Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής

Ο Φάρος Κερατσινίου διατήρησε το απόλυτο στην Α2 Ανδρών νικώντας 80-52 τη Δόξα Λευκάδας για την όγδοη αγωνιστική, που ολοκληρώνεται την Κυριακή με τον αγώνα Κύμη-Ηρακλής. 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 
 
Σάββατο 21 Νοεμβρίου
 
Παγκράτι-Περιστέρι 78-65
Διαιτητές: Θεονάς-Καραβίτης-Παπαθανασίου (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 17-19, 35-37, 53-55, 78-65
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 16, Παπαδιονυσίου 19, Φακοπουλίδης 1, Μοτσενίγος 8, Αντωνάκης 5, Κουτρούλιας 11, Σαχπατζίδης 12, Μήτσιαλος 6, Περσίδης, Δενδρινός.
Περιστέρι (Παπαμάρκος): Λάκκας 10, Παπαδιονυσίου 2, Τσιότρας 3, Πολυτάρχου 6, Σκουλίδας 13, Ψαρόπουλος 1, Κατιάκος 12, Γαλιώτος 6, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 12.
 
Εθνικός-Δούκας 90-84
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Αποστολίδης-Διμπινούδης (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 23-23, 47-47, 64-65, 90-84
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης, Τζόλος, Τότσιος 7, Βασιλόπουλος 35, Βουγιούκας, Ράπτης 5, Γκιζόγιαννης 17, Λάτοβιτς 2, Μαγκουνής 9, Τζιάλλας, Ψυλέας 5. 
Δούκας (Γούναρης): Τζόρτζεβιτς 15, Καυκής 15, Μιχάλογλου 2, Κουκάς 20, Σπυρόπουλος 7, Μαστόρος, Περδικάρης 12, Παύλος 3, Καρράς 1, Μολφέτας 9, Μιλεντίγεβιτς. 
 
Φάρος Κερατσινίου-Δόξα Λευκάδας 80-52
Διαιτητές: Πηλοΐδης-Τζαφλέρης-Μαλαμάς (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 18-9, 36-25, 62-39, 80-52.
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3, Παπαμακάριος 7, Κουντουράς, Καράμπουλας 14, Μπατής 14, Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 17, Αγγελόπουλος 10, Κομποδιέτας, Σκορδίλης 9, Κατούφας 6.
Δόξα Λευκάδας(Τακιανός): Βαγενάς, Γεωργάκης, Κούτρας, Καρύδας 8, Πετρόπουλος, Χρυσόπουλος 1, Μανούσος 10, Κανονίδης 20, Κέτζο, Πεταλωτής, Τσαλδάρης 13.
 
Προμηθέας Πατρών-Φίλιππος Βέροιας 97-84
Διαιτητές: Μητσόπουλος-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης (Παπαδόπουλος Γ.)
Δεκάλεπτα: 26-20, 56-41, 76-65, 97-84
Προμηθέας (Γιατράς): Νοέας, Κουμπούρας 2, Γιαννικόπουλος 8, Χαμηλός, Πέττας 26, Γερομιχαλός 11, Πέτροβιτς 2, Τσάμης 11, Αλίχοντζιτς 14, Σκούφης 11, Πάνος 12, Κυριλής.
Φίλιππος (Γκίμας ): Τόζιος 17, Οικονομόπουλος 23, Δεληγεώργης 14, Ότοβιτς 10, Ναούμης 12, Σαμαράς 8, Τριχόπουλος, Τόκας, Πεχλιβάνος.
 
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Ευρώπη Πευκοχωρίου 76-64
Διαιτητές: Ξενικάκης-Παντελίδης-Παπαδόπουλος Θ. (Τζιοπάνος Ν.)
Δεκάλεπτα: 19-21, 32-29, 57-49, 76-64.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος, Μπουρδάνος 2, Χονδρογιάννης, Τοπάλης 7, Γερομιχαλός 14, Ελευθεριάδης 10, Μαυρογιάννης 2, Θωμαΐδης, Γράβας 15, Μάρουσιτς 14, Θόρστεϊνσον 10, Λευκαδίτης 2.
Πευκοχώρι (Ντολόπουλος): Μάρτζος, Ονάσογλου 11, Αράπης 6, Νίκολιτς 13, Θεοδωράκος 3, Νησιώτης 10, Ζώτος 2, Κιγμέτολγου 19, Συμεωνίδης.
 
Λιβαδειά-Ψυχικό 87-75
Διαιτητές: Διαμαντής-Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος (Βασιλείου)
Δεκάλεπτα: 22-24, 45-38, 65-54, 87-75. 
Λιβαδειά (Μάγειρας):  Κοϊτσάνος Βουκαντίνοφ 6, Ντακούλιας, Τερματζίδης, Βούλγαρης 7, Χάλαρης 6, Γκαγκαλούδης 28, Μαράντος, Μαχαίρας 6, Σταύρου 7, Καλαμπάκας 11, Δημητριάδης 16. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου, Ντ. Αχής 7, Μοσχοβίτης, Παπανικολάου 8, Δημάκος 27, Π. Αχής 2, Αγγελακόπουλος 11, Στέβοβιτς 6, Μελισσαράτος 4, Τσιώκος 10, Πάνου. 
 
Κυριακή 22 Νοεμβρίου
 
Ν. Μαρίνος 15.00 Κύμη-Ηρακλής (ΕΡΤ2) 
Διαιτητές: Δεσλής-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Μιναρετσόπουλος)
 
Ρεπό: Πανερυθραϊκός 
 
Βαθμολογία 
1. Φάρος 16 (8-0)
2. Προμηθέας 14 (6-2)
3. Κύμη 12 (6-0)
4. Εθνικός 12 (5-2)
5. Λιβαδειά 12 (4-4)
6. Δόξα Λευκάδας 11 (4-3)
7. Μαχητές Δόξα Πεύκων 11 (3-5)
8. Πανερυθραϊκός 10 (4-2)
9. Παγκράτι 10 (2-6)
10. Δούκας 9 (2-5)
11. Ψυχικό 9 (3-3)
12. Φίλιππος Βέροιας 9 (1-7)
13. Ηρακλής 8 (2-4)
14. Ευρώπη Πευκοχωρίου 7 (1-5)
15. Περιστέρι 6 (1-4)
 
Επόμενη αγωνιστική (9η, 28/11)
Περιστέρι-Εθνικός 
Δούκας-Φάρος Κερατσινίου
Δόξα Λευκάδας-Προμηθέας Πατρών 
Φίλιππος Βέροιας-Μαχητές Δόξα Πεύκων 
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Κύμη
Ψυχικό-Παγκράτι 
Ηρακλής-Πανερυθραϊκός