Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Αήττητος παραμένει ο Άρης Θεσσαλονίκης στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών (2ος Όμιλος), ο οποίος στο πλαίσιο της 6ης επικράτησε εκτός έδρας του ΑΟ Σερρών με 71-48. Στον 1ο Όμιλο, Σπόρτιγκ και Πανιώνιος που μοιράζονται την πρώτη θέση, συνέχισαν με νίκες.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Σπόρτιγκ-Ίκαρος Καλλιθέας 52-40

Αρίς Καλαμάτας-Παλαιό Φάληρο 42-60

Πανιώνιος-Φάρος Κερατσινίου 65-48

Αγία Παρασκευή-Έσπερος ΑΟΠΑ 65-45

Μελίσσια-Χανιά 62-47

Ρεπό: Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 6ης Αγωνιστικής:

Αρίς Καλαμάτας-Παλαιό Φάληρο 42-60

Διαιτητές: Κασμήτσος, Ελ Ανύ Ντιά.

Δεκάλεπτα: 12-15, 17-35, 30-48, 42-60.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Βεργινάδη 6, Κουτέλα 4, Θάνου 5, Μπακετέα 8, Φωτεινάκη 7, Αντωνογιαννάκη 8, Σαμιώτη 4 (1), Τσιαμά, Μπούζα.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 2, Νεαρχάκου 7 (1), Μουστάκα, Χαικάλη 15 (1), Ψωμά, Κατσιμάρδου 4, Καβαλάρη 8 (1), Πριονά 6 (1), Φλώκα 2, Μοίρα 9, Τζάρου 2, Ψυχογιού 5 (1).

Αγία Παρασκευή-Έσπερος Πάτρας 65-45

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 24-16, 44-20, 52-39, 65-45.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα 5, Κοντογιάννη 2, Χαρίτου 14 (4), Τσιαδή 10, Μανιαδάκη 2, Βελούδου 4, Λωσταράκου 8, Καζαντζίδου 16 (1), Καράμπελα, Γιουκάκη 2, Κούκη 2.

ΈΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Νάτσκου, Φλογερά 4, Γιαννακοπούλου 18, Μαρίνη 2, Μαρούντα 7, Κομπατσιάρη, Ντάρλα 4, Ανέστη, Καραγιάννη 2, Παπανδριοπούλου, Λαγοπάτη 8, Αντωνίου.

Σπόρτιγκ-Ίκαρος Καλλιθέας 52-40

Διαιτητές: Σιδέρης, Σ. Τεφτίκης.

Σπόρτιγκ (Νανάκος): Φουράκη Σ. 9, Παυλοπούλου 6, Φουράκη Β. 11 (1), Ναβροζίδου 6, Βούλγαρη 3, Ντζαμαρία 5 (1), Οικονομίδου 9 (3), Γιαννακάκου3 (1).

Ίκαρος Καλλιθέας (Ρουμπελάκης, Ζωηρού): Γιγουρτάκη 1, Στεφάτου 7 (1), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 9 (2), Ρουμπελάκη 12, Κανελέτη 4, Ζότοβα 5 (1), Φάρου 2, Παπαϊωάννου.

Πανιώνιος-Φάρος Κερατσινίου 65-48

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Σιδέρης.

Δεκάλεπτα: 13-12, 29-18, 51-34, 65-48.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Λόξα 3 (1), Μαχλά, Μήτση 2, Μπότσαρη 9, Σταμπούρλου 10, Θεοδωρομανωλάκη 10, Στεφανίδου 22 (2), Τσίκα, Γρηγορίου 7, Μπάμπη, Παναγιωτοπούλου 2, Πούλου.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 3, Σαλιάϊ18 (1), Αθανασίου 8 (2), Γκριτζά 9, Τσέρου 7, Πετράκη, Σπυριδονίδου, Μεγαλαίμου 3 (1), Αλεξανδρίδου, Κουταλιανού.

Μελίσσια- ΟΑ Χανίων 62-47

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Χριστοδουλάκης.

Δεκάλεπτα: 17-13, 35-27, 49-40, 62-47.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής):  Καραβέλη Κ. 9 , Μαρίνου 3, Αστραντίνη 6 (1), Ντακόλια 1, Δούρου, Κοιλιαρίδη 21 (4), Πολίτη 2, Ζακυνθινού 6, Χριστακοπούλου, Σαπαλίδου 1, Κοτσιαύτη 13 (1).

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Θεοδωράκης):  Ζύφι, Καραβέλη Μ. 13 (1), Κασωμένου, Μπρέλλου 11, Φουράκη 4, Σταχτιάρη 12, Χαραλαμπάκη, Γαλητσιάνου 2, Μοσχοπούλου 4, Βαρυπατάκη 1.

Βαθμολογία (6 Αγώνες)

1. Σπόρτιγκ 11

2. Πανιώνιος 11

3. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 10

4. Φάρος Κερατσινίου 9

5. Παλαιό Φάληρο 9

6. Μελίσσια 9

7. Αγία Παρασκευή 8

8. Ίκαρος Καλλιθέας 7

9. Έσπερος ΑΟΠΑ 6

10. Χανιά 5

11. Αρίς Καλαμάτας 5 (0-5)

*Δάφνη Αγίου Δημητρίου, Φάρος Κερατσινίου, Αρις Καλαμάτας, Ικαρος Καλλιθέας, ΟΑ Χανίων και Αγία Παρασκευή έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (7η)

ΟΑ Χανίων Αγία Παρασκευή

Έσπερος Πάτρας – Αρίς Καλαμάτας

Παλαιό Φάληρο-Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Φάρος Κερατσινίου-Σπόρτιγκ

Ίκαρος Καλλιθέας-Μελίσσια

Ρεπό: Πανιώνιος

2οςΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

ΑΟ Σερρών-Άρης 48-71

Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας 52-50

Ολύμπια Λ.-Ηρακλής 68-45

Παναθλητικός-Ολυμπιακός Βόλου 59-53

ΠΑΣ Γιάννινα-Αναγέννηση Ν.Ρ. 46-38

Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς 33-50

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 6ης Αγωνιστικής:

ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρ. 46-38

Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 11-8, 21-26, 32-32, 46-38

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6(1), Σαρηγιαννίδου 24(1), Κυράνα 5, Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 11(1), Λαδόπουλου, Πετρίδου, Κατσίδου, Τσαλίκη, Γιοπίτσα, Βαλάκου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Κούκος): Μαραγκού, Πετρίδου, Νάστου 16(1), Μούρτου 7(1), Τζίκου 8, Καζαντζή Σπ. 5, Βασλαματζή 2, Σαλαμάνη.

Νίκη Βόλου – Απόλλων Καλ. 33-50

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 18-11, 22-23, 26-38, 33-50

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Γεροκώστα 2, Μουρδουκούτα, Γκίνο 5(1), Ντέγκα 2, Αλεξίου, Παρασχάκη 2, Γιοβανάκη, Κοπάνου 4, Μπράχου 3, Παγκαλίδου 3(1), Καρύδη 4, Μάντζου 8.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Στάνη 1, Σταμπή 4, Παπαρέντη, Αραμπατζή, Παλλάνη 4, Καλαντίδου 5, Καζαντζή Β. 14, Καρατζά 1, Καζαντζή Στ. 8, Καϊμακτσή 11, Σολωμού 2.

Παναθλητικός – Ολυμπιακός Βόλου 59-53

Δεκάλεπτα: 15-15, 25-27, 37-38, 59-53

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Σαρακενίδης

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 25(5), Αναστασιάδου, Τόσκα 1, Τσαμπούρη 16(3), Κοστανάκη 5(1), Μπαμπικέρ 1, Κοματσιούλη, Κουλουμπή 7, Γιαννούδη 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 26(3), Σαρακατσάνη 3(1), Γαλιατσάτου 2, Αγαγιώτη 8(2), Σουλτάνη 11, Ζέρβα 1, Αγκάνη, Μπαλλά 2.

ΑΟ Σερρών – Άρης 48-71

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Δεκάλεπτα: 14-25, 25-41, 39-52, 48-71

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Χίτζιος): Ανδρεάδη, Μπακιρτζίδου 14, Τσιαμπάζη 5(1), Χωλοπούλου Ν. 6(1), Χωλοπούλου Μ. 12(1), Γκλεζάκη 8, Στεφανίδου, Τόγα, Πρόικου 3(1).

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 10(2), Τσινέκε Ε. 20(4), Σικαλίδου 3(1), Βουλγαράκη 3, Αντωνιάδου Α., Αντωνιάδου Σ. 2, Κιλαζίδου 7(1τρ. 4ασ.), Γιαννοπούλου 8(1τρ. 11ρ.), Τράντα 11(1τρ., 4ασ.), Ακσεχέρογλου 7(1).

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 52-50

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 19-16, 30-27, 37-41, 52-50

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Στάικου, Χατζησάββα, Θωμά 11(2), Γαϊτανίδου 3, Χρυσοστομίδου 6(1), Γαϊτάνη Α. 15, Γαϊτάνη Ε. 13(1),  Καριώτη Μ. , Αλεξοπούλου, Κυριακίδου, Αρσένογλου Κ. 4, Αρσένογλου Μ.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 2, Ντάμπη 6, Δραγκόλα, Παπαδάκη 4, Σταματέλου, Νότη 18(2), Τζήμου 7, Βατσιτσίδου 6, Τσιουρλίνη 3(1), Γραμματικού 4.

Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 68-45

Διαιτητές: Σταυρακάρης, Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-18, 49-32, 68-45

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: Νταουντάκη, Δεληγιάννη 14, Κουτσουνούρη 22, Χαβαλέ 9, Ράπτη, Κυριτσάκα 2, Αραπακοπούλου 2, Σουλιώτη 7, Καλίδη 10(2), Κοτζαϊτση, Γρηγοριάδου, Ντριστέλα 2.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 4, Ντάλα 5(1), Τσουμπερλή 2, Οικονόμου 2, Γεροστεργίου 4, Ξανθοπούλου, Τσίτσου 8(2), Λογδανίδου 2, Ψάρρα 14(2), Μαρκουλάκη 2, Κομνηνού, Ελευθεριάδου 2.

Βαθμολογία (6 Αγώνες)

1.Αρης 12

2.Παναθλητικός Πειραματικό 11

3.Oλυμπιακός Βόλου 10

4.ΑΟ Σερρών 10

5.ΑΕ Πυλαίας 9

6.Ολύμπια Λαρ. 9

7.Ηρακλής 8

8.Απόλλων Καλ. 8

9.Tιτάνες Δράμας 8

10.ΠΑΣ Γιάννινα 8

11.Νίκη Βόλου 7

12.Αναγέννηση Ν.Ρ. 4

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό

* Ολύμπια Λάρισας και Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Επόμενη Αγωνιστική (7η)

Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα (αναβολή)

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Παναθλητικός

Ολυμπιακός Β. – Τιτάνες Δράμας

Απόλλωνας Κ. – ΑΟ Σερρών

Άρης – Ολύμπια Λάρισας

ΑΕ Πυλαίας Πυλαία – Νίκη Βόλου