-65

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Κούκος): Πετρίδου 8(2),Νάστου 17(2), Μούρτου 9, Ταυροπούλου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Βασιλειάδου 11(1), Τζίκου 8, Βασλαματζή.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 20(2), Αναστασιάδου 16, Τόσκα 7, Ζιώγα, Τσαμπούρη 14(3), Κοστανάκη 2, Μπαμπικέρ 2, Κουλουμπή 2, Γιαννούδη 2. 

AE Πυλαίας – Νίκη Βόλου 72-50

Διαιτητές: Παναγιωτίδης, Λάλλα

Δεκάλεπτα: 23-10, 37-25, 55-37, 72-50.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου 2, Ντόζη 2, Λάλου 14, Ντάμπη 7 (1), Δραγκόλα 4, Παπαδάκη 9, Σταματέλου 4, Νότη 15 (3), Τζήμου 10, Τσιουρλίνη 3 (1), Γραμματικού 2.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Γεροκώστα, Ντέγκα 4, Αλεξίου, Παρασχάκη 2, Γιοβανάκη 4, Μυριντζή, Κοπάνου 2, Στρίγκου, Μπράχου 6, Παγκαλίδου 13 (1), Καρύδη 15, Μάντζου 4.

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Δράμας 63-52

Διαιτητές: Παπαθωμά, Λελούδας.

Δεκάλεπτα: 16-13, 30-23, 54-40, 63-52.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 18 (4), Σαρακατσάνη 5 (1), Γαλιατσάτου, Αγαγιώτη 5 (1), Σουλτάνη 14 (1), Χούτα, Ντελή, Ζέρβα 13, Κατσιοπούλου, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Μπαλά 4.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Θωμά, Γαϊτανίδου 8, Χρυσοστομίδου 13, Γαϊτάνη Α. 13, Γαϊτάνη Ε. 14 (3), Καρυώτη, Κυριακίδου.

Βαθμολογία (7 αγώνες)

1. Άρης 14

2. Παναθλητικός 13

3. Ολυμπιακός Βόλου 12

4. Πυλαία 11

5. Σέρρες 11

6. Ολύμπια Λάρισας 10

7. Απόλλων Καλαμαριάς 10

8. Τιτάνες Δράμας 9

9. Ηρακλής 8

10. ΠΑΣ Γιάννινα 8

11. Νίκη Βόλου 8

12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 5

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό.

*Ηρακλής και ΠΑΣ Γιάννινα έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο και η μεταξύ τους αναμέτρηση θα διεξαχθεί στις 20/12.

Επόμενη Αγωνιστική (8η)

Παναθλητικός-Ηρακλής

Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση Ν.Ρ.

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕ Πυλαίας

ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΟ Σερρών -Νίκη Βόλου

.