Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε 77-60 του Φιλίππου στη Βέροια και διατήρησε το αήττητό του στην έβδομη αγωνιστική της Α2 Ανδρών. 
 
Αναλυτικά η έβδομη αγωνιστική: 
 
Φίλιππος Βέροιας-Φάρος Κερατσινίου 60-77 
Διαιτητές: Γκούμας, Ξενικάκης, Φακίτσας (Τανατζής)
Δεκάλεπτα: 15-20, 25-50, 41-62, 60-77.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος 4, Οικονομόπουλος 12, Δεληγεώργης 4, Ότοβιτς 11, Ναούμης 16, Κασαμπαλής 4, Σαμαράς 4, Τριχόπουλος 5.
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης):  Παπαδόπουλος 2, Κουντουράς 1, Καράμπουλας 14, Μπατής 8, Πετροδημόπουλος 15, Λιακόπουλος 19, Παπαμακάριος 7, Κομποδιέτας 3, Σκορδίλης 4, Κατούφας, Κακιούζης 4.
 
Περιστέρι-Λιβαδειά 62-70
Διαιτητές: Παναγιώτου, Βαρδάλος, Αναστόπουλος Α (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 16-11, 36-31, 52-52, 62-70
Περιστέρι (Παπαμάρκος): Λάκκας 8, Παπαδιονυσίου 3, Τσιότρας 8, Πολυτάρχου 11, Παπαντωνάκος 5, Σκουλίδας 5, Ψαρόπουλος, Κατιάκος 13, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 9. Λιβαδειά (Μάγειρας): Βουκαντίνοφ 7, Ντακούλιας, Βούλγαρης 3, Χάλαρης 5, Γκαγκαλούδης 17, Μαχαίρας 17, Σταύρου, Καλαμπάκας 9, Δημητριάδης 12. 
 
Δούκας-Παγκράτι 92-82
Διαιτητές: Μάνος, Τσώνος Β, Σκούτας (Μουζάκης Στ.)
Δεκάλεπτα: 30-24, 46-46, 66-59, 92-82
Δούκας (Γούναρης): Τζόρτζεβιτς 14, Καυκής 4, Μιχάλογλου 2, Κουκάς 22, Σπυρόπουλος 13, Μαστόρος 1, Περδικάρης 5, Παύλος 21, Μολφέτας 7, Μιλεντίγιεβιτς 3.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 13, Δενδρινός, Παπαδιονυσίου 6, Φακοπουλίδης 17, Μοτσενίγος 12, Αντωνάκης 7, Σπανός 3, Κουτρούλιας 13, Σαχπατζίδης 2, Μήτσιαλος 9, Λεκάκης.
 
Δόξα Λευκάδας-Εθνικός 81-78
Διαιτητές: : Μπήτης, Γεωργιάδης, Τζίμα (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 26-21, 44-35, 65-53, 81-78
Δόξα Λευκάδας (Τακιανός): Βαγενάς, Τσαλδάρης 5, Κούτρας 2, Καρύδας 21, Πετρόπουλος 6, Χρυσόπουλος 12, Μανούσος 4, Κανονίδης 15, Κέντζο 16.
Εθνικός Πειραιώς (Λιόγας): Μάντζαρης 13, Τζόλος 9, Τότσιος 13, Βασιλόπουλος 23, Βουγιούκας, Ράπτης 2, Γκιζόγιαννης 6, Λάτοβιτς, Μαγκουνής 12, Τζιάλλας, Ψυλέας.
 
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Προμηθέας Πατρών 48-58
Διαιτητές: Παγώνης, Μαλαμάς, Ευφραιμίδης (Μήτσιου)
Δεκάλεπτα: 11-12, 21-26, 33-41, 48-58.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 2, Μπουρδάνος 12, Τοπάλης 6, Γερομιχαλός 2, Ελευθεριάδης 6, Μαυρογιάννης 2, Γράβας 11, Θόρστεϊνσον 7, Λευκαδίτης.
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Δανάς, Νοέας, Κουμπούρας 16, Γιαννικόπουλος 4, Σκούφης, Πέττας 11, Γερομιχαλός 6, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς, Τσάμης 5, Αλίχοτζιτς 6, Πάνος 10.
 
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ηρακλής 77-80
Διαιτητές: Παφίλης, Γερακίνης, Ζαχαρής (Θωμόπουλος)
Δεκάλεπτα: 17-25, 38-44, 59-56, 77-80
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Ντολόπουλος): Μάρτζος 30, Ονάσογλου 5, Αράπης, Νίκολιτς 13, Θεοδωράκος 6, Νησιώτης 10, Ζώτος 2, Κιγμέτογλου, Συμεωνίδης 11
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Σταματόγιαννης 2, Χείλαρης 18, Μουρατίδης 3, Αποστολίδης Γ. 12, Ντι Νούνο 19, Γκιουλέκας, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 4, Αποστολίδης Α., Μπένας 11, Δέσπος 7.
 
Ψυχικό-Πανερυθραϊκός 93-92 (κ.α. 85-85) 
Διαιτητές: Καλδίρης, Θεονάς, Κάρδαρης (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 27-26, 52-41, 65-60, 85-85, 93-92 (παρ.)
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9, Αχής Ντ. 9, Μοσχοβίτης 9, Παπανικολάου 16, Δημάκος 12, Αχής Π. 7, Αγγελακόπουλος 12, Στέβοβιτς 8, Μελισσαράτος 6, Τσιώκος, Πάνου 5.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Μπάρδας 13, Καλλιανιώτης 10, Πρίτσος 4, Γεωργοπαπαδάκος 5, Προδρόμου 22, Γιαουρτόγλου 12, Γεωργακόπουλος, Σολωμός 16, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ 6, Σοφρωνάς 2.
 
Ρεπό: Κύμη 
 
Βαθμολογία
1. Φάρος Κερατσινίου 14 (7-0)
2. Κύμη 12 (6-0)
3. Προμηθέας Πατρών 12 (5-2)
4. Δόξα Λευκάδας 10 (4-2)
5. Πανερυθραϊκός 10 (4-2)
6. Εθνικός 10 (4-2)
7. Λιβαδειά 10 (3-4)
8. Μαχητές Δόξας Πεύκων 9 (2-5)
9. Δούκας 8 (2-4)
10. Ψυχικό 8 (3-2)
11. Φίλιππος Βέροιας 8 (1-6)
12. Παγκράτι 8 (1-6)
13. Ηρακλής 8 (2-4)
14. Πευκοχώρι 6 (1-4)
15. Περιστέρι 5 (1-3)
 
Επόμενη αγωνιστική (8η, 21/11, 17:00)
Παγκράτι-Περιστέρι
Εθνικός-Δούκας
Φάρος Κερατσινίου-Δόξα Λευκάδας
Προμηθέας Πατρών-Φίλιππος Βέροιας
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ευρώπη Πευκοχωρίου
Λιβαδειά-Ψυχικό 
Κύμη-Ηρακλής (22/11, 15:00)